Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Szangril, ja tez tak miałam. Na tym etapie ciąży znacznie spowalnia sie perystaltyka jelit, trawisz wolniej, a dzięki temu pokarm dłużej jest wchłaniany do krwi i wtedy więcej składników przechodzi do maluszka. Ja jak byłam w 13 tygodniu miałam brzuszek jak w 5 miesiącu. Rano był mniejszy a wieczorem był jak balonik. W książkach teoretycznie napisane jest ze w ciągu 1 trymestru tyje sie ok 2, 5 kg, ale ja dopiero teraz zaczełam przybierac na wadze, a jestem w 20 tygodniu. Myśle ze te tabele książkowe to tylko pic na wode, bo każda z nas jest inna i przyrost wagi może sie bardzo różnić. Jedne kobiety w ciągu ciąży tyja 25 kg a inne tylko 7 kg. Nie patrz na normy po prostu odżywiaj sie zdrowo i ciesz sie z brzuszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Szangril Jestem w 15 tygodniu ciąży i brzuszek mam tylko popołudniami i wieczorami rano zupełnie nic, co do kg to jak na razie zero jakiegokolwiek tycia waga stoi w miejscu, na początku się martwiłam ale ja już tak mam, jestem bardzo szczupłą osobą (170 cm ) i jak ktoś nie wie że ja jestem w ciąży to się jeszcze nie dopatrzy. Wymiotów nie miałam, bólów głowy też nie ale za to od 5 tyg całodniowe mdłości -okropne, a przy tym duży apatyt.W I trymestrze jak się dużo nie utyje to jest potem mniej do zrzucenia kg po porodzie. Na przemianę materii nie narzekam jem wszystko smażone, słodkie - na wszystko na co mam ochotę. Zaniepokojona 2009 kochana zacznij posługiwać się tygodniami ciąży my nie liczymy dni po transferze, tak będzie Ci i nam lepiej - zobaczysz :) Może faktycznie lepiej będzie jak zmienisz lekarza. megii33 Trzymamy kciuki za Ciebie i zazdrościmy że będziesz już miała swojego bobaska jutro na świecie. Dużo zdrówka ! bettykor Ale Ci zazdroszczę że już sobie kupujesz ciuszki dla maluszka u mnie jeszcze za wcześnie a już mnie kusi aby zacząć to robić. Od którego miesiąca zaczęłaś kupować rzeczy dla dzidzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyghhjnygjy
Dziewczyny może mi któraś pomoże, wystarczy że wygracie grę i się zalogujecie za 1,22 zł. Wtedy będą napływać mi punkty a potem prześlą mi trochę kasy. oto link http://puzz.org.pl/?p=EMpR0gnYtkum Jestem samotną mamą 4 miesięcznego synka, facet mnie zostawił bo wolał szaleć a ja z synem jesteśmy bez grosza. Tak więc drogie panie proszę o pomoc, bo każdy grosz się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi33 jestem podekscytowana twoim jutszejszym terminem porodu,ty napewno jeszcze bardziej:) Ja z jednej strony tez juz bym chciala rodzic,nie wiem jak ja wytrzymam do stycznia z wielkim brzuchem,bo juz jest mi ciezko. Ja mam brzuch od samego poczatku z powodu hiperstymulacji i teraz w 5 miesiacu jeszcze urosl. Jesli chodzi o wage to przytylam 4 kg,a na poczatku ciazy troche schudlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megii trzymam kciuki za jutrzejsze rozwiązanie. Na pewno wszystko będzie dobrze! Wracaj do nas w miarę możliwości jak znajdziesz chwilkę, aby podzielić się swoją radością. Lala79 malutka dobrze się chowa, nie szalej tak ze sprzątaniem, zwolnij trochę. Jak u ciebie z karmieniem, chyba nie masz większych problemów. Co ile mała je? Zastanawiam się jak ja sobie dam radę z karmieniem z dwójką, czy będę miała wystarczającą ilość pokarmu. No, ale nie mam co się martwić na zapas, u mnie jeszcze z pięć miesięcy do rozwiązania. Szangril witamy cię na forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi trzymam kciuki za jutrzejsze rozwiązanie:) wspaniale że już będziesz mogła tulić swoje maleństwo:) życzę dużo zdrówka u mnie z samopoczuciem różnie, w czwartek znowu spedziłam noc w szpitalu na obserwacji bo pojawiły się skurcze, na całe szczęście nic się nie działo i po paru godzinach się uspokoiło. jest mi coraz ciężej i przez te wszystkie kłopoty to już chiałabym mieć wszystko za sobą jednak do listopada jeszcze troche zostało, nie wiem czy damy radę wytrzymać 2m-ce, modlę się żeby chociaż dotrwać do konca września wtedy będę spokojniejsza. kończę te wywody bo same smutki tutaj przelewam trzymajcie się dziewczynki i uważajcie na siebie i swoje maleństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
