Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

hey! jakos przetrwalam ta noc choc bylo nie za ciekawie, temperatura spadla ponizej 38 wiec jakos usnelam, choc to bylo bardziej kilkunastominutowe drzemanie,budzenie sie i tak do rana,maz w ogole nie spal bo tez go jeszcze troche trzyma a do tego mowi ze tak chrapalam ze chyba caly blok slyszal:) moj maluszek dzis troszke kopie choc nie tak intensywnie jak zawsze,ale wczoraj to myslalam,ze zwariuje...chyba dzis po poludniu poj do mojego lekarza zobaczymy co mi powie na razie mam 37stopni ale wieczorem bardzo mozliwe ze jeszcze mi podskoczy... Alex a ty mialas goraczke przy tej twojej ostatniej chorobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi - 8700 Boże drogi - roczne dzieci tyle ważą. Mojego męża kuzynka z nad morza urodziła dzieciaka 5900 przez cięcie oczywiście i był ogromny, największy jaki się do tej pory urodził w tamtym szpitalu. Szok. U nas na forum się takie dzieciaczki na szczęście nie zapowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandrunia
agulinka79 bardzo proszę link: http://www.allegro.pl/item727786712_wanienka_profilowana_z_odplywem_atestowana.html Zrobiłam pierwsze pranko i muszę Wam powiedzieć, że jeszcze ze 2 pralki będę miała tego, a sama się dziwiłam jak Wy prałyście :) Rozwiesiłam sobie w sypialni na suszarce i teraz jak tylko się wchodzi do pokoju to przepieknie pachnie :) Ależ ja bym już chciała żeby Marcelinia sie urodziła :) Moja mama wczoraj jak się dowiedziała, że termin znów mi cofnął na 15.11 to stwierdziła, że ona myśli, że zrobię sobie prezent na urodziny, a ja mam urodziny 12.11 :))) Albo na dziadziusia urodzinki się urodzi, bo mój tato ma 25.11 :))) Albo może tak po środku na 18.11 :))) Powiem Wam, że już mi się troszkę nudzi w domu :/ Tylko czekam aż mi się uczelnia rozpocznie :) Będzie zajęcie na weekendach :) mili ja nie miałam gorączki tylko przeciwnie osłabienie :/ Ja miałam na początku 35,2 a potem sukcesywnie mi wrastała i teraz utrzymuje się tak na poziomie 36,2-36,4 :/ Idę sobie odgrzać obiadek - pierożki z mięskiem :))) Mniam mniam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia dzięki wielkie :) nawigację mamy, więc spoko :) Ejmi przeciwciała te w krwi (odczyn Combsa się to chyba nazywa) wózki oglądam na żywo :) i tako jumper x oglądam najczęsciej :) dla mnie nie jest najgorszy za tą cenę :) na różyczkę chorowałam, chlamydię nie wiem, ale nie miałam badane ani tego, ani tego. znaczy chlamydię miałam badaną po drugim poronieniu i wtedy była ujemna deseo biorę leki na nadciśnienie, więc może dlatego mam zlecony Alat? żadnych innych objawów nie mam, ale ciśnienie, mimo leków , bardzo mi skacze :( co do prasowania to ja już nie mam miejsca na to, żeby chować te wszystkie rzeczy małej! musimy kupić łóżeczko i rozłożyć komodo-przewijak ;) to trochę tam powciskam :) eh nie dobrze mieć małe mieszkanie :( agulinka79 dzięki wielkie również za te adresy! zaraz je sobie wszystkie pozapisuje :) mili kochana kuruj się kuruj!!! wracaj nam szybko do zdrówka! Alexsandrunia my przedwczoraj jedliśmy pierożki :) uwilebiam, chociaż ja z serem, a mąż koniecznie z mięskiem bądź kapustką i grzybkami :D He he Ejmi tak mnie na pączki nakręciła, że właśnie zjadłam :D :D :D a teraz idę poleżeć, bo coś mnie brzuszek pobolewa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit - nie robiłam odczynu combsa bo gin mi powiedział że nie ma takiej potrzeby bo ja mam grupę krwi A Rh+ a mój mąż A Rh- i on stwierdził, że po co badać skoro nie ma konfliktu. Ja tego do końca nie zgłębiałam i nie wiem do końca jak to jest, wydaje mi się że bardziej tu chodzi o krew dziecka i matki, no ale skoro nie dostałam skierowania to uznaje, że nie ma problemu - a pytałam o to więc nie będę wymyślać :) ale słyszałam że ten odczyn to powinno się w 1 trymestrze