Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

🖐️ brzuchalki :) Tak się zastanawiam czy Wy też macie luki w pamięci ? wychodziłam na rynek i w domu sobie w myślach przekalkulowałam co mam kupić. wyszło mi 5 rzeczy, w połowie drogi na rynek zapomniałam co miało być 5 rzeczą i do tej pory nie pamiętam :o toż normalnie muszę już wszystko zapisywać, bo inaczej będę łazić na rynek po kilka razy ;) Poza tym to nawet się dziś dobrze czuję ;) malutka od rana się pięknie rusza! Jejku jak ja kocham tą moją kruszynkę! już się nie mogę jej doczekać! wszyscy na nią czekają :) mój mąż codziennie całuje brzuszek i gada do niej :) Eh tak mnie na sentymenty wzięło :) muszę skończyć prasowanie jej ciuszków, znaczy dokładnie zostały mi pieluchy ;) no i trzeba wstawiać kolejną pralkę . jeszcze pare ubranek i pieluchy flanelowe, no i pościel :) muszę też iść do piwnicy, bo mam tam dla niej leżaczek i przewijak. leżaczek trzeba by wyprać, a przewijak złożyć i może odświeżyć? znaczy pomalować, bo on jest taki drewniany i pożyczony od koleżanki, złożony, więc tak do końca nie znam jego stanu ;) natalie82 wiem o czym piszesz z tymi zębami :( już 2 plomby mi wyleciały :o przy czym jedna wczoraj i to z zęba leczonego kanałowo, a wiadomo teraz rtg nie zrobię i nie wiem co z tym zębem będzie? w ogóle dentystki muszę poszukać, bo odkąd wróciłam z UK, to nie mam swojego dentysty! podejrzewam, że na razie powkłada mi jakieś lekarstwo do niego! eh zawsze miałam słabe zeby :( zenek świetny ten wózek :) bardzo mi się podobają quinny, ale mnie na taki nie stać :( Alex cieszę się, że Ci lepiej :) agusiaradom kurczę fajnie byś miała, jakbyś rodziła za te 2 tygodnie :) ja to mam przeczucie, że swoją ciążę przenoszę :( i dopiero na samym końcu będę świrować ;) deseo ja planuję fryzjera jutro :) mam nadzieję, że też dam radę wysiedzieć te 2 godziny ;) bo będę robić odrosty , więc pewnie też się mi tam zejdzie :) co do mutsy to ja słyszałam same pochlebne opinie na jego temat :) natalia86 ja też mam wrażenie, że mała jest nisko, bo ciągle czuję ucisk na pęcherz i faktycznie te jej kopniaki, ruchy czuję w okolicach pachwin i też mi się zdarzają kłucia w pochwie, ale bardzo rzadko a w ogóle to zastanawiam się czy samemu człowiek jest w stanie stwqierdzić skrócenie szyjki? bo ja biorę globulki dopochwowe i do tej pory jak je aplikowałam to wszystko było ok, wchodziły głęboko bez problemu, a od dwóch dni przy wkładaniu w pewnym momencie odczuwam ból i ta globulka nie chce dalej iść! wizytę miałam w tamten wtorek, to z szyjką wszystko było ok, nie skracała się, więc zastanawiam się czy to to? a i powiedzcie mi ile prywatnie kosztuje ktg? Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten piękny wrezśniowy dzień, bo u nas pogoda cudna. Deseo ja kupiłam właśnie mutsy, na poczatlu chcialam maxi cosi mura, ale pan w sklepie zachecil mnie jednak do mutsy. Kolezanka ma od 3 miesiecy i jest bardzo zadowolona, Moj juz jest u mnie w domku:)Kupilam stelaz 4 rider, ze skorzana kierownica:) gondole joey silver http://www.nokaut.pl/oferta/mutsy-4rider-gleboko-spacerowy-kolor-joey-silver-1szt.html i spacerówke active coffee. Ja kupilam w sklepie , bo dali mi cene nawet ciut nizsza od tych co widzialam na internecie . w sumie zaplacilam ok 3050, ale dodatkowo kupilam kosz na zakupy( super sprawa z tym koszem, wiesza sie go nad tym co jest w standardzie i robi sie naprawde sporo miejsca na zakupy:) ), folie przeciwdeszczowa na gondole i na spacerowke, ochraniacz na nozki do spacerowki, torbe na drobiazgi dla maluszka, adaptery do fotelika maxi cosi( osoboscie uwazam ,ze jednak foteliki maxi cosi robi najlepsze). Co do wagi wozeczka to do lekkich nie nalezy, ale pompowane kola