Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

A z nowosci to Lenka mi już prawie siedzi, pare sekund ładnie sie sama utrzyma a jak sie posadzi na kanapie to sie fajnie bujnie do przodu i bez oparcia tez chwile ładnie posiedzi:) No i Kubie przebija przedostatnia trojka wiec mamy jazdy. jeszcze jedna sztuka i może oddychne:p No chyba że Lena przejmnie ster bo ostatnio tak sie mści nad pięściami ze ho ho:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabatini moja córka też ma ciągle twarde kupki i nie mam pojęcia czy takie mają być czy nie, a w razie co to co mam robić. Czarna nie trać nadzieji i czekaj na telefon;) Ja do pracy wracam od 1 października i nawet nie myślę o wychowawczym. Boję się, że wtedy dziewczyna która jest na moje zastępstwo dostanie umowę na stałe i nie będę miała gdzie wracać- bo na dwie osoby miejsca nie ma. W sumie szefową mam super i atmosferę w pracy też więc czasem chce mi się oderwać od codzienności i wyjść do ludzi; ale z drugiej strony jak pomyśle że na tyle godzin trzeba będzie zostawić małą... i jeszcze te dojazdy zimą...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej, u nas nad morzem świetna dzisiaj pogoda :) trochę się wreszcie przewietrzyłyśmy :) Czarna szkoda że tak dziwnie się ta rozmowa potoczyła. Głupio że tak się spieszył. W pospiechu to różnie wychodzi, nie wszystko się powie tak jak trzeba... Trzymam dalej kciuki żeby w poniedziałek zadzwonił z dobrymi wieściami ;) No i w końcu nasze dziecko po tygodniu załapało o co chodzi z tą łyżeczką. Jemy zupę :D a nie tylko smaczkujemy :P No więc pojechalismy na wielkie zakupy i teraz mamy pełną szafkę nowych smaczków :D Helga witaj na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!!! Dawno nie pisałam bo miałam awarię laptopa ale dzisiaj odebrałam i nadrabiam czytanie. We wtorek byłam z Mikołajem na szczepieniu i waży już 9850,przez 6 tyg przybrał na wadze 750 gr i pediatra powiedziała że prawidłowo i że jakby tyle przybierał od początku to by było fajnie.Mój synek do tej pory przybierał po 2 kg na 6 tyg,to ponoć zdecydowanie za dużo i dostaliśmy skierowanie na morfologie,cholesterol i cukier. A propo badań,mam pytanie bo zapomniałam zapytać,skąd takim małym dzieciom pobierają krew do badań? A tak poza tym to u nas ok,mały zdrowy,rośnie z niego mały pieszczoch hi hi i już zaczyna rozpoznawać bliskich a na obcych reaguje płaczem. No i mały leń z niego bo nie chce się mi przekręcać ale za to strasznie rwie się do siadania no i muszę ściągnąć karuzelę bo zrywa zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica, nas tez czeka pobieranie krwi. Jak mial robiona morfologie po pierwszej wizycie pediatry w 1 mcu to mu pobierali z pięty wiec myślę ze teraz zrobią podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... Sabatini pytałam bo ja jestem z Dąbrowy Górniczej i jak przeczytałam, że jedziesz do IKEI to pomyślałam, że niedaleko siebie mieszkamy :P Czarna - Trzymam kciuki :) U Nas nic nowego :) Jutro przyjezdza brat z bratową i dziećmi na obiad i babcia :) To z okazji moich urodzin, które są w poniedziałek :) Dziś urodziny miała moja sąsiadka, a zarazem ciocia :) żona mojego chrzestnego :) Poszłam wieczorem na chwilkę złożyć życzenia i tak zostałam na jakąś godzinkę i wypiłam piwko :D później umówiłam się z koleżanką do baru do kórego kiedyś chodziłyśmy co tydzień :D I, aż "koleżanka" barmakna pyta co się ze mną dzieje, że w ogóle nie przychodzę :D :D :D Więc dziś miałam taki wolny wieczór, a mały został z tatusiem ale wczesniej zanim wyszłam to go uśpiłam to tatuś za dużo roboty nie miał :D no ale w sumie to nie było mnie jakieś 2,5 godziny to i tak nie za dlugo :) ale za to chyba ponad rok nie piłam piwa :) Kaloryfery zaczynają u mnie grzać na szczęście :) Uciekam spac bo rano muszę jechać po babcie i od razu z nią na cmentarz... Miłej i spokojnej nocki wam życzę :) PS. Jeśli narobiłam jakieś błedy to przepraszam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny :) * Sabatini , moja też ma problem z kupkami, od czasu kiedy daje jej zupki, są kupki raz na 4 dni!!! nie jakieś bardzo twarde, ale bardziej zbite