robić. a te znowu o tych pierogach :O a mi ślinka cieknie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex - dzięki wielkie. Gawit - niema za co. Uciekam na obiadek. A ja mam dzisiaj rosołek, gotuje się od rano bo bardzo mi się chciało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi ja robiłam odczyn combsa zaraz na początku ciązy, a teraz mam powtórzyć. w sumie nie wiem po co? też się na tym nie znam :) ja mam krew a rh+ a mój mąż nawet nie wiem jaką :D Alex ja też lubię te pierogi tackowe :D no i też szperam po allegro :) własnie wpłynęły na konto pieniążki za te części samochodowe co je mąż posprzedawał, więc mogę poszaleć :D A w ogóle to szukamy z mężem nowego auta i wahamy się między kilkoma! on to by najchętniej BMW kupił, ale nie dość, że są drogie , to mi się nie podobają ;) a mi się musi podobac i koniec! w końcu to zakup na kilka lat i wcale nie tani ;) mi się marzy passat :D eh no zobaczymy ;) nasze obecne autko już w następną niedzielę biorą kupcy :( stare ono, ale nigdy nas nie zawiodło! zawiozło nas swego czasu do Anglii i przywiozło z niej :D eh czuję, że będę płakać , jak będziemy sprzedawać ;) chociaż podobno (wg przesądu) się nie płacze, bo to pecha nowym właścicielom auta przynosi :D ale jak rodzice sprzedali swoje auto to też płakałam! (no, ale już w ciązy byłam), a ja się w ciąży straszna beksa zrobiłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadłam rosołek a z drugim daniem czekam na mężusia. Ja za kupnymi pierogami nie przepadam (mąż tak) a dzisiaj w uwadze na TVN ma być właśnie o tym jakie mięso dają do kupnych pierogów, krokietów itp rzeczy. Zobaczcie same. Najlepsze pierogi robiła moja babcia ale jej już od czerwca niema i pierogów tez nie :( . Ja ogólnie lubię takie rzeczy robić ale teraz się boję bo to jednak mięśnie brzuszka dość intensywnie przy tym pracują. Ostatnio z takich rzeczy to tylko śląskie bo je się szybko wyrabia. Z sosem grzybowym mieliśmy we wtorek. Pyszne były. A dziś rosołek i kurczak tak niedzielnie ale że w niedzielę byliśmy na działce i obiadek był na szybko odgrzewany to dzisiaj nadrobimy. Też sobie siedzę na allegro :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze pora obiadowa :) A do moich rodzicow wczoraj przyjechala babcia ze slaska i ona jest specjalistka od wszystkich pierogow, klusek czy knedelkow takze moge Was wszystkie zaprosic na obiadek :) :) bo babcia jak stanie przy stolnicy to setkami pierogi trzaska :) :) :) Ja mam dzis kurczaka choc staram sie nie jesc za czesto kurczaka bo jest w nim strasznie duzo hormonow. A co do kupnych wyrobow to cos na ten temat wiem :), kiedys badalam zywnosc w tym garmazerke, ale powiem Wam ze malo jest produktow na obecnym rynku ktore pozbawione sa roznych chemikaliow czy swinstw. Czasem zdarzaja sie wyroby miesne w ktorych jest tylko 30%miesa a reszta to wypelniacze jak maczka kostna., ehhh takie to juz czasy. Gawit ja odczynu coombsa nie robilam, ja mam grupe krwi A Rh + a maz A Rh -, wiec konflikt serologiczny w czynniku Rh nie jest mozliwy, a grupy krwi mamy te same. Czasem lekarze zlecaja to badanie mimo tego ze pacjentka ma Rh+ bo zdarzaja sie konflikty w grupach krwi ale jest to niezwykle rzadkie jednak ja znam taki przypadek. Pierwsze prasowanko zrobione, drugie pranie na suszarce, a teraz wlacze sobie filmik jak kapac dzieciaczka :) - dostalam na szkole rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex - najlepsze są domowe pierożki a te kupne..no to wiadomo, można zjeść, ale jakoś nigdy nie przepadałam :O Sama bym zrobiła bo lubię gotować, ale jak pomyśle że mam stać wyrabiać ciasto i potem sama lepić...o nie, moje plecy tego teraz nie wytrzymają :O Może ubłagam mamę żeby mi zrobiła i przywiozła - 200 km :) Deseo - no czyli z grupą krwi to mamy identycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deseo