robia swoje, no i rzeczywiscie szeroki jest rozstaw osi tych kolek. Ja mieszkam w domu ,wiec na wage jakos bardzo uwagi nie zwaracalam, a wszedzie poruszam sie autem i tak, wiec nie bede musiala z wozeczkiem wsiadac do autobusu czy tramwaju. Prowadzi sie bajka, jest super zwrotny i naprawde jedna ręką można go prowadzic.Dla mnie jeszcze plusem jest to , ze gondola jest tak wysoko osadzona, ze praktycznie nie trezba sie schylac do dzidzi, jest niemalze na wyciagniecie reki:) A ze moj ma 197 cm wzrostu, wiec na pewno dla niego bedzie to duze ulatwienie jak juz pojdzie z patrysiem na spacerek:)Ja wczesniej duzo czytalam na jego temat w necie i opinie sa w wiekszosci pozytywne. Ja osobiscie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAwit ja już 2x i to pod rząd nie osoliłam wody na makaron, co nie zdarzało mi się nigdy wcześniej i też zaczęłam myśleć, że mi pamięć szwankuje:) Natalia86 ty leżysz tak bezwzględnie?? bo ja niby mam leżec cały czas ale nie mam na kogo liczyć, więc drobne rzeczy robię w domu, wstawiam zupkę, obieram ziemniaki, zmywam naczynia itp, wszystko oczywiście na raty, by jak najmniej być na nogach. Nie da sie leżeć i wstawać tylko na siku, coś jeść trzeba przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia co do leżenia to staram się prawie cały czas leżeć, ale trochę pochodzę po domku żeby rozprostować kości , albo zrobić sobie coś do picia jak nikogo nie ma, bo jedzenie zawsze mam zapewnione No i jak jestem sama to muszę wypuścić psa na podwórko, ale leżę większość czasu. Teraz często też posiaduje, dopuki mała nie daje znaków Trochę się martwię żeby wszystko było dobrze, bo mam naprawdę leżeć, ale jakoś przecież nie szaleje z tym chodzeniemJ No i właśnie dziś troszkę posiedzę, bo mam wizytę u fryzjera, a raczej fryzjer mnie odwiedziJ Bo mam szczęście i moja siostra prowadzi salon i powiedziała, że spróbuje w jak najszybszym tempie zrobić mi te włoski, a odrost to już mam mega. Dobrze że na początku ciąży zdecydowałam się na jeden kolor, więc będzie szybciejJ Więc widzisz Agusia znów odstępuje od nakazu, ale już nie mogę na siebie patrzeć, a po porodzie to już na zrobienie włosów czasu nie będzie J Pozdrawiam cieplutko J ___________$$$$$$$$$ _________$$$________$$$ ________$______________$$ _______$________________$$ _______$____________$___$ _______$_ __________$_$_$ _______$____________$_$ _$$____$$_____________$$ $_$$___$$__________$__$ $___$$$$_$$________$$______($) _$_______$$$$$__$$$________$$ _$$________$$$___$$________$$ ___$$$____________$$$$$$$$_$$ _____$__________________$$$$$$ ______$$$$$$_____________$$$$ _________$__________$$$$$$ _________$__________$$ _________$____________$ ________$______________$ _______$_______________$$ ______$__________________$$ ______$____________________$$ _____$______________________$$ ____$_______________________$$ ____$______________________$ _____$$$$_______________$$$ _________$$_$$__$$___$$$ _______________$$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ja 2 dni mialam cos z podbrzuszem, ledwo chodzilam, na 3 dzien wzielam nospe i paracetamol. do wieczora bylo oki a potem rozjechalam sie. nie moglam nawet do wc dosc. cud! dzis wstalam jak nowo narodzona. nic a nic nie boli. uffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia co do leżenia to staram się prawie cały czas leżeć, ale trochę pochodzę po domku żeby rozprostować kości , albo zrobić sobie coś do picia jak nikogo nie ma, bo jedzenie zawsze mam zapewnione No i jak jestem sama to muszę wypuścić psa na podwórko, ale leżę większość czasu. Teraz często też posiaduje, dopuki mała nie daje znaków Trochę się martwię żeby wszystko było dobrze, bo mam naprawdę leżeć, ale jakoś przecież