Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

No przebrnęłam jakoś przez te wszystkie strony ;) Co prawda troszkę po łepkach, ale najważniejsze fakty już znam. Widzę, ze u niektórych moment kulminacyjny się zbliża :) Ale cieszę się, że maluchy jeszcze się wstrzymały z -przyjściem na świat. Dzięki Dziewczyny za pamięć i za ciepłe powitanie 🌻 :* A teraz troszkę więcej o moim pobycie w szpitalu i dlaczego taki długi. Przyszłam w pechowym momencie, bo konsultacje diabetologiczne są tylko we wtorki i czwartki. Przyszłam w czwartek więc musiałam czekać na wtorek... No ale od razu zasolili mi dietkę (oczywiście wg ich mniemania, bo tak na prawdę to z dieta cukrzycowa to to wiele wspólnego nie miało :O.. no ale tak to bywa w szpitalach) i dopiero w poniedziałek zrobili profil dobowy glukozy. Wyszedł podwyższony cukier po śniadaniu i po kolacji. Niestety lekarze w tym szpitalu maja lekkiego fioła na punkcie cukrzycy i potrafią takie pacjentki trzymać nawet 3 - 4 tygodnie. Na szczęście u mnie udało się to w miarę szybko unormować i i wygonili mnie dziś, bo łózka były potrzebne ;) Biorę 3 razy dziennie insulinę w niewielkich dawkach. Wypożyczyli mi glukometr i aparat do podawania insuliny, więc w sumie miło z ich strony :) Porobili mi też posiewy (ujemne - nic nie znaleźli), analizy moczu i krwi (wszystko w normie) no i oczywiście USG przeplywowe Malutkiej. Dzidzia jak najbardziej w normie choć trochę marudzili, ze chuda w brzuszku - wyszło im 1500 gram. Nie badali mi szyjki az do dziś przy wypisie. Ale pani profesor stwierdziła, ze jest twarda i ogólnie bardzo ładna. Oczywiście nie kazała biegać, ale można funkcjonować normalnie :) Co do szpitala PSK4 na Jaczewskiego powiem tak: patologia i położnictwo po remoncie, warunki niezłe. Panie położne na patologi w większości przypadków bardzo miłe i przyjazne :) Na położnictwie i noworodkach różnie to bywa, ale to wieści tylko ze słyszenia. Dziecko po porodzie jest cały czas z matką, nastawieni są na karmienie piersią i raczej jest na to spory nacisk. Dla dzieciątka potrzebne tylko pampersiaki i chusteczki do mycia pupy. Ubranka dopiero na wyjście. Co do lekarzy to tak jak wszędzie... są lepsi i gorsi :O Zauważyłam, ze jakiś czas temu rozgorzała tu dyskusja odnośnie służby zdrowia polskiej i brytyjskiej. Miałam teraz niezły przykład... w szpitalu była dziewczyna w 24 tc z małowodziem. Przyleciała z Anglii po pomoc do nas, bo tam chcieli jej wywoływać poród... jak to określili "z ta ciąża nic nie da się zrobić i dziecko i tak nie przeżyje" W Lublinie próbowali ratować, ale to ich przerosło i przetransportowali dziewczynę dom Łodzi do CZMP, żeby tam ratowali dzieciątko... Tak więc na pewno nasza służba zdrowia kuleje w wielu przypadkach, ale jeśli lekarze chcą to coś kombinują i próbują pomóc... a ten przypadek mnie po prostu powalił :( W ogóle to naoglądałam się i tragedii i radości... Zatem bardzo się cieszę, ze jestem juz w domku i mam nadzieję wrócić tam dopiero na poród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurka ide do lekarza 1 wrzesnia i wiem ze nasunie sie temat jak rodzimy, i ja kurka coraz bardziej sie sklaniam na cesarke ze znieczuleniem ogolnym, bo tego w kregoslup sie strasznie boje!!!!!!!!!!! szczegolnie ze kolezanka mojej mamy rodzila 2 tyg temu i do tej pory nie odzyskala wladzy w nogach i najprawdopodobniej czeka ja wozek, masakra tu malutkie dziecko a ona na wozek... a ja dalej nie mam wozka no jeszcze pampersy, smoczek, butelki i w sumie kilka jeszcze pierdolek ale sumka sie przy kasie uzbiera znajac zycie. a zastanawiam sie nad takim wozkiem matrix, moze zacie jakies