to wiedzę że obie mamy dziś kurczaka. A tak naprawdę to dzisiaj już niema co kupować żeby zdrowo jeść bo wszytko ma chemię. Ja jednak staram się unikać sklepowych przetworzonych rzeczy typu krokiety, pierogi, uszka, pasztety, parówki a kurczaki lubię choć wiem że nie zdrowe, ale dzisiaj tak dla odmiany bo odkąd znajomy przywiózł nam ostatnio połówkę wieprzka (zamrażarka upchana po "pachy") jemy raczej wieprzowinę choć też nie jest zbyt zdrowa ale przynajmniej mięso sprawdzone i świeże i coś jeść trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja dzisiaj z samego rana pojechałam do dentysty dalej walczyć z tym moim zębem,na szczęście lekarstwo które nosiłam tydzien pomogło,ale zdebydowałyśmy z dentystka, ze poki nie urodze nie bedziemy zakladac nowej plomby, bo moze sie okazac, ze trzeba bedzie ja znowu wyciagac, bo w sumie dziwna sytuacja z tym moim zebem.niby zdrowy a bolał. założyła mi jakies cos:) co moge pare miesiecy ponosic, ale najlepiej jak juz urodze to podjade do niej i mi przeswietlenie zeba zrobi, zeby miec jasnosc czy nic sie nie dzieje w srodku. Najwazniejsze, ze nie boli:) Jak juz pojechalam do dentsysty to od razu zyruszylam na zakupy:) kupilam 2 komplety do szpitala, 1 na 56 drugi na 62(ale takie mniejsze to 62) i mam juz do szpitala w sumie 3 komplety spiochow z kaftanikami i body ktore juz kupilam jakis czas temu. Agulinka bylam w sosnowcu w baby-maxx w centrum i tam maja kompleciki za 23 zł, gatunkowo fajnie wygladaja i znalazlam jeszcze przez zupelny przypadek mniej wiecej na przeciwko urzed skarbowego w sosnowcu taki duzy sklep , gdzie maja tez m.in. rzeczy dla maluszkow poukladane w takich koszach rozmiarami i ceny bardzo rozsadne,gatunkowo tez ok. I tam tez kupilam jeden komplet spiochow i kaftanika za 18 zl:) Mysle ze cena ok:)Polecam. mieli duzo polspiochow bezuciskowych, body, kaftanikow. Gawit ja mialam juz 2 razy robione badanie na przeciwciala, a to dlatego, ze mam krew rh - , a moj rh + tak wiec moze byc konflikt. Na szczescie oba mi wyszly ujemnie.My tez jestesmy przed zakpem samochodu dla mnie, ale sama nie wiem juz co ja chce no i poki co decyzje zakpu odwlekam w czasie:) Ejmi 8700!!!masakra!!!To chyba jakis rekord swiata. Mili ja mialam goraczke na poczatku ciazy, jakos w 13 tygodniu chyba, lekarz pozwolil mi zazyc apap, ale w sumie to 1 noc tylko goraczkowalam, a potem juz bylo ok, no ale Ty to marszem do lekarza idz. Ale mi smaka narobilyscie tymi paczkami, ale ja jutro rano ide na badanie obciazenia glukoza 75 g, wiec chyba odpuszcze sobie dzisiaj wszelkie slodkosci. Zmykam prasowac posciel dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandrunia
Powiedzcie mi dziewczyny jakie wy kupujecie smoczki? Czy te owalne czy ortodontyczne (płaskie)? Ja nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi laski tu smaka robicie ;) i pączuszki i pierożki... a ja tego nie mogę :( Ale mówi się trudno, mam nadzieję, ze po porodzie już mi będzie wolno i sobie odbiję :D Deseo, w szpitalu miałam KTG codziennie robione i to po około godzinie. Jakoś tak zawsze długo położne nas pod tych ustrojstwem trzymały... I muszę przyznać, ze moja malutka z reguły pół godzinki wytrzymywała grzecznie a potem zaczynała się strasznie wiercić i zapis się rwał ;) Ale lekarze mówili, ze na ten tydzień ciąży to bardzo dobre zapisy :) Ciekawa jestem jak mi lekarz każe teraz chodzić... no i gdzie... Nie będę przecież jeździć do szpitala do Lublina hahahah Mili cieszę się, ze już lepiej z Twoim zdrówkiem, jednak jeśli to się będzie utrzymywać to marsz do lekarza. Co do przeciwciał to ja robiłam na początku i ich nie wykryto, więc lekarz nie powinien mi ich jeszcze raz zlecać. Zresztą w szpitalu nic nie mówili. Z tego co się orientuje to trzeba powtórzyć WR i HBs, no chyba że nie miałyście tego jeszcze robionego. A co do grupy krwi to z moich info mamy z mężem oboje 0 Rh+, więc nie ma żadnego problemu ;) Deseo mam pytanko odnośnie cukrzycy. Jak Ty jesz chlebek?? Bo widzę, ze z tym jest tu największy problem... