Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Kasiek myślisz że to będzie od mleka i jego pochodnych? Izabell dzieki za krochmal :) może faktycznie to od suchej skóry?? A z tym chińskim, to podziwiam :) w sumie czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isabel w teście wyszedł średniak pomieszany z wrażliwcem. A smokiem to zaczął pluć na odległość :p A wcześniej bardzo lubił. Chodzi o to że w dzien je od rana do 17 a później juz nie je. To normalne u tak małych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek u mnie to od mleka i pochodnych. Na jaja np. nie jest uczulony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalka26 nasza Liliana też robi kupki co 4-6 dni, ale jak już zacznie to cztery pieluchy pełne. Najgorzej, że tego ostatniego dnia tak strasznie się męczy, dajemy jej wtedy czopki na bóle brzuszka. Pomogliśmy je tylko raz przed około czterema tygodniami robiąc lewatywę dla dzieci. Więcej tego nie robimy bo tylko szkodzi takiemu maluchowi bo może sie przyzwyczaić, że pomoc nadejdzie i nie będzie umiało się samemu załatwić. Goyek my kąpiemy w płynie z Hippe a natłuszczamy olejem migdałowym lub jak ma krostki to po kąpieli posypujemy mąką kartofalną. Na której stronie ta metoda Savanny na zabawę bo chyba mi umknęła przy czytaniu. Nasza szkrabusia w dzień jada co 3 godziny a w noc najada sie więcej, tak, że śpi od około 22 do 3. Potem ja zje to tak ze 3,5 godziny. Wczoraj byliśmy w Deichmanie i pracownica niosła kartony, całą stertę przed sobą. Krowa jedna wpadła na naszą małą i pudełko z góry zleciało. Całe szczęście, że buda była postawiona i nic się nie stało, tłumaczyła, że nie zauważyła wózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina dobrze że się nic nie stało! Dziewczyny ja to już zaczynam myśleć że to raczej nie alergia, no bo na co w końcu. Nic nowego nie wprowadzam a krostek jest więcej :( Kasiek u ciebie jest na mleko, ale pisałaś ze u was są inne krostki niż u Sama, więc dlatego myślałam że te krostki to nie od mleka, choć i tak mleka nie piję teraz, jogurtów nie jem...no ale na te dodatki w innych potrawach za bardzo nie patrzyłam, choć wydaje mi się zę i tak niczego takiego nie jem co by miało mieć w składzie np. mleko w proszku. Dziewczyny mam pytanie odnośnie macierzykiego. Teraz jest część obligatoryjna , przy jednym dziecku 20 tyg i fakultatywna 2 tyg, które można wziąć dodatkowo. Myślałyście już o tych 2 dodatkowych tyg? Będziecie go brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co te krostki to raczej nie są od tego,że coś źle zjecie- Maksiu jest na nan1 a też je miał i czasem są dni,że dużo mu wyskoczy na szyjce, a na drugi dzień znikną. To jest reakcja na różne rzeczy - nasz proszek, perfum itp. w końcu tulimy malenstwa do siebie :) Mamuśki co macie dwójke dzieci-jak sobie radzicie? bo to nielada wyczyn haha ależ to były czasy jak Mateusz był malutki, miałam na wszystko czas, a teraz jak Maksiu śpi (o ile uda mu się zasnąć w tym hałasie) to jest 100 innych rzeczy do zrobienia, a juz najgorsze jak malutki placze, a starszy też akurat coś chce - to dopiero zaczyna się koncert hihi Isabell-ambitny plan i realizuj go kochana póki możesz :) ja żałuje,że 2 lata na wychowawczym przeszły i w sumie nic pożytecznego dla siebie nie zrobiłam. Dlatego teraz nie odpuszcze i przynajmniej jakiś kurs od września zacznę, a może i jakiś kierunek zaocznie marcellina -bardzo chętnie, poproszę o te namiary ważka- tylko pozazdrościć tych zakupów u nas rytm dnia też jest ok :) jedzonko co 3 godziny troszkę spania, chciaz w domu to nie za wiele (auto i wózek-może cały dzień przespać). Wieczorkiem kąpiel o 20-stej karmienie i do 21 codziennie już śpi. Potem ok.1-2 w nocy jedzonko (to mąż załatwia) i następne ok.6. Dziś np. Maks spał do 7 :) więc mimo,ze w dzień nie ma kiedy napić się kawy, to nocami odrabiam