Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Jak M wróci z pracy to pojedziemy do szpitala, mam nadzieję że po dobre wieści. W końcu poprzednie ciąże przebiegały prawidłowo. Kurcze na chwilę usiadłam do kompa, a tu dwie młodsze się rozebrały, wlazły do wanny i odkręciły zimną wodę! Spadam, zajrzę tu wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm oj przyktor sie robi czytajac takie wypowiedzi typu, wypowiadaj sie na forum obumarla ciaza:O nikt nie chcialby poczuc sie odtracony!!! wiec postepujmy tak jak bysmy chcieli aby nas traktowano! bedac w Polsce u mojej gin. poprosilam o recepte na dupaston bo tutaj tego nie podaja w razie jakis plamien, powiedziala mi wtedy ze jak ma byc ZLE TO BEDZIE...(nie wiadomo dlaczego zarodki obumieraja we wczesnej ciazy, mozliwe sa jakies wady) wiec po prostu trzeba byc na wszystko przygotowanym! No i w koncu jestesmy dorosle wiec wesprzec mozemy, podchodzic do tego z dystansem tez mozemy(tzn. o ja mialam to samo co tamta napisala i napewno poronie aaaaaaaaaaaaaaa)- to jest zle zachoweanie), obserwowac wlasmne cialo tez mozemy ale jak to ktos napisal NIE MIALAM ZADNYCH OBJAWOW , wiec zdazyc sie moze po to wlasnie czesto informujemy swoje rodziny o potomku po 3 miesiacu a tak aby NIE ZAPESZYC! Tak czasami sie zdaza i nic na to nie das sie czasem poradzic, mozna tylko wspolczuc i pocieszac te dziewczynki ktorym to sie przytrafilo, dla mnie wszytskie informacje tutaj sa niezbedne, przypominaja mi o tym ze wszytsko moze sie w zyciu zdazyc co nie zxnaczy ze chodze jakas strachliwa itd. o nie nie, trzeba byc po prostu dobrej mysli:) a co do pomaranczek, jesli chcecie kogos OCZERNIAC to prosze robic to pod swoimi czarnymi nickami bo takie wypowiedzi sa po prostu niedojrzale (skoro macie odwage sie wypowiedziec krytyka to miejcie odwage pod swoim stalym nickiem skro niby to prawda) jsk wiadomo pod pomaranczowy niczek idzien sie bardzo latwo podszyw wiec dla mnie sa to bardzo malowiarygodne wypowiedzi! co do Kamili tylko ona wie jak bylo!!!naprawde a wiem ze ludzie potrafia byc zwistni.. oj wiem DOBRA KONIEC TYCH FARMAZONOW czuje sioe wspaniale, dzisiaj rano w lozku po przebudzeniu z glodu umieralam(wczoraj za wczesnie zjadlam kolacje ) musialam szybko leciec do kuchni po ciepla herbate i jakas kanapke, dziewczyny czy macie tak ze jak jest ostry glod to i jakis omdlenie i zawroty sie przyplatuja? cos strasznego, a teraz zxaraz lece robic spagetti mniam oczywiscie gora 13 musze wszamac obiad tak jak malec, potem jak mezu wroci o 16 z pracy to drugi raZ COS WSZAMAM i to znika we mnie bez sladu haha waga na razie ta sama ale talia jakas inna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow ! Co się tutaj działo! Bez komentarza.. Eluśka85- proponuję wodę z sokiem malinowym,albo żurawinowym, lub z cytryną i miodem. czasami pomaga. rundelduda- myśle, że lepiej zgłosić się do lekarza lub szpitala. Lepiej huhać na zimne. Ktoś wcześniej pytał o macierzyński, wychowawczy itp. Moja wiedza jest taka, że rozwiązać przez pracodawcę umowę w czasie ciąży i macierzynskiego można tylko w przypadku ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy( nie oddziału). Mojej koleżanki znajoma prfacuje w firmie,która jest na etapie likwidacji. Poszła odrazu na zwolnienie. 33 dni płaci pracodawca, a później ZuS. Macierzyński także ZUS.Blask pisała,że ma umowę do 2013 r. to wg mnie wyglądało by tak,że umowa trwa do marca 2010r. później macierzyński 20 tyg, a do końca trwania umowy w 2013 r wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia czesto ciasza jest dobra wlasnie do zgubienia brzuszka ,, pod warunkiem ze sie kobitka dobrze w ciazy odzywia, malo slodyczy duzo warzyw zup itd hihi to po porodzie moze byc jeszcze plasciejszy jak byl przed!