Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BIGbabon

POCIĄŻOWE KILOGRAMY-od jutra zaczynam odchudzanie - ZAPRASZAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Ja też to wzięłam za żart, nie masz za co przepraszać,ja jestem bardzo pogodną dziewczyną, ni eobrażam się z bule g...a, ale wcale mi nie będzie do śmiechu jak naprawdę przytyję, teraz to co osiągnęłam to chce zachować na wieczność, to jakas moja obsesja...odezwe sie tak szybko jak tylko mi się uda...całuję was kochane, do szybkiego napisania ;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam poniedziałkowo :) oj widze zw sobota i niedziela minely z rodzinka na spacerkach :) gdzie sie podziewacie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo dziewczyny! Ja tak pozno sie odzywam bo mam troche klopotow i nie bardzo mialam czas usiasc na kompa. Wlasciciel budynku w ktorym mieszkamy dal nam wypowiedzenie... jestem tak wsciekla, tlumaczy sie ze jego syn chce sie tu wprowadzic i nie moze nam przedluzyc kontraktu.....k...wa .....ale jestem wsciekla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Widze ze tu pusciutko :-( Wszyscy chyba rozkoszuja sie latem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj bigbabon! Ja tak sobie tu zagladam co jakis czas a na topiku pusciutko :-( Czyzby dziewczyny pozakladaly nowe topiki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej galileoo tez tak mysle ze tutaj pusciutko kurcze nie wiem co sie dzieje a ty jak sobie dajesz rade z ta przeprowadzka ile masz czasu na wy niesienie sie z mieszkania .... kurcze swoja droga to nie powinnas dac sie zrobic w balona !!! ja dalej nic nie spadam z wagi :( nie wiem co jest grane ...chyba zabardzo chce sie odchudzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich odwiedzjacych nasz topik i nasze dietowiczki:) widze ze malo nas na tym topiku cos sie wykruszylo nasze grono dobrze ze ty galileoo zagladasz do nas :D u nas pogoda do d**y mala juz swira dostaje w domu :( zaczelam lykac blonnik ciekawe czy cos ruszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana! U nas piekna pogoda, zaraz zaczynam serie cwiczen. Ostatnio niezbyt pilnowalam tego co jem, musze sie przyznac ;-p Choc waga nie wzrasta, ale tez nie spada :-( Chyba pora wziac sie ostro do roboty. Bigbabon, wlasciciel ma prawo dac nam wypowiedzenie, ale nie sadzilam ze do tego dojdzie. Jego syn upatrzyl sobie nasze mieszkanko no i mamy czas do 5 pazdziernika na znalezienie czegos innego. Mysle o wyprowadzce poza londyn...... musimy sie jeszcze zastanowic.. To fakt-londyn jest najdrozszym miastem na swiecie!Ale wystarczy wyjechac juz godzinkedrogi poza londyn i ceny nieruchomosci juz o polowe tanie, takze musimy sobie to dobrze przemyslec... Bigbabon- jak twoja dieta, stosujesz jakas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galileoo musze ci powiedziec ze teraz jestem na etapie przygotowawczym do diety tzn łykam błonnik i jem duzo warzyw owoców wszystko gotowane :) a od jutra zaczynam kopenhaska hehe mam nadzieje ze mi sie uda wytrwac bo musze takie mam postanowienie i juz :P mam nadzieje ze bedziesz mnie wspierac:) a ty planujesz jakas dietke????