opinie na temat tego wozka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie ja tez miałam dylemat odnoście ciuszków na 56 bo ani ja ani mąż do małych nie należymy a z usg wychodzi, ze szkrab tez będzie raczej duży ale kuzynka i koleżanki trochę mi moje wątpliwości rozwiały że dziecko przeważnie ma 52-58cm wiec na początek te rzeczy na 62 będą na pewno za wielkie i do szpitala to raczej nastawić się na 56, bo one też do końca na 56 nie są i na dziecko 58-59cm będą w sam raz wiec ja tak robię a mężowi dam instrukcje bo mam rozmiary szufladami poukładane wiec razie czego dowiezie co trzeba. Madzialińska wierzę, że się biedna nasłuchałaś i naoglądałaś. A lekarze i pielęgniarki to pewnie jak wszędzie - i w każdym zawodzie ile ludzi tak rożni. Najważniejsze że już jesteś w domu spokojna że z maleństwem wszytko gra. A tym, ze szkrab mały się nie przejmuj. Wiesz ja chciałbym żeby moje było malutkie bo łatwiej urodzić ale u nas mały chłopak się nie zapowiada niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandrunia
Ja już po USG i zakupach :) Ależ jestem wykończona :/ Lekarz oczywiście zachwycony moją niunią :) Wszystko idealne wg niego, jak coś to może się już rodzić :) Termin oczywiście znów cofnął tym razem na 15.11 :) Waży 2kg, a ile mierzy nie wiem, bo jest już za duża na taki pomiar :/ Percentyle 41,2 :) Pozostałe wymiary to: BPD 91mm HC 290mm AC 280mm FL 61mm HC/AC 1,04 Aha i niestety ale nie robiliśmy usg 3d, bo moja niunia tak się wtuliła w macicę, że Pan doktor stwierdził, że nic z tego nie będzie :( Ale widzieliśmy ją na zwykłym USG :) Jak porobię zdjęcia z DVD to wam wrzucę takie fajne jak np. puszcza bańki ustami :))) Zakupów narobiliśmy na ponad 400zł ale mam już wszystko dla niuni :) Znów dokupiłam parę body i pajacyków, pamersy, chusteczki, szczoteczki,aaajjj dużo rzeczów :) Oczywiście kupiłam proszki Dzidziuś i od jutra zaczynam pranko :) A jaki zapach się unosił w aucie od tych proszków :) Taki słodziakowy dziecięcy :) Poczytam Was jutro, bo dziś muszę wypakować zakupy, wykąpać się i jest fajna komedia na Polsacie o 20.30 więc lookam z mężulkiem :) 🌻 do jutra 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny i ciebie Madzialińska. mam prośbę możesz coś więcej napisać o szpitalu na jaczewskiego- będę tam rodzić i każda informacja się przyda, jak mozesz to napisz na mojego emaila hammer4@op.pl. w piszecie dziewczyny o zakupach a mi płakać się chce pokój nie zrobiony musimy pomalować a mojemu wlepili dodatkową służbę już 3 w tym miesiącu i wolne będzie miał dopiero we wtorek. sama nic nie załatwię bo nie mam prawka. mam jeszcze stresa z innego powodu. zaraz zacznę 32 tydzień a moja mama urodziła mnie w tym tygodniu ciąży z niewiadomych przyczyn. wiem że panikuje ale nie chcę żeby historia się powtórzyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Rzeczywiscie rozpisalyscie sie ze az milo :-). Ja wlasnie gotuje sobie wolowinke z warzywami,tak mi sie jakos zachcialo,co jest ewenementem bo ostatnio nie mialam ochoty w ogole pichcic,robilam same gotowe,szybkie dania..Maz jak wroci bedzie mial niespodzianke. Zbieram sie wlasnie zeby porobic w najblizszych dniach ostatnie zakupy dla siebie i malego. Jesli chodzi o ciuszki to wszystko juz wlasciwie mam,wczoraj dokupilam jeszcze 2 kurteczki z kapturem-jedna typowo zimowa rozm.62,druga sztruksowa,ale ociepalana,idealna na wiosne rozm.68. I kilka bluzeczek zapinanych na napy. Musze jeszcze tylko zapolowac na spioszki,ciezko je dostac w Grecji,jak nie pajace to body,ale mam nadzieje ze w koncu uda mi sie je znalezc. Jak nie to zostaja zakupy przez internet. Poza tym zostalo