Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

zdolniacha z niego :) śliczne ma oczka :) a jakie rzęsy ... nie jedną będzie czarował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie dla każdej z nas swoje dziecko jest najpiękniejsze na świecie :) a te rączki super sprawa, 2 sztuki 16 zł pasują do małych i dużych butelek aventu, nie trzeba specjalnie kupować niekapka gdyż wystarczy wtedy ten ustnik dokupić, fajnie że mają tak zrobione/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli Olena to są typowo rączki do aventu? Tak o nie wołać w sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak typowe rączki do butelek małych i dużych. fajna sprawa jak się patrzy jak maluszek uczy się sam pić. jak narazie herbatki w małej butelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi! nie mialam dzisiaj lapka a na stacjonarny jakos mi nie po drodze, wiec nadrabiam. w czwartek idziemy na badania okresowe i szczepienie na pneumokoki- ostatnia tura! :) juz nie moge sie doczekac, zeby sie dowiedziec, ile wazy. troszke utuczylam dziada ostatnio :p kamelle gratulujemy zabka! moj jutro skonczy 6 miesiecy a zebow ani widu, ani slychu... tina zycze przyjemnego i udanego wpadania :) my na wpadke nie liczymy raczej. mamy mroziaczki wiec na przelomie roku albo w czerwcu robimy probe. jeszcze nie zdecydowalismy kiedy. chcialabym jak najpredzej, ale biorac pod uwage moje krazenie, boje sie lata i upalow w wysokiej ciazy, wiec chyba raczej czerwiec ;) olena 119 gratulacje powrotu do pracy! dzielna dziewczyna. nie pamietam, ale ktoras pytala gdzie takie luksusy jak 24 miesiace maciezynskiego. ja sie pomylilam bo jestem na 18 miesiecy, ale mialam jeszcze do wyboru 30 miesiecy... to austria, tutaj tylko dzieci rodzic!!! :p a co do jedzenia to dzisiaj prawie na zawal padlam! kupilam malemu sloiczek z HIPPA- risotto z jarzynkami, po 4 miesiacu!!!! i po otworzeniu cos mnie piklo, ze tam pomidor a maluch jeszcze pomidora nie jadl i zaczelam sie zastanawiac czy dac mu na probe, czy normalnie niech je, odwracam sloik, patrze na sklad a tam cebula, mleko, smietana, ser czedar. nie jestem pewna czy 4- miesieczne dziecko powinno to jesc?! ja mu nie dalam! posolilam troche i sama zjadlam :p pod koniec mnie zemdlilo.... co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelle - gratuluję ząbka :) już tez nie mozemy się doczekac tego dnia :) mój starszy we wrześniu skonczy 3 latka, a w ustach nie mial nigdy coli-wogole gazowanego nic nie pije, chipsów też w życiu nie jadł.. co do mcdonalda to przyznaje się bez bicia hihi ze kilka razy byliśmy - ale w końcu raz na ok. 2 miesiące nie zaszkodzi mu. olena- no to pierwszy dzień masz juz za sobą, a te lapki to super sprawa jak widze, u nas jest wlaśnie problem przy karmieniu. Maks chce trzymać butelke i to najlepiej w tym miejscu gdzie smoczek- a wtedy pryska mleko wielkim strumieniem i tak musze go karmić by te jego raczki jakoś przyblokować -a tu będzie mógl sobie odpowiednio trzyamc, zaraz musze sprawdzić bo może mam po kubku niekapku takie, a skoro to avent to i pewnie zapasują... tym co starają się o rodzenstwo - powodzenia :) mnie niech to omija wielkim łukie narazie dwójka całkiem starczy :) już czasem zastanawiam się czy w wariatkowie nie mieszkam haha ale to moze zrozumieć tylko ta babka co ma przynajmnej tą dwójkę :) a z drugiej strony nie wyobrażam sobie, by dziecko nie miało rodzeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziada utuczyc
