Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

:) jak to dobrze w domu sie wyciszyc:) strasznie niskie dzis cisnienie jest,slaba rozpuszczalna kawe sobie zrobilam,chyba nie zaszkodze? kasia - pewnie jakies tabletki Ci przepisze z wieksza dawka zelaza,wiele kobiet tak ma! a glukoze tez Ci badali??ja jutro ide do gina z wynikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zaś na początku ciąży zjadłaś wątróbkę, czy musisz się teraz niepokoić? Zaleca się kobietom w ciąży, aby przynajmniej przez pierwsze trzy miesiące zrezygnowały ze spożywania wątróbki, ponieważ zawiera ona duże ilości witaminy A. Przy spożywaniu produktów zawierających wątróbkę, takich jak wątrobianka czy pasztet z wątróbki, powinnaś być raczej wstrzemięźliwa. przy normalnym odżywianiu się zapotrzebowanie na witaminę A jest wystarczające. W zasadzie przedawkowanie witaminy A nie jest możliwe - z jednym wyjątkiem - zdarza się, że jedna porcja wątróbki może zawierać bardzo dużą ilość witaminy A, zależy to od składu pokarmu zwierzęcia. Witamina A jest rozpuszczalna w tłuszczach i w przypadku przedawkowania nie jest wydalana z moczem, tylko jest magazynowana w organizmie. tak więc nie jest konieczne dodatkowe dostarczanie dawek tej witaminy, która przy dużych ilościach może być niekiedy szkodliwa. jeśli jednak zjadłaś porcję wątróbki, a nie robisz tego regularnie, nie masz jeszcze powodu do niepokoju to znalazlam jeszcze, ale nie oznacza to, ze masz nie jesc watrobki:) ja kocham watrobke i czesto jem, ale po tym, co przeczytalam jesli bede w ciaz, zrezygnuje z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, nic sie nie martw! Moze masz troszke nizsze zelazo, ale tak jak wczoraj napisalas, predzej Ci wlosy wypadna niz cos dzidzi zaszkodzi! Jak by bylo bardzo zle to by Cie wzieli do szpitala... A z watrobka... no coz z tego co wiem to nie zaleca sie kobietom w ciazy, ale moze jak sie ma niskie zelazo, to powinno sie jesc... Kasia zapytaj lekarza, on bedzie wiedzial co jest dla Ciebie najlepsze. Agi znow stonki zagarniasz :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Kruszyna widze, ze lubisz wyszukac dokladnie co i jak, jak ja:) ja czesto szperam w necie, pozniej sumuje wiadomosci i jakos zapamietuje na przyszlosc:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co Sylwinka unikasz??? :D czy sie zajadasz?? jakby tak stosowac sie do tych wszystkich diet i porad, to kobieta w ciazy nie tylaby raczej, bo ni cby nie jadla;] jak moja kolezanka, chodzila z ksiazka cala ciaze i swirowala:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że można wszystkiego próbować, ale bez przesady. Ciąża to nie choroba przecież :) I wszystkie takie rewelacje typu nie dotykaj brzucha w I trymestrze bo będą wczesne skurcze dzielę sobie przez 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszyna zawsze wszystko wyszuka i zawsze wszystko wie! uwielbiam jak uzywa fachowe slownictwo :):):) Jak masz pytanie, pisz do kruszyny :D:D:D:D:D:D no wlasnie wyliczylam ze jak owu dzis (6 dni pozniej niz w dwoch poprzednich cyklach) i @ bede miala dopiero za 14 dni...to nastepna owu nie zalapie sie na wakacje :( a myslalam ze tak sprytnie wszystko wyliczylam :) do d.... z tymi wyliczankami! Zaprzestaje, bo sie tylko sama na siebie wnerwiam! Agi a co zrobilas ze tak wyluzowalas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jem wszystko na co mam ochotę przecież z książką nie będę latać i patzreć co jeść co nie ale chociaż nie można wątróbki to i tak ostatnio ją jadłam z kurczaka bo bardzo ją lubię :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D