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 1,20 kg na plusie. Jutro mija 11 tc. Mdłości raz są raz ich nie ma, ale częściej są.. :( Właśnie zrobiłam sobie zupke wielowarzywną ( brokuly,kalafior, fasola itp.) oczywiście mrożonka :) a mężowi kotlety odgrzeje i ziemniaki ugotuję. Ja raczej teraz zupna jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka co do zup to mniammmmmmm tak samo we wczesniejszej ciazy jak i teraz ehhh a co do wagi to jeszcze nie tak sporo a to moze sie potem wyrownac bo przeciez inne jestesmy hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka ja jak wstaje w nocy na siusiu to za drugim razem zazwyczaj okolo 4-5 rano czuje taki głód że po powrocie marzę o tym żeby jak najszybciej zasnąć, później wstaje o 10 i mimo ze w nocy nie jem to czuje sie najedzona:-) dziwne troche ale u mnie tak to przebiega:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka- jak jestem glodna to mi zaraz jest niedobrze a zawroty glowy to mam od samego poczatku (zwlaszcza po zmianie pozycji)- po spaniu, czy lezeniu najpierw prezwrocic sie na boczek, pozniej w dol nogi, nastepnie powoli usiasc, chwilke posiedziec i dopiero wstac i jest lepiej, nie ma mroczkow ani nie robi sie ciemno przed oczami. Gin powiedzial, ze teraz trzeba wlaczyc sie na tryb spokojnieszy, wiec powoli i bedzie dobrze :) Co do odzywiania, to na poczatku to nie moglam sie opanowac- tak mi lody smakowaly a teraz mnie mdli po nich. JAdlam tez brzoskwinie i nektarynki a teraz tez mam dosc i bardziej mam ochote na warzywa. Dzisiaj mam wyjatkowo apetyt i wlasnie gotuja sie 2 zolciutkie kukurydze :)) Moge jedna oddac, wiec lepiej sie pospieszcie z zamowieniami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka23 co do glodu- mialam tak samo jak sobie kiedys zafundowalam 5 dni bez jedzenia od przykaldowo obiadokolacji czyli 17, poznym wieczorem glodna bylam a juz nastepnego dnia czulam sie wlasnie najedzona Teraz jak czuje ze cos bym zjadla to ide do kuchni, bo niestety nie zasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka jak w nocy wstaje siusiu to musze to zrobic po woli bo mam mroczki od zawsze a teraZ JAKIES WZMOZONE EHH a co do glodu, wczoraj zjadlam ja o 19 i juz o 22 czuolam glod w lozku ale nie mowie wytrzymam, i coz rano ledwo doszlam do kuchni ,, czulam sie fatalnie skulona jak staruszka, maz jeszcze byl w domu wiec szsybko mi zrobil kanapke, cos okropnego, chodzo o to ze nie moge byc GLODNA bo czuje sie fastalnie, na przemian zimno i goraca, we wczesniejszej ciazy chyba tak nie mialam:O ale nie panikujmy, rada na to zawsze jesc kiedy poczuje sie pierwszy glod hihi eluska ja ide spagetti wciagac hihihih a i brzsoswkienie uwielbiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od ok dwóch tygodni budzię się w nocy z wilczym głodem i odrazu mi się robi niedobrze.Przez pierwsze dwa dni maszerowalam o 4 rano do kuchni i robiłam sobie chociaz pół bułki z masłem,żeby mały nie był głodny. Nie może być tak,żeby był głodny.W nocy z reguły jak my śpimy ona zaczyna hasać. Od tygodnia robię sobie jedną połówke bułki lub kromke chleba albo z masłem,albo jeszcze z wędliną. Jak się budzę to zjem kilka kęsów i nie czuję już głodu. Jak mąż wstaje do pracy ok 7 to dojadam resztę. Mam też koło łóżka zawsze herbatniki i rodzynki w razie coś. Co do wagi to jak juz kiedyś pisałam w I trymestrze nie powinna przekroczyć 2 kg. Później juz jest 0,5 kg na tydzień. Buzialki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka dobry pomysł z tym przekąskami przy łóżku. Ja tylko na samym początku dużo jadłam, a teraz to tak w normie jak przed ciążą i mam już 3kg na plus ale wg kalkulatora który znalazłam mieszcze sie w normie i gin tez mówi że ok. Ale u mnie to pewnie dlatego że bardzo zmienił mi się tryb życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilajak ci te
