Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klaudia0405

Kobietki,przyszłe i obecne mamusie

Polecane posty

Pierwsze Oilatum kupiłam 150 ml,dałam 26zł,dodawałam tylko jeden korek do kąpieli(a można nawet 2). Wiecie na ile mi to wystarczyło? Na 2 tyg. Teraz kupiłam 250 ml za 34 zł. Małego kąpie codziennie. Mój synek miał suchą,łuszczącą się skórę na stópkach i między paluszkami u rąk więc dodatkowo natłuszczałam go parafinką(jakoś oliwki mnie nie przekonują,mimo że pięnie pachną,obawiam się jakiegoś uczulenia). Dziewczyny,kiedyś dałam na wspólną pocztę zdjęcie laktatora Avent rozłożonego na części. Miała któaś z Was sprawdzić czy ma takie same części,bo ja do mojego nie jestem przekonana. Byłam kilka dni temu w hurtowni Bajka i było opakowanie otwarte z laktatorem,jest to samo co ja mam. Ale jedno nie wychodzi,on słabo zasysa pierś i pokarm nie leci. Jak jest u Was? Przy pierwszym dziecku miałam taki zwykły z pompką i ten jak się przyssał to wciągnął pierś do środka. Czy ten Avent jest ok? Czy u Was też nie czuć jak zasysa pierś? A może jedynie ściągnie pokarm jak pierś jest pełna i nabrzmiała???? Bardzo proszę Was o radę. Mój Dorianek tylko raz spał 5 godz,teraz w nocy śpi po 2-3,5 godz. Co do witaminek Vita D i Vita K,to K kosztuje 37 zł,a D 21 zł. Ale jak juz się zacznie wprowadzać karmienie mieszane to nalezy D odstawić,bo znajduje się ona w mleku. Nikt mi nie uwierzy jak powiem Wam że mojemu małemu dopiero dzisiaj odpadł kikit pępuszka. Z dwójką dzieci było krótko,bo po 5 dniach odpadł,a Dorianek dzisiaj ma równe 3 tyg. W książkach czy czasopismach można przeczytać,że kikut odpada w 7-14 dni,zdażyc się może że jest i 3 tyg. U małego właśnie tak było,bo miał strasznie grubą pępowinę. Jak była u nas środowiskowa,to wąchała pępuszek,czy czasem nie ma przykrego zapachu,co by świadczyło o zakażeniu,ale naturalnie,że nie było. Wiecie jakie są przesądy? Że jak szybko odpadnie kikut to będzie się szybko w ciąży!!! Dobre nie? Ja Wam powiem jak było u mnie,Danielowi odpadł po 5 dniach,czyli 2 dni po wyjściu ze szpitala i.....5 lat później byłam w ciąży z kolejnym dzieckiem. Julii tak samo po 5 dniach odpadł i ...5 lat później byłam już z Doriankiem w ciąży. No to policzmy....teraz odpadł po 21 dniach,czyli po 21 latach zajdę w ciążę??? To będę stara ale jara,bo czeka mnie macierzyństwo w wieku 51 lat ha ha ha dobre. Będę musiała uważać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mala. Ja mam taki laktator,ale jeszcze go nie uzywalam :D Jak zaczne to dam Ci znac ;) To juz 3 tyg minely??Az mi sie wierzyc nie chce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tutaj polozne polecaja zamiast puderkow itp to pupcie smarowac wazelina a reszte cialka oliwka,najlepiej bezzapachowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka ale parafinka to jakby oliwka bezzapachowa,tyle,że bardziej gęsta,to główny składnik plynów Oilatum czy Oillan. Tak,tak,to już 3 tyg minęło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to pewnie w sumie bedzie to samo co ja mam.Bo tak wlasnie patrzylam,ze te wszystkie oliwki ladnie pachna,ale wlasnie tez boje sie,ze te wszystkie dodatki spowoduja jakas alergie.Polozna polecila mi sklep,w ktorym mozna dostac wszystko co potrzebne dla dziecka i matki i wlasnie tam kupilam ta oliwke bezzapachowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja też zaczynam puchnąć. Po twarzy bardzo to widać. Ciekawa jestem jak bardzo mi brzuch urośnie jeszcze... Na razie nie mam rozstępów i mam nadzieję, że się nie pojawią, ale któż to wie... Brzuszek mi się zaczyna lekko obniżać i na szczęście, bo już przynajmniej tak mnie w jelitach nie uciska. Dziś wieczorkiem idziemy na urodziny do kolegi, a jutro mój M jedzie (prawdopodobnie, bo jeszcze plany się "formują") w góry z kumplami. A ja nie mogę... Buuuuu. A taka piękana pogoda w górkach, widoczki pewnie będą przepiękne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annolia ja w gorach ostatnio bylam chyba 1996r...wiec wiesz...nie narzekaj...;) Mi od tego czasu brzuszek juz mocno nie urosl,minimalnie. Koszule do pracy doskonale odmierzaly