niż przedtem, mysle ze ona po prostu nie potrafi ich jeszcze zrobić. ale jesli twoja męczy się z kupkami odstaw marchewke i jabłko- bo starte powodują zatwardzenia. ja własnie od przedwczoraj ostawiłąm i czekam.. teraz moja mała bedzie jadła ziemniaczki, szpinak, dynie itp, ale bez marchewki. z drugiej strony daje jej raz dziennie/lub dwa to zależy jakieś 100 mleka z puszki - wysypka nie schodzi,ale jakby była na to mleko uczulona to powinna mieć biegunki prawda?? a ona raczej zatwardzenia... no nie wiem :( * asica my mielismy pobieraną morfologie to było z paluszka, ale jak miesismy mieć pobierane zelazo i to miało być z żyły to nawet z główki próbowali i nie nie dało się, nasza mala miała bardzo gęstą krew i krzepła od razu :( my wczoraj u sąsadów do 3 w nocy, mała w gondoli spała w drugim pokoju, jak wrócilismy przełożyłam ją do łózeczka i spała dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helga885- mój Piotruś przez jakiś miesiąc był na mleku sojowym, a że ma uczulenie na białko mleka krowiego uczulił się także na soję bo tak się często zdarza. A po jakimś czasie gdzieś czytałam, no i nie wiem na ile to jest prawda ale się bardzo przestraszyłam, że po mleku sojowym dziecko może mieć z płodnością... natusia88- widziałam wczoraj jak dziecko siedziało właśnie w takim wózku i było mi żal tego dziecka bo strasznie sztywno siedziało... :( A u mnie nie ma jakiś takich nowości, ogólnie po staremu. Dzisiaj rano mój były wyjechał sobie do Niemiec i nie zostawił mi ani grosza, normalnie przeklinam go w myślach. :/ Jestem taka załamana. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny nie chcecie nic dla synka po moim kubusiu bo zal mi to wydac moze choc ciut zarobie na inne cos a macie z kwietnia a kubus mój był z czerwca wiec na nastepny rok jak ulał polecam się i mo mojej wiki http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9604982 a w galerii nie rozumieim niczego zaraz tam ide i moize się ogarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Goba widzę, że się udało dodać foty :) śliczna jest Paulinka :) Chyba wróciło jeszcze na trochę lato :) znowu super pogoda. A my dzisiaj w mieszkaniu przemeblowanie małe bedziemy robić bo musimy wcisnąć gdzieś dodatkowe biurko dla mojego męża. Potrzebne mu w domu stanowisko do pracy. Chyba trzeba się rozejrzec za większym mieszkaniem bo ciasno nam się zaczyna robić... Agatce przestalo mleko smakować :( Zawsze mamy mala awanturke przed jedzeniem. Tak się zastanawiam czy jakąś kaszke smakową albo kleik może jej dodawać. W sumie nie dziwne, nutramigen do rarytasów sie nie zalicza :P Ona najchetniej to by cały sloik marchewki wciagnęła, tylko że jeszcze się troche obawiam czy jej taka ilość nie zaszkodzi. Lecimy na spacerek Milego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizka- ja mojemu Piotrusiowi daje już cały słoiczek ale ten mały :) no chyba że nie chce całego to mu nie wpycham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Próbowałam Igę przestawić z mleka sojowego na bebilon, ale niestety... od razu po wypiciu mleka wyskakiwały jej czerwone plamy na twarzy i nie tylko. Co prawda nie utrzymywało się to długo, bo po jakiejś godzinie schodziły, ale były za każdym razem- a im więcej dawałam mleka tym więcej ich wychodziło. Moja pediatra powiedziała, żebym do pół roku nie dawała jej innego niż to sojowe więć na razie tak robie. Poza tym na noc i czasem w dzień dostaje kaszki smakowe. Słoiczka całego też jeszcze jej nie daję, choć czasem wydaje mi się, że by wcisnęła;) W środę miałyśmy ostatnią szczepionkę 5w1 i muszę Wam powiedzieć, że tak jak po drugiej szczepionce, miejsce kłucia zrobiło się twarde, jakby spuchło... Nie wiem czy na jakiś składnik tej szczepionki jest uczulona czy co... Czy u kogoś też tak było??