mi do kupienia pare drobiazgow typu kremy,oliwki itp. no i dla mnie koszule do karmienia. Ubranek jeszcze nie pralam bo czekam na meble do pokoju dziecinnego. Jak juz przyjda to wtedy bede miec miejsce zeby wszystko poukladac,pochowac. Madzialinska,milo cie znow widziec na forum. Ciesze sie ze badania wyszly dobrze i ze juz jestes w domu. A tym ze dzidzius mniejszy wcale sie nie przejmuj,taka jego uroda :-). Latwiej "wyjdzie" przy porodzie :-P Natalie,ja mam tylko kilka sztuk w rozmiarze 56-2 pajacyki,2 body,polspioszki i kaftanik. Mysle ze starczy na pierwsze dni,jak nie to ubiore malego w 62. No chyba ze na tym ostatnim usg przed porodem wyjdzie mi ze jest niewielkiego wzrostu to wtedy dokupie jeszcze kilka ubranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejuś i to u nas ta nastolatka! My się tu martwimy porodem,a dziewczę samo w trawie urodziło, bez pomocy i specjalistów i szkoły rodzenia! No prosze zuch dziewczyna. Od dziś przestaję narzekać. ;-) Bo jak widać da się! Może połozna nam coś opowie o tym przypadku. Na razie tylko mówiła,ze jest aktualnie wysyp bliźniaków na naszej porodówce i że najwieksze dziecko jakie się tu urodziło to 5300 - kilka lat temu. Ale mam nadzieję,ze to już cc. agulinka - jesli lekarz Wam mówił,ze dziecko długie bedzie to pewnie tak jest. rodzice wysocy to młode też pewnie wyrosło. A jak wyszły na usg pomiary kosci? z pewnością na tej podstawie lekkarz wydał opinię. Myśle,ze spokojnie wiekszość na 62 kupuj,a jakieś 3 zestawy wystarczą mniejsze. Wózek sliczny, tez ogladałam sojana w sklepie. ela- Ty nas tu nie strasz tym znieczuleniem. Ale rzeczywiscie tragedia! Powiedz lekarzowi tak jak myslisz i opowiedz o wszystkich rozterkach - na pewno wybierzecie najlepszą opcję! deseo- wiem,że dobrze mieć świeze wyniki na porodówce, ale ja mam sobie sama je zrobić? Do końca nie wiem jakie mają być myslałam,ze to lekarz powinien wyznaczyć co i kiedy mam zrobic. Może tak bedzie na nastepnej wizycie. jak nie sama pojde zrobic. ejmi - TY prześliczna blondyneczko - ale słodkie masz te piegi. Pięknie wygladasz! Sesja super! Podusia się z pewnością przyda ..ale ja mam swojego węża - banana i na nim bedę siedzieć w razie potrzeby. co do nakładek na piersi - to ja chciałam kupic,ale pani w hurtowni mówi - po co?! nie każdej mamie są potrzebne,w razie czego przyśle pani umyślnego i kupi potem. No i może racja! thekasia - nie daj się! :-) bedzie dobrze. Troszke kontroli nie zaszkodzi! Ale zatrucie jest groźne i trzeba to monitorować. Dobrze,że szybko się Tobą zajęli. mam nadzieje,ze hanka dociągnęła jakoś do lekarza i wszystko się dobrze skończy, bo taka biedniutka jest z tymi dolegliwosciami. Alex - duża Wasza niunia. Jak super, że takie dobre wieści. :-) micha - Kochana, nie nakręcaj się ,że Ty też szybko urodzisz... no coś Ty,,, patrząc na to to ja powinnam miec bliźniaki, bo moja mama miała! Kazda ciaża jest inna i daje głowe,że urodzic w terminie. :-) lub przynajmniej w jego okolicy! Głowa do góry! no! :-) Ale rzeczywiscie mniej byś się martwiła gdybyscie mieli rzeczy juz zakupione. Poczekaj do wtorku i z pełną lista ruszaj na zakupy! A potem malowanie. Tym bym się najmniej przejmowała, bo naprawdę jak nie odnowisz pokoju to się świat nie zawali. W ostatecznosci Twój jak Ty pojdziesz do szpitala może się z tym uwinąc. Zawsze jakieś rozwiazanie jest! Nie martw się niepotrzebnie! Lepiej się skup na robieniu listy rzeczy! W ostatecznosci poluj na allegro. My już tam zakupy zrobiłysmy i możemy polecić sprzedawców i produkty! mathea - po tonie wypowiedzi czuje,ze u Ciebie już lepsze nastroje! Gotuj, gotuj! mezuś będzie