Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Usana--> ja niestety nadal wymiotuję mimo że to już 21 tydzień. Ale ograniczam się do max 2 razy i to z samego rana więc da się żyć. W poniedziałek idę na USG i wreszcie sie dowiem co mnie tak kopie. Wczoraj dostałam takiego kopa że myslalam że się przekręce. A wy wiecie już co bedzie? Ja teraz rzadko siadam na kompa więc nie jest na bierząco. :) Niebardzo wiem jak dojść na naszej klasie kto jest kto. Jest na to jakis sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja coraz bardziej się zastanawiam, czy trafiłam do dobrego ginekologa :) Dziś byłam na wizycie. Pominę fakt, że zgubili mi wyniki badań i musiałam latać po piętrach i szukać sama w różnych pokojach, a na końcu okazało się, że nie zgubili, tylko położna \" pierdosia\" ( jak to moja córka mawia ) nie przejrzała karty dobrze. Potem dałam tej położnej moje wyniki na cytomegalię a ona, ze jestem chora. To ja z ttmi badaniami do swojej gin, a ona że nie wie jak to przeczytać i żebym do zakaźnego szpitala poszła, żeby mi powiedzieli :) Nie no załamka. Może któraś z was wie coś na ten temat. Wynik nam taki, że img mam ujemny a przeciwciała dodatni. Wg mnie na chłopski rozum to O.k ale skoro one nie wiedzą a jedna raczej twierdzi, że to choroba to złamuję ręce. A poza tym. Mały bryka, serduszko bije Książkowo jak to położna określiła i płytki się podniosly do 186 czyli wszystko ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROVITAMINKA--> na naszej klasie jest małe forum. Na pierwszej stronie się przedstawiłyśmy. Proponuję, żeby wszystkie ciążóweczki, które się dopisały napisały na tym forum swój nik, to potem nam łatwiej będzie, bo widzę tam nowe buziaki, ale też zastanawiam się kim są na kafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę dzieki goja że mi przypomniałaś że jutro święto!! zapomniałam i bym poszła rano i pocałowała klamkę:) na pewno bedzie zamknięte! zrobię w takim razie w piątek ale jestem zakręcona mamamalwiny-powinnaś jak najszybciej zmienić jednak gina, piaty miesiąc to nie za późno a co to za lekarz co nie umie wyniku odczytać??? chyba bym się wściekła. poszukaj w necie na pewno znajdziesz jak sie interpretuje te wyniki miałam napisać że ja nie mam problemu ze spaniem kłade się najpierw na prawy bok a potem sie obracam na lewy i usypiam tylko ostatnio chyba sie maleństo na pęcherzu usadowiło bo sikam jak wściekła co godzinkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny--> jak będe w domu to Ci napiszę jak to jest z ta cytomegallią bo ja byłam chora przed ciążą. No łatwiej byłoby nas \"ogarnąć\" na NK gdybyśmy nasze pseudo tam wpisały, także do roboty ;) falsa-->narobiłas mi wielkiej ochoty na ciasto i wziełam przepis iod cioci ( z którą pracuję) i zrobię jabłecznik z budyniem. Ogólnie nie lubię robić ciast, wolę robić wyszukane obiadki, ale jutro tak przy święcie miło będzie zjeść domowe ciacho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny - dziwne, że lekarz nie potrafi odczytać wyniku. Przeciez zapenie nie raz to robił, bo te badania robi się raczej większości kobiet w ciąży. Ale nie martw się, będzie wszystko w porządku! justa - a już sama zaczynałam watpić czy to mi sie coś nie pomyliło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No też mi to wygląda podejrzanie. Widocznie nigdy takich badań nie zlecała, bo ja poszłam prywatnie po zachętach na tym topiku :) Może to i dobra lekarz, ale jak się nie ma problemów. Jak mam jakieś pytania to zaraz mnie do internisty kieruje, jakby sama nie wiedziała co i jak. Np. dziś zapytałam czy mogę coś brać na biegunki w ciąży, a ona oczy zrobiła jakby pierwszy raz o biegunce słyszła( no wiem, że większość kobiet ma zaparcia, ale są i te w mniejszości :)) i kazała mi wziąć wszystkie badania do tej pory zrobione i do internisty iść z problemem. O! i tak mi pomogła. Z tmi płytkami to tez mnie nastraszyła dopiero moja rodzinna lekarz mi wszystko wyjaśniła i sie okazało, że wszystko dziś miałam o.k, a tamta to jakby się niczego na studiach nie uczyła, nie mówiąc o doświadczeniu, bo ma już chyba z 50 lat i co? badań odczytać nie umie, ani nic doradzić? W szoku jestem lekkim. Dziś mnie wprowadzili w jakiś program