Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etera

18 tydzień ciąży - czy ktoś do mnie dołączy?

Polecane posty

Ja juz pare sztuk poprasowałam:)ufff ...wiecej mi sie nie chce,bo brzuch mnie boli...teraz leze...nunusia-wspolczuje twojemu tego bolu i tego co go czeka...ja sama jak wydobrzeje po porodzie musze zrobic porzadek w zabkach:P Tylko zastanawia mnie czemu mnie boli tak jakbym okres miala dostac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Ale dziś sloneczko od rana świeci pięknie :) Bylam wczoraj jednak w tym tesco i jeszcze w jednym takim dzieciecym sklepie i kupilam juz prawie wszystko, zostanie tylko lozeczko posciel i wozek bo dalej nie wiem co z tym fantem ( babka niby dalej czeka na odpowiedz z poczty) Ale te zakupy juz zostawiam na pazdziernik. Dzis chyba czeka mnie lezenie caly dzien, moze popoludniu do babci sie przejde... Nie wyobrazam sobie tego lezenia plackiem, naprawde jawi mi sie to jak jakis jeden wielki koszmar... Młody od rana wariuje wiec znow od 6 nie spie, moze w trakcie dnia cos nadrobie, chociaz znajac jego aktywnosc raczej nie bedzie takiej opcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez pieknie swieci słoneczko:) Ale z kolei noc mialam koszmarna-brzuch mi sie napinal i caly czas byl twardy,do tego bolał.wziełam magnez,fenoterol i dodatkowo nospe forte ale i tak sie meczylam-masakra:( po 1ej w nocy juz mialam sie zbierac na pogotowie ale troche mi przeszlo...dzis tez mam brzuch jak skała,tylko jak leze to ok wiec dzis caly dzien nie wychodze z łózka...maly caly czas sie wierci i dobrze bo nie martwie sie tak o niego.No i jeszcze umeczyly mnie w nocy wizyty w wc co 15 min...czułam jakby mi dziecko napierało na pecherz az bolał...po czkawce wywnioskowałam jednak ze jego głowka az tak mocno nisko nie jest... jakby bylo malo atrakcji to wiazadla mnie pieka i ciagna:( oj bede marudzic... a wy jak tam dziewczynki? Mango ja Cie podziwiam za te spacery:)mi tak brzuch dokucza ze nic mnie nie wyciagnie z łózka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie Maya co chcialam sie ciebie zapytac o magnez, bo ja przy cordafenie nie moge brac magnezu, ale dziewczyna ktora ze mna lezala bierze fenerol i tez jej odstawili bo podobno te leki sie "nie lubia", cokolwiek by to mialo znaczyc. Ale skoro lekarz ci nie odstawil to chyba nie jest to az tak restrykcyjne. Ja wlasnie zaliczylam pierwsze wyproznienie po zalozeniu krazka, strasznie sie balam zeby mi nie wypadl albo co, bo latwych wizyt w toalecie raczej nie mam, ale na szczecie jakos sie udalo, ale az sie spocilam ze stresu hehehehe :D Nalecialo mnie na barszcz ukrainski :) kupie dzis Jasia , a jutro bedzie zupka mniamm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie:) ja dzis od rana na nogach,poszlam zrobic to badanie na paciorkowca, na szczescie nikogo w kolejce nie bylo, wrocilam niedawno i jem sniadanko. zla jestem bo na wynik czeka sie do 7dni roboczych a ja mam we wtorek wizyte wiec nie zdarze ich odebrac... ale pocieszam sie tym ze teraz wizyty beda co tydzien wiec moze lekarz zdarzy wpisac przed porodem... hehe Mango z Ciebie widze uparciuch niezły:) zamiast lezec to Ty sie włuczysz:) Maya bidulko Ty to masz z tymi twardnieciami... stracha tylko co chwilke. nudz ile masz ochoty, jestesmy tu od tego:) najwazniejsze zebys juz sie dobrze czuła! dziewczyny u mnie dzis cisza w domku bo chyba robia jakies czyszczenie satelity bo TV nie idzie wogole... dobrze ze mam lapka bo bym chyba zwariowała sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nunusia :) zzakup poczynie jak bede szla do babci wiec to za jednym zamachem :) na razie przykladnie leze od rana... i bede lezala az do popoludnia... najgorsze ze od tego lezenia mam wieksza zgage, na szczescie maalox rozwiazuje sprawe, bez tego bym zginela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mango-ja tez od tygodnia sie poce na sama mysl o dłuzszej wizycie w wc;/ a jesli chodzi o leki to mam brac magnaz caly czas z fenkiem i nospe forte wrazie potrzeby...fenka odstawiam za tydzien wiec bede jechac na magnezie i nospie... czytalam o tym twoim leku i ma podobne działanie do mojego-oj my to sie mamy mango,,, Nunusia a pewnie ze bede teraz odpoczywac:) prawie wszystko zrobione wiec do porodu odpoczywam... a zreszta moj Krzys po tym jak sie wczoraj meczylam nie pozwolil mi nic robic. A przez 2 tyg juz tak dobrze sie czulam...tak mysle ze moze za bardzo sie przesiliłm sprzataniem prasowaniem itp bo ostatnio to malo co lezałam...aaaaa i na zaparcia u mnie dzialaja tylko jablka...pani w aptece pozwolila tylko na czopki glicerynowe ale mi nie pomogly a napinac sie nie mozna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja z czopkami tez sie nie zaprzyjaznilam, nie moge tego utrzymac, ledwie zaloze juz wracam na kibel bo zdaje mi sie ze to juz a tu nic :D hehe A tak cordafen to pokrewny fenka, tylko ze chyba fenek troche mocniejszy, Maja ile razy dziennie bierzesz fenka? wiem ze pisalas wczesniej ale jak juz drukuje wypowiedz to zapytam jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bananow nie jem