nie szaleje z tym chodzeniemJ No i właśnie dziś troszkę posiedzę, bo mam wizytę u fryzjera, a raczej fryzjer mnie odwiedziJ Bo mam szczęście i moja siostra prowadzi salon i powiedziała, że spróbuje w jak najszybszym tempie zrobić mi te włoski, a odrost to już mam mega. Dobrze że na początku ciąży zdecydowałam się na jeden kolor, więc będzie szybciejJ Więc widzisz Agusia znów odstępuje od nakazu, ale już nie mogę na siebie patrzeć, a po porodzie to już na zrobienie włosów czasu nie będzie J Pozdrawiam cieplutko J ___________$$$$$$$$$ _________$$$________$$$ ________$______________$$ _______$________________$$ _______$____________$___$ _______$_ __________$_$_$ _______$____________$_$ _$$____$$_____________$$ $_$$___$$__________$__$ $___$$$$_$$________$$______($) _$_______$$$$$__$$$________$$ _$$________$$$___$$________$$ ___$$$____________$$$$$$$$_$$ _____$__________________$$$$$$ ______$$$$$$_____________$$$$ _________$__________$$$$$$ _________$__________$$ _________$____________$ ________$______________$ _______$_______________$$ ______$__________________$$ ______$____________________$$ _____$______________________$$ ____$_______________________$$ ____$______________________$ _____$$$$_______________$$$ _________$$_$$__$$___$$$ _______________$$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ja 2 dni mialam cos z podbrzuszem, ledwo chodzilam, na 3 dzien wzielam nospe i paracetamol. do wieczora bylo oki a potem rozjechalam sie. nie moglam nawet do wc dosc. cud! dzis wstalam jak nowo narodzona. nic a nic nie boli. uffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawitku ja słyszałam, że w 3 trym. można mieć zaniki pamięci i to jest fakt, chociaż mi osobiście się to nie zdarza...może dlatego, że ja już od dawna pisałam sobie kartki a to dlatego, bo zawsze miała dużo rzeczy na głowie :/ Co do szyjki to można samemu ją badać, mi lekarz tłumaczył, że najlepiej jest postawić jedną nogę wyżej np.na krześle/wc druga zostaje na ziemi i samemu można sobie "tam" włożyć dwa palce i sprawdzić. Ja osobiście nie sprawdzałam, bo i tak myślę, że bym jej nie wyczuła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia co do leżenia to staram się prawie cały czas leżeć, ale trochę pochodzę po domku żeby rozprostować kości , albo zrobić sobie coś do picia jak nikogo nie ma, bo jedzenie zawsze mam zapewnione No i jak jestem sama to muszę wypuścić psa na podwórko, ale leżę większość czasu. Toaleta i codzienna kąpiel to wiadomo :)Teraz często też posiaduje, dopuki mała nie daje znaków Trochę się martwię żeby wszystko było dobrze, bo mam naprawdę leżeć, ale jakoś przecież nie szaleje z tym chodzeniem :) No i właśnie dziś troszkę posiedzę, bo mam wizytę u fryzjera, a raczej fryzjer mnie odwiedziJ Bo mam szczęście i moja siostra prowadzi salon i powiedziała, że spróbuje w jak najszybszym tempie zrobić mi te włoski, a odrost to już mam mega. Dobrze że na początku ciąży zdecydowałam się na jeden kolor, więc będzie szybciej :) Więc widzisz Agusia znów odstępuje od nakazu, ale już nie mogę na siebie patrzeć, a po porodzie to już na zrobienie włosów czasu nie będzie :) Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia86 ja mam mega odrosty, ale fryzjer narazie odpada, muszę robić pasemka a to jest 3 godz minimum siedzenia, nie dam rady tyle. Po zdjęciu pessara jeśli zdążę wybiorę się do fryzjerki, mam nadzieję, że nie zaczne jej rodzić:) Narazie ratuję się spreyem rozjaśniającym włosy, psikam na odrosty sobie tylko przed każdym myciem, wprawdzie słabiutko rozjaśnia, ale te odrosty nie są już takie ciemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki że wysłałam 3 razy to samo ,ale cały czas pokazywało mi że nie dodano żadnego