Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

HEJ BABOLKI :D Ja wczoraj juz nie klikalam bo padłam spac :o Ale wczorajsze przygotowania do przedstawienia były spokojne nie dałysmy sie nawiedzonej matce:) Wczoraj z racji że małzonek w delegacji to pierdykłam sobie maseczki na buzike i dekold paznokietki pomalowałam i takie tam :) dzisiaj jak przyjedzie to go zbałamucę i iskry będą szalec :p dzsiaj u mnie 15dc choć to i tak nic nie znaczy bo od 4 cykli co 34 dni a nie tak jak zawsze co 32 więc bedzie to dziki sex hihiii:) DZIEWCZYNY podsyłam wam stronkę gdzie mozna obliczac ile mozna przytyc w ciazy jaka jest waga płodu jaka moze miec krew czy bedzie alergikiem i takie tam : http://ciazaporod.pl/kalkulator_wagi_w_ciazy.html Evika- ciesze sie ze juz nie cierpisz z powodu tego zeba wiem cos na temat 8 :o 3 dni temu mój męzuś cierpiał i na ibupromie funkcjonował:o KISA- daj znac koniecznie co ci lekarz powie ale i tak jestem pewna na 100% ze wyniki masz ok :) IZA- GRATULUJĘ to cudowne uczucie czuc ruchy maluszka :) powiem ci ze w drugiej ciazy własnie mozna je wyczuć juz w 15 tygodniu nawet :) moze dzieciatko lekarzem , albo aktorem bedzie jak na Hausie tak kopało :) A gdzie pozostałe panie ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieprawidłowy wynik badania ogólnego moczu w ciąży. DEFINICJA Znacznie odbiegający od norm wynik badania ogólnego próbki moczu, przeprowadzanego w czasie ciąży. OBJAWY I PRZEBIEG Podstawowa analiza laboratoryjna moczu jest jednym z podstawowych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego u kobiet ciężarnych. Zmiany pojawiające się w moczu mogą być wykładnikiem schorzeń ogólnoustrojowych, które mogą stać się przyczyną powikłań i zagrożeń ciąży. Prawidłowy mocz powinien mieć barwę jasnożółtą, być przejrzysty o odczynie lekko kwaśnym (pH 5,5) oraz pozbawiony takich składników ja białko, cukier, bilirubina, aceton oraz erytrocyty (czerwone ciałka krwi). Norma krwinek białych (leukocytów) w moczu wynosi do 5 w polu widzenia. W zależności od spożywanych pokarmów, zażywanych leków czy też pewnych schorzeń mocz może przybierać różną barwę. Ciemna jego barwa (pomarańczowo-brunatna) może świadczyć o jego zbytnim zagęszczeniu, co spowodowane może być odwodnieniem organizmu, występującym często w pierwszych tygodniach ciąży na skutek uporczywych wymiotów, będących pierwszymi objawami ciąży. Różowa bądź czerwona barwa pojawia się po zjedzeniu np. buraczków lub też, gdy podbarwiony jest on krwią, natomiast intensywnie żółta bądź zielonobrązowa w chorobach wątroby, dróg żółciowych czy żółtaczkach. Pojawienie się białka w moczu (jednym z objawów jest duża „pienistość” moczu) może świadczyć o schorzeniach nerek lub dróg moczowych. W przypadku tych chorób obserwuje się znaczną utratę białka z moczem. Białko w moczu jest również wykładnikiem jednego z powikłań ciąży, jakim jest EPH-gestoza (zatrucie ciążowe). Niewielkie ilości białka mogą pojawić się w moczu w czasie wysokiej gorączki, pod wpływem nadmiernego wysiłku fizycznego lub przemarznięcia. Jeżeli w moczu pojawia się cukier może świadczyć to o pewnych zaburzeniach gospodarki węglowodanowej, między innymi o cukrzycy. U kobiet ciężarnych śladowe ilości białka lub cukru mogą także być związane z fizjologicznym obniżeniem się nerkowego progu filtracyjnego nerek. Pojedyncze leukocyty oraz erytrocyty nie stanowią jeszcze powodu do niepokoju. Czasami pojawiają się pojedyncze krwinki w polu widzenia, lecz najczęściej jest to wynikiem nieprawidłowego pobrania próbki moczu do badania lub wysokobiałkowej diety w dniu poprzedzającym badanie. Nadmierna ich ilość może świadczyć o zakażeniach układu moczowego, ostrych stanach zapalnych dróg moczowych bądź uszkodzeniu nerek. W próbce moczu mogą pojawić się również niewielkie ilości moczanów i szczawianów wapnia oraz nieliczne bakterie. WEZWIJ LEKARZA, GDY... Każdy wynik badania laboratoryjnego musi zostać zinterpretowany przez lekarza. Samodzielna ocena może