Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

No tak, ja mam w tym opisie USG nawet wzmiankę o dysproporcji między HC i AC, i o tym że nie stwierdzono przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ciesze się, że nie wywołałam tu burzy tym artykułem Chylińskiej :) Bo trochę się tego bałam... ja się albo lubi, albo nie... rzadko kiedy jest obojętna ;) ja ja uwielbiam :D Gawit gratki łóżeczka :) Moje łóżeczko dla malutkiej przyjedzie dopiero jak będę w szpitalu, albo zaraz jak wrócimy, tak więc może gondolka zostanie wypróbowana na wszelkie sposoby :) Monia, dobrze, ze z Malutką wszystko Ok. Ale powiem Ci, że dziwne to trochę, że lekarz nie zwrócił na ten większy brzuszek wcześniej uwagi, zwłaszcza ze to aż 3 tygodnie różnicy (jak coś pomieszałam to przepraszam)... No chyba, że tak kluseczka utyła w ostatnim czasie ;) Tasia ja ściskam jak mogę i nie mam zamiaru wypuszczać mojej Zuzki przed 3 listopada ;) Tylko, ze ja sobie mogę... hihihi Spacja chciałbym być taka optymistka co do tej radości jak i TY... Jakos raczej się skłaniam do tego co pisała Chylińska i mam nadzieje, że się pomylę :D Deseo, trzymam kciuki, żeby ten czop nie zapoczątkował akcji. Ale jeśli jednak tak się stanie to wiesz, że masz nas informować :) 🌼 dla ciebie i bądź dzielna :) Ejmi, jak byłam w szpitalu, to większość dzieciaczków które wynosili z cc nie miało wagi 3 kg. Leżałam na korytarzu zaraz obok sali operacyjnej, wiec miała wszelkie info na bieżąco ;) Wszystkie maluszki były zdrowi i nic im nie było. Inkubator był tylko raz w ruchu, ale dla bliźniaków. A najmniejsze jakie się urodziło miało niecałe 2 kg i 45 cm długości. I bynajmniej nie było wywożone w inkubatorze. Tak więc uszy do góry i nie stresuj się tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi kochana nie przejmuj sie a moze twoj synek bedzie mial spokojnie 3kg a jak nie to zobaczysz jak szybko nadrobi i podgoni te wieksze dzieciaczki, oczywiscie ze dzieci ktore rodza sie ponizej 3kg sa zdrowe, ja sie urodzilam 2,5kg a mama mnie zaraz tak spasla ze pyza bylam jak nie wiem:D moja siostra urodzila 2700 i nikt jej nie mowil ze za maly tez szybko nadrobil a teraz jest wiekszy os swoich ruwiesnikow,glowa do gory nie martw sie masz drobniutkie dziecko a powiem ci ze ja bym chciala by moj sie urodzil tak od 2800 do 3200 nie wiecej... deseo jak ten czop byl z krwia to chyba na prawde juz wszystko wielkimi krokami sie zbliza,trzymaj sie kochana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialińska - bo zazwyczaj cc są robione 2 tygodnie przed terminem wiec te dzieciaczki nie zdążają nabrać tyle masy, chociaż moja siostra miała robioną cesarkę w terminie i mała i tak ważyła 2750 g no i żadnych problemów z tym nie było. Ja się urodziłam w 41 tygodniu ciąży i ważyłam 3100 - więc mój mąż mówi, że czego ja wymagam od naszego dziecka skoro sama kluską nie byłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, sama u siebie w rodzinie masz malutkie dzieciaczki i wszystko z nimi OK :) Z Twoim też będzie wszystko w normie 🌼 A co do cc to tak niby jest, ale chyba nie w tym naszym lubelskim szpitalu... tam lekarze nawet z cesarkami długo czekają. popatrz na mnie. Cesarka planowana i pewna, termin na 7 listopada, a doktor mi coś przebąkiwał o przyjściu do szpitala 3 - 4 listopad :) Jednak wszystko okaże się w piątek :D Ja jak się urodziłam to ważyłam 3500, a mój mężulek tylko 2800 i proszę jakie wielkie chłopie wyrosło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia - no ja jeszcze nie wiem na kiedy coś u mnie ustalą, ale też bym chciała