dziada utuczyc - brak słów na takie określenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina moj znajomy tez ma core z in vitro;) powodzenia przy drugim;) Mamula raz na ruski rok to jest normalne;) Olena no to super:) co do glutenu, podobnież przy karmieniu piersia szanse na zachorowanie na celiaklie spada o 50% przez wlasnie te dobre bakterie i inne skladniki zawarte w mleku ktore dzialaja korzystnie na jelita czego nie ma w mleku MM i mozna od 5 miesiaca po trochu podawac..dlatego tez karmiac MM po 6 miesiacu powinno sie gluten wprowadzać..nie wczesniej vnika podajze w wiekszosci jest cebula , mleko.. pisalam wczesniej ze mala jadla kalafiorową z serem ze sloiczka, tez sie zdziwilam ze ser jest ale dalam jej...dziwne to bo przecież to jest najlepszy pokarm ktory jest przebadany i chyba wiedza co dziecko w danym wieku moze jesc? czy nie? a 6 miesieczniak to juz mógłby spokojnie to wciągnąc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide w czwartek do lekarki to zapytam. wole byc pewna. tutaj nawet kaszki i to w wiekszosci, sa z glutenem. dodam, ze te po 4 miesiacu. zglupiec mozna! jak do tej pory to jeszcze w zadnym sloiczku nie spotkalam sie z dodatkiem mleka. ale fakt, mialam sciagniety zapas GERBERA z PL, a u nas panuja inne standardy :p i jeszcze jedno, w piatek jade do PL na miesiac, moze dluzej!!!! ciesze sie jak glupia! zakupy! hurra! dziadkowie do bawienia malucha! i urlop od M :p ktos skrytykuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny odnosnie wagi. wnika-mnie sie wydaje,ze te sloiczki sa tak przetworzone,ze to mleko,cebula czy inne produkty(serek jak wazka pisala) nie maja takich wlasciwosci jakbys je podawala maluszkowi w formie surowej czy gotowanej,czy na parze.tak jak sie robi obiadki samemu. dlatego mnie te sloiczki tak denerwuja-bo tam jest kogel mogel a i tak wszystko przetworzone,ze nie ma za wiele wlasciwosci odzywczych. ostatnio wlasnie czyt.na temat szpinaku,ktorego nie powinno sie bodajze do 1 roku podawac,bo nitrit pod wplywem ciepla przeksztalca sie w nitrat,ktory jest dla maluszka niebezpieczny. a w sloiczkach szpinak mozna przeciez kupic-nie pamietam od ktorego miesiaca. tina-to kciukasy trzymamy za staranka. ktora jeszcze z dziewczyn sie stara??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vnika no rzesz ty , nie za dobrze ci bedzie:P co do sloiczkow , hmm jednak lepiej nawet i je sprawdzac dokladnie przed podaniem badz kupnem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana masz racje, tak wlasnie mysle ze to taki kogiel mogiel i w gruncie nie wiadomo dokladnie ile tej cebuli tam jest np..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytuję ile ważą Wasze maluchy to Lilianka chudzinka jakaś ale z fałdkami w odpowiednich miejscach. To po tatusiu taka, kazałam mojemu M. zważyć się to 58 kg po obiedzie i w dżinsach!!! wnika_s my mroziaczków nie posiadamy bo nie nadawały się a trzy najlepsz sobie zaflancowaliśmy, została tylko Lila. Jak na nią patrzę to się nie dziwię, że pozostałą dwójkę "wykopała". Czyli po Twoich planach wygląda, że za dwa lata znowu będziesz marcową mamusią. Dziś w Rossmannie dostalismy pudełko powitalne z baby club (zawsze zapominałam kuponu). W środku była między innymi zapinka do smoczka i śmieszny smoczek z NUKa, taki starodawny. Przypięłam ją Liliance do ubranka to się ponad godzinę tym bawiła. A wieczorem przed spaniem odkryłam, że cwaniara umie to już odpinać od ubranka!!! Dostalismy też książeczkę (ok.150 stron) z kuponami rabatowymi na jedzonko, kosmetyki dla maluszka, pieluchy, ubranka, kosmetyki dla kobiet (nie tylko ciężarnych), zabawki. Najlepsze, że z różnych firm jak Hipp, Rossmann, Alete, Penaten itp. Do wyboru do koloru, książeczka ważna do 30.06.2011. Wszystko oprócz ubranek do nabycia tylko w Rossmannie. Aha i Lila strajkuje bo po południu to masakra, żeby ją nakarmić. obiadek dostaje o 14, później chcę jej dać cyca około 17.30 - 18 to plucie, wrzask. Ostatnio jadła dopiero o 19.