dzisiaj śniadanie zjadłam i co z tego jak mdłości mnie wzięły nawet się boje obiadu już jeść :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Agus 😘 To prawda z watrobka nie wolno jesc kobieta w ciaz kazd lekarz i polozna to potwierdzi jest tylko 5 produktow z ktorch kobita w ciazy musi dla dobra dziecka zrezgnowac a reszte to mozna jesc i jesc :) Ale to kazdej ciezarnej lekarz powinien powiedziec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Dorcia - nie licz tyle :P Psytulaki często sobie serwujcie, nieważne czy na wakacjach czy nie :):):) Skoro teraz się przesunęło, to w następnym cyklu może być nawet wcześniej lub znowu później, także nic straconego :D:D:D:D Ciesz się wakacjami, relaksik zawsze pomaga :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze nie ma co dac sie zwariowac, ale sa pewne reguly, ktore w jakims stopniu powinno sie przestrzegac... wiem ze nie powinno sie jesc serow plesniowych, lejacych jajek, i to rozumiem - jajka salmonella itp. Kasia nic sie nie przejmuj, dzidzia jest super zdrowa i lekarz to wszystko potwierdzi! Moze w Twoim przypadku watrobka jest wskazana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz powiedzial ze nie ma co pajacowac z tym jedzeniem,wiadomo unikac uzywek a co do jedzenia to organizm sam podpowiada czego brakuje,moje dzidzi wczoraj szprotki w pomidorach chcialo i zjadlam :p dorka - ja tez zcasem taka akuratna jestem wyliczam,skrobie ale to bardziej z ciekawosci a zycie potem weryfikuje a na wakacjach nawet jakbys dzidzie juz w sobie miala to za wczesnie chyba zebys cos czula i mogla zaszkodzic:) moze bedziesz miala niespodzianke ze nie uzyjesz podpasek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka- oj jakbym chciała więcej wiedzieć :) Zaczęłam się interesować pewnymi rzeczami dopiero jak staranka zaczęliśmy, więc do eksperta mi daleko :P:P:P W następnym cyklu będę jeszcze łykać magnez i wit B6 (np. Magnefar B6) - nawet lekarze polecają, więc spróbuję jak teraz nie wyjdzie. No i nie nastawiam się za bardzo że teraz się uda, wiadomo - rozczarowanie jest zawsze, ale mam nadzieję że tym razem będzie inaczej niż ostatnio, że nie będę się dołować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem skarbnica wiedzy:D :D na rozne tematy :D nie zawsze na te potrzebne :):) ale pominac to! Dorka ja kiedys tez tak wyliczalam, ze nawet staralam sie zabukowac wakacje na czas owulacji, udawalo mi sie to:) mialam owulacje w wakacje:D hihi,.ale czesto bylismy na tych wakacjach zmeczeni ziwedzaniem, alebo balowalismy przez noc:) i nici. Dlatego od 2 m-cy nie martwie sie juz, wydaje mi sie, ze po czesci to pragnienie bycia matka, jest wynikiem presji, bo wszyscy na okolo rodza dzieci, wszystkie przyjaciolki sa w ciazy, a ja nie. A ja nie chce byc inna, ta gorsza, opozniona w tym. A przeciez jak uswiadomila mi to przyjaciolka, ja wcale nei jestem gorsza, po co wywierac na sobie presje, skoro jestem szcesliwa i tak i tak:] mamy wszystko co chcemy! a jesli wyluzuje, to tylko mi pomoze w zdrowiu psychicznym, od myslenia o ciazy i owulacjach i kochaniu sie w te dni, poszalaly mi hormony, ale wlasnei wszystko wrocilo do normy musze powiedziec;) i ciesze sie, juz nie mysle, ze cos musze, tylko zyje jak dawniej, jesli jakis miesiac z pewnych wzgledow przepada nam, to w koncu wiem, ze jutro tez jest dzien i za miesiac jest kolejna szansa:) i tyle!