szczesliwy! madzialińska - moje też ma chudy brzuszek. taka ich uroda! hihih. Dobrej nocy zycze i też umykam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! Na topiku faktycznie się rozpisałyście ale wszyscy na forum też. Musiałam kopać do trzeciej strony tego forum żeby znaleźć nasz topik a teraz tu z kolei będę nadrabiać zaległości. :D Pisałam że będę kupować pieluchy. I szczęśliwie znalazłam stronkę, która może przydać się nam wszystkim, mianowicie z testem najpopularniejszych pieluszek na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za cynk o ceratkach! Nierozgarnięta jestem, skoro nie znalazłam sama często bywając w Realu i Tesco (do Auchan mam kawałek niestety), ale teraz wypatrzę na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie doczytam wszystkiego co piszecie a przynajmniej nie dziś bo jestem śpiąca. TYlko napiszę jeszcze że strasznie się cieszę że jesteś, Madzialińska. Mnie natomiast od dwóch tygodni niepokoi że Kiki się nie odzywa. Dzwoniłam, nie odbierała, nie opowiedziała też na SMS ani nie pisze na N-K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny miala ktoras z was w ciazy goraczke? na rzaie mam 38stopni a jak mi bedzie szla do gory to chyba pojedziemy na pogotowie...strasznie sie boje o dziecko, nie wiem jak on sie czuje czy wszystko dobrze, prawie wcale sie nie rusza,nie wiem czy spi w dzien byl bardzo ruchliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki. Ja dziś wczesną porą, bo mam coś fatalną noc za sobą :( Jakoś nie mogłam spać, było mi gorąc o do tego zgaga mnie strasznie paliła :( Chyba miałam wczoraj za dużo wrażeń na tym USG i zakupach aż wydawało mi się, że jestem strasznie zmęczona, padłam na łóżko, a potem nie mogłam spać :( Nadrobię Wasze posty z wczoraj :) Ejmi dziękuję za fotki. Ty to jak zawsze wyglądasz ślicznie i kwitnąco :) Brzuszek piękny i dużutki :) gawitku cieszę się, że jesteś szczęśliwa, bo każda przyszła mama powinna być zadowolona i radosna :) Co do osłonek to ja na razie nie kupuję, jak będzie potrzeba to wtedy kupię :) deseo miałaś fatalne przeżycie ale spokojnie może akurat Adaś miał gorszy dzień i chciał po wkurzać mamusię :) Ale faktem jest, bo ja też zaczęłam pełną parą szykować już na gotowe wyprawkę, bo nigdy nic nie wiadomo :/ Nadia ja kupuję jeden smoczek "0+" uspokajający, bo bratowa mi poleciła, żeby lepiej mieć np. w szpitalu :) madzialińska jak miło Cię widzieć 👄 Cieszę się, że wszystko dobrze :) agulinka79 ja nie mam poduszki i mieć nie będę :) mili z gorączką to od razu do szpitala !!!!! Dziewczyny a co to znaczy, że moja mała ma 41,2 percentyla??? Uciekam na BrzydUlę, bo wczoraj nie obejrzałam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za foteczki:) Kobiety w ciazy sa piekne:) bardzo fajny ten wozeczek sojan, i cena tez nie wygorowana. ja sie nad tym wozeczkiem zastanawiam http://www.allegro.pl/item746919204_nowy_matrix_na_pompowanych_kolach_fotelik_gratis.html i sama nie wiem, pasowaloby jeszcze pojezdzic po sklepach ale nie ma kiedy, moj non stop praca budowa, pewnie jak pogoda sie zrobi kiepska to go na sklepy wyciagne. a nie wiem czy widzialyscie ale w realu 2 paczki pampersow 85 zl-bardzo korzystna cena, a 6 paczek chusteczek pampersa 30 zl, wiec sie oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Ja już po porannych badaniach i właśnie wszamałam 2 pączki plus kubek mleczka na śniadanko :D Panie w ambulatorium strasznie mnie schwaliły że tak ładnie wyglądam i że super noszę tą ciąże no i jednogłośnie stwierdziły że będzie chłopak :) Zawsze to miło posłuchać pozytywnego babskiego gadania ;) Mili - z gorączką to dzwoń do swojego