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie jak ja boje sie dentysty, wiem ze powinnam isc ale ja nie dam rady zrobic sobie czegokolwiek bez znieczulenia wiec teraz to niemozliwe. Alex ja mam smoczek ortodontyczny firmy nuk - polecila mi go przyjaciolka, jej maluch taki mial, ale tak jak pisalam mam tylko 1 na czarna godzine. Madzialinska pieczywo to jedna z najwiekszych zmor w cukrzycy - pieczywo pieczywie nie rowne. Ja np jadlam to samo i w tych samych ilosciach na sniadanie, tylko pieczywo bylo inne i cukry odrazu sie roznily. Najlepszy jest chleb zytni robiony na naturalnym zakwasie, ewentualnie chleb pelnoziarnisty. Jesli po takim pieczywie nadal masz za wysoki cukier to pozostaje chleb chrupki - on jest wybitnie dietetyczny. Madzia sa tez produkty ktore obnizaja cukier np orzeszki ziemne lub maslo orzechowe, brzmi to troche absurdalnie ale sprawdzilam na wlasnej skorze :). Co prawda orzechy sa w miare tluste, ale mozna kupic teraz takie bez tluszczu i soli. Oprocz tego wchlanianie cukru do krwi spowalnia cebula, czosnek, nasiona słonecznika, kasze, rosliny strączkowe i sporo warzyw. Tez jak spozywasz magnez zwieksza tolerancje glukozy, wiec jesli bierzesz na skurcze to procentuje :). Po kilku dniach bedziesz wiedziec co jesc i na co sobie pozwolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i dziewczynki kolejny dzien mija, coraz blizej konca:) a dzis kupilam wozeczek i w nastepnym tyg juz powinnam miec go w domku, http://www.babycentro.pl/?30,wozek-firmy-sena-model-cronos-patti kolor dokladnie taki jak na zdjeciu a to tego biala parasolke i czarne kolka, pasuje kolorystycznie do tych kolek na gondoli. no i zostaly mi do kupioenia pampersy, smoczki, butelki i kozmetyki i juz wszystko bedzie w komplecie. a pozniej juz tylko czekanie na Maichalka:) a jak wam sie podoba??? najlepsze jest to ze widzialam go tylko w internecie, bo na zywo nie ma w rzeszowie:( a niby takie wielkie miasto:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, wpadłam sobie tu posiedzieć ale nie mam nic do napisania. Smoczki? Mam złudzenia że może uda mi się małą chować bez smoczka. Na razie mam jeden, maleńki, dla najmłodszych, Tommee Tippee (czy jakoś tam), uspokajający. Dostałam go jako bezpłatny egzemplarz i będzie w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialinska no wreszcie jestes :) mam nadzieje ze cie nie wymeczyli tym ktg za bardzo. po godzinie to dlugo. ja swoje 20 minut ledwo wymeczylam. w dodoatku nie lubie jakos tego bo strasznie sie nudze wtedy i gapie w sufit ;) najwazniejsze ze twoja malutka jest zdrowa :))) ja jutro jade na kolejne ktg do szpitala i mam nadzieje ze wpadne i wypadne szybciutko ;) Alexandrunia ja tam mam jakie w zestwawie tommee tippee z butelkami ale nie wiem jaki to typ itd. wiem tylko ze zwykle chyba, dla noworodkow. Ela no wozeczek spoko :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim Wam, dziewczynki serdecznie gratuluję ciąży i trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie :) Koniecznie muszę się skontaktować z Gawit. Gabrysiu na jaki adres mogę do Ciebie cokolwiek napisać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozzarella 🖐️ możesz pisać na iskierka1979@tlen.pl :) fajnie, ze się odezwałaś :D :D :D czekam na maila :D Dziewczyny jakoś nastroju nie mam :( słabo dziś czuję małą :( niby położna mi mówiła, że przez to jej ułożenie mogę ją słabiej wyczuwać, bo ona zamiast mnie kopać, to sobie nogi na głowę zakłada :) ale i tak się martwię! zastanawiam się czy nie jechać do szpitala? ale co im powiem? przecież ja ją czuję! ona nigdy mega aktywna nie była! nie