Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

deseo - ostatnią wizytę miałam 14-stego czyli tydzień temu i szyjka miała 33 mm i była szczelnie zamknięta - miałam wtedy usg bez badania ginekologicznego. Thekasia - tak lekarz podczas badania ginekologicznego widzi szyjkę i czop w szyjce. jeszcze 2 dni i się wszystko wyjaśni czy to czop czy nie czop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKasia lekarz jest w stanie określić podczas badania czy czop jeszcze jest. Ejmi mnie się dalej wydaje że to nie czop u Ciebie ale w sobotę będziesz miała pewność. Deseo napisz nam coś o tej witaminie K, jak wiesz coś czego my nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi mysle ze skoro szyjka byla dluga a 33cm to dluga szyjka to raczej sie nie rozwiera, a czop podobno wypada kiedy szyjka sie otwiera, takze mysle kochana ze to zwiekszona wydzielina. Nie mysl o tym juz, w sobote lekarz napewno powie co tam w podwoziu slychac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
cześć dziewczynki-chciałam się dołączyć; termin na 10.11.09 :) ale chyba będzie wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faficzka witamy:) . poszlam po poludniu spac z moja niunia no i obudzila sie z takim placzem ze ja na rowne nogi, az sie zwijala z bolu bo ja tak strasznie bolal brzuszek, niedosc ze tak na srodku to jeszcze po prawej stronie, to ja pierwsza mysl wyrostek, wiec biegiem ja ubralam i do lekarza a tam okazalo sie ze ma angine i to od tego takie nerwobole. jak stamtad wyszlam to sie normalnie poplakalam , takiego strasznego stresora mialam, bo jakos nie wyobrazalam sobie mojego Malenstwa na stole operacyjnem..... jakos kaszlaa przez ostatnie 2 dni ale myslalam ze przejdzie, syropki pija a tu ta cholerna angina, wiec antybiotyk i siedzenie z mamusia w domku. ale juz emocje mi opadly, zrobilam wafla z tego wszystkiego z masa czekoladowa z kokosem i pisze do was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
tak jadąc nieco "stopkowo"- wiek 26 lat, miejsce zamieszkania warszawa, tydzień ciąźy 38, płeć-dziewczynka postanowiłam dołączyć...wreszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinka pytasz o witamine K - juz odpowiadam, ale pewnie bedzie dlugo bo niedawno sie w pracy tym zajmowalam. Otoz noworodkom do niedawna podawana byla witamina K w postaci iniekcji - domiesniowo - pojedyncza dawka. Byl to preparat polskiej firmy farmaceutycznej (Vitacon), jednak przestal byc on produkowany 31grudnia zeszlego roku. Dlatego teraz z powodu braku tego leku, stosuje sie witamine K jedynie doustnie (VitaK, BabyK). I tu pojawia sie problem bo ta doustna witamina K nie jest lekiem tylko suplementem diety lub środkiem spożywczym. Lek podlega bardzo rygorystycznym badaniom zanim trafi do apteki - sa to lata badan a nastepnie udowadniania skutecznosci i braku toksycznosci. Natomiast jesli chodzi o suplementy diety i srodki spozywcze to nie sa one objete tymi badaniami - wystraczy je zglosic do glownego inspektora sanitarnego i mozna wprowadzac do obrotu. Stad te witaminy K nie sa badane a to co pisza ich producenci jesli chodzi o sklad moze byc prawda a moze nie, moga byc np zanieczyszczone, co mi spedza sen z powiek. Niestety Polska jest krajem gdzie takich przypadkow jest cale mnostwo - jesli ktos by chcial to moglby zerwac trawe, ususzyc ja, wsadzic w kapsulki, zarejstrowac jako suplement diety czy srodek spozywczy, wprowadzic do aptek i zarabiac kase jako wspanialy srodek na np cere czy problemy z pecherzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz wrocilam z wizyty u gin, z tym brzuszkiem malej to rzeczywiscie mam sie nie przejmowac, przed porodem zrobia mi usg. A co do mojej szyjki to juz jest skrocona i cytuje " no to do nastepnej wizyty 4 listopada jak pani dotrwa" :), wiec teraz to pozostaje mi juz czekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
