Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Quleczka

KOMU UDAŁO SIĘ WYJŚĆ Z NAŁOGU NADMIERNEGO WYCISKANIA/OCZYSZCZANIA TWARZY??? cz.2

Polecane posty

kontaktowałam się z pania dermatolog, kazała mi odstawić.. zastanawiam sie teraz, że jeśli brałam lek 11 dni i teraz juz nie biorę to jak długo jego negatywny skutek pozostaje w organizmie. takie glupie pytanie, ale wie ktoś może? ach mam juz dosyc wszystkiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kattie - 🌼 dobrze, ze to skonsultowalas - wlasnie o to mi chodzilo - nie namawialam do brania :) mysle, ze nikt ci nie powie jak dlugo pozostaje to w organizmie - ja mysle, ze mniej wiecej gdzies tyle samo co bralas czlu 1-2 tygodnie byc moze - ale tak sobie zgaduje tylko :) mysle ze nawet ty bedziesz miala problem z tym by to ocenic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze :( jeden antybiotyk w szafce + osłona, inny tzn tetrysal - jedno opakowanie zostało. Mam jeszcze isotexin które też ze wzgledu na wysyp boje sie stosować. Właśnie od dermatologa mam plyn tzn tonik i plyn z osadem no i oczywisice isotexin (prawie 4o zł :() no i moje inne rzeczy to: acne derm, benzacne, brevoxyl, tormentiol, masc z wit. a, physiogel, afrodyta, masc cynkowa, tribiotyk...chyba to wszystko. z tego co wiem acne derm i isotexin moga powodowac wysyp :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kattie, te \"oslonowe\" leki to ja bym wziela teraz nawet - one sa dobre takze po leczeniu antybiotykami :) co do reszty - niestety prawie wszystko moze powodowac \"wysyp\" :o ale skinoren/acnederm moze i przez pewien czas nie polepsza stanu skory ale ja bym tego wysypem nie nazwala...ale moze tylko mi sie tak wydaje :) na pewno nie bylo porownania do tego co mi sie robilo po retinoidach...to bylo sporo gorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qulczko, a jakie brałas retidoidy? nie pomogły? mnie po prostu zastanawia (ale sama pisałaś ze nie mozna wiedziec ile bedzie to trwało) ile bedzie mnie wysypywać po tych antybiotykach które brałam a które juz nie biorę. Sorry, ze ja tak wypytuje :o ale wpisów jest mnostwo, ale czy mogłabyś napisać co stosujesz? Wiem, ze juz pisałam pewnie nie raz....Ja osostanio jestem taka nieobecna, a teraz jeszce sesja :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn jak wyglada twoj dzien--- pielegnacja cery co kiedy pozdrawiam 🌻 dzieki za pomoc i info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kattie - z retinoidow ja uzywam tylko tych na skore czyli differinu - nie bralam ich doustnie i brac nie bede :) poza wysypem, ktory przeszedl to jak najbardziej teraz juz pomaga :) ja stosuje teraz: - differin co 2-3 dzien na noc - skinoren - roznie ale ogolnie staram sie raz dziennie co 1-2 dni - tonik z kwasem migdalowym raz dziennie 5% (od 3 dni dopiero) - linolantan na noc co 2-3 dzien - humektan jak jest bardzo sucho :) i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie niestety dzis nalezy minus i to z duzym wykrzyknikiem :( naszlo mnie na ruszenie jakis takich grudek na policzku, jakby pozostalosci w miejscach gdzie mialam kiedys gule :o no i w efekcie musze sie teraz zatapetowac by wyjsc na poczte, a mialam isc bez tapety tylko z korektorem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie się dowiedziałam, że tetracyklina obniża skuteczność tabletek anty, a ja brałam 3 miesiące i nie zabezpieczałam się dodatkowo. Tak samo z wit. C - ostatnio brałam duże dawki cerutinu, żeby się od męża nie zarazić, bo chorował...aż mnie brzuch rozbolał z nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziazik - wiekszosc antybiotykow moze niestety obnizac skutecznosc anty :o domyslam sie, ze sie denerwujesz ale chyba juz nic nie zmienisz :o za to co do witaminy C to nie slyszalam nigdy i wydaje mi sie to malo prawdopodobne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na twoich tabletkach anty nie ma w ulotce niz o tym z czym nie mozna ich laczyc? u mnie zdaje sie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko wiesz, czytałam ulotkę i nic nie było na temat tabletek:( jak tak teraz czytam, to niektórzy lekarze każą stosować coś dodatkowo, a inni mówią, że nie ma potrzeby. Chyba dziś test kupię, choć miałam okres w zeszłym tyg., ale tak się czasem zdarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quelczko, ale jak u Ciebie wyglądał ten wysyp po differinie? i ile trwał? no ja chciałabym brac ten isotrexin, ale napewno nie teraz gdy mam na twarzy to co mam, odczekam troche jak sie pozagoi i poczyta troche w necie na ten temat. Teraz czas mnie goni :( A jak poszłaś do dermatologa to co na poczatek Ci zaproponował? Z góry dzieki za info :) to chyba moje ostatnie pytanie jak na dzisiaj;p bo przeciez mi Ci tu zyc nie dajemy ;) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
