Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

cześć przyszłe mamuśki :) dawno mnie nie było i dzisiaj też na cwilę siadłam do kompa- muszę leżeć. tydzień temu w piątek miałam beżowe plamki, byłam u lekarza i podejrzewał ablację- oddzielanie się kosmówki, a na to pomaga luteina nospa i leżenie!!! więc leżę i nic nie robię, wstaję tylko do wc. w ten wtorek byłam na usg i z maluszkiem wszystko dobrze. od główki do pupy mierzy 57mm :) wszystko dobrze jak na ten etap ciąży rozwinięte. ale a posiewie moczu mi wyszła jakaś cholerna bakteria cy coś i od dzisiaj muszę przez 6 dni 3x dziennie brać antybiotyk. boję sę, ale mój lekarz powiedział, że dziecku nie zaszkodzi... z miesiączki termin mam na 23.11 a z usg na 20.11. mam nadzieję, że już będzie łatwiej, w końcu w poniedziałek będzie już 13 tydzień :) pozdrawiam i całuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejaaa Nie znoszę pracować w soboty!!!!!! i ogólnie dzis tez mam jakiegos dołka - maluśkiego na szczescie:) Pogoda paskudna, z mężem kosa, wiec ogólnie dzien dzisiejszy nie daje mi powodów do radosci. i tak mi sie dłużyyyyyyyy....... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kiedyś ktos sie zastanawiał czy np.14 tc i 3 dzień to nadal 14 tydz czy juz 15.... otóż normalnie bym powiedziała ze ja bym liczyła jako 14. Ale na ostatnim usg lekarz obserwując dzidziusia powiedział ze to 15 tydz. wiec spytałam, jak 15 skoro wyswietla sie 14 i 3 dni = on powiedział, ze to znaczy ze to juz 15. A nie wiem dlaczego tak:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881.........26.........1.11.........1,5.......15t c. .......Otwock tasia1985.........24..........2.11........1,5.......15 tc............Łodz pindilindi...........32.........4.11.........0......... ...............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... ................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11.......2,2.......14 tc.......Warszawa Korciuchna.......25..........10.11......3,5........14 t........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......0,5......14tc.. .............Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5......14 tc ............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi................27..........15.11......2........13 t.......Ostrów Maz. kropcia............25..........15.11......0.........13 t..............Kielce madzialinska76...33..........15.11......1.........13t.. ...........Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22........16.11/30.11 wg USG.....0....11tc......Śląsk agusiaradom......30..........10.11......0.......... 14t........Radom Mathea...........26...........16.11......2...........13t c ..........Grecja _nowa_............32..........17.11......1..........13t. c. ........Gdańsk natalia86.........23..........20.11......1,5.......12t. ........Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0..........11 t..............Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... .................Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... .................Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0........10tc ......Dzierżoniów mili_23............23..........05.12....... .........11tc.....TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..............Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaradom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaradom
znowu za szybko enter: Korciuchna 14 i ileś tam dni to moim zdaniem 15, 14 tygodni minęlo 15 się zaczął, tak samo z latami ja jestem rocznik 79 czyli skończyłam 29 lat, ale w dniu urodzin zaczęłam 30 rż, ja tak to wiedzę. Ps mamy ten sam termin porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia - to zobaczymy, która pierwsza urodzi:)) juz sobie wyobrazam wpisy w listopadzie - jak sie bedą sypać dobre wieści, pewnie niejedne z nas będą rodzić w ten sam dzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak dla mnie 14 tydzień i iles dni to nadal 14 tydzień :) Ale niech każdy liczy sobie