wiem co robić! chyba poczekam do rana i jak nadal będzie taka spokojna, to pojadę do szpitala albo do swojej ginki! Kurczę dziewczyny zauważyłam, że jak coś kupię dla małej, to ona wtedy robi mi psikusy i się mniej rusza :( nie wiem pewnie to zbieg okoliczności, ale normalnie mam stracha i łózeczko kupię wcześniej, ale wózek to chyba dopiero jak się mała urodzi :( Bardzo się o nią boję! Przepraszam, że Wam tak tu smęcę, ale nie mam się gdzie i komu wygadać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawit_79 moja niuniu już od tygodnia zdecydowanie mniej się rusza i też jakoś trochę mnie to martwi. Z drugiej strony chyba nasze dzieciaczki mają już mniej miejsca prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit - mój szkrab też dziś mało daje o sobie znać :O Juz nawet kilka razy brzuch dociskałam żeby go jakoś pobudzić, czuję że się przesuwa, ale dziś wyjątkowego lenia ma :O Ja też mam różne myśli i obawy ale kurde...nie można dać się zwariować. Poczekaj do jutra i jak niepokój Cię nie opuści to jedź do szpitala niech przynajmniej tętno dziecka sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdasdfasdf
Gawit, ale piszesz że słabo ją czujesz czyli czujesz? Jak thekasia pisze, spróbuj ze zjedzeniem czegoś słodkiego, i wg mnie weź jeszcze prysznic (rozbudza maluchy, jak mi się zdaje), połóż się na boku i wtedy sprawdź czy się pobudzi i zacznie kopać czy nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana, Ja wczoraj padlam o 9, wiec obudzilam sie dzis juz ok 7. Dzis mam wizyte u ginki, zobaczymy co powie na moje bole i klucia, noo i napewno okaze sie ile waga do gory poszla - nie mam wagi w domu wiec waze sie tylko gdy mam wizyte, a ze Adas rosnie to ja napewno tez. W moczu juz nie mam erytrocytow wiec jest ok i poprzednie wyniki musialy byc zwiazane z tym ze Adaś skakal po nerkach. Jade dzis do rodzicow wiec przede mna dzien obzarstwa, bo jeszcze babcia w kuchni jest to wogole. Oczywiscie z umiarem i kontrola cukrow :) A co do ruchow maluchow, to napewno maja juz malo miejsca i nie fikaja takich fikolkow jak jeszcze 2 miesiace temu. Moja ginka kazala mi w ciagu dnia naliczyc w ciagu 1 godziny 10 ruchow, takich godzin ma byc 3, jesli jest wiecej niz 10ruchow na godzine przestajemy liczyc, oczywiscie czas ustala maluch. I ruchy to nie musza byc mocne kopniaki a chocby delikatne smyranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja dzis wczesnie na nogach bo mamusia mnie obudzila eh ... Gawit wczoraj znalazlam nowy sklep o nazwie pierwszy usmiech zaraz przed TESCO w czestochowie to chyba ul Drogowców ale nie jestem pewna ... kupilam wreszcie wanienke 84cm taka zwykla i przewijak do tego ta fride ... dziwne urzadzenie ale niech bedzie no i powoli wszystko mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z rana!!! Ja dziś wyspana i tryskam energią póki co. Zaraz zabieram się za jakieś porzadki i pieczenie ciasta bo jutro mamy mieć gości. Gawit mój mały kopie tak jak kopał przez ostatnie dni ale też zdarzają się u nas dni lenistwa. Myślę, ze każdy dorosły człowiek tak ma i pewnie dzieciaczki też, tak że głowa do góry - ja sobie cały czas powtarzam że teraz musi być dobrze, swoje już przeszłyśmy. Skoro piszesz że czujesz Lenke tylko słabo to pewnie wszystko gra. Ja wiem, że my kobitki po przejściach cały czas mamy w sobie ten lęk. A czy Ty przypadkiem czegoś się nie naczytałaś??? Ja np tak miałam jak uczestniczyłam w innych forach, każda tragedia kogoś dotykała mnie równo mocno i dlatego teraz piszę tylko i wyłącznie tu z Wami. Znalazłam fajną stronkę - wyprawka dla maluszka. Dziewczyny piszą co potrzebne co nie, co dobre, co trochę gorsze. Podaje link: http://ebobas.pl/forum/read.php?35,17588,17588 I zmykam trochę ogarnąć domek. Miłego dzionka i weekendu Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×