leźę trochę przeziębiona, ale nie biorę źadnych leków-zresztą całą ciąźe jestem bezlekowa, oprócz sorbiferu durules (czy jakoś tak) nic nie brałam, do 6 mc jeżdziłam na rowerze, jestem chuda jak patyczak tylko brzuchol jak piłka :), trochę Was czytałam i tak sobie myślę źe ja jakoś tak bezlękowo przeźywałam ciąźe-w ogóle ona cała była i jest nadal magiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faficzka witam :) Widze ze tez jestes z warszawy :) Ela ale mialas stracha, no ale teraz odprez sie przy wafelku :) A moj syn dalej rozbija sie o moj brzuch ale tatus wrocil wiec zaraz go uglaska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku no ladnie z ta witamina, ja pamietam ze zaraz po urodzeniu tzreba podawac niemowletom witamine D3 z racji ze nie przyswajaja jej z otoczenia. jakos tak to bylo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
Deseo-tak, tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
nie wiem jak u Was, ale moja mała strasznie rozrabia i kopie i jakieś dziwne rzeczy robi (warkoczyki plecie?) mam takie małe pytanko: czy czujecie tak jakby u dna macicy czy teź tak jakby na szyjce, jakby Was coś skrobało? jakoś małą czasami tak się rusza, jakby mnie pazurkami skrobała...powiem szczerze, źe nie przepadam za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tak samo ale do tego jesczcze dochodza skurcze wioec nie jest za weseolo wtedy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
myślałam, źe to tylko ze mną tak córcia sobie poczyna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę dziewczyny boli mnie brzuszek, ale tak jakoś dziwnie :( cały jest twardy :( nie boli na dole, tylko u góry i tak mi jakoś nie wygodnie leżeć :( nie mogę sobie wygodnego miejsca znaleźć :( kurde i jeszcze mnie wkurza, że gdzie nie pójdę, to wszyscy pytają jak się czuję, zdziwieni, że jeszcze chodzę , na kiedy mam termin itd! uciekam, bo zaraz House będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
gawit_79 witaj w klubie nie mogących sobie miejsca znaleźć i się ułoźyć.mnie też pytają,i dziwią się, źe to już niedługo, bo jestem szczupła i mnie nie rozwaliło,pocieszam się że to minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cepan cepan cepan
" Dziewczyny, mnie teraz zastanawia jedna rzecz... Kiedy zacząć stosować ten Cepan na bliznę po cesarce?? Bo tak na chłopski rozum to wydaje mi się, że jak już się rana zasklepi... czyli po wyjęciu szwów. Ale pewna to nie jestem." Można zacząć 5 dni po wyjęciu szwów, ale bez masażu. Masaż Cepanem dopiero po 2 tyg. od wyjęcia szwów. Polecam, używałam, działa :) Widoczny efekt po 6 miesiącach, po roku blizna bardzo mało widoczna, ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cepan cepan cepan