jak chce ;) Martushia, jak kazali leżeć, to leż grzecznie :) choć wiem, ze to musi być męczące... Na pewno wszystko będzie dobrze i za jakiś czas będziesz mogła już normalnie funkcjonować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :D Jestem z LISTOPADA 2008 ... trochę Wam zazdroszczę, niedługo pierwsze ruchy itd :) Z drugiej strony to źle wspominam Lato z Brzuszkiem, ale co tam :D Życzę Wszystkim Powodzenia i Dobrego Samopoczucia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja też liczę tak jak Madzialińska, mam suwaczek ciążowy i nim się sugeruje, a wiem że lekarze właśnie tak liczą że jakby wyprzedzają tydzień :) Ja mam za sobą kiepską noc :O obudził mnie ból brzucha więc wzięłam nospę, ale zaraz ją zwymiotowałam, bo mój żołądek nie przyjmuje leków na czczo :O No i brzuch mnie pobolewał do południa aż w końcu poszłam na spacer...no i przeszło :D Jednak ruch trochę pomaga :) Kupiłam sobie ciśnieniomierz i od dziś zaczynam pomiary 2 razy dziennie. Jak teraz zmierzyłam to miałam 122/74 i po pół godziny 121/76, tylko w obu przypadkach puls 85 - nieco podwyższony ale czytałam że w ciąży tak może być. Mam nadzieję że jednak nie mam nadciśnienia i tylko u lekarza tak mi podskoczyło ;) Poza tym to nie mam w planach żadnych zajęć na dzisiaj, będę sobie wypoczywać. Pogoda kiepska, ale jutro ma być ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
hej! u mnie tez pogoda okropna:( az nic sie nie chce... ja chyba tez dzisiejszy dzien spedze w domu, ewentualnie po poludniu wyskocze z mezem na bilard (jeszcze troche i zaczne go ogrywac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi, może wtedy top były nerwy przed wizytą, albo sie spieszyłaś :) Mierz dalej dla własnego lepszego samopoczucia, ale myślę, że wszystko będzie OK :D U mnie deszczyk tak się zbiera, zbiera i zebrać nie może... ale chyba w końcu mu sie uda, bo znowu sie ciemno za oknem zrobiło :/ My dziś wieczorkiem idziemy do znajomych na pogaduchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejmi madzialinska ma rację nie martw się tym jednorazowym pomiarem ja na pierwszej wizycie miałam 120/80 czyli książkowe ale jak na mnie to nadciśnienie bo narmalne mam 90/60 :) to wszystko z nerwów głowa do góry. u mnie też pogoda do d.... nie chce się nic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mój lekarz też mnie uspakajał, ze to mogła być sprawa czynnościowa, zresztą ja zazwyczaj jak idę do lekarza to mam wyższe ciśnienie i w ogóle jak się zdenerwuje to mi skacze. No ale teraz mam sprzęt w domu i będę sobie mierzyć nawet z ciekawości:) Ginowi przedstawię pomiary z 3 tygodni więc będą na pewno wymierne i On i ja będziemy mieli pewność co się dzieje. Poza tym słyszałam że w 3 trymestrze dobrze jest też kontrolować ciśnienie bo wtedy może skoczyć nagle. Bużki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiaradom, ciesze sie ze wszystko dobrze...Wiem jak musialas sie czuc bo sama przez to przechodzilam. I zycze ci zebys juz nigdy nie musiala doswiadczyc czegos podobnego. My wczoraj mielismy mala stluczke,strachu sie najadlam i caly dzien przeplakalam... Malo co a...Ale nie chce o tym myslec, bylo minelo... U mnie powoli widac juz brzuch. Ci co mnie nie znaja nie orientuja sie jeszcze,ale bliscy juz zaczynaja dostrzegac powiekszajacy sie brzuszek :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
Cześc dziewczynki u mnie pogoda też do kitu, ale ogólnie szcześliwa bo kupiłam już sobie dwa ciuszki ciążowe bluzeczke i sukienke narazie troszke za duża ale myśle że za miesiąc to już bedzie akurat mieszcze sie w normalne ciuchy jeszcze ale już zaczyna być widać szczególnie przy tych ciuszkach ciążowych, wygladam jak bym była 20 tygodniu a ja dopiero 15 tydzien ale to dlatego że sa troszke zalużne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaradom
Mathea ja się cieszę, że stłuczka była niegroźna, powiem ci, że ja się strasznie jazdy autem boję wogóle, a w ciąży to już w szczególności. Dziewczyny macie problemy z wypróżnianiem?? bo ja juz nie wiem co robić. Tylko nerwy wysyłają mnie do toalety a to wiadomo nie jest pożądane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ No u mnie też paskudnie! zimno, pada deszcz i taka kanapowa pogoda :( a ja tak lubię jak jest ciepło! Marthusia no jak lekarz kazał leżeć to trzeba! wiem, że to "męczące", ale dla dzidziusia dasz radę! no i 57 mm to już kawał człowieka ;) trzymam za Was kciuki! Korciuchna no widzisz Twój lekarz mówi tak jak mojej znajomej! dla mnie 14 tydzień i 3 dni to rozpoczęty 14 tydzień, a niektórzy lekarze twierdzą, że 15 ;) ale też nie wiem dlaczego! Ejmi no skoro organizm nie toleruje tabletek na czczo to musisz coś zjeść :) cisnienie super! Mathea masz rację było minęło! dobrze, że nic się Wam nie stało! agusiaradom ja mam problem z wypróżnieniem :( pomaga mi albo zjedzenie pizzy, albo dania chińskiego ;) wtedy mnie szybko goni, a tak normalnie to masakra. i już wypróbowała i suszone śliwki, i piję dużo wody mineralnej, i siemię lniane i nic na mnie nie działa :( tasia1985 ja też chciałam dziś kupić ciuchy ciążowe, ale nic w rozsądnej cenie nie znalazłam, więc będę szukac na allegro! Pozdrawiam Was wszystkie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
może na jakims wiekszym ryneczku z ciuchami teraz sa modne takie bluzeczki z cienkiego materiału ala tuniczki i sukienki tez takie są to są bluzki i sukienki bez rozmiarówki wiec moga byc dla szczupłych i bardziej puszystych super do kazdego rodzaju spodni a nawet geterków czy leginsów za bluzeczke dałam 40 zł a za sukienke 60 zł wiec wcale nie tak drogo ta sa ciuszki z wysokim stanem wiec pod piersiami jest taki ala paseczek gumeczka a dalej luzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
U mnie pada. Zdążyłam rano pojechać na zajęcia z psem a jak wracałam, lunęło. Dobrze że byłyśmy już w autobusie (zawdzięczam to ostremu sprintowi gdy dojeżdżał do mojego przystanku). Potem do domu już tylko kawałek i jeszcze wyskoczyłam po produkty na późne śniadanie. Śniadanie było tak pyszne (jakoś tak wiele produktów smakuje mi lepiej niż przed ciążą) i obfite a deszcz tak kołyszący że... dopiero się obudziłam. No i nie wiem co zrobić z resztą dnia bo po prostu nic mi się nie chce. Dobrze że pada więc mam wymówkę. Ale w sumie do rodziców skoczyć powinnam bo jeszcze nie widzieli pierwszej fotki mojego maleństwa. A jest na co patrzeć (wy to najlepiej wiecie po swoich!): moje małe ma nożki oparte wyżej i trzyma rączkę przy buzi czyli wygląda na w pełni zrelaksowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
"teraz sa modne takie bluzeczki z cienkiego materiału ala tuniczki" No właśnie sobie myślę że moda na ten sezon letni to jakby pod nas, dziewczyny w ciąży, była wykreowana. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaradom
gawit_79 piłam siemię lniane parę miesięcy przed ciążą i teraz mi o nim przypomniałaś, ale jesteś pewna, że w ciąży można? aha i czy wiecie jakie zioła można pić np.melisę,rumianek, miętę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia - na zaparcia w ciąży najlepiej działa dieta błonnikowa i między innymi siemię lniane :) Ja wypróbowałam na sobie - dużo wody, surowe warzywa i owoce, ciemny pełnoziarnisty chleb i kupka jakoś idzie ;) te dziewczyny które biorą już teraz jakieś witaminy w których jest żelazo muszą uważać na zaparcia bo zaraz pojawią się hemoroidy. A w ogóle zaparcia w ciąży to normalka, po prostu tak te hormony na nas działają :O Gawit - tak wiem, tylko mądry polak po szkodzie, nie chciało mi się zwlec z łóżka żeby zjeść sucharka po łyknięciu tabletki, no i niestety tabletka sama wyszła ;) mam nauczkę, teraz śpię z sucharkami :) u mnie właśnie też zaczął padać deszczyk, ale dobrze on też jest potrzebny. Obiecali na jutro ładną pogodę. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
_nowa_ wlasnie mi przypomnialas, na ostatnim usg dzidziusia tak fajnie bylo widac (raczki i nozki) ,a do zdjecia wykrecil sie pupcia jakby nie mogl jeszcze tylko sekundke wytrzymac. to popatrzylabym sobie na takie dokladnie zdjecie a tak jak sobie patrze to widze pupke, wypiol sie na nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