wpisu:) hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex ja też sama nie zamierzam sobie badać szyjki, bo obawiam się, że i tak bym nie wiedziała czy to szyjka czy cuś innego ;) My dziś mamy szkołę rodzenia, ale nie wiem czy pójdziemy! jakoś mi się nie chce! na ćwiczeniach cały czas to samo. dopiero od środy będą ćw z położną, więc na te będę chodzić :D :D może dziś pojedziemy na wykład tylko ? hmmm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, nie zagladalam tu trochu do was bo tydzien temu bylam u lekarza i zemdlalam w przychodni i pogotowie mnie zabralo i musialam tydzien polezec, porobioli badania i wypuscili do domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandrunia
Ela to mam nadzieję, że wszystko dobrze? Badania ok? Ale Ci się narobiło :( Ja na dziś uciekam... Muszę oglądać z mężulkiem "Obcy kontra Predator" :/ Nie lubię takich filmów no ale jak prosi to niech mu będzie :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-bay seller
bole wrocily. to nawet nie sa bole. to straszny nacisk na dół jak chodze. nie sposob normalnie chodzic. tylko podczas lezenia spoko. boli nawet przy przewracaniu na bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thekasia, mi się parę razy zdarzało że po całym dniu czułam silny ból brzucha i już się załamywałam że tak będzie do końca, a następnego dnia byłam na przykład bardziej aktywna i czułam się do wieczora świetnie. Już więc teraz jakieś tam bóle mnie nie martwią i wiem że równie dobrze mogą szybko minąć. Alexandrunia, ja tego typu filmy zaczęłam też ogladać dopiero z narzeczonym. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłyśmy dziś z Zenek na zajęciach szkoły rodzenia. Trochę nas tam postraszono żeby nie przesadzać z odwiedzinami bo zaraz po porodzie zaczyna się zajmowanie dzieckiem więc chwile na wypoczynek są niezwykle cenne. Potem zasiedziałam się u rodziców. I dostałam przekazany od cioci stanik do karmienia, który dla mnie kupiła. Cieszę się z niego jak głupia bo mam zakup z głowy a stanik ma fajne rozwiązania i leży jak ulał. Padam na twarz. Dobranoc, dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem Dziewczęta! Słonce za oknem juz świeci, choć zimno jeszcze... ale co zrobic, od jutra już jesień pełną gębą będzie. :-) Liczę,że prawdziwa złota, z fajna temperaturą i Słońcem. My wczoraj zaliczylismy wizyte u ginki - po równych 5 tyg, ale ginka opalona, wypoczeta, zrelaksowana i zadowolona. Widać ,że wczasy w Bułgarii to było to! hihi Pozazdrościć! Obejrzała wyniki usg i mówi,ze niczego niepokojącego nie ma. Dzidzia szczupła powinna być i tyle i nie kazała robić żadnego kontrolnego usg. Tylko orzekła,że lekarz niepotrzebnie nas nastraszył. Ale jak bardzo mi zalezy to moge za te 3 tyg zrobić badanie, choć ona nie widzi potrzeby. Kazała 3 tyg wytrzymać i możemy rodzić. hihi. Tak orzekła. Po badaniu stwierdziła też,ze szyjka się otwiera zewnetrznie i by mniej chodzić, a więcej lezeć,ale powodu do niepokoju nie widzi. I już się cieszę,że wyprawka zrobiona, bo biegac teraz po sklepach już nie mam sił za bardzo ani ochoty, a w dodatku raczej nie powinam. ;-) Jak zwykle pani zadowolona bardzo, powiedziała,ze ładnie wygladam - nie ma to jak jedna baba drugiej babie takie coś powie - to milsze (choć nie zawsze szczere) niż usłyszeć komplement od faceta, hihi I kazała tylko mocz zrobić i morfologię i przyjść za miesiąc, chyba ,ze coś się będzie działo to wcześniej (ale też dodała,ze to bedzie prawdopodobnie ostatnia już wizyta). Myślałam,ze już trzeba co 2 tyg chodzić i jeszcze jakieś badania robić. Ale pani w końcu jest specjalista, nie ja. A dziś biegne do pracy jednej i drugiej- zanieść zwolnienia i podbić legitymacje ubezpieczeniową, bo od maja nie