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze musze ci powiedziec ze jak biore ten blonnik to mi sie mniej chce jesc a zato duzo pic:D to chyba dobrze jutro sie zwaze przed dietka i dopiero po dietce czyli w 14 dnia bo ona trwa 13 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Błonnikiem (włóknikiem) pokarmowym (angielski fiber lub dietary fiber) nazywamy zespół substancji ścian komórkowych roślin nie trawionych i nie wchłanianych w przewodzie pokarmowym człowieka. Jest to mieszanina substancji o charakterze polisacharydowym (celuloza, hemicelulozy, pektyny, gumy, śluzy) i niepolisacharydowym (ligniny). Podstawowy podział błonnika obejmuje następujące frakcje: Celuloza Nierozpuszczalna Warzywa, owoce, ziarna zbóż Usuwa zaparcia, stabilizuje poziom glukozy we krwi, ogranicza przyrost masy ciała, zapobiega powstawaniu nowotworów okrężnicy, wiąże wodę i zwiększa ilość usuwanych odpadów, pomaga w wypłukiwaniu toksyn i ubocznych produktów przemiany materii w przewodzie pokarmowym Hemicelulozy Częściowo rozpuszczalne Ziarna zbóż, otręby Usuwają zaparcia, obniżają przyrost masy ciała, zapobiegają powstawaniu nowotworów okrężnicy Ligniny Nierozpuszczalne Ziarna zbóż, \"zdrewniałe\" warzywa Usuwają nadmiar kwasów żółciowych i cholesterolu pokarmowego, usuwają zaparcia, zapobiegają powstawaniu kamieni żółciowych i powstawaniu nowotworów końcowych części układu pokarmowego Pektyny Rozpuszczalne Owoce Obniżają poziom cholesterolu we krwi, regulują gospodarkę kwasów żółciowych, chronią przed nowotworami i powstawaniem kamieni żółciowych Gumy i śluzy Rozpuszczalne Dodatki do żywności Obniżają poziom cholesterolu i glukozy we krwi, powodują powstawanie uczucia sytości WŁAŚCIWOŚCI Podstawowe właściwości błonnika: Pomaga w zaparciach, biegunce i bólach towarzyszących hemoroidom. Błonnik wędruje przez cały przewód pokarmowy w stanie praktycznie niezmienionym. Jednakże wzdłuż całej drogi wchłania wodę, przez co zwiększa objętość masy kałowej i przyspiesza eliminację niestrawionych resztek. Ułatwia to regularne wypróżnienie się. Żywność zawierająca dużo błonnika pokarmowego pomaga zapobiegać zaparciom i bólom towarzyszącym hemoroidom, ponieważ zwiększa zawartość wody w kale, przez co łatwiej go wydalić z organizmu. Pomaga w walce z otyłością. Błonnik pomaga zrzucić zbędne kilogramy, gdyż wchłania wodę, dzięki czemu pęcznieje i wypełnia żołądek, zmniejszając uczucie głodu, a także opóźniając moment, w którym pożywienie opuszcza żołądek. Obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów. Błonnik rozpuszczalny (pektyny) jest rozkładany do trójkarboksylowych kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za hamowanie biosyntezy cholesterolu w wątrobie. Dzięki swej konsystencji wyłapuje i usuwa kwasy żółciowe z jelit. Ponieważ wątroba używa ich do produkcji cholesterolu, zatem gdy zostaną usunięte, obniża się poziom cholesterolu. Wydalanie kwasów żółciowych to główny sposób pozbywania się przez organizm nadmiaru cholesterolu, gdyż nie może on, tak jak inne tłuszcze zostać zmetabolizowany. Błonnik nierozpuszczalny obniża poziom trójglicerydów we krwi, przez co zmniejsza ryzyko miażdżycy. Stabilizuje stężenie glukozy we krwi. Błonnik opóźnia przemianę węglowodanów poprzez częściowe blokowanie dostępu glukozy do krwi, co z kolei zmniejsza wydzielanie insuliny i pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi. Ponadto wydzielanie insuliny jest częściowo wywoływane i regulowane przez system hormonalny (żołądkowy peptyd hamujący GIP i enteroglukagon). Wzrost spożycia błonnika prowadzi do obniżenia poziomu hormonów. Oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich. Błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny pomaga eliminować z organizmu toksyny, kwasy żółciowe, metale ciężkie (dzięki zdolnościom jonowymiennym wolnych grup karboksylowych) a