Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Literki wszystkiego naj naj i pocieszy z chłopaków :) Agita tu mnie zaskoczyłas ze sa foteliki w takich kategoriach wagowych :) moja wiedza postatnio poszła w wozki, foteliki to dla mnie jeszcze czarna magia musze sie dokształcic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agita przeleciałam na szybko te foteliki jak dla mnie to bym pojezdziła po kilku sklepach i popytała sprzedawców czy ich opinie beda sie pokrywac. Ja chba gdybym kupowała tego typu fotelik dla takiego maluszka wybrałabym cos z izofixem, wydaje mi sie ze nie bez powodu takie maluszki jezdza tyłem do kierunku jazdy. A popatrz jeszcze dobrze na fotelik moze jeszcze da sie jakos te pasy poluznic regulacja?? U mnie oprócz regulacji trzech poziomów jest jeszcze regulacja ich napiecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Literki- wszystkiego najlepszego :) Beatka- ale drogi ten wózek. Mnie nigdy nie będzie na taki stać :( A Twój mały dużo je, mój Piotruś je co około 3 godziny 120 ml :) Matrioszka- a od mleka mogą być zaparcia i twarde kupki jak do wody daje się więcej proszku niż jest napisane, albo po prostu dla dziecka ilość miarek jest za duża. Ale jak ma zaparcia to może jej pomoże koperkowa herbatka :) A ja byłam dzisiaj z małym w centrum bo chciałam sobie kupić spodnie dzinsowe, o coś takiego http://moda.allegro.pl/item1226485628.html ale nie było dla mnie rozmiaru dopiero w październiku będą. To są spodnie po ciążowe, poszłabym do takiego sklepu z taką odzieżą ale nie wiem gdzie takie są, heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agita:) co do fotelika to naszym drugim fotelikiem był bebe confort iseos safe side. On jest od 0-18 kg. Ma regulacje położenia, i szerokości (po bokach) więc jak dziecko jest w kombinezonie to można poregulować żeby mu nie było zbyt ciasno. Można montować go tyłem do kierunku jazdy co ważne przy takich maluchach. U nas się bardzo sprawdził przy pierwszym synku. Jedyny minus był taki że u nas z tyłu były za krótkie pasy żeby montować go tyłem i synek musiał jeździć przodem do kierunku jazdy a przesiadł się do tego fotelika mniej więcej w wieku 7 miesięcy. Patrzę że przy Piotrusiu też będziemy musieli go niedługo zamontować bo już mu ciasno w nosidełku a jak jeszcze dojdą ciepłe ubranka to na pewno się nie zmieści. W końcu nosidło jest do 13 kg a Piotruś waży już 9,5:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrycja fajne te spodnie :) A cena wozka była mniejsza bo ten na necie to z gadola a ja kupiłam spacerówke i jeszcze była promocja 20% w sklepie w normalnej cenie bym tego wozka nie kupiła. Mamo Kubusia i Piotrusia Twoj maluszek ładnie wazy :) Ja wczoraj patrzyłam po necie na foteliki i wszedzie pisza ze sa one od 9kg i 9 mcy, tylko pytanie czy jeden warunek ma byc spełniony czy dwa??? Patryłam na strone fotelik.info z gogle mi wyskoczyło http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18/producent/rosnaco/index.html i patrzyłam na ilosc gwiazdek i w sumie spodobał mi sie maxi cosi tobi, napewno w jakims szarym lub czarnym kolorze, musze doczytac co i jak z tymi fotelikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helloł:) Ja ostatnio czasu brak mam, ciagle cos, ciagle w biegu. Budowa znów ruszyła i trzeba jedzenie wozić..... Dyro dzwonił i w sumie nic nie wiem po tej rozmowie, powiedział ze chce zebym wrociła ale po tym wypoczynkowym jak pojde to nie wie co bedzie "bo bank to przeciez instytucja która ciagle sie rozwija, ciagle cos sie zmienia, wiec on mi nic zagwarantowac nie moze..." Wiec tylko sie musze zastanowic na ile wypisac wniosek, mysle chcociaz o kilku miesiacach bo na samą zime nie mam zamiaru wracac, a jak mnie nie przyjmnie mówi sie trudno, poszukam czegoś inszego.... dziewczyny wy na