mieć cięcie w terminie...no ale to już lekarz musi ocenić, wszystko zależy w sumie od wydajności łożyska, bo jeśli przepływy są ok to nie ma sensu tego dzieciaka wcześniej wyciągać skoro nie ma zagrożenia. Ehhh zobaczymy. A no i dzieci z mniejszą wagą szybko nadrabiają zaległości- to naturalne, dlatego wcześniaki rosną w błyskawicznym tempie :) Zjadłabym lody tyramisu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedzie dobrze. Poczekamy na wizyty i zobaczymy co Ci nasi lekarze wymyślą :) A ja bym zjadła płatki kukurydziane z mleczkiem... takim świeżym 3,2%... a to taka bomba dla mnie, ze chyba w glukometrze by się skala skończyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bym zjadła placki ziemniaczane z bitą śmietaną :D Ejmi na SR nam mówili, że dziecko uważa się za donoszone gdy ciąża ma 37 tyg i 1 dzień, gdy waga dziecka przekracza 2500 ! także kochana jeżeli Twój mały nawet nie dociągnie do 3 kg, to te 2500 już przekroczył, więc będzie gitara! Ola no właśnie zamierzam w jakiś reklamówkach te rzeczy przechowywać w tej szufladzie. w sumie chciałam tam trzymać pieluchy i zapasową pościel, bo brakuje mi na to miejsca! no i ten przewijak co go to mąż miał skręcić okazuje się, że nie ma jakiś części. jutro musze poszukać w piwnicy, a jak nie znajdę, to musze jeszcze kupić taki przewijak na łóżeczko (ten do skręcenia dostaliśmy od znajomych) deseo no jak wody odejdą bądź będą regularne skurcze to śmigaj na pordówke! ja uważam, że to u Ciebie nastąpi już za moment i może będziesz pierwszą mamusią, bo może Sroczce poród zatrzymali, bo przeciez ona sporo przed terminem! madzialińska ciekawa jestem jak to u mnie jest z cc? niektórzy lekarze umawiają 2 tygoidnie przed terminem, ale nie wiem jaką politykę zastosuje moja ginka w razie co? pewnie wszystkiego dowiem się za tydzień! czekam na tą wizytę jak na zbawienie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny niop ja dzis wymeczylam sie w szpitalu. mialam kilka wizyt to u lekarza to u poloznych na obu dzialach, to ktg, mase krwii, itd. ktg oki, ale w moczu znowu bialko. wrrr.. co do mojego drapania wynki krwii beda jutro wiec na wizycie a czwartek sie dowiem. i tak oto wyglada na to ze bede monitorowana co dwa dni buuu. na wszelki wypadek przypisali mi jakies leki=jak sie okazlo na alergie itd. boje sie brac wiec sie wstrzymam. w czwartek okzae sie co i jak z ta cholestaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki dziekuje za mile slowa, na wczesniejszych usg brzuszek byl wiekszy tylko o tydzien, teraz chyba sie tak spasla i brzuszek wiekszy jest o okolo 3 tygodnie, ehhhh. Wypytalam o to lekarza, powiedzial ze to nic takiego, miesci sie w normie , ale ja jestem panikara straszna i sie boje, poza tym ta pepowina mnie rozwala, podwojna petla, koszmar. Deseo jak ci odszedl czop to badz teraz czujna, boze dziewczynki ciekawe ktora z nas bedzie pierwsza. Moja niunia juz jest bardzo nisko w miednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki Sroczka dostala zastrzyk na rozwoj pluc u malenstwa i ma lezec.. lezec... i lezec... i oby choc do konca padziernika wytrzymala, wiec trzymajmy za nia kciuki:) no widz eze powolutku sie rozpakowywujemy:0 przynajmniej te z poczatku listopada juz moga bo my z koncoweczki przydaloby sie zebysmy jeszcze chociaz z 2 tyg wytrzymaly:) ja w kazdym razie zyje ta nadzieja ze dzidzia chociaz do tego 10 listopada podziedzi w brzuniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymam kciuki za Sroczkę :). Monia, cokolwiek znalazłam w necie, to były wiadomości uspokajające. W