nawet substancje rakotwórcze (np. poziom azotynów w organizmie skutecznie obniżają pektyny znajdujące się w jabłkach, porzeczkach i innych owocach, jeśli owoce te nie były nadmiernie opryskiwane). Duża dawka błonnika może zmniejszyć skuteczność innych leków, np. doustnych środków antykoncepcyjnych i leków zmniejszających stężenie cholesterolu. Powinno zachować się 2 godzinny odstęp między posiłkiem a podaniem lekarstwa. Połykanie dużych ilości tabletek lub kapsułek zawierających błonnik może być niebezpieczne. Po zbyt małym nasyceniu wodą zwiększają one swą objętość i mogą utkwić w gardle lub w jelitach. Rozpuszczalne składniki błonnika mogą ograniczać wchłanianie składników pokarmowych tj. żelazo, cynk i wapń. Błonnik w jelicie grubym wchłania wodę. Jeżeli nie ma wystarczającej ilości wody, stolec będzie twardy i gęsty, może też powodować zaparcia. Aby maksymalizować efekty błonnika i optymalizować eliminacją produktów ubocznych przemiany materii, powinno dostarczać się przynajmniej 2 litry wody dziennie. Nagłe dostarczenie organizmowi dużej dawki błonnika może wywołać wzdęcia i bóle brzucha. Dotyczy to zwłaszcza roślin strączkowych. U niektórych osób produkty zawierające dużo błonnika, szczególnie pszenne, mogą podrażnić żołądek. ZAPOTRZEBOWANIE NA BŁONNIK W Polsce spożycie błonnika kształtuje się na poziomie 15 g dziennie. W społeczeństwach nieuprzemysłowonych, w Afryce spożycie błonnika wynosi około 60 gram na dobę. Efektem tego jest niska bardzo niska zachorowalność na choroby nowotworowe jelita grubego i odbytu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca spożywanie 20-40 g błonnika dziennie. galileoo to dla ciebie info:D to sobie poczytaj ja łykam preparat bio błonnik jak narazie jestem zadowolona ciekawe jak teraz z dietka bedzie zaczynam dzisiaj dietke kopenhaską :) zważyłam sie i przezylam szok waże 69kg i jestem zdopingowana do dietkowania :( galileoo wspieraj mnie potrzebuje wsparcia czekaja mnie ciezkie dni musze wytrzymac licze na twoja pomoc i otuche w pilnowaniu zebym nie podjadala:( i zebym słodkiego nie jadła :( miłego dnia wam zycze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej bigbabon, jestem ciekawa jakie efekty beda po tym blonniku. Jak tam idzie Twoja kopenhaska? Ja na sniadanko dzis 2 jajeczka gotowane :-) + zielona herbata. Tak mi weszlo w nawyk picie tej herbaty ze dziennie wypijam jej ok 10 kubkow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galileoo to dobrze bo zielona herbatka jest sycaca tzn. nie czujesz glodu ja jakos sie trzymam ciekawe jak pozniej bedzie heheh boje sie a do wieczora jeszcze daleko :) mam nadzieje ze wytrzymam :P musze zrzucic chociaz pare kg musze musze musze !!! jestem gotowa na pelen tydzien wyrzeczen ciekawe jak pozniej bedzie w drugim czy dam rade ale mysle ze z twoja pomoca i wsparciem dam rade :) a ty ile teraz wazysz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja waga stoi w miejscu, nadal mam 69kg, chcialabym schudnac do 65 a pozniej moze do 60..... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki dawno nie pisałam ale czasami zaglądałam czy jeszcze jesteście. Ja cały czas 65 ważę i nadal chcę schudną do 59 chodziarz. Dobrze że nie tyje choć mam takie skoki wagi jak impreza się trafi jedzenie słodycze itp. Bigbabon kiedy zaczynasz tą kopenhaską może bym się przyłączyła do ciebie we dwójkę zawsze raźniej. Nie mam tylko zbytnio czasu by codziennie tu zaglądać ale wieczorem zawsze bym zajrzała i podzieliła się doświadczeniami. Z tego co pamiętam to w tej kopenhaskiej można do 13 kg schudnąć, choć jak ja ją stosowałam to tylko 5 zrzuciłam. Ja też myślałam by łykać chrom też działa jakoś na apetyt czy przemianę materii ale jakoś nie mogę zacząć. stosowałam nawet plastry wyszczuplające \"sliming\" bez efektu. Jak stosowałaś jeszcze jakąś dietę po której schudłaś i nie było efektu jojo to napisz mi proszę I od kiedy kopenhaską zaczynasz bo mi najbardziej pasowałby poniedziałek 21 lipca. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie galileoo i magda munia noc mialam okropna mala zlapala jakiegos wirusa i byla bardzo niespokojna do tego wstala o godzinie 7.30 a ja nie zwyczajna wstawac o tej porze :( czuje sie jakby mnie ktos obuchem w łep walna :( galileoo wczoraj nie wyszlo w nerwach zjadlam w nocy batonika :( magda munia mozemy zaczac razem w poniedzialek moze wtedy wytrwam :P wiecie martwie sie o mala bo ma brzydka plamke na jezyku cały jezyk ma bialy a na srodku ma czerwona wrzerke hmmm ale doktor ja widziala i nic nie mowila martwie sie ze to cos wiecej niz wirusowe zapalenie noso gardla:( moze ktoras z was miala przypadek podobny z dzieckiem i cos mi poradzicie boje sie zeby to nie bylo grzybicze zapalenie albo alergia miejscowa:( na pokarm ale nic nowego jej nie dawalam hmmm poradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Nie wiem co może być twojej córuni ja się z czymś takim nie spotkałam ale skoro lekarz to widział i nic nie powiedział to może nic poważnego. Albo jak możesz idź do innego pediatry zobaczysz co ci inny powie. To zaczynamy od poniedziałku jutro wieczorem się odezwę a teraz idę spać bo o 6 muszę wstawać do pracy. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) magda munia oczywiscie mialam nos mala ma ostre grzybicze zapalenie jezyka musze jej przecierac nyststyna jezyk 4 raz dziennie i po posilku zakraplac 1 ml na jezyk :( ale powiem ci ze juz widac lekka poprawe co mnie bardzo cieszy fajnie ze razem zaczniemy diete medzie mi razniej z galileoo jak zaczelam norweska to fajnie mi szlo wiec mam nadzieje ze tym razem tez tak bedzie ja jednak musze miec towarzystwo do dietkowania bo sama nie mam tyle samozaparcia wiec bardzo sie ciesze ze ty razem ze mna bedziesz na kopenhaskiej bardzo dzieki za wsparcie milego dnia dziewczeta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to nie można niczego u dzieci lekceważyć. dobrze że z małą już lepiej. dziś kupiłam sobie chipsy i colę na i coś słodkiego. trochę poczytałam opinii o tej diecie i są różne mam nadzieję że po niej nie przytyję bo i takie wypowiedzi czytałam, żeby chociaż te 7 kg schudnąć t już będzie dobrze później będziemy się pilnować by nie rzucić się na jedzenie tylko ograniczać to może nie będzie jojo. Mam tylko nadzieję że dam sobie radę w pracy. Bigbabon jak możesz to napisz czy masz taką samą dietę bo znalazłam taką Dieta kopenchaskaw oryginale: 1-8 dzień poniedziałek Śniadanie 1 kubek czarnej kawy, 1 kostka cukru. Lunch 2 jajka na twardo, gotowany szpinak (brokuł), 1 pomidor Obiad 1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną 2-9 dzień wtorek Śniadanie 1 kubek czarnej kawy, 1 kostka cukru Lunch 1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną, 1 duży owoc Obiad 1 plaster szynki, 2/3 szklanki jogurtu naturalnego 3-10 dzień środa Śniadanie 1 kubek czarnej kawy,1 kostka cukru, 1 kromka (grzanka) Lunch gotowany szpinak, 1 pomidor, 1 świeży owoc Obiad 2 jajka na twardo, 1 plaster szynki, sałata z olejem i cytryną 4-11 dzień czwartek Śniadanie 