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, my dziś mieliśmy debiut z zupkami słoiczkowymi:) Na poczatek jarzynowa z bobovity i o dziwo smakowała małemu!! Az zapłakał chwile jak się skonczyła. Ale dałam tak z 1/3 słoiczka, reszta na jutro. No i po tym futrowaniu Sinlakiem ( po piersi dostaje kilka łyżek tej kaszki) głód odzywa się po 2-2,5h a nie po 1-1,5 jak po samej piersi. Ale mój chudziaszek chyba tak szybko nie przytyje bo jak więcej dostaje to i zwiększył ilość kupek do 2 dziennie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas Leos je zawsze cały słoiczek chyba ze nie ma ochoty to tak jak Patrycja mu nie wciskam na siłe, po jakiejs godz robimy podejscie z reszta :), mojemu smykowi nie podeszły deserki z brzoskwinia, soczki jabłkowe i obiadek brokuły przy tym to az go przeczepało, za to deserki i soczki z baanem to u nas hit. Natusia u nas ostatnie dni to była akcja wozek, mysle ze spokojnie by mnie przyjeli do sklepu na stoiska z wozkami :) Patrzyłam na buzz tylko ja na 4 i jakos mi nie podszedł to jest moim zdaniem odpowiednik joolza nawet cena spacerowki nie roznia sie jakos strasznie ok 100 - 150zł.ale w nich nie przemawia do mnie to siedlisko kubełkowe - to o czym pisała Patrycja - dziecko cały czas jest zgiete nie moze sie całkowicie wyprostowac bo jest jakby w pozycji siedzacej mimo iz lezy. Ja jednak zdecydowałam sie na wozek z pompowanymi kołami z obracanym siedliskiem, w sumie w sobote staneło miedzy maxi cosi mura 4 i mutsy (nie pamietam juz na którym stelazu) ale mutsy miał piekny szary kolor tapicerki, ale niestety po złozeniu dosc płaski ale strasznie długi moim zdaniem tylko do samochodów typu kombi, van i suw, dlatego tez od wczoraj Leos jest włascicielem nowego wozeczka Maxi cosi mura 4 w kolorze roasted brown http://www.tato.pl/product-pol-10607-MAXI-COSI-MURA-4-ROASTED-BROWN-2w1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my męczymy się z kupka. Od 4 dni nie było. Masuje, nosze, cwiczymy rowerek, zupki już nie dostała wczoraj... i nic :( a powiedzcie czy od mleka mogą się tworzyć zaparcia, bo mi się wydawało, ze raczej biegunka, jeśli mleko jest zle dobrane. i sama już nie wiem:( zal mi małej, :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć :) Betatka ładny ten wózek :) Ja małej daje po pół słoika póki co bo ona niecały tydzien dopiero je. Jak dajecie cały słoiczek to maluchy są najedzone czy jeszcze potem mleczko? Bo mój zarłok to je pół słoiczka i po godzinie butle mleka całą zawsze wytrąbi. Matrioszka mogą byc zaparcia od mleka. Ale jesli mała nie płacze, ma miękki brzuszek i puszcza baczki to wcale nie musi mieć zaparć, nie ma sie czym martwic. Byl okres kiedy nasza Agata jedną na 5 dni robiła, dobrze sie czula i to trwalo miesiąc, może dłużej. Wcale nie miała zaparć. Potem sie wyregulowało. Pediatra mówiła nam wtedy że to normalne i ona to by sie z tego raczej cieszyła :P na sztucznym mleku tak poprostu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matrioszka moja wiedza na ten temat jest skapa ale wiem ze dzieci karmione mlekiem modyfikowanym powinny miec przerwe miedzy posiłkami minimum 2,5h bo własnie moga wystapis zatwardzenia. Tylko tyle moge Ci pomóc ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizka moj je zazwyczaj cały słoiczek albo tyle ile potrzebuje nic wiecej juz mu nie daje, u nas wyglada to tak: 8 - 180 mleka z nitritonem 11 - deserek 14 - 180 mleka z nutritonem 17 - obiadek 20 - 210 mleka z nutritonem lub 180 z kaszka bobovity cos z snem :) ok 1-2 - 100ml herbatki ok 3-5 - 180 mleka z nutritonem w ciagu dnia dostaje herbatke lub soczek w roznych ilosciach zaleznych od potrzeb zdarza sie ze w ciagu dnia nie chce picia wogóle :) Czarna dyr juz si odezwał ???? Ja musze podjechac tez do pracy i porozmawiac konkretnie bo narazie to sobie naczelniczka jaja robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieęki dzieczyny :) właśnie się doczekałam tej kupki.. uff :) brzuszek ma miękki i raczej jej nie boli nic tylko pewnie przezszkadza, wstrzymam się z matrchewką na dłuższy czas az nauczy sie kupki robić ładnie :) betatka ja mleko daje raz dziennie na noc i dopiero od dzisiaj miałam zamiar podawać drugi raz. a tak to jest na piersi, ale przerwy rzeczywiście ma dłuższe. musze poszukać jak to jest z tymi kupkami. miłego dnia dziewczyny, u nas piękna pogoda to ubieram małą i jedziemy na spacer , żeby wykorzystać te resztki lata. w przyszłym tygodniu mamy