thekasia ! Cepan i Contratubex mają dokładnie taki sam skład ! Różnią się tylko tym, że Cepan jest na podłożu maściowym, a Contratubex na żelowym. Poproś w aptece o ulotkę i porównaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam za wsparcie i dobre słowo, ale tak to jest jak się daje palec to wszyscy na około chcą całą ręke :( Pokazałam, że dobrze znoszę ciąże i teraz każdy na około mnie wykorzystuje :( A to mama, żebym pojechała z nią na zakupy, a to tata-jechać mu coś załatwić, a to brat, a to babcia już mi truje o cmentarzu :((( A ja taka głupia dupa i nie potrafię odmówić :( Mąż zaraz ogląda mecz, a ja co? sama nie wiem :( madzialinska no musiałam wyjść z domu, bo tu oszaleć można :/ Po za tym byłam przygotowana na jakieś mega zakupy, a wyszła lipa :( agulinka79 dobry ten Twój mężczyzna i dobrze, że się tak troszczy o Was :) deseo dziękuje i Ty też się trzymaj 🌻 faficzka2006 witam na forum :) Co do "skrobania" to ja czuję takie łaskotanie na wysokości włosów łonowych i min.powyżej nich, a czasami czuję w okolicach szyjki jak by ktoś mi takie min.szpileczkami kuł :/ ela 25 biedulka ta Twoja córeczka :( Ale chociaż teraz posiedzicie sobie razem w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
idę dziewczynki spać, odezwę się jutro pewnie. chyba że urodzę-ostatnio zastanawiam się, jak rozpoznam ten moment..?tym optymistycznym akcentem źyczę Wam DOBREJ I W MIARĘ PRZESPANEJ NOCY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faficzka2006 witam na forum :) fajnie, że sie w końcu zdecydowałaś na dołączenie :D A ja dziś normalnie się czuje jakby mnie jakiś walec przejechał... To chyba pierwszy taki dzień w całej ciąży :O mała tak mnie skopała, ze czuje brzuch, ale na szczęście nie są to skurcze :) No i jeszcze coś mi w bok wlazło :( Chyba niedługo wyląduje pod kołderka i będę się nagrzewać... Alex, ja wiem ze ciężko wysiedzieć w domku :) Ale bez przesady niedługo się rozsypiesz, kiedyś musisz troszkę odpocząć... Marcelinka nie da ci za bardzo się polenić ;) Gawitku, może Ci się brzuszek opuszcza... i tak reagujesz na zmianę :) Mam nadzieje, że przejdzie. Ela, dobrze że u Twoje córci to tylko angina. O ile można o anginie powiedzieć, że to tylko... Teraz już się nie denerwuj :) Będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cię Fifaczko :) jak się zacznie poród to rozpoznasz nie martw się po prostu będzie zaj.......e bolało ;) Gawit - weź sobie ciepły prysznic, działa fajnie rozluźniająco i zapewne brzuszek puści. Mi nawet pomaga na bolący kręgosłup :) Aga, Deseo - czop czy nie czop się okaże, ja myślę że to po prostu zwiększona wydzielina tym bardziej, że to mi się zdarzało w przeciągu całej ciąży. Dobrze że niedługo mam badanie to będzie jasność. Wiecie powoli łapię nerwa...zakupilam golf i tunikę na allegro ponad tydzien temu, w piątek dostalam info, że towar zostal wyslany (priorytet) a dziś jest środa i nic nie doszlo.. wkurza mnie to, bo nie mam w czym chodzić, tutaj dzień za dniem ucieka, rozwiązanie blisko a z moich zakupów dupa! Co prawda kupiłam takie ciuchy, które będę nosić i po ciąży...no ale to nie zmienia faktu, żem wkurzona wrrrr! Idę się zrelaksować pod prysznic, Dr Haus zaczyna mnie nudzić :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Ja dzis czuje sie lepiej pod wzgledem fizycznym-nie boli mnie brzuch,podnosze sie bezbolesnie z kanapy,obiad ugotowalam,dom troche ogarnelam :-) Nadal czuje ciagniecia w dole brzucha,ale bez skurczow. Za to psychika znow mi siada. Nie chce pisac o swoich problemach,ale dzis przekonalam sie ze ludzie sa strasznie falszywi i tyle. Zdrada,a raczej nieszczerosc bliskich