każdym razie nasze maluchy mają chyba to samo,skoro więc aż u dwójki jest taka dysproporcja, na cały topik, to znaczy że takie różnice zdarzają się często. Co do pępowiny, też się nie martw. Ja np na zajęciach w SR dowiedziałam się że przy tych dziecięcych szaleństwach w brzuchu trudno żeby się pępowina jakoś nie owinęła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit - to znaczy, że ja w czwartek będę już miała ciążę donoszoną bo dokładnie wtedy mi wypada 37tc1d...dla mnie to nie jest do końca tak, dla mnie to ciąża donoszona to skończony 37 tydzień, czyli jeszcze trochę ponad tydzień. No i licząc że młody tyje 200 g tygodniowo to miałby w tej chwili 2700g...no taki szczurek :D No i widzicie jednak Sroczkę spowolnili...w sumie dobrze, do końca nie wiele zostało a dla dzidzi każdy tydzień w brzuchu jest ważny. Thekasia - coś długo trwa to diagnozowanie u Ciebie:O mam nadzieję że wszystko będzie ok ! Deseo - jak tam, nic w temacie się nie zmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olagd mam nadzieje ze to nic powaznego, a moze zdarzaja sie takie wahania skoro i ty tak masz, ale lekarz nic ci nie mowil ze brzuszek jest wiekszy od pozostalych wymiarow? Moze taka uroda tych naszych dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deseo mam pytanie co do czopa mozesz go blizej opisac, tzn jak duzy byl, jak gesty itd., tak mnie ciekawi jak on na prawde wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane przyszłe mamusie mam troszkę do sprzedania słodkich ciuszków dla przyszłych słodzików, za około 2 tygodnie wchodzą na allegro a teraz możecie spojżeć na nie na moją strone coś może sobie upatrzycie ;) pozdrawiam cieplutko Was i wasze brzuszki :) http://foto.onet.pl/gilav,kcom404k04ol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane przyszłe mamusie mam troszkę do sprzedania słodkich ciuszków dla przyszłych słodzików, za około 2 tygodnie wchodzą na allegro a teraz możecie spojżeć na nie na moją strone coś może sobie upatrzycie pozdrawiam cieplutko Was i wasze brzuszki http://foto.onet.pl/gilav ,kcom404k04ol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, dzięki za newsy od Sroczki :) Dobrze, że starają się powstrzymać akcje i pobudzić dzidzię do szybszego rozwoju. Trzymajmy kciuki, żeby Sroczka wytrzymała jeszcze ze dwa tygodnie. Niestety raczej jej ze szpitala nie wypuszczą... :O A co do tej donoszonej ciąży, to z tego co mówili lekarze w szpitalu, to dla bliźniaków do koniec 36 tygodnia, a dla ciąży pojedynczej to koniec 38 tygodnia. Oczywiście o wcześniactwie nie decyduje tylko tydzień ciąży. Bo jedno dzieciątko może być zupełnie inne niż drugie w tym samym okresie ciąży :) Dziewczyny, jeśli lekarze nie alarmowali wcześniej z tymi brzuszkami to znaczy, że nic złego się nie dzieje :) Moja natomiast miała zawsze brzuszek chudszy niż pozostałe wymiary o około tydzień ;) A pępowina może się jeszcze trzy razy rozplątać i zawinąć, jak maluch harcuje w brzuchu :D. Jeśli lekarze uznają przy porodzie , ze jest zagrożenie to zrobią cesarkę... Moze mało atrakcyjna wizja, ale na pewno bezpieczna w takiej sytuacji. Ciekawe jak tam sytuacja u Deseo... Znikam na dziś Kobietki. Kolorowych i spokojnej nocki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane przyszłe mamusie mam troszkę do sprzedania słodkich ciuszków NEXT cherokke mathercare czy marks & spencer dla przyszłych słodzików, za około 2 tygodnie wchodzą na allegro na aukcje a teraz możecie spojrzeć na nie na moją stronę coś może sobie upatrzycie :) pozdrawiam cieplutko Was i wasze brzuszki :) http://foto.onet.pl/gilav ,kcom404k04ol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się wykąpałam... To ja mam nie mydło w płynie tej marki Biały Jeleń ale żel pod prysznic Biały Jeleń. Co ciekawe, nie ma tego produktu nawet na stronie internetowej producenta. A szkoda, liczyłam na aktualne informacje i możliwość dowiedzenia się co mogę stosować dla najmłodszego dziecka. Bo jak wącham te Johnson&Johnson, Mustele i inne, to mi się niedobrze robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) Jak tam samopoczucie w ten paskudny mokry poranek?? U mnie nawet da się przeżyć... plusem jest to, że przy tym deszczu za oknem to mi się dobrze spało :) tak fajnie szeleścił po liściach drzew. Za to rano tak mnie pognało do toalety, że szok po tych wcześniejszych zaparciach... Sorki za szczerość, ale zastanawiam się czy to to sławetne oczyszczanie się organizmu przed porodem, czy tylko efekt wczorajszych wieczornych otrębów z jogurtem... osobiście wolę opcję drugą ;) Chce wytrwać do piątku do wizyty i wyznaczenia terminu :D I powiem Wam jeszcze, że chyba te akcje u Sroczki i Deseo pobudziły moja wyobraźnię i się deczko zestresowałam..... ;) Ola ale zrobiłam reklamę temu Jelonkowi na forum. Ciekawa jestem jakie dziewczyny będą miały odczucia jak zaczną stosować :) Bo słyszałam różne opinie na temat tego mydła i tak na prawdę wszystko zależy jaka kto ma skórę... zresztą jak z każdym tego typu specyfikiem :) DESEO, co tam u Ciebie?? Pisz nam tu szybciutko jakieś wiadomości!! Czy za Ciebie tez już mamy trzymać kciuki?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak tam nasza sroczka. Mam nadzieje, ze jej tez ktos przemyci komputer do szpitala i ze bedzie mogla sie z nami skontaktowac. No dziewczynki, teraz to juz hurtem pojdzie ;) Jak nie patrzec, zaraz wszystkie bedziemy sie rozpakowywac. Olu - sama nie wiem do ktorej przychodni sie zapisac. Czytalam opinie i wiekszosc jest nieciekawa. Np. ze w jednej przychodni jest tylko jeden pediatra dla dzieci i jak nie przyjdzie do pracy to chore dziecko pozostaje bez opieki. O innej przychodni, ze aby sie zarejestrowac, nawet stojac od rana w kolejce osobiscie, graniczy z cudem. Biore pod uwage przychodnie na Piastowskiej, Jagiellonskiej, Pomorskiej, Kolobrzeskiej i Opolskiej. Sa to przychodnie w najblizszej okolicy. A ty jaka wybierasz - na Jagiellonskiej? Buziaki brzuchatki i dawajcie znac co u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Mamusie :) Od razu z góry przepraszam, że nie odpisuję... 🌼. Wiem co u Was, czytam na bieżąco, a ja jestem leżąca od wczoraj mam skurcze brzuszkowo-krzyżowe, ale nieregulrne, czop nie odchodzi, nie wiem czy dobrze robię leżąc i odpoczywając, czy może lepiej powinnam jakieś bieganko po schodach zastosować albo gorącyyy prysznic. W piątek dopiero wizyta i poproszę położną, żeby mnie zbadała, co tam się święci... W ryja nie dostanę, najwyżej odmówi... Czekam na dobre wieści od Deseo i Sroczki I życzę dobrego samopoczucia Wam dziewczynki 🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane Ja od rana nie za dobrze się czuję, brzuch boli jak na okres i jakiś katar mnie dopadł. Kurcze zebym tylko nie rozchorowala sie na koniec. W ogole w nocy snily mi sie jakies glupoty i co chwile sie budzilam. Tak wiec samopoczucie od rana nie najlepsze. No to nas sroczka zaskoczyła. Niech chociaz ze 2 tygodnie jeszcze wytrzyma, bo przeciez do jej terminu zostal caly miesiac. Trzymam kciuki. Madzialinska ta twoja poranna wizyta w toalecie to faktycznie mogla byc po wieczornych otrebach, ale ja tez mam juz schize i jak tylko choc