> czytałam ulotkę antybiotyku i tam nie było o tabletkach anty ja pytalam w druga strone? czy na tabletkach anty nie ma? bo wydaje mi sie, ze w moich bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kattie - ok, powtorze to co juz ze 3 razy pisalam ;) poprawe zauwazylam po 2-3 miesiacach, przez pierwszy miesiac bylo na pewno gorzej niz na poczatku, choc na szczescie ten wysyp przebiegal tak, ze te krostki sie pojawialy ale tez dosc szybko zasuszaly i znikaly jak mnie nie pokusilo by je ruszyc :) co do czytania to czytaj... na wizazu jest caly dlugasny watek o isotrexinie :) mi na poczatek chciala dac antybiotyk ale ja nie chcialam za bardzo bo mialam miec drugi od ginekologa i w koncu zapisala mi differin i jakis krem dziwny na dzien ten na dzien to sie okazal nie nadawac pod makijaz mimo, ze podobno inne dziewczyny go sobie na dzien chwalily... wiec potem mialam to zmienione na klindamycyne (tez antybotyk) na dzien i differin dalej na noc teraz mam ciagnac rzadziej differin i dolaczyc skinoren lub acnederm - co wole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-->z tego co wiem acne derm i isotexin moga powodowac wysyp Kattie stosowałam acne derm i skinoren i po żadnym z nich nie miałam wysypu,ani nawet znacznego pogorszenia.Choć fakt,początkowo nie było widać rezultatów.Na kafeterii czytałam również opinie na temat tych dwóch maści i nie zauważyłam,by ktoś skarżył sie na wysyp.Co do isotrexin to nie wiem jak sprawa wygląda,bo nie używałam. Dużo masz tych wszystkich specyfików...ale Ty je stosujesz przemiennie? Quleczka---> no i jak ten tonik z kwasem migdałowym?jak reaguje skóra?po 3 dniach ciężko stwierdzić,czy pomaga,no ale jak pierwsze wrażenia? :) Włochata Kulka vel ziazik---> u mnie w ulotce od tabletek anty jest napisane: Niektóre leki przyjmowane jednocześnie z preparatem Yasmin,mogą hamować jego działania,dotyczy to takich leków jak: -antybiotyki (ampicylina,tetracyklina,ryfampicylina) i tam dalej wymienione inne.O wit. C nie słyszałam,aby zmniejszała skuteczność... Zrób ten test dla świętego spokoju.Prawdopodobnie nic nie zaszło,ale lepiej sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lwiczko, ja niektórych nie stosuja narazie wogole. Jak miałam mazidła od dermatologa to stosowałam tylko je, czasami nakładalam sobie coś nawilżającego, najczesciej masc z wit. a, albo bambino, ale czasmi po bambino byłam troche czerwona. No jak od dziś nie biorę tetralysalo to stosuje dwa produkty robione na zamówienie z antybiotykiem. Czasami mazne sie brevoxylem, bo ten mi słuzy. Przez weekend na moj policzek nałozyłam na kilka obrych godzin tormentiol i widze znaczna poprawe jeśli chodzi o policzek. Fakt- nadal jest brzydki i straszy, ale skóra na nim jest bardziej odbudowana i wszystkie gule się splaszczają. Staram sie nadmiernie nie wysuszac buzi zeby pozniej jej nadmiernie nie nawilzac, ale nawilzac i tak musze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lwiczka - masz racje :) moim zdaniem to nie jest wysyp...tyle, ze nie specjalnie widac efektu na poczatku i jak komus wychodzily pryszcze to nadal wychodza i przez to sporo ludzi sie zniecheca... wysypem bym tego nie nazwala :) co do toniku migdalowego to pare dni probowalam na dekolcie i brzuchu zanim sprobowalam na twarzy - na razie wrazenie pozytywne jest lagodny, nie sciaga, nie piecze, mam wrazenie,ze skora jest troche rozjasniona ...nastepny zrobie chyba ciut mocniejszy :) co do ulotki - to ja pomietam podobna formulke na mojej z tabletek anty ... jesli mialas okres to ja bym sie nie martwila ale test dla wlasnego spokoju zrobila by moc o tym po prostu zapomniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>czasami nakładalam sobie coś nawilżającego, najczesciej masc z wit. a, albo bambino, ale czasmi po bambino byłam troche czerwona. kattie - tak przy okazji - jedno i drugie to raczej jest ochoronne i natluszczajace niz nawilzajace - to dwie zupelnie rozne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie od anty nie mam ulotki, ale poszukałam w necie i jest wzmianka o tetracyklinie, więc pewnie w ulotce też. Szkoda tylko, że dwie dermatolożki i ginekolog nie zająkneli się na ten temat. Zwykle jestem ostrożna w tych sprawach, ale derma mnie pytała, co biorę i potem przepisała tetralysal i differin i powiedziała tylko, że to dobrze, że stosuję antykoncepcję, ze względu na differin. O antybiotyku nic, więc nic nie obudziło mojej czujności. jestem zła, bo ZAWSZE pytam o interakcje przy antybiotykach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech, ci lekarze :o duza czesc nie wpomni o tym, ze trzeba sie zabezpieczac przy retinoidach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