badań Zdrowie mama i ja. Ciekawe co to bedzie, bo mi nie dali oni jednego skierowania i kazali przyjść za 2 tyg. Mówię wam dziewczyny dobrze, że już raz w ciąży byłam i wiem co nieco, jak powinnam sie czuć co jest normalne co nie, bo bym z takimi lekarzami ze strachu umarła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUSTA--> ni e chcę cię straszyć ale u mnie i w piątek jest laboratorium nieczynne, ale jak mam dziwną przychodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny--> możesz napisać jaki masz wynik tej cytomegalii? A ja jak wróciłam zrobiłam ciasto niespodziankę :) bo zaraz przyjedzie moja mama z moim narzeczonym i chyba mile ich zaskoczę, tym bardziej,że nie lubię robić ciast! Mm nadzieję tylko, że nie wyjdzie zakalec. A zrobiłam jabłecznik z budyniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) My w pracy dzisiaj organizowalismy taki zbieg i dlatego mnie na topiku nie bylo, ale juz wszystko przeczytalam :) Provitamina - ja tez mialam ten sam problem, nie wiedzialam jak dojs na NK kto jest kto.. szukalam nasza tabelke i czasem po miejscowosci poznawalam ;) nie wiedzialam ze jest forum, dobrze wiedziec zaraz pojde sie przedstawic (wogole ja na NK jestem \"nowa\" wiec sie nie dziwcie prosze ;) ) Mamamalwiny - no rzeczywiscie dziawna ta ginka, nie wiem czy bym ufala... ja sie nie znam na wynikach cytomagli, sorry. dziewczyny ja jutro ide do pracy tu nie mamy wolnego :(:( buziaki, lece na NK! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ProVitamina, po tym co przechodzilas to te dwa razy na dzien to dla Ciebie pewnie pikus. Pewnie tylko jeszcze pare tygodni i te wymioty to tylko wspomnieniem beda. Falsa, ja nie wiedzialam, ze jedno z Was musi zmienic wiare przed pobraniem sie. Moj maz jest protestantem. Mamy tylko slub cywilny od lutego, ale wczesniej interesowalam sie tez koscielnym (zrezygnowalam z tego bo pomyslalam, ze w przyszlosci chce koscielny w Polsce z porzadnym weselem, a nie tu taki skromniutki, a i tak wszystko sie pomieszalo teraz, wiec chyba maly koscielny wezmiemy jak moi rodzice tu przyjada wnuczka/-e odwiedzic) i poszlam do ksiedza porozmawiac (polski katolicki kosciol). Powiedzial, ze obydwoje mozemy zostac przy naszej wierze, tylko, ze przy skladaniu papierow musimy zdeklarowac w jakiej wierze bedziemy dziecko wychowywac. Problemu wiec nie powinno byc ze strony kosciola. Ja musze sie pochwalic, ze dzidziusia wczoraj wieczorem poczulam, i to porzadnie. Cudowne uczucie. W sumie teraz jestem pewna, ze juz wczesniej mi dal pare razy kopa, ale ja tego wtedy nie bylam pewna. Do wczoraj mialam straszne zaparcia, duzo bulgotania, dzwiekow i innych rzeczy sie dzialo w srodku i mimo tego, ze poczulam te pare kopniakow, to nie bylam pewna czy to na pewno to, a jakimis objawami zaparcia to nie chcialam sie ekscytowac;) Ale teraz juz wiem, ze to to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja tez myslalam ze mozna wziasc katolicki slub z mezczyzna z inna wiara, tylko ten musi zadeklarowac ze zgadza sie na wychowanie dzieci w wierze katolickiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze porozmawiaj z innym ksiedzem? Nie rozumiem, zeby bylo tak, zeby ksieza swoje prawa sobie ustalali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.Wiekszosc z nas ma w ciazy zaparcia ale jest na to sposob-syropek.Ja go stosuje od dłuzszego czasu i jest suuuper.Zaparcia znikneły i ten problem mam z głowy.Nazywa sie LACTULOZUM.Moga go pic kobiety w ciazy-pytałam lekarza-napewno mozna.Dwa razy dziennie po 2 łyzki stołowe i po klopocie.W polsce kosztule ok 12 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie doczytalam, ze trzeba prosic biskupa o dyspense, i potem wysylac papiery do polski.. eh ja nie wiem, to jest takie zagmatwane! nie chce mi sie na ten temat za bardzo myslec, zreszta szybki slub nie jest dla mnie taki znow wazny, to moi rodzice nalegaja, ja poczekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