slaba biegunka mnie zlapie to pierwsza mysl, ze to moze organizm sie do porodu przygotowuje:) A tu jednak nadal w dwupczku chodze:)Felieton chylinskiej super:) Ja osobiscie bardzo ja lubie. Co do obwodu brzuszka u dzidzi to wczoraj mojemy maluszkowi wyszla glowka na 38 i 3 dzien, brzuszek na 36 i 4 dzien , a kosc udowa na 40 i 3 dzien:) Lekarz powiedzial ,ze na rodzenie idealnie, bo glowka w sam raz, brzuszek troche mniejszy i dlugi, wiec nie powinno byc problemu z urodzniem.Pocieszyl mnie tym troszke. Powiedzial,ze jezeli brzuszek duzo przewyzsza glowke to u nich w szpitalu jest to wskazaniem do cesarki, zeby uniknac sytuacji,ze glowka rodzi sie bez problemu a ze brzuszek wiekszy to sie dziecko moze zaklinowac i wtedy za pozno na cesarke, a urodzic sie nie da i jest mega problem. Ale to chyba w skrajnych przypadkach tak jest jak jest duza rozbieznosc w wielkosciach. Pierwszy raz mi w ogole cos na ten temat mowil, wiec widocznie wczsniej nie ma znaczenia ten obwod brzuszka dopiero przy koncowce.Tak mi to lekarz moj przedstawil, widocznie wola w moim szpitalu dmuchac na zimne. No i moze i dobrze. Deseo no to chyba juz bliziutko skoro czop Ci wylecial i z tego co opowiadasz to chyba prawie caly juz. Kochana wszystko wskazuje na to, ze juz niebawem zobaczysz swojego skarba. Super:) Ejmi mi to np ginekolog powiedzial jak bylam u niego w 35 tygodniu i 5 dniu,ze moge juz spokojnie rodzic, ze dzidzia ma juz 2850 nie bedzie juz zaliczna do wczesniakow. Zdziwilo mnie to , bo tez zawsze myslalam ze to sie do konca 37 tygodnia powinno wytrzymac, ale jak widac waga dziecka ma tu tez duze znaczenie. Nie wiem czemu takie rozbieznosci wsrod lekarzy.A moj jest naprawde bardzo dobrym ginekologiem. ALe jak Was czytam to co lekarz to inna opinia. Thekasia bidulko Ty to sie masz teraz z tym swedzeniem.Nie zazdroszcze. Mnie to wkurza niemilosiernie jak czasem brzuch mnie swedzi to wyzywam ile wlezie takie to niemile, ale to mam przez pare godzin co 2 czy 3 tygodnie, wiec jest do przezycia. Ejmi a waga dzieciaczka jak juz dziewczyny pisaly naprawde nie masz sie co martwic. Co innego jakby wazyla 2 kg ,ale jesli ma prawie 3kg to jest to calkiem normalna waga dla dzieciatka. Nadrobi po porodzie:) Milego dzionka dziewczyny. Odezwe sie pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki! Ja już u siebie (i nadal w dwupaku) odsypiam ten szpital ;) Doro - gratuluję Jasia! Super że masz to już za sobą 🌼 Deseo, Sroczka - trzymam kciuki za szybkie porody i zdrowe maluchy! 🌼 Powiem Wam, że ten tygodniowy pobyt w szpitalu na oddziale przedporodowym sprawił że jestem już chyba przygotowana na wszelkie możliwe sytuacje związane z porodem :o tyle się napatrzyłam i nasłuchałam że szok! Tak naprawdę to dopiero teraz dotarło do mnie że poród tuż tuż... Trafiłam na super dziewczyny na oddziale które mi wszystko wyjaśniały i opowiadały co może mnie jeszcze czekać. Zawsze to lepiej wiedzieć z pierwszej ręki ;) Uciekam teraz jeszcze trochę pospać a później nadrobię zaległości bo strasznie dużo tego naprodukowałyście! Całuski w brzuszki! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki ja tez jestem ciekawa co z deseo??? U mnie noc przebiegla spokojnie, wstawalam tylko raz do kibelka :) Nie moglam usnac po tym jak sobie wbilam do glowy ten wiekkszy brzuszek dziecka, bo rzeczywiscie dziecko moze sie zaklinowac, o matko!!!!!Nie wiem co to bedzie, dzisiaj ide do swojego lekarza prowadzacego zobaczymy co powie na ten temat. A i wogole zlapalam jaiegos dola od wczoraj, strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×