lekarza!!! Alex - w percentylach określany jest stopień rozwoju dziecka na podstawie jego wagi, kiedyś dziewczyny wklejały taką tabelkę na forum o tych percentylach. Ale a to wszystko trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, bo waga jest brana z usg - nigdy nie jest dokładna. Moja koleżanka mówiła mi , że ona cały czas miała dzidzie w bardzo dolnych normach percentylowych a urodziła córkę z wagą 3400 a mówili jej że 2600 to będzie max. Madzialińska - przynajmniej masz rozeznanie co i jak w tym szpitalu, potem będziesz już z mniejszym niepokojem szła na poród :) Co do wagi dzidzi to wydaje mi się że na poprzednim usg mówiono Ci że ma większą wagę - widać zależy to od sprzętu. Ja to mówię z tą wagą to loteria a i tak wszystko okaże się po urodzeniu :) Uciekam do domowych zajęć póki mam siłę ochotę i energię :) miłego dzionka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki :) Mili, ja z gorączka i podejrzeniem różyczki to wędrowałabym szybciutko do lekarza, albo do szpitala. Jeśli wszystko OK to przynajmniej będziesz uspokojona, a z tego co wiem to różyczka w ciąży może być niebezpieczna :O Michaa zaraz coś Ci tam nasmaruję na maila odnośnie szpitala, ale w sumie więcej niż tu napisałam to chyba powiedzieć nie mogę... A i dziewczynki dzięki za fotki, wyglądacie superowo :) Ja może wyciągnę mężula w niedzielę gdzieś w plener i zrobię foteczki to powysyłam ;) Co do wagi Maluszka, to specjalnie się tym nie przejmuję, bo wiem jak oni te wagę wyznaczają. tak na serio to zależy tylko i wyłącznie od jakości obrazu na USG i dobrego oka lekarza, żeby złapał wymiar. W szpitalu była dziewczyna w 38 tc, której lekarz wyliczył wagę na 2700. Jak przyszedł mój doktorek na konsultacje i ją zbadał stwierdził, ze maluch ma około 4 kg. Nie dawał jednak pewności, bo dziewczyna miała sporo wód płodowych - powiedział, ze może się mylić o +/- 0,5kg. Male jak się urodziło ważyło 3800 ;) Zatem Ejmi, tak jak mówisz nie należy za bardzo wierzyć w tą masę Maluszków :D Jak się urodzą to będziemy mieć pewność. A w ogóle to się w końcu dowiedziałam, ze mój lekarz prowadzący występuje w szpitalu jako doradca i konsultant... Do porodu to chyba nie najlepszy układ, ale w sumie nazwisko wszyscy znają. Zobaczymy co z tego wyjdzie w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie!!! Ja dziś spałam dość dobrze choć od kilku dni śpię prawie zupełnie odkryta w cienkiej piżamce bo mi jest strasznie duszno mimo pootwieranych okien. Mój stwierdził, że może mały na coś naciska bo ja raczej zawsze zmarzluch byłam, a teraz on pod kołderką a ja poodkrywana. A mały rozpycha się od kilku dni niemiłosiernie i kopie mamusię strasznie szczególnie po żebrach jakby fikołki sobie robił tak mi brzuszek skacze. Mili z tą gorączka to niema żartów. Dzwoń do lekarza albo jedź faktycznie na pogotowie. Ja nie doczytałam nic o różyczce ale jeżeli tak to nie chcę straszyć ale to poważna sprawa - ja pierwszą ciąże straciłam właśnie przez różyczkę :( . Agulinia ja rzeczy na 56 i w wzwyż mam mnóstwo jak już pisałam bo bardzo dużo prawie nowych podostawałam tak ze już nic z ciuszków nie kupuję. Cała komodę mam zapchaną. Kombinezony też dwa dostałam jeden na 68 a drugi słodki polarowy z h&m na 74 wiec myślę, że bliżej wiosny będzie. Wózek Sojana faktycznie nam się bardzooo podoba, cena tez owszem (choć teście płacili) nie będę pisał o zaletach bo już pisałam. I przede wszystkim jest polski z 2 - letnia gwarancją. Nam wszędzie tako i coneco odradzali bo podobno są chińskie a wiadomo jak jest z rzeczami chińskimi ale ile ludzi tyle opinii. Jak się ten Sojanek będzie sprawował dam znać. Już w przyszłym tyg sobie po placu pojeżdżę żeby wypróbować :) . Alex - super że po usg takie dobre wieści, oby tak dalej. Ja planuję się spakować tak za 2-3 tyg. bliżej 36tyg. I fajnie, że zakupy się udały. Podaj mi proszę jeszcze raz linka do tej Twojej wanienki. Będę zamawiać. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisała któraś kiedyś że nie może znaleźć czapeczki tylko wkładanej a nie wiązanej. Podaje link: http://www.allegro.pl/item743048356_czapeczka_smerfetka_top_baby_roz_56.html#gallery Odnoście wagi dziecka to nam mówiono na zajęciach ze między usg a rzeczywista wagą może być 0,5 kg różnicy ale nie więcej. Dla lekarza ważne jest czy dziecko ma powyżej 2, 3 czy 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laski :) Ja wstałam dopiero przed chwilą, jeszcze śniadania nie zjadłam ;) wczoraj byliśmy na szkole rodzenia i położna wymacała mi brzuch i mała nadal siedzi na pupci :( mam nadzieję, że się odwróci :( poza tym uczyliśmy się oddychania w pierwszej fazie porodu :) śmieszne to trochę :) ja to mam wrażenie, że w razie co i tak wszystko zapomnę ;) poza tym na wykładzie pani nas trochę nastraszyła, ale nie będę Wam o tym pisać ;) bo po co i Was stresować ;) ogólnie to uważam (i położna też), że nie powinna nam była mówić takich rzeczy, bo ja normalnie prawie się mężowi popłakałam i teraz będę żyła w wielkim stresie :( mili z tą gorączką to mam nadzieję, że pojechaliście do lekarza? wysoka temperatura jest niestety niebezpieczna :( Ela ja się zastanawiam nad matrixem, ale jak napisałam do sprzedającego czy jest możliwość obejrzenia wózka na żywo (oni są koło Częstochowy, to w sumie mam jakieś 100 km, więc bym sobie podjechała) to mi odpisał, że nie ma takiej możliwości, a ja jednak chciałabym wymacać ten wózek! i koleżanka zwróciła mi uwagę , że rozstaw tych przednich kół jest mały. nie wiem, nie znam się, nie wiem, jakie to miałoby znaczenie przy jeździe wózkiem? agulinka79 ja też śpię albo na golasa, albo w cienkiej piżamce poodkrywana mimo otwartych okien :) to chyba ciąża tak na nas wpływa, bo faktycznie ja byłam zmarzluchem! madzialinska wiesz ja słyszałam, że duże znaczenie ma to, jak inni lekarze postrzegają Twojego, czy go lubią, czy nie. moja ginka ponoc ma z jednym na pieńku i jak trafię na niego to ponoć kaplica! podważa każdą jej decyzję, nawet wskazania do cc 😠 najgorsze , że nie wiem czy to prawda (bo nie usłyszałam tego od ginki) i nie wiem jak się on nazywa :( mam nadzieję, ze jak moja ginka stwierdzi, że są wskazania do cc, to w razie co, nikt tego nie zakwestionuje! Ejmi ja muszę iść na badania w przyszłym tygodniu. miała któraś z Was badany Alat? to coś wątrobowe. zastanawiam się czy długo się czeka na jego wynik? bo ja potrzebuję te badania na 6.10 i jakby trzeba było czekać tyle ile na tokso to musze iść już we wtorek najpóźniej. chyba zadzwonię do laboratorium i zapytam! a przeciwciała macie powtarzane? ja miałam na początku ciąży i teraz znów muszę zrobić, poza tym tylko morfologię i mocz! A co do Twojego wyglądu to od samego początku wyglądasz ślicznie, więc nic dziwnego, że panie w laboratorium tak Cię wychwaliły :) Alex może prześpisz się w dzień i zregenerujesz siły ;) Eh dobra chyba trzeba podnieść cztery litery z łóżka i zrobić sobie coś do jedzenia :) też mam ochotę na pączka i mleko :) chyba polecę do cukierni ;) na szczęście mam po drugiej stronie ulicy ;) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawitku w samej Częstochowie i na jej obrzeżach jest mnóstwo firm produkujących wózki dla dzieci i ja bym sobie na Twoim miejscu pojechała na wycieczkę skoro masz jakieś 100km i