te smarkule tu nie odpowiadaja to nie pisz tu,i nie obrazaj nikogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki ja tylko na moment , wiem długo mnie nie było , ale zostałam nakryta na partyzantce , a co za tym poszło rozwalił się sytsem w firmie i było na mnie :( , będę zaglądać , może uda się popołudniami , tylko na razie jest ładna pogoda , i po 16.00 muszę z młodym w teren uderzać . życzę dużo spokoju , radości i uśmiechu , pozdrawiam wszystkie dziewczynki , duuuuuużo zdrówka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka u mnie tak samo, nie mogę dopuścić do głodu bo jest bardzo niedobrze, czasem nawet o pierwszej w nocy muszę coś malutkiego wszamać;) Rondeluda gp skieruje Cie do szpitala na emergency Idziesz tylko do recepcji i mówisz co i jak, wizyta oczywiście jest free Zrobią ci usg pewnie, mocz i może krew pobiorą i wyślą do domu:( ale masz chociaż w karcie,że takie coś ma miejsce Zrób sobie progesteron, jeżeli masz za mały to gp przepisze Ci duphaston Musisz leżeć jak najwięcej u mnie to najbardziej pomaga Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w nocy jak wstaje na siusiu to pije pare lykow wody mineralnej i klade sie, ale czuje jak mi ciezko na zoladku po niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez właśnie tylko zapijam mineralką i staram sie szybko zasnac:-) Zupka juz sie gotuje, zrobiłam jeszcze marchewke z jabłuszkiem mniam mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z zakupów. Przytargałam 4 siaty, niczym Matka Polka! ;) Kupiłam ogórki, bo chcę zrobić małosolne, ser na sernik i ... mrożoną pizzę - nie mogłam się jej oprzeć. Teraz tego żałuję, bo wyciągają ją z piekarnika, oparzyłam sobie dłonie i mam już ślady mimo trzymania w zimnej wodzie :( Jestem tak zmęczona, że nie mam na nic już ochoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona ginekologa
Kamila, nie znam Cie i .... w sumie bardzo sie z tego ciesze !!! Pisalas, ze ktos Ci tam gdzies zyczyl poronienia - przykre - ale przeczytaj to co napisalas na poprzedniej stronie !!! Pozwole sobie wkleic ten fragment : "Tylko zeby te madrale same nie dlugo nie musialy tam pisac smutne ale prawdziwe i moze sie przydarzyc kazdej z nas w kazdym momencie...." Jak mozna to rozumiec ? Teraz to TY zyczysz/ straszysz inne forumowiczki ! Wiec w czym jestes lepsza od tych, ktore Ci tego zyczyly ??? Wiesz wydaje mi sie, czytajac Twoje wypowiedzi, ze sama prowokujesz takie sytuacje i wcale sie nie dziwie, ze innym puszczaja nerwy i palna takie czy inne zdanie. Wiesz, ja zazwyczaj robie tak, jak ide ulica i widze podejrzane towarzystwo, badz osobe ktorej nie lubie, to przechodze na druga strone i udaje, ze jej nie widze ! Jezeli Tobie to towarzystwo tu nie odpowiada a na innym forum jestes mile widzianym gosciem to po co sie meczyc, po co denerwowac, dala bys sobie spokoj i idz tam gdzie Cie lubieja i rozumieja ! Wydaje mi sie, ze kazda ciezarna kobieta - obojetnie czy jest to jej pierwsza czy pietnasta ciaza, czy jest prawidlowa czy zagrozona - podswiadomie sie martwi, martwi sie czy wszystko bedzie