Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Atka1112

Staranka o bobo- od 2009 roku

Polecane posty

Ja myślę, że jednak są doświadczeni, bo żeby sie do szpitala dostać to tez sie czeka jak w Polsce. Bo generalnie lekarze specjalisci są tylko w szpitalach. W przychodniach są tylko lekarze ogólni, wiec jesli idziesz do przychodni, obojetnie czy z bólem brzucha czy z ciążą, czy z niemowlęciem, czy menopauzą :P - spotykasz lekarza ogólnego, czyli od wszystkiego. Jesli ten stwierdzi, że masz powazną chorobe (tzn. jesli po kilku razach, gdy zostalas odesłana z receptą na paracetamol wrocisz znowu do niego) - wtedy odsyla Cie na badania do specjalisty (pediatry, ginekologa, stomatologa) :) Ale w szpitalach praca wre. Ja jestem zadowolona z mojego porodu bardzo. Bylam w szpitalu przez ponad dobę i nawet na sekunde nie bylo tak, ze zostalam sama w pokoju. Ciągle ktos przy mnie czuwał. Musialam miec cesarke, ktorą zrobili wzorowo. Wykazali sie super profesjonalizmem. Opieka po porodzie też byla na medal. Dlatego im wybaczyłam po tej calej ciązy bez badan :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Love i inne dziewczyny co mierzą temp. :) Pamietajcie, że skoro dzisiaj jest Sylwester, pewnie pojdziemy spać nad ranem, niektore z nas troche przesadzą z alkoholem.... ;) to po tym wszystkim temp. bedzie troche zwodnicza i na Waszym miejscu nie zwracalabym na nią jutro rano uwagi. :) Może być wyższa lub niższa, a na pewno inna niż gdybysmy normalnie poszly spać jak zwykle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionko,tak znam dobrze angielski,ale jak juz uda mi sie zajsc w ciaze to chetnie poprosze Cie o pomoc i porady.ja wam cos powiem,tylko sie nie denerwujcie.mam dwie znajome tutaj ktore byly w ciazy.jedna poronila bo z braku profilaktycznych badan wody plodowe zrobily sie zielone i maluszek niestety zmarl,a druga oczywisce tez nie miala tu wiele badan wiec dopiero w polsce okazalo sie ze jej malenstwo ma wade serduszka,wiec wieceie co? ja jednak wole byc przezorna i bede jezdzila do polski na badania.jakkolwiek nie byliby doswiadczeni lekarze czy polozne tutaj,to nie ma to jak systematyczne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Skorpionka, troche mnie pocieszylas, bo tez sie obawialam jak to bedzie wygladac w UK. Lady Love trzymam kciuki za pozytywny wynik. A dla wszystkich zycze spelnienia marzen w Nowym Roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady love no ja też przed @ mam brzuch jak balon i wyglądam jakbym była w 4 miesiącu ciąży :) ostatnio na święta taki miałam, bo przed @ byłam, a moi teściowie robili zakłady, czy jestem w ciąży czy nie :D Skorpionka no skoro w szpitalach jest dobra opieka, to najważniejsze :) Ale my Polki jeteśmy jednak do innego systemu przyzwyczajone i pewnie byłabym bardzo nieufna gdyby przyszło mi w UK być w ciąży i rodzić :) co nie znaczy oczywiście, że mam zaufanie do naszycz lekarzy, wręcz przeciwnie, nie zamierzam nigdy rodzić w moim szpitalu, a zamierzam jechać do Poznania na Polną, jak zdąrzę oczywiście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro temperatury mierzyc nie bede:P no bez przesady nawet nie bede miala kiedy :) dziekuje i rowniez zycze wam spelnienia marzen w tym Nowym Roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety mam inne doswiadczenia ze szpitalami w londynie,ale to moze co szpital to obyczaj;) tu wlasnie jest tak ze jak cos jest nie tak to cie poprostuy odsylaja 5 razy z tabletkami p.bolowymi a dopiero jak za tym 6-tym razem wrocisz to zapisza ci ena szvzegolowe badania.ja nie chce ryzykowac chodzi tu o moje dziecko. tak jak pisalam.nie jest ciekawie.radzilabym jednak odwiedzic chociaz 2 razy lekarza w polsce,dla pewnosci poprostu. nie twierdze ze opieka nie jest to profesjonalna,ale zeby taka otrzymac trzeba zlozyc im wizyte wiele razy,a czasami nie ma na to czasu.pomijajac fakt ze w kolejce(a bylam juz 7 razy)czeka sie min 2 godziny.gdyby cos sie dzialo to nie wyobrazam sobie czekac tyle czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że gdybym byla w Polsce, to pewnie bym robila te wszystkie badania, mimo, że ostatnio nie robilam zadnych. Ale nie mialabym nawet jak jezdzic co miesiac do PL na badania specjalnie (kto by na to mial tyle kasy) :P Tak czy owak - myślę, że takie złe przypadki to i tak tylko przypadki i nie ma co sie pogrążać. Ważna informacja - w Anglii dobre jest to, że test potrójny (z krwi) jest w standardzie za darmo (badają występowanie zespolu downa i innych chorob genbetycznych) a w polsce ich nie ma i trzeba za nie srogo placic (2 lata temu kosztowalo to 1000 zl z PL) :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek wlasnie mi powiedzial ze dziewczyna jego kolegi tez rodzila tutaj.skurcze dostala w nocy,odeszly jej wody,on dzwonil do szpitala i mowil ze dziewczyna juz rodzi i ze jada do szpitala a oni mu na to ze jeszcze nie,ze ma spokojnie czekac.na szczescie nie czekali.dojechali w ostatniej chwili,dziecko przestalo sie ruszac. polozna byla w szoku. takze dzieki Bogu ze mam mozliwosc robienia badan w Polsce!