Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

To napewno wszystko będzie dobrze 🌼 Dobrze niech Was mama dożywi pysznymi obiadkami ;) odstresujcie sie i odpocznijcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie najadlam!!!:P nie moghe sie ruszac!!:) wreszcie wrocilismy z pzu, kolejki masakryczne!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Amerie a widzisz :) wiedziałam że wszystko będzie ok :) Mi lekarz powiedział, że hormony w 3dc (lista zajebista) plus HSG plus jakieś tabletki dopochwowo :( A mój M ma zrobić chromatyne jądrową plus witaminy łykać, jeśli wszystkie wyniki będą ok to starać się naturalnie do lipca a póxniej przyjść i będziemy agresywnie dziłać (czyli jakiś zabieg) jesli wyniki będą złe to przyjść wczesniej ..... na dzień dzisiejszy nic mi się nie chce robić, aha i w ciązy teraz nie jestem bo z tego co lekarz powiedział to endometrium ma 11mm więc raczej za małe jak na ciąże ( ja pamietam, że jak miałam monitoring to w szczycie czyli w owulkę endometrium miałam 14,4mm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ale padnięta dzisiaj jestem, masakra. Amerie super że z dzidzią wszystko ok, teraz sobie odpoczywaj i się relaksuj za dwoje. Fajnie że się zapytałaś gina o te loty, teraz mogę lecieć bez obaw :) Banmon czyli nie jest tak źle skoro nawet lekarz każe wam do lipca próbować zmajstrować groszka samodzielnie. A z wyniki macie sami ocenić na podstawie jakiś norm czy czeka was kolejna wizyta? Marta mieszkam w regionie o bardzo łagodnym klimacie (cała Anglia zasypana w tym roku, a u nas padało przez pół dnia) wiec zimy niespecjalnie się boję, tym bardziej że pierwsze spacerki będą pewnie dookoła ogródka :) A może nie bedzie tak źle , bo jak szkrab zacznie raczkować to akurat bedzie lato. Daguś może ty sie tak wewnetrznie stresujesz przez ten remont? Odpoczywaj i dbaj o siebie :) Goguś z tym odpoczynkiem podczas pobytu w PL to zawsze lipa wychodzi, trzeba załatwić mnóstwo spraw itp ale na pewno najem sie mamusinych przysmaków, i to za dwoje ;) Agnes mam nadzieje że juz przykre formalności za Wami i teraz odstresujesz sie i odpoczniesz 🌻 Marzena doprawdy nie wiem o czym mówisz? U mnie było dzisiaj piękne słoneczko a przed domem zaczynają kwitnąć żonkile ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola lekarz karze czekać do lipca żeby minęło równo rok od starań, ale ten cykl co teraz mma już wiem, że odpada, następny też bo będę brała tabletki dopochwowe (antybiotyk który wrazie czego nie dopuści do zakażenia w pochwie), później kolejny cykl znou odpadnie bo będę miała HSG... to akurat będzie już blisko lipca.... mam 8 badań porobić sobie w 3dc czyli kasa, kasa, a i tak musze się upewnić czy u nas w Kielcach wszystkie zrobię, no i @ musze dostać w środę żeby 3dc wypadł w piątek bo jak później to znowu czekanie.... HSG na 95% jestem pewna że zrobię w Salve (tak uzgodniliśmy z M ) a to kosztuje 500zł, czyli do lipca to nie tyle czas na naturalne starania ile na badanie wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka to ja nie wiem o czym mówisz :) U mnie chociaż słońce coś próbuje świecić, to tak zimno, że dwie pary rękawiczek musiałam założyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzena hormony się robi w zależności od dnia cyklu ja mam zrobić w 3dc: ACA, ATA, FSH, LH, testosteron, Estradiol, AMH, PRL no i w 21-23dc robi się progesteron jesli chodzi o interpretacje to myślę że przy HSG pokarzę lekarzowi wyniki badań hormonów, zresztą tam są zawsze normy napisane więc jak będzie ok to będę widziała, z M uzgodniliśmy że to badanie chromatynę jądrową zrobi w lipcu jak ja już będę po HSG i wtedy od razu zrobi badanie ogóle co by sprawdzić czy jest poprawa po witaminach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanse na naturalne poczęcie do lipca są baaaardzo małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze faktycznie sporo tego przed wami, ale doba strona jest taka że przynajmniej ruszyliście do przodu. Wszystko teraz zmierza ku pomyślnemu rozwiązaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obliczyłam właśnie że jesli wszytko pójdzie zgodnie z planem to dopiero kolejny cykl starań zacznie mi się w okolicach 20 maja :( no cóż, nie każdy może mieć łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy jesteście bardziej obeznane- więc mam pytanie co do tych badań hormonalnych; na "skierowaniu" mam napisane TSN (TSU?), PRL i PRL po ...... Co to za badania, bo te skróty nic mi nie mówią, i kiedy powinnam je zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRL to prolaktyna mi lekarz zalecił zbadać w 3dc, PRL po obciązeniu czym tam to też w 3dc, tsh chyba nie ma róznicy kiedy bo to hormon tarczycy, ja robiłam w dowolnym dniu cyklu ale jak pójdziesz na PRL to od razu zrób sobie TSH (przypuszczam ze o to ci chodzi) bo po co dwa razy latac na pobranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Olka - ja np. zamierzam po macierzynskim i zaległym urlopie za ten rok, wrocic do pracy, czyli zosatwie półroczne dziecko pod opieka mam nadzieje ze tesciowej. Wiec dla mnie to jest wazne zeby spedzic z dzieckiem czas kiedy bedzie ładnie na dworze, zeby moc sobei chodzic na spacerki. Dlatego chcialam