Czesc Zajac! Czesc Babielato! Dobrze ze jestescie. Ja po tygodniu acnedermu moge powiedziec ze z 'wysypkiem' (minimini) cos na rzeczy moze byc. Przez to ze skora jest nieco sciagnieta, jakby zamknieta to po tygodniu nosek jest bardziej w czarne kropki,czolo tez, wokol noska biala kaszka, brzegi blizn grubieja i rosna gulki - ale teraz tak: to moze byc rownie dobrze efekt nieruszania. Albo cepanu ktory na bliznie znalazl sie razy kilka. Skoro cebula wyciaga to cepan chyba tez? Dziewczyny ktore pisza o tym ze najgorzej jak wszystko naraz maja racje. Ja moje masakry zaleczalam niepatrzeniem na nie. Slowem - niczym. Zwlaszcza te plecowo- dekoltowe. I chyba bylo szybciej niz z packaniem ale wada bylo ze zaniedbywalam wtedy juz hurtem wszystko, m.in nawilzanie i szybko lapy mialy znow co wymacac. Ale idea koniecznego i stalego minimum jest super. Kattie, a powiedzialas swemu dr co czeka Cie za 3 tyg? Lekarz powinien to wiedziec i wtedy leczycie Ciebie (Ciebie cala razem z Twoim przerazeniem i stresem). Czasem nie mowimy lekarzom ze oprocz dalekosieznego wyleczenia mamy tez inne male cele po drodze rowniez dla nas wazne - a potem kombinujemy na wlasna reke. Znam dziewczyne ktora wysypalo przed slubem i celem leczenia bylo chwilowe wyslicznienie na okreslona date a to niekiedy wrecz stoi w sprzecznosci z prawdziwym wyleczeniem ale na dany moment moze byc w leczeniu wazniejsze Taki maly glos w sprawie psyche i soma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
Czyli zeby bylo jasne: wysyp to to nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zgaduje, ze to efekt nieruszania polaczony z efektem tego, ze acne-derm sciaga co podkresla wszystkie wypuklosci, no i jest dosc gesty i wchodzi w pory... tak jak mowie, ja tez mialam wrazenie, ze jest roszke gorzej ale nie byl to wysyp czystej postaci ze tak powiem :) >Ja moje masakry zaleczalam niepatrzeniem na nie. Slowem - niczym. Zwlaszcza te plecowo-dekoltowe. ja je zaleczam nie patrzeniem plus mydlo siarkowe i pasta cynkowa :) co do mowienia o wszystkim i leczeniu czasem tylko dla efektu - swiete slowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytalam troche na wizau o Isotrexinie i szczerze \'powiedziawszy\' jako specjalnie opini o wyypach nie było (tzn sporadycznie), ale było opinie o przesuszeniu skóry, w koncu to retinoidy czy cos takiego :o Zaczne uzywac tego, ale nie codziennie. Jak czeto uzywacie ISOTREXIN? Nie wiem co moge jeszcze zrobic dla swojej cery: - zrezygnowałam z kawy parzonej, czekolady tez nie jem - nie wyciskam PRAWIE! jesli coś mnie boli i jest juz na \'wierzchu\' to wyciskam, ale nie mecze ani nie dusze, bo to raczej szybko wychodzi. dziewczyny a co myslicie o jakis witaminach E i A w kapsułkach? Powiem Wam jedno- mam dośc już doustnych srodków :o i z tego co słyszalam o bardzo czesto ludziom utrzymuje sie ładna cera bardziej dzieki zewnetrznym srodkom niz wewnetrznym (no chyba ze brac pod uwage reaccutane itp) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze zacznij co drugi dzien i po prostu obserwuj :) najwyzej zwiekszysz lub zmniejszysz :) fakt, nie ma specjalnie za duzo o wysypie - moze to kwestia tego, ze ma tez w skladzie antybiotyk, ktory temu jednoczesnie zapobiega :) jeszcze jedno - wez pod uwage, ze kuracje nim warto zaczac jak najwczesniej z jednego powodu - nie powinno sie go raczej latem stosowac (no chyba, ze filtry SPF 50) wiec lepiej zaczac tak by bylo do lata jeszcze pare miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quleczko, myslisz za dobry bylby połtłusty dermosan na nawilzanie buzi? nie mam teraz kasy :( wiec nie stac mnie na nic drozszego.... kosztuje u mnie niecałe 6 zł. Mam tylko w domu bambino, masc z wit A i balsam z ziaji kakaowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kattie - ja nie mowie, ze te co masz sa zle czy cos tylko to nie sa kremy nawilzajace jako takie i nalezy o tym pamietac :) dermosan tez jak nazwa wskazuje troche natluszczaa ... choc na zime i przy wysuszajacych lekach to moze i lepsze takie, szczegolnie jak musisz byc sporo na dworze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×