boli najbardziej,przykre to troche ze juz nikomu nie mozna zaufac,bo nigdy nie wiadomo jakie a jego intencje. Pisalyscie,ze tyle par majtek zabieram do szpitala hehe. No ale te 10 par to mam na liscie ze szpitala. Gdyby to ode mnie zalezalo to pewnie zabralabym tylko jednorazowe i ze 2,3 pary zwyklych. A te 10 to nie wiem skad im sie wzielo-moze jedne na drugie sie zaklada? ;-) Deseo,ja jakbym byla na twoim miejscu to pewnie bym latala po schodach :-P. Ale jako dobra kolezanka to radze jednak odpoczynek i spokoj. Dziecko samo zadecyduje kiedy wyjsc :-) Faficzka,witam na forum :-) Ja mam jutro wizyte u lekarza,ciekawe co mi powie...Moze namowie meza na jakies male zakupy,bo przeciez nic tak nie sprawia przyjemnosci kobiecie (nawet ciezarnej) jak shopping therapy :-). Spokojnej nocki zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faficzka ja też się boję, że nie rozpoznam momentu porodu! chociaż wszyscy dookoła mi mówią, że na bank tego nie przegapię ;) więc mam nadzieję , że tak będzie! dziś mówiłam do męża, że własnie w porodzie wkurza mnie najbardziej to czekanie! czy to już? czy już jechac do szpitala czy może jeszcze się wstrzymać? Ejmi no po Housie idę pod prysznic! skoro mówisz, że to pomaga to wypróbuję :) szkoda, że nie mogę sobie poleżeć w wannie w gorącej wodzie! brakuje mi takich kąpieli, bo właściwie od początku ciąży tylko prysznic! myślę, że teraz to i miałabym wielką trudność podnieść się z tej wanny po kąpaniu :D Jutro jadę na cały dzień do rodziców! fajnie, bo będę miała dzień leniuchowania :D chociaż w sumie i jak w domu jestem, to również za wiele nie robię! miałam dziś prasować pościel małej, ale mi się nie chciało ;) najwcześniej zrobię to w piątek :D o ile dam radę siedzieć przy żelazku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit - i dobrze że nie masz wanny bo kąpiele w 1i 3 trymestrze są nie wskazane, lepszy jest prysznic zdecydowanie. Ja mam wannę a nie siedziałam w niej od początku ciąży, po pierwsze nie wskazane (zwłaszcza dla kobiet z nadciśnieniem- można zemdleć) a po drugie to wstanie z niej byłoby nie lada wysiłkiem bo człowiek jak wieloryb ;) Ja sobie ustawiam funkcję słuchawki prysznicowej na masaż - czyli taki mocniejszy strumień i na plecki to działa kojąco bardzo, brzuszek też się rozluźnia :) zresztą położna mi mówiła że jak zaczną się pierwsze skurcze porodowe to też poleca prysznic, wtedy te skurcze tak nie bolą i można jakoś przetrwać pierwszą fazę porodu kiedy skurcze są np co 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! No i po badaniu. Pani jak zwykle zadowolona, ja po wizycie tez. Ucieszona,że juz prawie kończe 38 tydzień. Dała zwolnienie do 6 listopada i orzekła,że urodze szybciej i oczywiście nie dociągnę do nastepnej wizyty, czyli za tydzień - chciałam jej od razu powiedzieć,ze miesiąc temu to samo mówiła, ale się ugryzłam w jezyk, no bo teraz to już raczej ma większe szanse,ze jej słowa bedą prorocze! ;-) Pomiziała mnie dość bolesnie po kroczu;-) Aż się na brązowo splamiłam. I wyszło,że szyjka dość długa - 1,5-2cm,za to rozwarcie się pojawiło, jakiś 1-1,5 cm. I jeszcze mi powiedziała,że ustawienie dziecka II,ale nie ma się czym martwic, bo może byc I lub II i to normalne. Przyznaję,że się lekko zmartwiłam, bo dla mnie II oznacza poprzeczne. Ale poszperałam w necie i wiem,że ustawienie nie jest jednoznaczne z połozeniem. uff, uff. Czyli jest ok. :-) Madzia - mnie też się wydaje ,ze oba specyfiki mają co najmniej zbliżony skład. Mój brat po wypadku i dość zmasakrowanej twarzy stosował Cepan i wyniki znakomite. Całkiem z niego przystojny gość jest. Ale lepiej to sprawdzic, bo może Thekasia dobrze radzi. Zapytaj w aptece. Dobrze,ze Zuzka ćwiczy mięśnie. :-) Bedzie potem szybka jak mała zabka! Szkoda,ze to jest bolesne dla mamy! Ola - mi też przyszło potwierdzenie,ze zamówienie w trakcie realizacji i to wszystko. Potem pani z naszej apteki (która nie jest w sieci doz) zadzwoniła,ze mozna odbierac. Ale nie ukrywam,że sama chciałam szybciej do nich się zgłosić. Faficzka - rozgość się oficjalnie:-) Hihi, rozbawiłaś mnie z tym urodzeniem. Gwarantuje,że tego nie przegapisz.:-) O fakcie,że urodziłaś niechybnie poznasz, po tym ,że dzidzia bedzie na świecie. :-) Miłej nocy! Monia - no widzisz, jest dobrze i tak zostanie! I kto wie, jest duża szansa,ze do 4 listopada nie dotrwasz. :-) Mathea - cieszę się,że u Ciebie taka poprawa. No jasne,że leć na te zakupy, ale z rozsądkiem :-) A co do bliskich i ich zachowań to niestety tak bywa i najgorsze że przekonujemy się o tym w momentach kiedy nieszczególnie bysmy chciały. Ale głowa do góry! My kobiety silne jestesmy i byle kto nas nie złamie! Co do majtek, jak kazą to trzeba brac, a chocby i zakładać jedne na drugie. hihih. Wiesz może jak długo po porodzie trzymają u Was kobietę w szpitalu? Podobnie jak w Pl ok. 3 dni, czy dłużej czy krócej? Gawit - leć pod prysznic i do łózka. A prasowanie poczeka. Ja juz wszystko mam poprasowane i nawet dziś wyprasowałam ochraniacz do łóżeczka i go przywiesilismy. Normalnie cudnie to wyglada i już gotowe wszystko jest dla dziecka! Tyle radochy przy tym miałam! :-) Alex - jesteś na tyle mądra, by uzyc sprawdzonych metod i pokazać,ześ asertywan jest i nie dac się wykorzystywać. Ogłoś jutro,że to dzień dla Ciebie i Marceli i to czas święty - żadne inne potrzeby się nie liczą. I sobie odpoczywaj! Ile dusza zapragnie! hihih ktoś taki - ja tam niby wiem,że jakieś witaminy dziecku trzeba,ale to nie jest wiedza nawet mega ogólna... Pamiętam tylko ,ze siostra jakiś juvit dawała i espumisan,ale to już w innym celu. hihih Deseo - zmartwiłaś mnie z tymi kroplami, choć wiem,że masz całkowita racje, bo tak niestety jest u nas. Ale co my poradzimy i co damy tym dzieciom to ja nie mam pojecia! Wysle szybko, bo od godziny tu siedzę i w miedzyczasie film obejrzałam, kolacje zjadłam i przez tel pogadałam,a nic do Was nie poszło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laski:) nie doczytalam wszystkiego bo jestem zmeczona a nazbieralo mi sie ze 3strony:o jestem zadowolona i spokojna bo w koncu zamowilismy wozek fotelik lozeczko i przewijak...a co do wozka w doslownie ostatniej chwili zmienilismy zdanie i jednak bedzie xlander ten implast clipper mnie nie przekonywal przez te grochy... a mam pytanie czy po cc tez nie mozna zakladac majtek? chyba mozna bo przeciez rany w kroczu nie ma tylko wyzej to zaloze sobie takie niziutkie? gawit czy twoje lozeczko ma koleczka? a i jeszcze z tego co slyszalam to blizna po cc jest nisko tzn we wloskach lonowych czy tak na granicy wiec chyba nie bedzie jej widac no chyba ze sie goli, ja nawet nie sadzilam ze mozna ja zlikwidowacz czy sprawic by byla mniej widooczna stosujac ten cepan czy contratubex,ale dobrze wiedziec... buziaki i kolorowych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×