spowodować niebezpieczeństwo przeoczenia patologii ciąży, stawiania błędnej diagnozy oraz podejmowania działań wbrew zaleceniom lekarza. Poza tym, laboratoria analityczne używają różnych metod badania, co wiąże się z różnorodnością oznaczeń oraz norm, a więc rozbieżność pomiędzy normami w poszczególnych laboratoriach oraz podawanymi w literaturze może być znaczna. W zależności od wyniku badania lekarz podejmie decyzję, co do ewentualnej dalszej diagnostyki oraz leczenia. LECZENIE DOMOWE Aby mocz nie był zbyt zagęszczony należy przyjmować odpowiednią ilość płynów. Intensywność barwy moczu zmienia się w zależności od nawodnienia organizmu. W celu przywrócenia odpowiedniego odczynu kwaśnego moczu należy spożywać warzywa oraz owoce bogate w witaminę C. Odpowiednia higiena intymna pozwoli na ograniczenie namnażania się bakterii. Należy również pamiętać o prawidłowym pobraniu próbki moczu do badania, by uniknąć błędnego wyniku związanego z nieprawidłowościami pobrania moczu, aby było ono w pełni miarodajne i obiektywne. Mocz należy pobierać rano, po uprzednim podmyciu krocza zwykłą wodą, do specjalnie do tego celu przeznaczonego pojemnika zakupionego w aptece, bądź wydanego przez laboratorium, w którym wykonywane będzie badanie. Najlepiej pobrać do badania środkowy strumień moczu, ze względu na to, iż strumień początkowy oraz końcowy mogą być zanieczyszczone białkiem lub bakteriami znajdującymi się w okolicy krocza. Powinien on być dostarczony do laboratorium możliwie jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kisa albo jeszcze to: Badania moczu robi się na początku ciąży, potem między 16. a 18., 28. a 30., 36. a 38. i ok. 40. tygodnia, aby stwierdzić, czy nerki pracują prawidłowo i czy nie doszło do zakażenia układu moczowego. W moczu nie powinno być cukru, białka, bilirubiny, ketonów. Może się natomiast znajdować minimalna liczba leukocytów i erytrocytów, wałeczków szklistych, nabłonków. Jeśli leukocytów i erytrocytów będzie za dużo i obecne będą bakterie, lekarz zleci posiew moczu. Wyniki badań Badanie moczu pozwala wykryć poważne choroby: przy cukrzycy wystąpi w nim cukier, a przy tzw. zatruciu ciążowym (gestozie) – białko. W obu przypadkach najważniejsze jest wczesne rozpoznanie i leczenie, które nie dopuszcza do rozwoju choroby.Wyniki mieszczące się w normie to: odczyn kwaśny; bilirubina – nieobecna; urobilinogen – śladowa ilość; ciała ketonowe – nieobecne; Ciężar właściwy • Norma: 1,005-1,030 g/cm3. Niski wynik świadczy o rozcieńczeniu moczu, np. po wypiciu dużej ilości płynów albo o chorobie nerek. Na skutek biegunki lub wymiotów mocz może się zagęścić i wtedy wynik nieznacznie przekroczy normę. Białko, cukier • Nie powinny występować. Osad • Nabłonki – pojedyncze komórki nie powinny budzić niepokoju. Liczne mogą świadczyć o stanie zapalnym dróg moczowych. • Leukocyty – dopuszczalna ilość to 1-5 w polu widzenia. Liczba powyżej 10 jest sygnałem stanu zapalnego dróg moczowych albo nerek. • Erytrocyty – pojedyncze w polu widzenia to jeszcze nic złego. Większa ilość może być symptomem np. kamicy. Jeśli lekarz będzie podejrzewał stan zapalny, skieruje Cię na badanie moczu na posiew, będziesz też musiała zrobić badanie wymazu z szyjki macicy, ponieważ zakażenie układu moczowego zwykle idzie w parze z infekcją pochwy. Po stwierdzeniu, jakie bakterie powodują zakażenia, zaleci antybiotyk w gałkach. Nie leczona infekcja grozi przedwczesnym porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Evika ❤️. To na to wyglada ze miezce sie w normie teraz. Czyli w grudniu miałam ponad norme i dlatgeo musiałam jesc Urosept. No nic zobacze jeszce co lekarz powie no i moze jeszce cos przepisze, bo dzisiaj mi sie zapach sluzu nie podoba. Jest skapy slauz ale za to jakis zapach jakby leków :P bleee Czesc Maam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie Evika ( dzieki za teksty ) zakażenie układu moczowego zwykle idzie w parze z infekcją pochwy. Moze to nie pęcherz tylko jakas infekcja