miałam pieczątek wstawianych, a licho nie spi. Choc wg prawa nie jest to obowiązek, cieżarną muszą na odział przyjąć nawet,gdy nie ma potwierdzonego ubezpieczenia. Zastanawiam się tylko co potem (od listopada) z moim ubezpieczeniem i czy będę mogła chodzić z dzieckiem lub sama do lekarza, kiedy bedę bezrobotna.???? I jeszcze chciałam wziąć z pracy papiery, które trzeba do ubezpieczalni wysłać, po urodzeniu dziecka. O ile takowe maja. Moj pomagał załatwić te formalności kumplowi i od razu wziął dla siebie druga wersje, bo potem to tylko zamieszanie bedzie,a ja i tak do swojej pracy po porodzie nie pojde, bo jak. hihih Kumpela wczoraj do mnie dzwoniła i mówi - torbę już spakowałaś - a ja ,ze nie ,bo mam jeszcze 7 tyg, a ona : to który tc jestes - mówię,ze 33 skończony,a ona to się pakuj, bo ja w 34 już rodziłam .hihih.Moja siostra w 35 rodziła i tez już każe pakować. hihih Oszalały! ;-) Ale nie ukrywam,że ginka mnie bardzo podniosła na duchu. Moj co prawda mówi,ze wiedział od razu ,ze wszystko dobrze ,ale chyba profilaktycznie pojdziemy na to usg. Jak zdążymy. hihi. Przejrzałam Wasze wpisy, widze,ze chorutkie już zdrowieją - super. Madzialińską - pozdrawiam i niech wraca do nas szybko! Ela - w tyłek dostaniesz i odechce Ci się mdleć wszedzie! ;-) Dobrze,ze Cię przetrzymali w szpitalu, z pewnością zaaplikowali coś na wzmocnienie. Napisz prosze jak wyniki. Nadia - kołyska działa? Zadowoleni jesteście? Też prosze pisac. No to lecę. Najpierw umyć głowę, potem sniadanie, potem w tramwaj. Pożalę się Wam na koniec, dostałam kwiaty - szt. 2 i były jakieś zamszycone, czego nie zauważyłam i od nich zaraziły się chyba już wszystkie moje pozostałe. Tamte wyrzuciłam,ale reszty nie chce. Nawet nie wiem ,gdzie w tym mieście mozna coś na mszyce kupić - ale cholerstwo rozpanoszyło się jak u siebie normalnie! Szok! Trza to ubić i to szybko! Może kwiaciarnie? jak myslicie? Do Castoramy mam daleko,a musze się dziś z dziadostwem rozprawić, bo patrzeć już na to nie moge. No nic, miłego dnia życzę i wypoczywajmy! A wieczorkiem podeśle Wam fotki - baaaardzo już grubej Agi. Moj mi w niedzielę na działce zrobił kilka. Cud - normalnie cud! :-) papapappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja właśnie wszamałam winogron ;) ale jeszcze jakieś śniadanko sobie muszę zrobić i spadam do fryca ;) Powiedzcie mi jakie macie zdanie na temat pobierania komórek macierzystych ? Ja oczywiście znam plusy i minusy! wiem ile to kosztuje, chociaż pieniądze w tym wypadku to pikuś i pewnie każda z nas chciałaby, aby to była kasa wyrzucona w błoto! tyle, że okazało się, że mój mąż oszczędzał na to pieniądze, uzbierał potrzebną sumę i teraz on jest napalony, a ja tak jakoś mam mieszane odczucia, jeżeli chodzi o te komórki macierzyste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh ja to ewidentnie nie mam po drodze do fryzjera ;) ostatnio mi się nie chciało jechać, dziś fryzjerka zadzwoniła, że jest chora :( dobrze, że zadzwoniła, bo bym musiała na drugi koniec miasta bez potrzeby jechać i dopiero bym się wkurzyła :( I co ja mam dziś robić? hmmm . kuriera odwołałam, bo myslałam, że mnie w domu nie będzie ;) tak bym sobie kolejne pranie dla małej wstawiła ;) może zakupię te ostatnie pierdółki na allegro? chyba robi mi się opryszczka :( na szczęście to nie pierwszy raz. zaraz szybko posmaruje to może się nie zrobi, bo na razie czuję tylko, że mnie swędzi w kąciku ust ;) Dobra czas by spadać ;) póki co oglądam jeden ze swoich seriali ;) znaczy się "cenę życia" ;) fajny, mimo, że australijski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Mnie wczoraj w nocy złapał ból brzucha jak na okres, no może nie aż tak mocny jak moje miesiączki no ale nie było