chrzciny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betatka niezły łakomczuch z Twojego Leosia :) Moja naraz wiecej jak 150ml mleka z kleikiem nie zje. A te 150 to też tak od kilku dni dopiero. My mamy 5x 150ml mleka z kleikiem i 3x pół słoiczka (owoce, obiad, owoce) A soczku nie daje jej wiecej jak 100ml dziennie. Chce zeby była nauczona pic wodę. Tez chyba na spacerek zaraz brykniemy :) narazie sobie spi maleństwo. Ale może jeszcze kawke dam rade wypic zamin sie obudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrioszka co do kupek to mi się podobają opisy na słoiczkach hippa, na każdym posiłku jest napisane jakie ma dzialanie i jak masz problem np z zaparciami to dajesz cos rozluzniające lub regulujące stolce np jabluszko. wtedy nie trzeba nic wyłączac z diety ani zmieniać mlekatylko regulowac kupki innymi daniami poki co dla mnie czysta teoria bo m dopiero zaczynamy dokarmianie, ale po lekturze ulotek do podarowanych próbek słoiczkow stawiam na hippa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Mój Kacper powoli łapie, że obiadek lub deserek jest jako jeden posiłek i wczoraj jadł tylko 3 razy mleko z czego raz w nocy. Wcześniej po słoiczku domagał się mleka teraz już zaczyna wytrzymywać bez mleczka :) Około 17 daje małemu kaszke, a później tak zazwyczaj po 19 ( bo tak chodzi spać) mleczko bo usypia mi od razu przy mleku :) i co raz częściej przesypia nocki. Wczoraj pojechałam po babcie i mama zrobiła Kacperkowi zupkę :D do rosołu dodała kasze manne i marchewkę, bardzo smakowało Kacperkowi :) A dziś mam urodziny :) ale niestety bez świętowania bo jak byśmy chcieli z mężem gdzieś wyjść to nie mamy z kim zostawić małego... Wczoraj przyjechała rodzinka na kawe i torcika :) A i wczoraj popołudniu mąż pojechał z moim bratem na grzyby i w 45 min zebrali całą wielką reklamówkę no w szoku byłam :D U mnie dziś pogoda nie za piękna, chociaż teraz widzę, że słoneczko się zaczyna przebijać :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja wczoraj wprowadziłam gluten w wieczornaj kaszce Nestle.Narazie nic innego nie podam przez najbliższy tydz do skonczenia 5 mc ale mam już zapełnioną szafkę produktami z Hippa i tez stawiam na niego :) Betatka widzę ze o wózkach faktycznie wiesz duzo :D a wózek fajny ale widzę ze to kopia Buzz 4 :)Ja jednak zdecydowałam na Quinny Hmmm a co do siedziska kubełkowego to kuzynka posiada i zdązyłam już obejrzec i ie wiem jak w innych ale w QUINNY jest to takie minimalne podtrzymanie dupci, żeby nie zjeżdżała .Córcia spi jej superdo fotelika samoch,wogóle nie ma porównania. Nie twierdzę, że kubełki są lepsze od zwykłych rozkładanych, ale w praktyce nie widze takich wad, które mogłyby zniechęcać do kupna. Wydaję mi sie ze dla roczniaka będzie odpowiednie -dla niemowlaka niekoniecznie. Pogoda u nas też boska tylko ja mam tyle sprzatania ,ze pewnie wyjdę na spacer ok 13:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A My juz po urlopie. Odpoczęliśmy u moich rodziców i trzeba wracać do rzeczywistości:-) *Literki - wszystkiego NajNajnAjlepszego 🌻, a tak wogóle to ja pochodzę z Zawiercia, to niedaleko Dąbrowy Górniczej:-) *asica - Moj Aluś za każdym razem ma pobieraną krew z paluszka. A U nas po staremu, tyle tylko, że Alusiek od wczoraj zjada już całe słoiczki deserku i obiadku, a dziś miał pierwszy słoiczek mięskowy i wcinał tak, że aż Mu sie uszy trzęsły:-D Dziś też kupiłam Aluśkowi kubek niekapek, ale narazie Mały nie bardzo czai o co chodzi i zamiast pić to gryzie ustnik:-P Dziewczyny mam problem, może Wy mi pomożecie. Otóż Mój szkrab już nie mieści się w ramionkach w foteliku i mam zamiar kupić mu taki 0-18 kg lub 0-25 kg. Czy któraś z Was posiada taki fotelik, albo ktoś z bliskich ma taki, bo chętnie posłucham opinii na temat marek tych fotelików:-) Pozdrowionka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Literki wszystkiego najlepszego;) A mnie dzisiaj mąż do teściów nad jeziorko wyciagnął; przy okazji nazbieraliśmy trochę grzybów- a właściwie to całkiem sporo, bo ogólnie w tym roku obrodziło; później grill i tak dzionek- całkiem sympatycznie minął;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×