oki, wiec po jakiego grzyba wywolywac wilka z lasu ? Spodobalo mi sie to forum, bo sa tu kobiety, ktore przezywaja to samo co ja, maja jakies tam problemy w pracy, nie moga zniesc zapachu bigosu lub perfum, maja mdlosci i co chwila biegaja do klopa - tez tak mam, ale kiedy czytam niektore wypowiedzi, a szczegolnie te napisane z dowcipem mam wrazenie, ze to wszystko nie takie okropne, ze skoro ma sie jeszcze na tyle sily zeby zartowac to znaczy, ze ze wszystkim mozna sobie poradzic ! Nie lubie czytac o poronieniach - szczegolnie teraz kiedy sama oczekuje dziecka, nie lubie bo to dziala na mnie deprymujaco i wzmaga moj strach a nie sadze, zeby bylo mi to teraz potrzebne. Fakt, wszystko sie moze stac ale po co o tym za wczasu myslec !!! Mam nadzieje, ba wierze w to, jestem przekonana, ze w marcu 2010 jedna po drugiej bedziemy tu oglaszaly narodziny naszych kochanych, rozowych i zdrowiusienkich bobaskow - czego zycze sobie i Wam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kamili szkoda slow
ty sie zastanow co piszesz,zyczysz dziewczynom by poronily i odwiedzialy watek ciaza obumarla.Co prawde powiedzialy o tobie i nie pasuje ci to?Szkoda slow na ciebie.Nie bede pisac pod czarnym bo znajac kamile to pod pomaranczkami bedzie dupe rapac i obrazac wszystkich.Jestem z lutówek i znam tutejsze marcowki i ty tu nie pasujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabski wystrój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka - maz mowi, zebys sprawdzila szczegolowo cukier ! Postanowilam, zeby nie bylo watpliwosci, ze ja to ja zrobic sie na czarno - chociaz pomaranczowy jako kolor znacznie bardziej mi sie podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Chciałam sie was zapytac czy jak mialysie pobierana krew na te wszystkie badania które lekarz zlecil to wszystko bez problemu sie odbylo? Pytam bo bylam dzisiaj wlasnie i skonczylo sie to omdleniem i musze przyjsc jeszcze raz w poniedzialek bo na wszystkie badania nie starczylo krwi:( ogolnie z tego zdenerwowania krew nie chciala leciec strasznie dlugo to trwalo, wiec pielegniarka stwierdzila ze sprobuje pobrac z drugiej reki... ale jak tylko zaczela od razu mialam ciemno przed oczami no i chyba musiala przestac. Nie wiem jak to dlugo trwalo moj maz czekal na korytarzu i mowil ze z 15 minut mnie nie bylo. Boje sie tylko czy takie omdlenie nie mialo szkodliwego wplywu na dziecko. I jakos teraz tak caly dzien mi dziwnie slabo i zestresowana jestem bo wiem ze znow mnie to samo czeka w poniedzialek:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobna ginekologa sprawdz jeszcze raz ta wkl;ejona wypowiedz Kamili i doczytaj doklaniej ok,.,.,. tylko ze zrozxumieniem a to o odwiedzeniu watku CIAza obumarla nie napisala kamila jesli juz ...:) SPRAWDZ SOBIE POZIOM HORMONU ale nie szczescia hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oli w pierwszej ciazy mialam pobierrana krew i czasem czulam sie slabo, bylo mi goraca i mialam spocone rece(a az tak bardzo pibierasnia krwi sie nie boje) ale ani razu nie zemdlalam, nie martw sie, dzidzi napewno nic nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy gadacie
ja to zrozumialam,ze gdy chce sie dowiedziec o poronieniach to macie sobie wejsc na ciaza obumarla,ale kazdy rozumuje jak chce Przeciez tu macie pisac o ciazy,dolegliwosciacha nie objawy poronienia.Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy gadacie
w niedlugim czasie same przejedziecie sie na Kamili.Tylko szkoda ze fajne dziewczyny odeszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×