przyjemnie. Dobrze, że dziś już wszystko ok. Podsyłam Wam artykuł na temat położnych - niestety dot. tylko Gdańska i Wawy ale może Was zainteresuje. Pozdrawiam serdecznie Co do banku komórek macierzystych to ja nie mam zdania :) Wczoraj po normalnym wykładzie w szkole rodzenia miała być pani z takiego banku ale już nie czekałam więc się nie wypowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuchatki :) jak Wasze samopoczucie? mam nadzieje ze te co choruja czuje sie dzis duzo lepiej :) Ja wczoraj mialam mily dzien - wpadla do mnie przyjaciolka i pol dnia przegadalysmy :), a potem jak sie zabralam za obszywanie pieluszek tetrowych - podzielilam je na mniejsze, by byly bardziej praktyczne, to zeszlo 2,5h, ale akurat tego typu robotki mnie wyciszaja :). Wczoraj tez dostalam laktator, takze kolejny sprzet stoi na polce :). Natalie82 fajny masz ten wozek, ja tez planuje mutsy :) na takim samym stelazu, co do gondolki to jeszcze nie wiem. Jednak ja chyba kupie jeszcze fotelik mutsy - podoba mi sie ze fotelik jest rozkladany na plasko - slyszalam ze jesli jedzie sie z dzieckiem w dluzsza podroz to niedobrze jesli jest w takiej pozycji polezacej - a my napewno w styczniu - lutym pojedziemy z Adasiem nad morze. A moze ten maxi cosi tez sie rozklada, ale wydaje mi sie ze nie, myle sie? Wogole uwazam ze w fotelik warto zainwestowac bo to dla bezpieczenstwa naszego szkraba. Ela trzymaj sie i daj znac jak badania. TheKasia ja na Twoim miejscu poszlabym do lekarza jesli bol jest nie do zniesienia lub chociaz zadzwonila. Moja ginka za kazdym razem mi powtarza ze jak cos mnie niepokoi to mam dzwonic lub jechac do niej do szpitala. Ola ja mam wlasnie bol glowy z kupnem stanika - nie wiem czy powinnam kupic wiekszy? Agulinia super ze wszystko dobrze - jak widac lekarz niepotrzebnie Was przestraszyl. Przed porodem i tak bedziesz pewnie robic usg wiec wtedy mozecie sie upewnic. Ale skoro lekarz chce Cie zobaczyc dopiero za miesiac to chyba musi byc dobrze - bo moja ginka chce bym juz bywala u niej co 2tygodnie plus musze robic co tydzien ktg, no i jeszcze trzeba zrobic aktualne badania do szpitala na porod jak np posiew. Niestety na mszyce sposobow nie znam, no i czekamy na fotki :) Gawit wlasnie mialam sie Ciebie zapytac jak tam wizyta u fryzjera, a tu piszesz ze dzis nic z tego :). Co do komorek macierzystych to pozwole sobie odpowiedziec bo jestem biotechnologiem i jest to jak najbardziej moja dzialka. Ja uwazam ze jest to niesamowita przyszlosc, jednak nie wierze w polskie osrodki ktore lecza komorkami macierzystymi - dlaczego?! niestety jestesmy biednym krajem i nie mamy pieniedzy na badania i na to by rozwijac galaz inzynierii genetycznej. Pracujac w laboratorium genetycznym dostawalam pensje 1500zl, wiec widac jak dbaja o naukowcow. No ale wracajac do tematu, uwazam ze jest to przyszlosc dla chorob hematologicznych czy dla medycyny regeneracyjnej. Choroby hematologiczne jak bialaczka - jednak jest to rzadka choroba - ja np nie znam nikogo chorego na bialaczke. Druga szansa jest medycyna regeneracyjna - np leczenie organow po urazach - przyklady ostatnio na inflanckiej (szpital w warszawie) urodzil sie chlopczyk z dziurka w sercu i dzieki temu ze mial pobrana krew pepowinowa, mogli wstrzyknac mu komorki macierzyste do serca ktore zasklepily dziurke - ale zrobiono to w austrii bo w polsce nie ma takich sprzetow, wiec oczywiscie doszly mega mega koszty. Innym przykladem jest dziewczyna z Various Manx ktora ulegla wypadkowi samochodowemu i jest tez teraz leczona komorkami macierzystymi - wszczepiaja jej je w rdzen kregowy - robia to w Moskwie, tak wiec znow nie jest to Polska. Jezeli istnieje szansa uratowania czlowieka komorkami macierzystymi to