1 kubek czarnej kawy, 1 kostka cukru Lunch 1 jajko na twardo, 1 tarta marchew, małe opakowanie twarożku naturalnego Obiad 1 mała puszka kompotu owocowego, 2/3 szklanki jogurtu naturalnego 5-12 dzień piątek Śniadanie 1 duża tarta marchew z cytryną Lunch 1 duża ryba z cytryną (może być odrobina sosu do pieczenia) Obiad 1 duży befsztyk, sałata i brokuł 6-13 dzień sobota Śniadanie 1 kubek czarnej kawy, 1 kostka cukru i jedna grzanka Lunch 1 kurczak, sałata z olejem i cytryną Obiad 2 jajka na twardo, 1 duża marchew 7 dzień niedziela Śniadanie kubek herbaty bez cukru Lunch 1 kawałek chudego grillowanego mięsa, 1 świeży owoc w niedzielę będę zaglądac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Moj mezczyzna jest w szpitalu, jestem zalamana, mial silne bole brzucha i w sobote zrobil sie caly zolty,badania watrobowe wyszly kiepsko. Siedze calymi dniami w szpitalu, mala tula sie po znajomych. Dzis dopiero moze, mam nadzieje dowiemy sie co to jest, podejrzewaja kamienie w woreczku zolciowym lub.....wirusowe zapalenie wtroby.... placze po nocach, boje sie okropnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie galileoo pisz koniecznie co u ciebie wspolczuje ci lepiej zeby miala kamienie niz wzw a najlepiej zeby byl ZDROWY zycze wam tego wspieraj go mocno nie mart sie bedzie dobrze to ja sie tak zamartwialam ze nas zostawial a tu taki klopot jestem z toba zagladaj do nas bedzie ci razniej 🌼 magda munia ja wlasnie mam kawke z cukrem mam nadzieje ze wytrwam oj tak tak jestem podekscytowana jak wtedy zaczynalam norweska z galileoo ach mam nadzieje ze schudne tak do 64 na poczatek bedzie ok naprawde nie jestem bardzo wymagajaca z kazdego spatku mojej masy bede zadowolona:) z coreczka ide dzis do lekarza mala ma jeszcze nalot na jezyku ale nie znaczny mam nadzieje ze nie dostanie doustnie przeciwgdzybiczych bo sa silnie toksyczne dla takich dzieci tak mi powiedziala doktor tez jestem zamartwiona tym faktem a swoja droga marysia ten jezyk miala od dluzszego czau taki brzydki i pare razy w tym czasie bylam z nia u lekarza bo miala zapalenie gardla z goraczka bylam na badaniu kontrolnym i nic nikt mi nie powiedzial dobrze ze sama zauwazylam a co jeszcze gorsze to ogladala ja za kazdym razem inna doktor i zadna nic mi nie powiedziala szooook!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny chce wam powiedziec ze czuje sie swietnie zamiast szpinaku zjadlam kawalek kalafiora i brokul bo niestety nie dostalam u siebie szpinaku a i jeszcze jedna zmiana ja nie pije kawki teraz bo mam problemy zołądkowe wiec zamiast kawy zielona herbatka bez cukru :D mam nadzieje ze wytrwam trzymam kciuki za nas magda munia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! widze ze zostalam sama na mojej dietce hmmm madzia odezwij sie napisz co i jak czy stosujesz ja czy nie ???? galileoo co z twoim meżczyzna jak sie czuje wiesz juz cos wiecej??? smutno mi bez was dziewczyny napiszcie cos cokolowiek zebym wiedziala ze u was wszystko ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Wlasnie wrocilam ze szpitala, Adrian mial dzis usg i gastroskopie. Wykryli cos, co blokowalo jeden z przewodow, przez to mial te okropne bole brzucha, a strawione jedzenie nie moglo swobodnie wedrowac i podraznialo watrobe. Na szczescie odrazu mu to wycieli. Jest jeszcze na obserwacji w szpitalu ale mam nadzieje ze jutro juz wyjdzie :-)) W takich momentach dociera do czlowieka jak bardzo sie kocha ta druga osobe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×