i wypoczywam :) U nas kupki są co dwa dni i ani razu nie było inaczej, zawsze rano po karmieniu i cała pielucha ;) chciałabym zacząć chodzić na rolletic, ale nie wiem czy po cesarce trzeba jakis czas odczekać? ktoś może wie? a no i wszystkim polecam ten masaż, jest naprawdę skuteczny - wiem bo chodziłam przed ciążą, brzuch był idealnie płaski, no ale do tego koniecznie dodatkowo dieta - w 1,5 miesiąca zgubiłam wtedy 10kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek - ja oczywiscie biorę te 2 tygodnie dodatkowe i conajmniej rok wychowawcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kastek - brzuski niedozowlone do 6 m-cy po porodzie??? ja miałam cesarkę i jak byłam u gina 4 tyg po porodzie i pytałam o brzuszki to powiedizał, że mogę ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze o krostkch moja ma trochę takich podskórnych kropeczek, pediatra to zbagatelizowała i nie kazała mi trzymać diety bezmlecznej twierdząc, że wysypka przy alergiach pokarmowych zaczyna się od brwi :O i bądź tu człowieku mądry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też raczej wezmę te dodatkowe 2 tyg, piszę raczej, bo jak na razie to nie wiem co będzie z moją pracą...może to będzie jakiż punkt przetargowy mojego pracodawcy, odnośnie dalszej umowy...nie wiem. A swoją drogą, ciężko mi tak jak nie wiem co dalej z pracą. Wychowawczego płatnego nie dostanę. A zasiłek jak ja mam mało lat pracy, to też będą małe pieniądze. Moja koleżanka przy niecałych 4 latach pracy dostaje 420 zł. Jak tu radzić sobie z taką kwotą? Pracuje jej M, ale to i tak mało (porównując do dwóch pensji...choć wiem że są i takie rodziny które mają jeszcze trudniej...). Choć powiem wam że jak jestem przed pierwszym szczepieniem, wizją 700set zł na szczepionki i z wizją ewentualnej bezrobotnej...to mi ciężko... Dziewczyny ja jeszcze w sprawie tego krochmalu. Bużkę też tą wodą maluszkom przemywacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell w razie co mu powiedzialam ze jak nabroi znow to bedzie musiala wyniesc sie z dnia na dzien a nie jak bylo wczesniej miesieczne wypowiedzenie takze gitek;) ta seria z Emolium podobno dobra jest... i tak jak Izabell tez myje mala mydelkiem bambino od poczatku:) a wogole to malej z prawego policzka praktycznie te czerwieniace krostki zeszly, za uszami i na glowce tez juz prawie nie ma, tak samo na delkoldzie..zostal tylko prawy policzek(bardziej przy uchu) z deczka opanowany..tam mi sie najwiecej tych ukrytych krostek pokazuje...i osatnio zauwazylam ze nie zawsze przy placzu, czy karmieniu te krostki sie czerwienia ...nie wiem lukam nadal i mysle nad zakupem moze tego kremu z emolium...a cialko czasem oliwka przejade i tez mysle na zxakupe czegos mniej tlustego do cialka... Kasiek a no masz racje...tutaj ludzie kupuja na kupe, promocji jest sporo i naprawde fajne oferty a pozniej na targach ludzie to wyprzedaja za funta , 50p...hhe wogole zauwazylam ze ludzie moze i maja garaze ale rzadko w nich trzymaja samochody bo sa cale zagracone pierdolami...ale w ciuchy to wiem wiem, zaopatrze sie..nauczylam sie kupowac na wyrost i zwykle trafiam kurde wczoraj padlam jak kawka po basenie, plywam z jakas maniaczka plywania a jest dwa razy taka jak ja :O kondycja mi strasznie spadla naprawde... no i mala miala wczoraj skok rozwojowy, mniej spi, drzemie i wiecej gada ... polubila tez mate ktora jej zakupilam..sawanna inna niz tamta co ci pokazywalam, ta jest mega kolorowa;) zakupilam wczoraj rowniez wieksza wanienke ale szlak by to trafil bo nie moglam znalesc porzadnej duzej wanienki jaka to w PLa ta jest ze specjalnym siedziskiem dla malej...no coz przynajmniej nie musze jej trzymac to jest plus bo kregoslup juz mi wysiadal po woli ... a i to ze male rano je czesciej pozniej rzadziej to normalne;) kuzwa pada deszcz..wrr szczepionka na gruzlice obowiazkowa