wiaze sie to z mega mega kosztami i nie daje 100%skutecznosci, wiec trzeba miec tego swiadomosc oraz trzeba wiedziec ze jest tylko kawalek medycyny ktora je wykorzystuje. Polska jest krajem ktory poki co nie daje nadziei na leczenie komorkami macierzystymi, co innego np Hiszpania gdzie kazda kobieta ma pobierana krew pepowinowa bo panstwo prowadzi taka polityke. Z tego co wiem to zestaw pobierania krwi pepowinowej kosztuje 500zl, potem krew jest badana i jesli jest "czysta" ( nie ma zadnych wirusow czy bakterii) to bank przyjmuje ja i trzeba zaplacic 1400zl, a potem co roku 400zl. Trzeba tez pamietac ze takie komorki jesli sa zle przetrzymywane to szybko obumieraja, wiec warto by bylo zeby byl to wysokiej jakosci bank. Ja zastanawiam sie czy jesli pobiore komorki Adasia to czy potem bedzie mnie stac na to by je wykorzystac. Mysle ze za x lat - trudno okreslic jaki to bedzie czas, bedzie mozliwe wyhodowanie organow z komorek macierzystych ale to jeszcze lata badan bardzo bradzo drogich na ktore stac tylko bogate kraje jak usa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Deseo, odnośnie stanika to nadal nie wiem co dokładnie można doradzić ale napiszę ci jak to jest u mnie na chwilę obecną. Przed ciążą nosiłam rozmiary 70B lub 70C, to zależało głównie od miseczek. Teraz dostałam ten, który ma rozmiar 75D, najpierw pomyślałam że będzie dobry dopiero na samo karmienie a gdy przymierzyłam, okazało się że leży już teraz doskonale ale też że powinien pomieścić również bardziej powiększony biust. Na tej podstawie sądzę że warto kupować co najmniej o rozmiar większe a nawet jeszcze większe miseczki (tym bardziej że niektórzy twierdzą że zawsze miseczka powinna być trochę większa niż się wydaje, żeby piersi nie odkształcać a wydobyć ładny kształt, za to obwód może być ciaśniejszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek co do tego artykulu to ja nigdy nie rodzilam ale bylam w szpitalu wiele razy rowniez na oddziale ginekologicznym i nasluchalam sie na korytarzu od dziewczyn z oddzialow polozniczych i uwazam ze w naszej sluzbie zdrowia jesli chce sie miec ludzka opieke to trzeba zaplacic - niestety spoleczenstwo nauczylo personel medyczny tego ze dostaja koperty. Oczywiscie polozna i lekarz maja obowiazek sie Toba zajac ale trzeba sie ich prosic czesto o zainteresowanie. Moja kolezanka ktora ostatnio rodzila - pierwszy porod miala z polozna, ktora byla przy niej non stop, kiedy sie cos dzialo - np trzeba bylo podac srodki przeciwbolowe czy podac oksytocyne to polozna szla po lekarza i byl w przeciagu minuty, a drugi porod miala bez poloznej i stwierdzila ze gdyby miala polozna to meczylaby sie kilka godzin krocej bo byla zdana na sama siebie - lekarz i polozna zagladali do niej tylko co jakis czas i to tez nie na jej wyrazne zawolanie - musiala dlugo czekac, porod przebiegal prawidlowo wiec nie zwracano na nia uwagi - nikt jej nie pomogl wstac z lozka czy wziasc prysznic. Stad haslo "rodzic po ludzku" wg mnie dziala tylko wtedy gdy ma sie oplacona opieke. Oczywiscie to tylko moje zdanie. Ja od kilku miesiecy jestem dogadana z polozna i dzieki temu jestem spokojna. Ola dzieki za rade co do stanika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek, no właśnie wczoraj pisałam że też mnie łapią takie przejściowe bóle. Niedługo potem nie ma po nich śladu. Niemniej zdrówka życzę! (A ja niepotrzebnie po wykładzie stałam w tej kolejce. Ale tak to bywa gdy się terminu zajęć nie pamięta. ;P I na spotaknie z tą przedstawicielką banku komórek też nie zostałam. To i owo czytałam i jestem przekonana że to obecnie nie ma sensu. Brakuje podobno i regulacji, i sfery zastosowania.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×