bo nawet przed ciaza mialam po nich zaparcia... a fenka biore malutka dawke bo po pół tabletki co 6 godzin Musze go brac o okreslonych godzinach aby stezenie leku bylo we krwi caly czas takie same... moja kolezanka z ktora własnie pisze eski mowi ze bierze fenoterol po całej tabletce co 4 godz wiec jest róznica,,, a Ty mango duzo bierzesz cordafenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szpitalu jej dawali co 1.5 h fenka-masakra... a mowia ze ciaza to nie choroba- moze i tak bo niektore czuja sie super i biora jedynie witaminy a ja niestety od 6 miesiaca mecze sie z tymi twardnieniami i musze brac leki...wogole kazdego dnia boje sie o synka i na poród czekam juz jak na zbawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te czopki to rzeczywiscie masakra:P ja uzylam 4ry ale tylko jeden udalo mi sie utrzymac dluzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunusia a teraz pod koniec ciazy lekarz zlecal ci jakies badania?np na powtórna toksmoplazmoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biore 3 razy na dobe po 1 tabletce, czyli co 8 godzin w sumie. Ale w szpitalu pierwsza dawka to byla 4 tabl co 20 min, pozniej 2 tabl co 4 godziny, pozniej 2 co 8 i teraz 1 co 8h. U mnie z tokso wyszlo ze juz przechodzilam i mam prezeciwciala wiec mam chociaz z tym spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale brzuch cie mango nie boli? ja za tydzien mam wizyte juz sie nie moge doczekac...a czesio wypina ci sie czasami tak mocno az boli i ciagnie? bo moj maly to wczoraj wypinal sie mocno az dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dzis zauwazylam ze brzuszek miekki jak leze a jak tylko wstane to sie napina... jakas głodna sie robie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie, u mnie dalej cisza... Powiem Wam dziewczyny że bardzo się boję :( termin mam na jutro jak nie urodzę w weekend to w poniedziałek jadę do mojego lekarza na oddział do szpitala i zastanawiam się czy nie będzie chciał mnie zostawić na oddziale. z jednej strony to dobrze bo mała będzie monitorowana a z drugiej wiadomo że lepiej czekać w domku. kurczę jak ja chciałabym być już po...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i noc znów była ciężka wymiotowałam w nocy. a dziś mam straszną zgagę i mnie mdli. spać mi się ciągle chce już nie wiem co myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya powiem ci ze do wizyty u gin bylo wszystko dobrze, a od momentu tego szpitala i krazka mam caly czas wrazenie ze cos sie zlego dzieje, co prawda wreszcie mam wiekszosc czasu miekki brzuch bo nigdy wczesniej nie mialam( to po tym cordafenie zapewne) ale caly czas cos mnie ciagnie tam na dole i raczej takie nieprzyjemne mam odczucia. A Czesio tak sie wypina caly czas, non stop, nawet juz sie przyzwyczailam ze ta glista mnie tam caly czas gdzies gniecie uciska i uwiera :) wlasciwie to praktycznie nawet chwili spokoju nie mam od wych przeciagniec. Iza nie martw sie slonce , wiadomo ze im blizej tym wiecej masz stracha, ale nie denerwuj sie, poczekaj spokojnie, a jak sie nic nie bedzie dzialo to zdaj sie na lekarzy. powiem ci ze ja nie chcialam do szpitala isc, ale jak juz tam bylam to wiedzialam ze wszystko jest pod kontrola, i nawet teraz jak jestem w domu to sie "wsluchuje" w siebie czy cos sie nie dzieje zlego bo nie mam tej pewnosci co mialam w szpitalu jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza mango ma racje... ale w sumie nie dziwie ci sie ze przezywasz bo sama napewno mialabym tak samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewne wiazadla cie ciagna mango ja tez tak mam ....oj aby do 38 tyg dotrwac... no a ja wlasnie smaze fryteczki mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaduły:) Maya mi lekarz kazał zrobic tego paciorkowca, HBS i OWA powtornie. toksoplazmoze tez sie powinno ale lekarz stwierdzil ze jak mam tyle przeciwcial to nie mam sie o co martwic, ze juz mam za soba tokso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej dziewczyny jak was tak czytam to az sama głupieje co mam wam napisac naprawde... piszecie tu o jakis dolegliwosciach a u mnie jak bylo przed ciaza tak jest teraz, nic mi nie jest zadnych zmian tylko brzuch wiekszy i troche ciezej sie ruszyc... zadnych zaparc, twardniec kurde ze mnie to szczeciara... az mi glupio was w jakis sposob pocieszac bo sama niewiem co to znaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza a Ty sie trzymaj kochana! wiem ze kazdy dzien to u Ciebie jak na szpilce ale musisz dac rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale wiesz Mango chcialabym wam tu tez napisac cos a sama niewiem co, bo nawet nie dokonca wiem co to znaczy... :) chyba tylko tyle moge ze jestescie moimi bidulkami i ze napewno bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nunusia my ci zazdroscimy braku dolegliwosci:) jeszcze troche i ty tez urodzisz:)kurcze ja mialam dzis morfologie i mocz oddac do badan ale z tym brzuchem to poniedzielo pojade...do srody zdaze odebrac wyniki bo u mnie rano sie oddaje a po 15ej wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×