jest w PL tez sie wszytkiego dowiem jak tylko wroce... Izabell tutaj szczepienia prawie sa takie same, roznica jest taka ze masz za darmo wsio razem z pneumokokami, menignitis a nie ma tej szczepionki na gruzlice i WZWB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Sam nie miał krostek od brwi.. zaczęły mu się od policzków...już sam nie wiem co myśleć o tych krostkach.W sumie jak tu wyczuć skąd te krostki...jeśli nie są takie ewidentne na skazę, to nie wiadomo co z tym fantem robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyke buzke tez;) z ta kasa to masakra, 400zl co to jest:O jeju kiedy to sie u nas poprawi ehh Izabell mowisz cing ciank ciong hehe ucz sie ucz , tego ci nikt nie odbierze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula28 faktycznie przy dwójce to już sport wyczynowy;-) Ale wszystko zależy od dnia dziś mi się udało: pościerać kurze, poodkurzać i podłogi pomyć;-) Ale ogólnie to mam o tyle śmiesznie że synek jeszcze mało rozumie i jest mało cierpliwy. Ogólnie toleruje siostrę, pogłaszcze ją, podsuwa jej do buzi swoje jedzenie albo zabawki, ale jak coś chce ode mnie a ja np. karmię to już za wesoło nie jest np. potrafi odpychac malutką od cyca. Powoli zaakceptował fakt że ona czasem płacze i marudzi-byle nie za długo. Wtedy wpada w duet i jest jazda...były nawet momenty że na skutek obserwacji utwierdził się w myśleniu że aby coś uzyskać trzeba się po porostu głośno wydzierać;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hhehe - no aktycznie to z dwójką macie niezłą jazdę ;) no cóż wszytsko przed nami....z czasem mam nadzieję mieć podobne problemy :P bo moim marzeniem jest mieć dwoje dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) ja dziś po pracowtym dzionku:) Bylam z małym na dłuuuugim spacerku ,na bazarku kupilam kwiaty na balkon ktore posadzilam w skrzyneczkach i już przyjemniej na tarasie:) Umylam okna,koncze pranie i nareszczie usiadlam spokojnie.A mój maluszek pozwolil mi na to bo lezy grzecznie w macie -kojcu która dziś przyszla ssie raczki i ogląda wiszące zabawki.Szok jak dziecko się strasznie zmienia z dnia na dzień,co chwilke widzę jakieś nowe zachowanie. Co do dodatkowych 2 tyg to ja też biore i potem wychowawczy apropos wychowawczego to jest on płatny czy nie? bo juz w końcu nie wiem. Krismam widze że Ty tez podajesz malemu DEBRIDAT na kolki .Ja też go podaje tylko nie wiem czy moge go łaczyć z infacolem i podawać na zmianę? Dziewczyny mam prośbę czy mogłybyście mi wyslać tą książkę na maiila bo jakos ją wcześniej przegapilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swojj małej podaję Debridat, bo koszmarnie ulewa a co do wychowawczego to jest płatny o ile zarobki w rodzinie na osobę nie przekraczaja 504 zł, czyli w moim przypadku byłby bezpłatny. Pobory W. dzielone na 3 przekraczają tę kwotę. Swoją drogą naprawdę msieszna kwota.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialo-Czarna ksiażka "zaklinaczka dzieci" slyszałam że warta przeczytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo niezła jesteś-masz power. Dziewczyny tej autorki:Tracy Hogg jest też "Język niemowląt" Jest cieńsza i bardziej opisowa. Wolę zaklinaczkę bo w niej sa konkrety i to już dopracowana pozycja. Ale jak ktoś ma dużo czasu ;-) to tez polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
póki co to też mam zamiar zabrać się do jej przeczytania. Dziewczyny mówią że warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika a ja dostałam Zaklinaczkę jako język niemowląt. Tej cieńszej wersji nie znam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo jeszcze coś ci przesłałam, może się przyda :) Mój Sam szalał, wszystko było na "nie". Zapętałam Go w chustę i śpi :) biedaczek już sam nie mógł dać sobie rady chyba ze zmęczeniem, a nie mógł zasnąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×