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dziwne co piszesz o tej dziewczynie z wodami :-0 Ale faktycznie - co szpital to obyczaj..... Jak mi odeszly wody, mąż zadzwonil do szpitala, kazali przyjechac ale po zrobieniu KTG stwierdzili, że skurczow nie mam w ogole, rozwarcie na 1,5 palca dopiero i odesłali mnie do domu........ Byłam w szoku... kazali mi prxzyjechac dopiero jak bede miec takie skurcze, że będę płakać z bólu - tak powiedzieli dokladnie. OK, na szczescie niewiele mi bylo trzeba bo po kilku godzinach wlasnie tak mocno mnie bolało wiec wrocilismy i wtedy już zajeli sie mną porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionko,jestem zapisana do GP i mam tam swojego lekarza.to on wypisywal mi skierowania do szpitala.a tam wlasnie czekala mnie taka nijaka opieka. 2 razy bylam na emergency i tez nic sie nie zmienilo. Moja mama jest pielegniarka,wiec wiem na czym polega ta praca.uwierz mi to co tu zobaczylam to byla jakas pomylka chyba. niestety tu jest tak ze jak bede w ciazy to bede zapisana do najblizszego szpitala,jak najblizej domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto takie przypadki zdarzają się niestety wszędzie :( Wyobraźcie sobie, że jeden gienklog z mojego miasta w trakcie cesarki był tak pijany, że zamista pępowiny przeciął dziewczynie jelito i niestety zmarła następnego dnia :( A co jest w tym najlepsze, położna i inni lekarze wiedzieli, że jest pijany a i tak pozwolili mu operować, dodam jeszcze tylko, że lekarz ten nadal pracuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie,powiedzieli mu przez telefon dokladnie to samo!!!ze od odejscia wod to jeszcze troche czasu musi minac i ma lezec w domu poki co.ale ona juz czula ze rodzi i kazala sie mimo to zawiesc do szpitala.na szczescie zdazyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u Was nie ma tak, że możecie sobie wybrać szpital, w ktorym chcecie rodzic? U nas jest tylko jeden wiec wyboru nie ma, ale wiem, ze kolezanki z podmiejskich miejscowosci mogly sobie wybrac bo mialy np. 2 w zasięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie chce generalizowac i straszyc nikogo.angielki jakos tu rodza i nadal zyja.mowie tylko ze ja uwazam ze badan jest tu stanowczo za malo.opieka jest fantastyczna ale dopiero jak sie dzieje cos powaznego.niestety czasami moznaby bylo juz wczesniej odkryc jakas wade gdyby badania przeprowadzane byly wystarczajaco czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mozesz sobie wybrac z 2-och w twoim okregu.niestety wlasnie w tych dwoch bywalam i nie mam najlepszych doswiadczen.jakos to bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka,mam pytanie,jakie pamietasz objawy zwiazane z piersiami na poczatku ciazy????????? moje wydaja sie byc pelniejsze,nadal pobolewaja i te sutki,sterczace i bolesne.wrazliwe na dotyk,a rano troche swedzialy#:~(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce ten test potrojny kosztuje okolo 300 zl wiec da sie przezyc. Zreszta tu wszystko kosztuje, te badania tez bo ja chodze prywatnie. panstwowo nie mam szans bo pracuje. Ale przynajmiej mam super Pania ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w miare mozliwosci bede jezdzila do polski na badania,wole miec 100% pewnosci ze jest dobrze.moze wymagam za duzo,ale bede sie czula spokojniejsza i bezpieczniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi15
angioletto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak juz pisalam nie mialam nigdy zadnych objawow. :D Ciąza bezobjawowa :D Ani z piersiami ani z niczym innym nie mialam nic dziwnego. Ale teoretycznie takie 'zachowanie' u piersi to objaw ciąży... ale i okresu, wiec niestety - na dwoje babka wróżyła. Poza tym pamietajcie, że wiele objawów pojawia sie w naszych glowach, bo je sobie wmawiamy i chcemy je mieć i czuć ;) Np. piersi mogą pobolewać od tego, że je ciągle macamy by sprawdzic czy nie spuchły wlasnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, lecę teraz suszyć sobie glowe, bo w reczniku siedze. Tak więc - do zobaczenia, a jesli sie juz nie zobczymy w tym roku :D to życze samych zaplodnionych komórek w 2009 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi15
na bank! takie sa pierwsze objawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto tez tak mam, tyle ze mnie bola piersi nawet jak ich nie dotykam :P no ale z tego co pamietam to w ktoryms z moich cykli tez tak mialam wiec tym sie nie sugeruje zabardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Love oby to bylo TO!!!!!tez nie mozesz przez nei spac??? ja sie tak mecze,nie moge stanika zalozyc,lekko dotkne a one juz stercza hahaha:D:D:D jak to nie ciaza to moj Radek moze tak na mnie dziala:D:D:D trzymam za nas wszystkie kciuki:D:D:D Skorpionka do pozniej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×