rodzic tak w kwietniu, maju, no ale nie wyszło ( za pozno zaczełam działac hehe ) Bo wtedy bym spedziła cała wiosne i lato z małym dzieckiem. No i wogole wydaje mi sie ze wiasna to najlepsza pora roku na rodzenia, no bo wiadomo ze z noworodkiem, nikt nie bedzie wychodził na mróz, no a na wiosne i w lecie mozna wyjsc nawet z kilkudniowym. Jak bede planowała nastepne za 2-3lata, to zaczne starania na wiosne,a nie tak jak teraz w lecie, no bo juz wiem z doswiadczenia ze staranka troche zajmuja :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Tak sie zastanawiam nad tymi hormonami bo lecę na początku kwietnia do pl i właśnie w tym czasie będę mieć okres więc może bym sobie zrobiła badania. Tylko nie wiem czy trzeba mieć skierowanie czy nie? I czy to sie robi z krwi normalnie? Zawsze jak jadę do Pl to mam okres a chciałam iść do gina i zrobić usg dla spokoju. A i ile kosztują te hormony banmon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🖐️ jak tam samopoczucie Dziewczynki??;) Banmon najwazniejsze ze powzieliscie odpowiednie decyzje i teraz jest blizej niz dalej do celu tudziez dzidziusia:P ja czekam u tesciowej na j a potem zmykamy po rybe bo w brzuchu mi burczy jak w lodzi podwodnej;) ja jestem zdania ze kazda pora jest odpowiednia na narodziny, mniej dla tych ktorzy musza wrocic do pracy, ale najwazniejsze ze na swiat przychodzi malenstwo:) ja juz nie moge doczekac sie na Anie!!!!!!!! cikawe ktora nastepna obwiesci dobra nowine???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope lekarze raczej rzadko daja skierowanie i trzeba iść prywatnie, hormony robisz z krwi, jesli masz dabre układy ze swoim lekarzem rodzinnym to ci wypisze skierowanie na niektóre hormony, u mnie te hormony będą kosztować 251zł plus oddzielnie AMH bo tego u nas w mieście nie robią i będę musiała to zrobić w Salve (70zł) czyli ze wszystkim załacę ponad 300zł Agnes ja też jestem zdania że nie ważne jaki miesiąc a ważne żeby dzidziuś się urodził (zdrowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zdrowy i caly:P i klazda z nas sie doczeka!!!!!! a moze HopeU zrob sobie w jakims prywatnym laboratorium ja chodze do takiej Pani i tam tez robi badania bez skierowania, napewno tez tak mozna bo to sa badania z krwi nie jakis zabieg wiec wydaje mi sie ze jest taka mozliwosc;p a co do ceny to naprawde sa drogie takie badania... ja za badania na poczatku ciazy te wszystkie co mi dala ginka zaplacilam 350 zl:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope jesli będziesz w Polszy i termin dobrze pasuje to może wykorzystaj to i zrób hormonki (chyba że do tego czasu nie będzie potrzeby :D ) ja mam w ulubionych dwie stronki na temat hormonów http://wiki.28dni.pl/normy_laboratoryjne_dla_kobiet_oraz_interpretacja_wynikow_badan_hormonalnych oraz http://www.staramysie.pl/staramy-sie-o-dziecko/22-sprawdz-wyniki-badan.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiadomo, ze nie wazne jest w jakim miesiącu dziecko sie urodzi. To jest sprawa mało istotna, bo duzo wazniejsze jest zeby sie urodził zdrowy. To jest dla mnie najwazniejsze. Mam wrazenie ze zle odebrałyscie moja wypowiedz. Chodzi mi o to ze skoro bede z dzieckiem tylko poł roku "siedziec w domu" no to wolałabym spedzic ten czas chodzac w ładna pogode na spacerki , a nie gnic w domu na jesien i zime ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o badanie hormonow panstwowe to mi lekarz chcial bez problemu dac skierowanie. Tylko oczywiscie trezba posciemniac, ze sie dlugo stara o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola udanego lotu, no i przyjemnego pobytu na naszej polszej ziemi :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wieczór ;) Banmonsz faktycznie dużo tego masz do zrobienia, ale ważne że jest to krok do przudu :) i to krok w dobrym kierunku 🌼 Ola miłego pobytu i odpocznijcie sobie :) Ja cały dzień u mamy byłam i szybko mi dzień zleciał :) Dzisiaj przyszedł nam wózek bo jednak zamówiliśmy ten z allegro, stoi już rozłożony i bardzo mi się podoba :) Mojemu R fura się podoba i się cieszy że Misiu będzie śmigał na alusach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Jak tu pusto dzisiaj... gdzie Wy dziewczyny wszystkie jesteście? U mnie pogoda dzisiaj fatalna :o deszcz ze śniegiem napiernicza z nieba i zimno jakoś :o byłam na zakupach chwilke, teraz sprzątam a póżniej zabiore sie za robienie obiadku :) ale teraz chwila przerwy bo się troche zmachałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ no co tu taka cisza? tylko Goga sobie pisze ;) U nas też zimę mamy i wiosny nawet nie widać, szczerze mam dosyć tego cholernego sniegu i mrozu, rozpaczliwie potrzebuję WIOSNY i ciepła !!!! Goga u nas dzisiaj też dzień sprzątający ;) jaki w końcu wózek zakupiłaś? ten czerwony w czarne kwiatki? czy pomieszało mi się coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam dość tego śniegu :o jak patrze za okno to deprechy można dostać :o Kupiłam taki jak ten czerwony tylko niebieski ;) chociaż ten czerwony kolorek bardzo mnie kusił bo ja lubie kolor czerwony ;) no ale ostatecznie stwierdziliśmy że jednak nie będziemy kupować takiej żarówy ;) Właśnie gotuje obiadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×