obejrzała je na żywo bo żaden obrazek nie odzwierciedla rzeczywistości a u takich producentów jest dużo taniej i wielu z tych wózków niema na necie bo oni sprzedają tylko u siebie. My mamy działkę za Częstochową wiec jak jeździliśmy tam całe lato to trochę objeździliśmy tu i ówdzie, wiec mam rozeznanie. Jest 4 producentów na trasie Działoszyn - Częstochowa. Nam akurat odpowiada pod wieloma względami Sojan ale wiadomo gusty są rożne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ... ja noc jakos przespalam ale nadal mecza mnie koszmary eh :/ Gawitku jesli chcesz podam Ci namiary fajnych sklepów w Częstochowie godnych polecenia ... wczoraj zamowilam ta nianie elektroniczna i 2 smoczki tyle ze kumpela mowi ze w szpitalu nie daja dziecia smoczkow ale zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia jeśli możesz to podaj mi namiary na te sklepy :) chętnie sobie podjadę i zobaczę wózki tym bardziej, że nie mam daleko :) no i wiem, że producent tako jest w Częstochowie czy pod Częstochową, a tako tez mnie interesuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAKO jest kilka w Czestochowie ale takie najwieksze to ul JAGIELLOŃSKA 77/79 CONECO ul katowicka 44 42-263 Wrzosowa k.Czestochowy to przy trasie na katowice po prawej stronie w BABYLANDI jest mase wózkow przeroznych firm ul . aleja Jana Pawła 23 jest tez fajny Handlowy Dom Dziecka Al. NMP 21 tylko czy macie nawigacje bo bez niej ani rusz :/ a macie jakis sposób na brak krązenia w stopach ciagle mam lodowate stopy az boli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia - masuj sobie stopy, albo mąż niech to robi bo teraz z brzuchem to ciężko ;) a potem wymocz w misce z cieplutką wodą, potem grube skarpetki i ruszanie paluszkami - to powinno poprawić Ci krążenie. Mnie też stopy czasami marzną i właśnie strzelam sobie coś takiego :) Gawit - przeciwciała - ale jakie? bo ja miałam powtarzane Hbs i WR tylko, a toxo np nie kazali mi robić bo uznali że skoro nie mam zwierząt w domu i unikam z nimi kontaktu to jest małe prawdopodobieństwo że coś złapałam, a poza tym na tym etapie ciąży już to wszystko nie jest takie groźne. Tego badania co piszesz nie miałam i pewnie nie będę miała, bo do końca ciąży to chyba mi tylko ogólne badania będą robić. Gawit oglądaj wózek zanim kupisz bo ja byłam niby zdecydowana na tego jumpera a jak go zobaczyłam na żywo to mi mina zrzedła :O i pewnie bym się nie zdecydowała bo wygląda na zdjęciach fajnie, ale dla mnie ten wózek jest sztywny, toporny i taki fajansiarski :O Tak piszecie o tej różyczce, ja chyba nie chorowałam - ale nie wiem dokładnie, gin też nie zlecił mi badań w tym kierunku. No ale na chlamydie niby też nie chorowałam a wyszło że chorowałam bo mam przeciwciała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski, My wlasnie wrocilismy z ktg, wszystko ok ale maluch tak sie wiercil ze ktg musialo trwac 30min, by mialo sens. Nastepne ktg za tydzien a potem moze nawet czesciej - zobaczymy :). Salka do ktg smieszna - kilka lozek na ktorych leza mamuski i slychac jak bija serduszka ich malenstw - wiec calkiem glosno :). Skurczy brak wiec wszystko ok. Ale brzuszek nadal pobolewa - dzis dokucza mi bol podobny do menstruacyjnego, w szpitalu powiedzieli ze mam wziasc nospe i wrocic jakby bol byl silny. Dodatkowo w wyniku moczu pojawily sie nieliczne erytrocyty, wiec mozliwe ze Adaś swoim ciezarem zgniata mi nerki :), ten klujacy bol tez moze byc od nerek tyle ze ciezko mi w to uwierzyc bo jak siusiam to nie czuje zadnego bolu czy dyskomfortu - a ze mialam juz kamienie w nerkach ktore "rodzilam" wiec wiem jaki to bol, ten jest inny, noo ale