hippa stawiacie a jak dla moich dzieci i dla mnie to hip raczej porazka, ani kuba mi nie chciał tych słoiczkow jesc, ani lenka teraz. I np te dania obiadowe, typu marchewka czy ziemniaki z czyms tam sa naprawde jakies takie gorzkie, no nie wiem ale mi tez nie smakują. ja za to lubie bobovite, obiadki sa duzo smaczniejsze no i moje dziecia tej firmy akurat jadają, ale wiadomo kwestia smaku.... A dodam ze w biedronce sa duzo tasze te bobovity, tylko zawsze mały wybor jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja za chwile bede goscic kuzynke Kubusia wiec bedzie very wesoło:p:p:p Bratowa ledwo chodzi po tym porodzie wiec stwierdzilismy ze na cały dzien weźmiemy mała zeby odpoczeła troche bo synus tez jej sie daje w kosci...ciagle przy cycu wisi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszke dokształciłam sie na temat fotelików. Doczytałam ze zalecane jest jezdzenie z dzieckiem tyłem do kierunku jazdy jak najdłuzej sa nawet w sprzedazy foteliki w nastepnych kategoriach wiekowych tyłem do kierunku jazdy jest ich chyba ok 5 modeli m. in. maxi cosi mobi, podobno w krajach skandynawskich własnie takie przewozenie dzieci jest zalecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) A nas wczoraj odwiedziła moja siostra z mężem, tydzien temu bylismy z nimi razem w górach. Mała się wtedy do cioci przyzwyczaiła i bardzo entuzjastycznie reagowała na jej widok. A tu minął tydzień, ciocia bierze na rączki a maleństwo w płacz... widac szybko o ciotuni zapomniała :P My słoiki Bobovity i Gerbera kupujemy. Hippa ogladałam tylko i mi się ich marcherwka jakaś nienormalnie czerwona wydała wiec nic z hippa nie wzielam. Ale jak tak chwalicie to moze kupie pare na próbe. Czarna głupio u Ciebie z tym szefem :( może tak tylko Ciebie starszy... No i powodzenia w opiece nad trójką dzieciaczków :D może nastepnego sie zachce hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Dzieki za odpowiedzi na temat fotelików:-) * Betatka - my właśnie nie chcemy teraz już kupować w przedziale 9 i dalej, chociaż Aleks ma już 8 kilo, bo też chcemy Go wozić jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy:-). Pan w sklepie z fotelikami powiedział Nam, że dlatego przodem powinno się wozić dzieci dopiero jak mają 9 kg, bo dopiero wtedy dzieciaczki mają na tyle mocne mięśnie szyi, że jak je pociągnie do przodu przy czołówce, to mogą utrzymać głowę, a nie poleci ona bezwładnie. No byliśmy wczoraj oglądać parę fotelików, ale u Nas w Opolu nie ma za duzego wyboru, a nie chcę kupować z neta, dopóki Małego nie przypasuje do fotelika. * Czarna, eh to nieciekawie z tym szefem. ja wczoraj zaniosłam wniosek o wychowawczy i też było czemu tak pozno, bo przecież oni muszą kogos na zastepstwo dac i takie tam, ale ja mam to gdzies:-P A tak pozatym to byliśmy dziś po 3 tyg przerwie na ćwiczeniach i Aluś był wyjątkowo grzeczny, normalnie dzielny był do samego końca, tylko, że diabełek na początku miał słabszą prawą rączkę, a teraz jak się wyćwiczył, to znowuż lewa rączka nie nadąża za prawą, :-(eh, mam nadzieję, że szybko dojdziemy do równowagi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też muszę w końcu pomyśleć nad jakimś fotelikiem... ale dzięki Wam będę wiedziała co wybierać a na co nie zwracać uwagi :) A u Nas po staremu. Kacperek właśnie śpi, za godzinkę będzie jadł obiadek, później pójdziemy może na jakiś spacerek. Słoiczki mały je wszystkie i wszystkie tak samo mu smakują, tak samo soczki. Agita - no Zawiercie blisko ale Opole też nie tak daleko :P :) Czarna - szef, że tak powiem do domu :D ale nie ma co się martwić na zapas... jak zwolni to znajdziesz coś innego, może lepszego i z lepszym szefem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Byłam ostatnio w tym Baby maxx we Wrocławiu i była promocja na foteliku ,ja już rozglądałam się za nimi wcześniej bo przeciez Kacper juz prawie ma 9kg więc na dniach będe musiała fotelik kuoić i wybór padł na maxi cosi Priori-ważne ze posiada mozliwośc ustawienia w pozycji półleżącej.Z tego co wiem na temat fotelików to równie ważne jest by miały szerokie boki ,wkładki na główkę ,możliwośc montażu tyłem do kierunku jazdy(także na bazie isofix) no i 5pkt pasy ale teraz to większośc lepszych fotelików to posiada .Dlatego też wybrałam priori.A w przedziale wagowym widziałam 9-36kg.Miały regulowane siedzisko ,osłonkę tułowia i profilowaną wkładkę dla niemowlaka .Z tej kategorii polecali w dwóch sklepach CYBEX PALLAS.Bardzo fajnie się ten fotelik prezentował . A pozatym to Kacperek pierwszy raz dziś się przewrócił z plecków na brzuszek.Niestety nie widziałam tego ,,cudu,, .Mały lezał na macie ja gotowałam obiad i gdy sie do niego odwróciłam juz cwaniak leżał na brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* patrycja fajny twój piotruś:) * betatka ja się doszkoliłam w fotelikach jakieś dwa tyg temu, kiedy pojechalismy do sklepów. W przyszłyym roku w maju planujemy wyprawę do chorwacji,a w lipcu do hiszpani i to samochodem, dlatego wazny jeste dla mnie fotelik , który bedzie się "rozkladał", tzn miał regulowane siedzisko( zeby dzidzius mógł spać w pozycji półleżacej a nie na siedząco :) ). i tak mocno regulowane siedzisko miały casualplay od 9 do 25 kg i romer od 9 do 18 kg ja bardziej bym, chciała do 25 kg, a potem to już do 36 tylko podkładkę. ale zobaczymy. no i tak jak pisałaś betatka isofix to podstawa. my od męża dzisiaj dostałysmy kwiaty - ja duży słonecznik, mala - mały, zrobił nam taką niespodziankę po powrocie z pracy :):) teraz pojechał na piłkę, a ja mam czas dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjj, wogóle nie mam pojęcia o fotelikach, Iga waży 7,5 więc jeszcze troszkę czasu mam, ale chyba i tak czas zacząć rozglądać się po sklepach. Ja dzisiaj pół dnia przed tv; w końcu dostaliśmy zdjęcia z wesela (dzisiaj mija miesiąc); a przede wszystkim w końcu zobaczyłam te kilka zdjęć Igusi- bo parę jej zrobił;) suuuuper!!! najbardziej właśnie tych nie mogłam się doczekać- dlatego dzisiaj od razu oglądałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia to musze poczytac o tym maxi cosi piori bo jak ma mozliwosc montazu w dwoch kierunkach to moze to fajna alternatywa na mc tobi i mobi. Ja małego chyba przesadze w taki fotelik w swieta bo w wigilie Leos bedzie miał 9mc, ale to sie zobaczy. Patrycja Piotruś jest kochaniutki, nie powiem co bym Twojemu byłemu ucieła. A my wczoraj o 21 pojechalismy do lekarza bo mały tak strasznie dawał popalis ze szok, a jeszcze wiekszy przezyłam jak lekarka wspomniała o zapaleniu wyrostka prawie ze zeszłam, ale na całe szczescie go wykluczyła, powiedziała ze jak sie bedie sytuacja powtarzac to przyjezdzac, bo wyrostek u dzieci objawia sie nietypowo. Narazie jest spokój oby tak zostało i skonczyło sie poprostu na dolegliwosciach brzuszkowych. Najlepsze ze wczoraj mały miał czysty nosek i gardełko a dzis mu sie pojawił katarek. A i pani doktor stwierdziła ze zabki jeszcze nie ida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najlepsze ze doktorka zele przeczytała na karcie imie małego i z Leona zrobiła Lene cały czas mowiła w formie zeńskiej dopóki nie badalismy brzuska i pieluszka nie została zdjeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki, u nas dzisiaj pada wiec chyba w domu sie pokisimy :( Znowu mamy problem ze skorą :( kilka dni temu skonczyla nam sie parafinka i posmarowałam małą kilka razy po kapieli oliwką ziajki. I biedactwo troszke wysypki dostalo. Tzn. mam nadzieje ze to ta oliwka a nie jedzenie. W sumie to caly czas je glownie marchewke jabłko i winogrona, a to raczej nie powinno jej uczulac... Nasza