oj tam odrazu wypioł hi hi zawstydził sie dzidzius troszeczke pomyslał sobie ze kto go tam bedzie podgladał w brzuszku hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia - polecam ci, bo sama tak robie, co rano jako pierwsze śniadanie jogurt i jakies dwie łyzki duze otrębów pszennych. Najlepszy jest jogurt owocowy bo zabija troche smak otrębów - które nie są zbyt pyszne. A z kolei jogobella śliwkowa z musli w moim przypadku moze być bez otrębów. Działa cuda. Trzeba pamiętać o duzej ilosci wody. A otręby to taniocha - około 1-2 zł a są całkiem wydajne:) I jeśli byś sie na to zdecydowała to nie zrezygnuj po kilku takich sniadankach bo do tego smaku trzeba sie przyzwyczaić. Dużo smaczniejsze są otręby granulowane - ale są droższe, mniej wydaje, i mam wrażenie ze te zwykłe lepiej działają:) Ja po takim śniadanku toaletę odwiedzam minumum 1x dziennie, a zazwyczaj jednak 2:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszłam sobie dziś do kina - zeby sie troszkę zrelaksować - i wiecie co??? mnóstwo ciężarnych tam chodzi :)) zresztą teraz wszędzie widze kobiety w ciąży - zupełnie jakby inne nie istniały:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Mili, mój się też wypiął ale na koniec przez chwilę pozował z litości. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korciuchna kurczę ja też ostatnio gdzie się nie obejrzę to ciężarne widzę ;) agusiaradom co do siemia lnianego to jestem pewna, że można. sama ginka mi o tym mówiła! Ejmi ano właśnie mądry Polak po szkodzie ;) tasia1985 ja mam ten problem, że mam sporą nadwagę :( i nie lubię kupować ciuchów! może tak, nie lubię w Polsce kupować. jak mieszkałam w UK to nie było z tym problemu. dziś stwierdziłam, że muszę sobie kupić bilet na samolot i lecieć do szwagierki na zakupy :) bluzek takich uniwersalnych mam sporo! podobnie z sukienkami. mam takie odcinane pod biustem, więc będą pasować, ale najgorzej jest ze spodniami :( wyczaiłam na allegro takie rybaczki http://www.allegro.pl/item632414957_rybaczki_ciazowe_jeans_xxxl_wysylka_gratis.html i takie spodnie http://www.allegro.pl/item634318287_spodnie_ciazowe_jeans_xxxl_wysylka_gratis.html na razie nic więcej nie kupuję! troszkę martwiłam się czy w tym pasie nie będzie mi za gorąco, ale dziś w sklepie mierzyłam takie spodnie i ten pas jest (a przynajmniej w tamtych spodniach był) z bawełny i super trzymał brzuch i w ogóle fajnie wyglądały na mnie te portki ;) gdyby nie cena (120 zł) to może bym i kupiła! ale wiedziałam, że na allegro wyczaję coś dużo taniej :D co do zdjęć z usg to moje dzieciątko było tak łaskawe, że na zdjęciach mam jego buźkę, całą postawę i główkę :D tyle, że gdyby ginka mi tych zdjęć nie podpisała, to guzik bym widziała :) ostatnie usg robiła mi nie u siebie w gabinecie, tylko w przychodni na NFZ i miała tam kiepski sprzęt do usg :( chociaż mój mąż twierdzi, że widział wszystko :D a macie jakieś przeczucia co do płci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
hey wszystkim pobudka!!!!!! ja ostatnio bylam u stomatologa tak na sprawdzenie wiadomo lepiej teraz leczyc niz pozniej(na szczescie zabki piekne) i pani stomatolog smiala sie ze kolejna w ciazy i przez caly dzien tak sie zlozylo ze miala tylko pacjentki w ciazy:)wydaje mi sie ze teraz zwracamy wieksza uwage na kobiety w ciazy bo same w niej jestesmy,wczesniej na to nie zwracalysmy takiej uwagi i to daje wrazenie ze same ciezarne teraz tyklo sie widzi:)... ja postaram sie za duzo ciuchow nie kupowac wiadomo brzuch szybko rosnie napewno nie bede kupowac jeansow sa tearde niewygodne ale za to napewno kupie jakies fajne dresiki nawet bez tego golfu do tego jakas dluzsza bluzka, wiadomo ze spodniami jest ciezko a na szczescie sa te cudowne tuniki. i nawet mysle zeby kupic sobie kostium kapielowy 2czesciowy i zaczynamy planowac wyjazd nad morze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×