jutro mam wizyte u ginki wiec wszystkiego sie dowiem. W sumie moglam isc dzis bo spotkalam ginke na korytarzu i mowila ze moze mnie zbadac na oddziale, ale mialam juz dosc i bruzszek sie stawial wiec pojechalam do domu. Mocz dzis powtorzylam wiec zobaczymy co i jak. Agulinia gin zapewne wspomni o badaniach a jak nie to mozesz go podpytac, albo dowiedziec sie w szpitalu co aktualnego musisz miec. Moj szpital taka liste ma zamieszczona tez na stronie internetowej. Mili mam nadzieje ze pojechalas do lekarza, daj znac co u Ciebie Ejmi zazdroszcze tych paczkow :), ja jem jedynie gorzka czekolade, orzeszki ziemne i raz na jakis czas kawalek ciasta, ze wzgledu na cukier, mimo ze zawsze jest w normie, ale tez ze wzgledu na swojego klocka, moze nie bedzie tak szybko rosl :P Choc wiem ze tak jak piszecie waga malucha wg usg jest przyblizona, ale ja mialam w ciagu ostatniego miesiaca 3usg, ze wzgledu na kontrole nerek i bylo wykonywane na 2 roznych sprzetach i waga byla podobna - tzn. z kazdym usg szla do gory na tyle by bylo to realne. Gawit ja nie mialam badanego Alatu i wydaje mi sie ze nie bede miala, a jest to enzym wątrobowy, ktorego podwyzszony poziom swiadczy o cholestazie. Masz jakies objawy ze lekarz zlecil to badanie czy jedynie profilaktycznie? Z tego co wiem to oczekiwanie na wynik to 1 dzien bo badanie nie wymaga zadnych hodowli. A przeciwciala ja wlasnie powtorzylam - wszystko ujemne :). Widze ze przyszedl czas na zakupy wozkow :) a przynajmniej na wybor. Ja juz dokonalam wyboru i mam nadzieje ze w sobote lub poniedzialek wozek juz u mnie bedzie :). Kupilam mutsy 4rider. Nadia poprawic krazenie mozesz cwiczac - podkurczaj palce stop i prostuj, oprocz tego mozesz krecic koleczka czy naciagac stopy i prostowac. Powinno pomoc A ja chyba zabiore sie za pierwsze prasowanko, bo kolejne pranie sie robi wiec trzeba zrobic mu miejsce :), jedynie brzus boli ale moze powoli dam rade Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj mnie to nic nie pomaga zawsze mialam zimne a teraz to juz przesada slyszalam zeby spirytus wsmarowywac albo amol co myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie popijam herbatkę z sokiem malinowym i cytrynką - pyychotka ;) Deseo - cieszę się że ktg ładnie wyszło, ja pewnie za 3 tygodnie pójdę na pierwsze i zobaczymy :) Co do pączków to niestety ale ostatnio mam spore chęci na słodycze no i czekolada znika w mgnieniu oka :O Ale teraz postanowiłam trochę ograniczyć bo to w sumie takie puste węglowodany. Waga mimo to jest w normie no ale zawsze lepiej zjeść pomarańcze niż czekoladę. dziś w radiu słyszałam, że w Indonezji urodził się chłopiec który waży uwaga...8700! Mamusia chora na cukrzycę i stąd taki kloc, tylko cm nie podali a szkoda....jestem ciekawa gdzie ta mamuśka go zmieściła :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawitku i jeszcze obok Częstochowy - Kamyk ta miejscowość specjalizuje się w wózkach. To jest jakieś 15km za Częstochową na trasie na Działoszyn: 1. ADBOR Borowieccy Sp.J. Kamyk Reymonta 113B TEL. (034) 319-72-34, FAX. 319-72-35 2. BABY MERC Przemko Prod.Wózków Dziecięcyc Kamyk Częstochowska 26 TEL. (034) 362-75-28, (0885)365-112, (0885)711-511, FAX. 362-75-28 3. MARCIN ZYSKOWSKI ZPH Kamyk-Biała Częstochowska 102 TEL. (034) 362-74-29, (0603)67-10-74, FAX. 362-74-29 4. SŁARO ZPH Sławomir Rokita Kamyk, Kopiec Spacerowa 21A TEL. (034) 318-40-02, (0605)554-323, (0502)355-343 5. TOMI Z.P.H. Tomasz Kędziora Biała-Kamyk Jasnogórska 43 TEL. (034) 318-35-63, (0601)49-26-96, FAX. 329-25-20 6. Sojan też w Kamyku. To tyle co znalazłam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×