tez niewiele ponad 7kg wazy wiec fotelik jeszcze nam na troche wystarczy. Ale jak juz piszecie o fotelikach to tez zaczelam sie po necie rozgladac. Przynajmniej potem nie bedzie szukania na szybkiego ;) Betatka to faktycznie musialas sie nadenerwowac jak z tym wyrostkiem wyskoczyla :( ale dzisiaj już Leoś spokojniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betatka dobre z tą Leną:) chyba straszna służbistka z tej lekarki bo przeciez po leosiu na pierwszy rzut oka widać ze chłopak!! A mojemu maciusiowi też wyskoczyło kilka krostek na karczku ze uszami i jedna większa na skroni. Ciekawe czy to od nowego jedzonka, moze od marchewki... bedę podawac dalej i obserwować No i po tym dokarmianiu ma dużo gazów!! No i kupka 2-3 razy dziennie i to taka bardizej zbita niż płynna, ale to chyba normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wczoraj wieczorem zapukala do nas kobieta z dzieckiem i w ciży z prosbą o coś do jedzenia, ja jej nei widizalam bo mąż otworzył i tylko szybko wyjęlam cos do jedzenia, co mialam nierozpoakowane jakim makaron, ser i chleb. Kobieta się ponoć bardzo ucieszyła i podziękowała, zresztą wcześniej tez była uprzejma, przeporsiła ze przeszkadza. No ale na szybko jakos wiecej mi w rece nie wpadło a potem jak poszla to zaczęlam myslec co mogłam jej jeszcze dac, ze jakieś ciuszki i akcesoria po małym dla jej dziecka, jakieś kaszki. Moze jeszcze raz kiedyś zapuka...męczyło mnie to do nocy jeszcze w kazdym razie zmierzam do tego, ze keidyś by mnie nie wzruszył tak jej los, zawsze uwazałam ze jak ktoś chce pracowac to znajdzie pracę i się utrzyma a teraz po dziecku jakaś się wrażliwsza zrobiłam chyba.. nie zebym wczesniej była jakas zimna i obojętna na krzywde innych, ale nie przejmowałam się aż tak.. ale słyszalam ze kobity po dziecku łagodnieją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna tez mysle ze chyba normalne. U nas tak samo. No i jaka oszczednosc - 3 chusteczki i pupa czysta :D a wczesniej to z 10 schodziło i najczesciej konczyło się jeszcze zmianą bodziaka hihi. A ja mam teraz z kolei problem z plamami z marchewki. Ten proszek dla dzieci w 40st sobie z nimi nie radzi :( roboty teraz kupa z tym praniem bo wszystko trzeba wczesniej moczyc i zapierac. A ona zawsze po jedzeniu fik na brzuszek i zaraz jej sie ulewa na mrachewkowo. Cięzko ja zmusic zeby polezala godzinke na pleckach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elizka bez vanish'a ani rusz, chociaz jak mój marchewkowymi rączkami chwycił za swoje stopki to z rajstopek nawet vanishem nie zeszlo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U nas cięzka noc, Aleks dostał takiego kataru, że normalnie bidulek nie mógł spać, najlepiej mu się spało u mamy na ramieniu bidulkowi:-(, a nad ranem zaczął jeszcze kaszleć i pojawiła się gorączka - dobrze, ze tylko 37,3. Więc już jestesmy po wizycie u lekarza, no i Mały ma klasyczne przeziębienie. Aż mi Go szkoda, bo z tego kataru jest cały czas markotny, nie chce za bardzo jeść i cały czas łzawią Mu oczka:-( . Na szczęście po lekartwach troszkę Mu przeszło i teraz usnął, ale boję się co będzie wieczorem. * betatka - Mojego Aluśka to cały czas mylą z dziewczynką, nawet ostatnio jak byliśmy mu wyrabiać dowód to wszystkie Panie w urzędzie "o jak ładna dziewczynka" :-P * elizka - ja od kiedy Aluś zaczął jeść słoiczki to do chodzenia po domu i do jedzenia mam kilka tańszych ciuszków, których nie szkoda mi pobrudzić i nie ważne, ze się nie dopiorą:-) A co do tego nieszczęsnego fotelika to póki co typem jest http://allegro.pl/fotelik-britax-first-class-0-18-gratisy-i1222131080.html ale nie wiem, czy jednak nie zaczekamy i nie kupimy jakiegoś od 9 kg wzwyż, może Maxi cosi tobi, albo maxi cosi priori :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×