mi wielkosc brzuszka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała___mojej Klaudii kikut pępowiny też odpadł dopiero po 3 tyg.i nie ma to przełożenia na drugie dziecko bo u nas będzie różnica 4 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała____Chmurko_____ile dni wczesniej przed porodem miałyscie skurcze przepowiadające?i co z tym czopem?bo u mnie nic się nie dzieje a mam 6 dni do terminu.Trochę mi cycki nabrzmiały no i brzuch twardnieje pobolewa,nogi mi spuchły i ciężko mi chodzic bo kuja mnie pachwiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annolia_____mi brzuch w pierwszej i drugiej ciąży wysadziło na sam koniec wiec wszystko przed Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia z tego co pamietam Mala miala bole w pachwinach na 2 tyg przed porodem,a czop wylecial jej jak odeszly wody..A u Chmurki ten czop to chyba dlugo odchodzil.. Chyba dobrze zapamietalam. Za godzinke jedziemy na zakupy i na lotnisko.Mama ma jeszcze pol godziny do wylotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki :-D Jestem i ja bez brzuszka hi hi. Musze powiedzieć ze jestem zadowolona z cc i to bardzo no wiadomo ze wszystko boli no ale musi najbardziej boli kręgosłup bo od znieczulekia jak mnie wygieli to myslałam że urodze odrazu. Cewnik też nieprzyjemny a rany nie czuje nic :-D Wiecie co zaczełam im odlatywać na stole ciśnienie nagle było 60/40 kazali szybko ciąć i mi wstrzykiwali coś tam na podniesienie cisnienia cały czas., Smieszne uczucie jak sie robi cieplutko jak znieczulenie zaczyna działać a później szarpanie flakami a nic nie boli. Jak usłyszałam małego jak płacze to sie popłakałam strasznie a jak go zobaczyłam to wyłam jak niewiem co. pozniej lezałam plackiom do nastepnego dnia i wywiexli do pokoju do Arturka. Cały czas byłam na zastrzykach przeciw bólowych wiec nie cierpiałam ale z głodu padałam bo dopiero wczoraj zupe dostałam a raczej wywar ze starta marchewka . Póżniej sie odezwe albo jutro bo teraz musze isć odpoczć bo w nocy nie spalam dzieciaki koncert tawały na zmiana a na dodatek pokarm mam tyle że musze odciągać bo inaczej kamienie sie robią i gorączke miałam przerz to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Przepraszam ze mnie dlugo nie bylo ale tu zakupki tu obiadzik potem znajomi na kawce i tak zlecialo Beatka Wielkie Gratulacje jeszcze raz super ze juz jestes z dzieciatkiem w domciu:) Buziaczki dla Was:) Pozdrawiam wszystkich i do juterka.papa Dobranoc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pierwsza!Ale dziś mrożno brrrr.....Właśnie zajadam jabłuszko i nic mi się nie chce.Mam jakiegoś strasznego lenia.Na szczęście mogę sobie odpocząc. Meldowac sie babolce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry :) Ja wlasnie wstalam i wciagnelam paczuszka :) Czekam az mama wstanie i wypijemy jakas kawusie. Strasznie mnie dzis kregoslup boli.Chyba za duzo siedzenia wczoraj-najpierw w aucie a potem na lotnisku.. A wiecie co?Ja ledwo moge wsiasc do samochodu! Ciezko mi noge podniesc na tyle wysoko,zeby przelozyc ja przez prog..no masakra..az mnie wtedy wszystko boli... Beatko jak Ci dobrze :) Klaudia a co z nami,co??Kiedy my sie doczekamy? Babcia juz przyjechala to moglby synek juz wyjsc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej baby to i ja sie zamelduje :-D Mały właśnie spi to mam sekundeczke. Mialam dzis ciezka noc bo Artur miał zatkany nosek i nie mógł oddychać i najbezpieczniej sie czuł przy cycu :-D ale na szczęście miałam wode morska i gruszke to mu pomogło i później juz spał ładnie ale musiałam pokarm odciagać i z butelki dawać bo mu było lepiej jeść przy katarku. Mała ja mam ten laktator i popatrz on z boku powinien mieć regulacje ciągnięcia i ustaw na najmocniej ja jestem zadowolona. Dziewczyny mamusie po ilu Wam sie unormował pokarm bo mi cycki chce rozerwać i mam już dosć bólu. Klaudia wiec Jak bym była jeszcze w ciąży i mogła bym wybierać to wybrała bym CC jestem zadowolona najcięzej było jak kazali juz wstać bo ból był niesamowity no ale są zastrzyki i pomogło wiec wyskładałam sie szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babole. Anka