pochwy sie przyplatała. Wrrrrrr.... moze mi cos przepisze. Ale skolowana jestem i zmartwiona troche ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kisa - będzie dobrze, daj znać o powiedział lekarz na Twoje wyniki. Robiłaś tylko mocz cz także i na krew? mAAm - witaj kochana, to skoro zrobiłaś się na bóstwo, to jak nic kilka dni przerwy mogą zdziałać cuda. Wcale nie jest jeszcze za późno, zwłaszcza że masz dłuższe te swoje cykle. To kochana bierz się dzisiaj ostro do roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kisa - może właśnie to infekcja pochwy i dlatego to wszystko - w ciąży to bardzo często się zdarza. Ja nie miałam w tej ciąży infekcji pochwy ani razyu (odpukać), ale 8 lat temu z córką zdarzyło mi się to chyba z 2 razy i ginekolog mówił że w ciąży często tak się zdarza. Także nie martw się na zapas, dostaniesz leki i będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EVIKA- no własnie u mnie z wszystkich wyliczeń wynika ze owu. przypada na 22-23dc a ja mam dzisiaj 15dc więc bedzie to czysta przyjemnośc hihihih:)Bo tak jak pisałam nie nastawim sie na cokolwiek w tym miesiacu :) A wczoraj się dowiedziałam że kolejna koleżanka jest w 4 miesiacu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm i po tej koleżance właśnie jest kolej na Ciebie kochana :) :) Więc życzę miłych staranek i bardzo bardzo owocnych..... Może kolejne bliźniaki na naszym topiku :) :) Co ty na to? Przydałyby się :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika tam sa te kalkulatorki rózne :) zawsze mozna sie pobawic bo wiadomoże trzeba to traktowac z ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Evika troche mnie pocieszyłas. Ja w pierwszej ciązy nie mialam nic takiego dlatgeo chyba panikuje. Dobra koniec o pochwach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kisa - będzie dobrze, w końcu nam już zostało bliżej jak dalej :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EVIKA- wypluj to słowo !!!!!!!!!!!!!!!u mojego meża w rodzinie co rusz sa bliźniaki mi kiedys tez wrózka wywróżyła że będe miec syna i bliźniaki pierwsze sie sprawdziło ale drugiego to bym nie chciała :) bo gdzie ja 152 zaledwie i bliźniaki :o jakos sobie tego nie widzę:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm - kochana ale za to jaka podwójna radość :) :) Jak się starać to się starać :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm - a tak serio tow rodzinie ze strony mego taty są same bliźniaki, moje siostry cioteczne mają bliźniaki, więc ja też zastanawiałam się czy mnie to nie spotka. :) Ale jakoś ominęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika- powiem ze ja chyba bym z dwuja nie dała sobie rady może nie o wychowanie i finanse tu chodzi ale o ciazę bo miałam zatrucie ciażowe i przy podwujnej ciazy mogło by byc nieciekawie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK uciekam młodego do szkoły odstawić wpadnę jeszcze :)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maam to zyczymy Ci tak jak Tobie najlepiej ! A swoją droga ja zawsze chcialam bliżniaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie to juz sie nudne robi hehhehehee Znowu strona moja :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KISA ja wracam za godzinke i nastepna bedzie moja :p zartuje oczywiscie buziaki uciekam 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babolki:) Ja własnie sniadanko wcinam:)mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLA- ale sie w czasie zgrałysmy :) 10.33:D Ok uciekam bo nie odlizę od kompa a mlody juz w kurtce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisa-wynik dobry,ale objawy masz,a leczy się pacjenta a nie wynik, EKG tez może byc ok a moze byc bol kl.piersiowej i zawał serca. Moze to rzeczywiscie w pochwie cos sie dzieje,dostaniesz globulki i będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki POLA ❤️ Jak dobrze ze jestes:) Smaczenego tak apropos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×