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nie bede dolowac i zakladam ze sie nie udalo, w sumie teraz juz wiem ze sie nie uda... Kruszyna ja tez nigdy nic nie wiedzialam, bo nie musialam, a jak zaczelismy sie starac to zaczelam czytac :) suri na wakacjach wole nie byc, czyli w tym cyklu, bo chce troche dzikich sportow pouprawiac, a jakby sie udalo w tym cyklu, to pewnie musialabym z nich zrezygnowac! chce sprobowac nart wodnych i latania z motorowa na latawcu... ciekawe czy mi sie uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braaawo agi za takie myslenie!!!:)100% racji a dzidzia i tak przyjdzie kiedy bedzie odpowiednia pora:) czasem trudno nie swirowac ale co zrobic, ja tez moze troche swiruje i przejeta jestem ta ciaza bo to moja 1 no ale widac tak musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka w wydaniu ekstremalnym na wakacjach:d zrob zdjec duzo:) no i Dorka wlasnei ja tez przestalam myslec i wyczekiwac terminu@ z mysla, ze nuz sie udalo, bo rozczarowania sa okropne, a tak ciesze sie, ze juz @ jest i kolejne szanse czas wykorzystywac:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dorka znowu Ci zawiszcze z tym wyjazdem ;) szalona Ty jestes kobito :D takie sporty hohoho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus i super podejscie wyluzowanie pomaga napewno przniesie oczekiwany rezulat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no musi przyniesc:) ale tez pomyslalam, ze w sumie bedzie sie kiedys trzeba przylozyc, wlasnie tak jak niektore dziewczyny kilka dni bez przewy pod rzad, zeby nie bylo szans omineicia waznego dnia;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja staram sie wyluzowac, i czasami mi sie udaje a czasami nie... w sumie moje przyjaciolki nie maja jeszcze dzieci i na razie nie planuja, moze za kilka miesiecy, ale ja czuje presje czasu - no wiesz przed 30-tka :D:D:D:D nasze wakacje bede bardzo relaksujace, wiec dlatego chcialam szalec... staram sie nie myslec, ale czasmi te mysli same mi wlatuja do glowy. Tez jestem niesamowicie szczesliwa i niczego mi nie brakuje... i sama nie wiem dlaczego wywieram na sobie presje czasu! Chce przestac! Na szczescie jednak nie wplywa to na mnie tak mocno ze jestem markotna i sie niczym nie ciesze! mnie kazy dzien cieszy, bo wszystko mi sie uklada :) no i nadchodzi lato :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO WLASNIE dORKA IDZIE LATO:) tulko sie cieszyc!!! i nei stresowac, a dziecko bedziecie miec, w Uk kobiety raczej z tym zwlekaja, rodza dzieci w koloicach 40 i to jest dla nich presja czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wiem i tym sie zawsze pocieszam :D:D:D:D w sumie mam jeszcze 1.5 roku do 30-tki, wiec chyba powinno sie udac :D:D:D Idzie lato, za dwa tyg wakacje, ten weekend w pl, niedlugo bede projektowac nasz ogrodek, tylko sie wszystkim cieszyc! No i mam nadzieje ze gdzies tam sie dzidzie przyplacze! Ja tez juz nie bede sie zalamywac jak przyjdzie @, przyjmuje wtedy postawe, ze zaraz bedzie kolejna szansa :D:D:D ciesze sie ze przyszla owu w tym miesiacu, bo u mnie to jest najwiekszym zmartwieniem :D:D:D Dzieki dziewczatka :) A co do sportow, to ja uwielbiam wode i narty, wiec to polacze :) no i jeszcze mam zamiar poplywac na windsurfingu, dobre wiatry tam sa, a nauczylam sie jeszcze w pl na helu :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis jest u mnie piekny wiosenny dzien wiec zmykamy z mezusiem na jakies gorki i doliny pospacerowac i pozwiedzac... milego dnia dla wszstkich.... Sylwinka daj znac pozniej coz lekarz powiedzial i oczwiscie przeslij zdjecie maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
licza sie tylko te dobre waiatry:D:D:D i masz stronke cwaniaro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×