ja całe szczęście nie miałam problemu z wsiadaniem do auta bo mam wysokie,ale pamietam że jak jechałam jako pasażer z mamą do lasu to był problem bo strasznie niewygodnie mi było. Pytała któraś z Was o bóle przepowiadające. Ja pierwsze miałam dokładnie 27 listopada. Kolejne były na kilka dni przed porodem,ale brałam No spę-pisałam Wam o tym. Wczoraj,jak mały sobie przysnął porządnie i piersi zaczęły się robić nabrzmiałe to wzięłam laktator i spróbowałam. Z początku niby nic,ale po paru ruchach zassało i poszło. Działa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co właśnie sie ważyłam i po porodzie spadło mi tylke 8 kg :-( buuuuuuuuuu mam jeszcze 10 do zwalenia no ale myśle ze szybko sie tego pozbede brzuch juz jest super jak w 5 miesiącu a jak bede mogła sie scisnąć to bede jak modelka :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, spoko! Mnie zeszło tylko 5 kg po porodzie, a reszta schodzi stopniowo. A ten brzuch jest obleśny, nie?:D Zanim zaczął się wyraźnie wchłaniać nadal wyglądałam jak w ciąży. Bleee... Sama wisząca skóra. Tatuś dumny z synka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane Wiki na poczatku to spala prawie cale dnie.Budzila sie na karmienie co 5 godzin w nocy,ale dostala mlko i poszla spac dalej... a co do dzieciaczkow i do kapieli to zalecaja kapac maluchy najlepiej co 2 dni ja teraz moja kapie co 3 dni ze wzgledu na skore jest o wiele lepsza niz byla kapana co 2 dni na poczatku.Ja dawalam do kapieli nivea 2w1 i bylam zadowolona a jak nie dostalam bo nie bylo w sklepie to johnsona z oliwka i wte dy malej juz nie smarowalam...a co do witamin to ja dawalam TYLKO vigantol...ale moja od samego poczatku byla na sztucznym z przyczyn niezaleznych ode mnie...poprostu nie mialam pokarmu :O a jak zaczela jesc normalne jedzenie takie jak my jemy to odstawilam vigantol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki :) My sobie siedzimy po obiadku i gadamy :) Nie wiem co jest od nocy boli mnie strasznie kregoslup na dole i brzuch na samym dole strasznie rwie..Jak chodze to jest najgorzej,w sumie to ledwo laze..ciezko mi nawet nogi polozyc na kanapie jak chce sobie polezec...mam juz naprawde dosc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania a moze to juz sie zaczyna co????????????????????????? bardzo czesto własnie krzyze bola. a ja jedna reka pisze bo małego karmie własnie sie obudził i dobrze bo juz chodzić nie mogłam takie miałam wielkie i bolące cyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakos watpie.To chyba powinno przychodzic i odchodzic,nie?A mnie boli caly czas,zwlaszcza jak chodze..ja bym sie nie obrazila. A jak sie czujesz Beatko? Masz juz jakies fotki maluszka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała____Beti____dawajcie fotki maluszków i to już! Chmurka___Ty też Klaudie uaktualnij :) Ania_____Spoko ja się czuję identycznie do południa jest ok a pózniej boli a to brzuch a to krzyż a to pachwiny ale nic sie nie dzieje.Czuje sie niedołezna jak stara babka serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na naszej klasie juz dałam fotki a na nasza poczte przy przeprowadzce zgubiłam adres podajcie mi to wysle pare fotek. hasło do naszej poczty znam tylko adresu nie pamietam. Ja czuje sie nawet dobrze tylko mam dosc własnych cycków bola jak niewiem co i płacze cały czas i odciagam pokarm ale juz zmeczona tym jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Beatko:) No ogladalam ogladalam kochane malenstwo:) kiedy ja takie bede miala:) mam nadzieje ze w przyszlym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki maluszek i widac,ze podobny do Ciebie. A adres naszej poczty to kobietki00@poczta.fm Klaudia tylko,ze mnie boli od nocy bez przerwy.Ledwo moge isc i wtedy tak boli,ze szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Beatko----fajnie,że juz jesteś!GRATULACJE raz jeszcze dla całej Twojej rodzinki:)Bardzo sie ciesze,że tak dobrze odbierasz to cc, jak pozwolisz to pewnego dnia, jak juz dojdziesz do siebie podpytam o szczegóły i może jakieś rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×