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka wiesz jak to jest na zakupach. szybko, szybko... zlapalam i dzisiaj sie ocknelam :) a szpinak jest tez od 4- miesiaca.... nitrit, natrit- zawsze bylam cieniutka z chemii ;) czasami lepiej pewnych rzeczy nie wiedziec! jak moj ksiaze pieknie plul szpinakiem z gerbera, a z bobovity pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomiałam o najważniejszym, szkrabusia nigdy nie lubiła leżeć na brzuchu a dziś bawiła sie w łóżeczku i za każdym razem jak zaglądałam właśnie w takiej pożycji leżała i nie protestowała głośno. I co odkryłam? Nauczyła się leżąc na brzuchu, podciągać nogi pod siebie i kawałeczek pełznie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina no widzisz..pieknie a moja mala ostatnio strasznie piszczyy i sie wrecz rzuca i zmienia swoje polozenie..a pelzala jak ma cos za nozkami.. M robi kolacje fasolke po bretonsku...bedzie jazda:P aa i co do windy Usmialam sie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wracam od Lilianki, słyszałam wrzask, poszłam a młoda na brzuch się w łóżeczku przekręciła. Ostatnio co jakiś czas się jej zdarza. wazka85 171 cm i sama się dziwię, że taki chudy. Do wojska go w Polsce nie wzięli bo wagę miał poniżej normy a Bundeswerze to nie przeszkadzało i w Niemczech musiał odsłużyć, ale tylko 5 dni bo zastępczą służbę wybrał. Ja osobiście wolę go ubierać niż karmić. Jak ugotuję na obiad np. gulasz to normalnie porcję na dwa dni. Mam na dwa dni o ile mojemu M. nie zapomnę powiedzieć bo do wieczora mi wszystko wyjje. Pudełko Tofiffi to ma na jedno podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maluszek nie pelza, za to pozycja na brzuchu juz od 4- miesiaca rulez! wszyyyyyyyyyyystko widac! a jak chce jakas zabawke, ktora jest poza jego zasiegiem na pledziku-rozkladam mu na podlodze razem z mata edukacyjna- to skubaniec zwija raczkami pledzik i cap ma zabawke! wiec po co sie wysilac i uczyc sie raczkowania jak samo przyjedzie!!! teraz poprosilam brata zeby na allegro zamowil mi puzzle piankowe, robi sie z tego mate 1,5 m na 1,5 m. tego sobie nie zwinie, hahaha :p wiec w PL bedzie zmuszony ruszyc albo nici z zabawek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tina, ja na ostatniej stymulacji bylam kura nioska, jak to okreslila moja przyjaciolka- sama walczyla 10 lat, zeby pierwsza proba in vitro sie udala.... mialam 20 jajeczek!!!!! niestety niewiele sie z tego rozwinelo.. dwa dostalam reszta czeka. jestem szeczesliwa, ze juz stymulacji raczej nie bedzie. przy czym oba zaczely sie rozwijac i juz dwa serduszka bily!!! traume mam do dzisiaj, bo w 8 tygodniu od transferu jedno obumarlo, stad te pozniejsze problemy u mnie. ale davidek jest cudo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 172;) moj M ma 183 i wazy 72kg , meczy sie aby przytyc ale mu to nie wychodzi..podobnie jak twój M wciaga ale odkładac na razie sie nie chce, moze jak 30 dobije to wtedy;) a ja zapewne przytyje i waga mi sie unormuje jak przestane karmic.. Vnika oj cudoo!!! lece buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja się pochwalę ... Dzisiaj znalazłam u Martusi tyci, tyci perełkę :)tak więc wykluwanie ząbków rozpoczęte ... lewa dolna jedyneczka już jest :) co do szczepień, to zostało nam jedno za 6tygodni (szczepimy tymi refundowanymi) i później przerwa do 13-14 miesiąca :) Strasznie się Marta upłakała tym razem. Już na badaniu płakała (czyżby Jej się przypomniało co Ją spotkało ostatnio?jak była u mnie na rękach było super, a jak tylko kładłam na ten materacyk to był wrzask).przy szczepieniu też się strasznie darła. No i ważyła 6600g Pani doktor kazała wprowadzać już stałe jedzonko ... zaczęłyśmy od jabłuszka ... jest takie mega kwaśne :) co do glutenu to powiedziała, że mamy jeszcze zaczekać ... tylko ile? jak wszędzie w tych mądrych poradnikach piszą, że dzieciom karmionym piersią podawać trzeba zacząć najpóźniej od 6miesiąca ... a Marta za kilka dni kończy 5miesięcy. Jak długo wprowadzacie nowe pokarmy? Czy jak nic Małej nie jest po jabłuszku (dopiero dwa dni je wcina po dwie łyżeczki) to mogę spróbować marchewkę?czy jeszcze poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa gratuluje zabka :) a ja przedwczoraj wprowadzilam do diety Arturka zupke z cielęcinka :) Wczoraj bylismy na zakupach i kupilam 4 dwupaki gerbera (deserki) ze skarpetkami gratis :D takze mamy o 4 pary wiecej :D bo juz mialam prawie deficyt. Za 2,5 tygodnia Artur konczy pol roczku wiec juz nawet nie kupilam calej zgrzewki mleka bo niedlugo zmieniamy na 2 :) Jestem w szoku jak ten czas leci przy dzieciah. Kiedys tego nie czulam. My na razie o rodzenstwo sie nie staramy bo chce kontynuowac nauke w przyszlym roku no i chyba sie zdecyduje na ten wyjazd do Niemiec :) wiec dodatkowo nauka niemieckiego w tempie maxymalnie szybkim :D Kamelle jak wyjedziemy to najprawdopodobniej do Haan albo w okolice bo tam siedzi siostra mojego M a wiadomo dobrze jest miec kogos bliskiego kolo siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna- haan to rzut beretem od wuppertalu, wiec tym bardziej sie niezastanawiaj dluzej nad przeprowadzka:-)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej My od dzisiaj na butli :( .Badania znów wyszły złe. Lekarka nastraszyła mnie ,że jeszcze nie wiadomo czy nie pujdziemy do szpitala :( .Nie ukrywam że bardzo bym chciała tego uniknać. Nie pisałam wcześniej bo nawet na czytanie nie miałm czasu. Miałam gości przez wekend .Koleżanka z męzem .Padam na twarz . Młody w nocy budzil sie co 1,5 godz. Kleżanka nic nie robiła :/ Musiałam za nią latac i sprzątac jak za dzieckiem :/ . Wracając jeszcze do karmienia. Młody nie chce za chiny butli. Płacze jak opętany :( .Ja nie wiem co bedzie w nocy .Powiedzcie mi czy ja dając mu wody miedzy karmieniami dobrze robie? Nie chce żeby miał zatwardzenie. Na razie nie moge dac mu nic innego bo chce wiedzieć czy to mleko mu tez nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawina bardzo mi przykro bo wiem jak ci zależało, eh niestety tak bywa kubuś najważniejszy. wiesz najlepsza u nas jest herbatka jabłko z melisą, no ale u ciebie nie możesz, więc podawaj wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawina rozumiem Cię, też się teraz zmagam z córcią. Już jej przeszło i znów dziś ją wysypało. Rozumiem że butelka jest ok, bo Kubuś wodę pije ale mleka nie chce? Koniecznie poproś męża lub kogoś innego żeby podawał butelkę zamiast Ciebie. Myślę że troszke wody możesz dawać, a mleko masz dla alergików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×