do mamamalwiny IgG dodatni oznacza sie sie juz na to chorowało i ma sie przeciwciała a IgM dodatni ze w tej chwili chorujesz. Ja miałam IgG dodatni,a IgM ujemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja zaglądnęłam tu tylko na chwilę, bo jestem taka podniecona, że musiałam wejść i napisać, że pierwszy raz poczułam moją dzidzie!!!! I jestem teraz pewna, że to na pewno był ruch dziecka a nie jakieś tam bulgotanie w brzuchu! Ale fantastyczne uczucie:) Normalnie uśmiech mi z twarzy nie schodzi:)))) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja, a co czulas??? i w ktorym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytomegalia
mamamalwiny wyniki raczej dobre nie są. Bo właśnie chorujesz na cytomegalię. Skoro masz IgM dodatni a IgG ujemne to znaczy że zaczynasz dopiero chorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzikm
hej - ja jestem tutaj nowa. termin mam na koniec października :) poczytam troszkę wpisów i lepiej was poznam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie miałam IgG dodatnie, a IgM ujemny co znaczy ze chorowałam na cytomegalię przed ciążą. Mój gin powiedział, że to mogło być nawet w dzieciństwie! magdzikm--> witamy, napisz cos o sobie i wpisz się do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - czułam normalnie jakby coś się przesuwało pod skórą, i to nie było jakieś pyknięcie tylko właśnie takie przesuwanie:) A czułam na dole brzucha bardziej z prawej strony. Wlaśnie chwalę się mojemu bratu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą cytomegalią to ja miałam ja Kami właśnie i lekarz też powiedział, że chorowałam przed ciążą. I było wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01.milianna..................31......................... .... .............29.09 02.paula01...................31..............Gdańsk..... ..............01.10 03.gandziulka...............22..............Warszawa.... ...........04.10 04.Natalie86................22...............Poznań..... ..............05.10 05.78aga78.................29...............podkarpackie ...........05.10 06.oliwkabambino..........28...............Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...................29...............Warszawa... ............07.10 08.mlodaMAMUSIA..........21...............Siaradz Bielefeld........07.10 09.future....................30...............pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAtOrkA.....28...............Wrocław....... ..........10.10 11.emi81.....................27...............warm.maz.. .............10.10 12.artigiana.................25...............małopolski e.............10.10 13.wisienka2_3.............23...............Słupsk...... ..............11.10 14.ProVitamina.............24...............Białystok... .............11.10 15.deli256...................26................zach.pomo rskie.......12.10 16.Klm........................26................Warszawa ..............13.10 17.Martha1977.............31................Szczecin.... ............15.10 18.cioteczka-kloteczka..23................Legionowo..... .........15.10 19.Marceli123..............25................Warszawa... ............15.10 20.Cassandra...............25................Gdańsk..... .............16.10 21.mamamalwiny...........30................Warszawa..... .........16.10 22.Izdebnik.................42................Kraków.... ..............18.10 23.Karo91...................24.................Francja.. ...............19.10 24.Kamii25..................25.................Słupsk... ................19.10 25.justa150.................28................Piekary Śląskie.........20.10 26.nisia128.................28.................Oświęcim. ..............20.10 27.lillen......................24.................Warsza wa..............21.10 28.Dżagusia84s............24.................Bielsko-Bia ła...........22.10 29.Karola31_GD............31.................Gdańsk..... ............24.10 30.kitka76..................31.................Gdynia... ...............25.10 31.26.10.2008..............29................Wschowa.... ...........26.10 32.nefre.tete...............22................Aleksandria,Egypt....27.10 33.magdzikm................30................Redditch (UK).........27.10 33.usana.....................27................Boston... ...............28.10 34.anioleczek...............26................Warszawa.. ............28.10 35.goja27.10................26................Wrocław... .............28.10 36.falsa.......................27...............Cardiff...................30.10 37.PolaL.......................28................Gryfino ........ .........30.10 38. doris_78..................30................szczecin........ .......01.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ naszukałam sie tej tabelki :) no cóż o sobie to może później sie rozpiszę :) mam dużo zaległości w czytaniu.... odezwę sie pewnie jutro wieczorkiem. pozdrawiam was wszystkie pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ta pomaranczowa namieszla, niezle mnie wystraszyla a co dopiero pewnie mame malwiny, ktora jak byk pisze, ze ma igM ujemny! czyli nie choruje! jesuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja, tez poczulam wczoraj takie jedno przesuniecie, po lewej stronie, tylko, ze nie jestem pewna czy to czasem nie gazy w jelitach mi sie pchaja, nie jestem tego pewna wiec wole sie nie ekscytowac bo pozniej tego nie poczuje i bede zawiedziona :) magdzikm witaj na forum! wpisz sie do naszej klasy:) tez jestem z uk, napisz co u ciebie jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytomegalia
dziewczyny przepraszam, nie chciałam nikogo wprowadzić w błąd. Źle przeczytałam wyniki mamy malwiny. jeszcze raz przepraszam!! A tak swoją drogą to cytomegalia w 1-2 % szkodzi dziecku. matko choruje ale dziecko baardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sprawy, mama malwiny pewnie tez wybacza. troche mnie pocieszylas tymi 1-2% bo ja nie mialam i nie bede miala robionych na to testow, tutaj sie po prostu tego nie robi. zreszta tak sobie myslalam, ze i po co te testy.. zapobiec i tak nie ma jak a i trzeba by bylo robic co miesiac i dodatkowy stres dla matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki! Jak wy się normalnie rozpiszecie to ... końca nie widać - ale fajnie się czyta Witam nowe forumowiczki :) co prawda nie spodziewałam się że jeszcze będzie nas przybywać ale bardzo mnie to cieszy bo im nas lepiej tym weselej...piszcie wszystko co wam przyjdzie do głowy Prowitamina ja cię kobieto podziwiam za ten optymizm przy tym wymiotowaniu 🌼 masz kwiatuszka w nagrodę że jesteś taka dzielna no i powodzenia na usg Violcia jutro do ciebie zadzwonie to się umówimy co do piątku, a odnośnie kawy to ja nigdy jej nie piłam bo poprostu nienawidzę kawy więc nie mam z tym problemów zresztą tak jak z papierosami bo ja taka zdrow dziewczynka jestem :) Justa150 cieszę się że komunia się udała to dla ciebie i synka napewno wielkie przeżycie mamamalwiny ja zmieniłabym bez zastanowienia ginekologa albo chociaż poszłabym do innego dla porównania, skarbie jeżeli masz taką możliwość to przemyśl to dobrze bo w końcu to ginekolog w ciąży jest tym lekarzem pierwszego kontaktu od którego wiele zależy. To właśnie do niego należy jak najszybsze wychwycenie jakichkolwiek nieprawidłowości. Goja27.10 gratulacje widzę że jako kolejna dołączasz do grona tych które czują już swoje maleństwa ja to pewnie będę ostatnia zresztą ginka powiedziała mi że powinnam się ich spodziewać około 20 tygodnia więc sie nie martwie ale trochę wam zazdroszczę A teraz o mnie jeesteeeeem taka szczęśliwa doczekałam się wkońcu mojej wizyty u gin. i wszystko jest dobrze a nawet bardzo dobrze . Dziewczyny nawet nie wiecie jak mi ulżyło... normalnie kamień spadł mi z serca :) :) :) :) Dziś zaczyna mi się 18 tydzień i nie wiem czy to usg było połówkowe ale tak dokładnie wszystko mierzyła że normalnie szok.. kość udową , wielkośc główki, szukała przepony , patrzyła na aortę , kręgosłup, obserwowała mózg i jeszcze udało jej się wychwycić na usg długość od główki do pupki i ma trochę ponad 12 cm... no i jest duże prawdopodobieństwo że to chłopczyk :) (kolejny na naszym topiku) . Dodatkowo miałam dziś wyniki z morfologi , moczu , cukru. jakiś tam antygenów i cytologi i powiedziała oby tak dalej bo wszystko jest ślicznie. Normalnie jestem taka szczęśliwa :) Jutro tak jak obiecałam wrzucę jakieś fotki z brzuszkiem a na dzisiaj to tylę bo wysiada mi już kręgosłup - swoją drogą wy też tak macie że was plecy bolą? Buziaki i pozdrowionka - dziś napewno zasnę z uśmiechem na twarzy i z całego serducha życzę wam tego samego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×