betykor, kochana robilam invitro w wawie w novum ale teraz mam lekarza prowadzacego u siebie na miejscu w lublinie nie mialam punkci bo jestem po adopcji komorki (nasienie meza i komorka dawczyni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona Z komórką dawczyni jest podobnie - ten dzień w którym zapłodnili ją nasieniem męża powinien rozpoczynać każdy kolejny tydzień ciąży. Nie martw się - będzie dobrze :)) Szangril Witamy na forum i raz jeszcze gratulacje :) Ja też miałam początek ciązy bezobjawowy. Na ból głowy możesz wziąść Apap (info od mojej gin.), PAracetamol działa bardziej p/gorączkowo i może nie pomagać przy bólach głowy. Przy bólu w podbrzuszu wskazana jest No-Spa, chcociaż już tu na forum rózne opinie sie pojawiały na jej temat... Co lekarz, to inne zdanie. Generalnie nie bierz leków jeśli nie musisz, lekki ból jest przecież do zniesienia :) Zapytaj swojej lekarza przy okazji najbliższej wizyty co możesz zażywać :) Brzuszek też miałam wzdęty i skoro już mówisz, że masz problemy z trawieniem to zacznij jesć regularnie Activię, bo niestety zaparcia to zmora kobiet w ciąży. Gewalia Ja zaczełam kupować dopiero teraz - dziś zaczęłam 30 tc :) Ty się jeszcze wstrzymaj kochana z tą chętką na zakupy :) Bo po pierwsze nie znasz jeszcze płci, a po drugie nie wiesz jak będzie rosło Twoje maleństwo i możesz kupić niepotrzebie za małe ubranka :) Sama mam z tym problem więc kupuję na 56 i 62 cm. Nie za dużo tych na 56 cm, bo obawiam się, że skoro oboje z M jesteśmy wysocy i oboje mieliśmy po 56 cm po urodzeniu, to nasz maluch mniejszy nie będzie :) NA usg w 28 tc ważył już 1150 g :) I pokazał orgomną stopę ;) Właściwie to mam tylko ubranka - wózki póki co oglądałam tylko w necie i mam zapisane 2 modele, które chciałabym gdzieś na żywo zobaczyć, a łóżeczko i komodę z przewijakiem kupimy chyba w Ikei, bo bardzo mi się podoba i jest stosunkowo niedrogie - łóżeczko 299 zł, komoda 499 i przewijak drewniany na komodę 129 zł :) Nie chciałam kupowac komody z przewijakiem bo myślałam, że kupię ten nakładany na łóżeczko ale stwierdziałm, że to nie ma sensu bo dziecko szybko rośnie i za chwilę się na nim nie zmieści na długość (on ma nieco ponad 60 cm). Jeśli masz czas to idź sobie np. do Smyka czy do 5-10-15 oko nacieszyć widokiem tych różnych cudownych rzeczy :) kasik08 Trzymaj się tam i uważaj na siebie :) Nie martw się na zapas - nawet jeżeli przytrafiłby Cie się wcześniejszy poród to szanse ne przeżycie maleńśtwa są 100%. Jak byłam poprzednio u lekarza w 28 tc to lekarz powiedział, że własnie urodził im się maluszek dokładnie w 28 tc i jest ok - musi tylko trochę poleżeć w inkubatorze :) Mnie tez czasami tak boli pobrzusze, że mam wrażenie, że zaraz zacznę rodzić :) Brzuch mi twardnieje. Ponoć na tym etapie ciąży mogą się pojawiać takie skurcze. Głowa do góry - damy radę do tego listopada!!! :) Kobietki w 7 mies i wyżej - czy lekarze kazali Wam już notować ruchy dziecka? Bo ja właśnie od dziś zaczynam notować. Znam dziewczyny, które notowały od 28 tc. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szangril
Witajcie:) Dosia 30, Gawelia, Bettykor dziękuję Wam za odpowiedzi:) Mam nadzieję,że juz znalazłam rozwiązanie na jelitowe dolegliwości. Przez weekend jadłam tylko gotowane na parze dania i w małych ilościach plus Activia i jest zdecydowanie lepiej. Ogólnie ostatnio mam mały apetyt. Po pierwszym trymestrze na ciągłym "głodzie" teraz jem z rozsądku a nie z łaknienia tez tak miałyście? Chciałam Was podpytać jakie stosujecie kremy na rozstępy, ja kupiłam z DAX Cosmetics. Czy któraś z Was stosuje i jest zadowolona lub może polecić z innej firmy? Powolutku rozglądam się za spodniami, moje oprócz jednej pary stają się ciasne. Ceny jeansów mnie powaliły z nóg ok. 170 zł. Czy któraś może mi poradzić gdzie można znaleźć spodnie ciążowe za mniejsze pieniążki? Bettykor, jak się czujesz? Fajnie, że już czynisz pierwsze zakupy. Przeczytałam sobie Twoje wiadomości i zapewne zaoszczędzisz czasu przyszłym mamom w weryfikacji ofert na rynku::) Jakie wózki wybrałaś? Jeśli dobrze pamiętam chodzisz do dr Ślęczki na Lubinową. Przypomnij mi w którym miesiącu się tam przeniosłaś? Czy oni mają szkołę rodzenia i kiedy należy się zapisać? Pozdrawiam serdecznie przyszłe mamuśki i zdrówka życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szangril Do Ślęczki wróciłam w połowie ciąży czyli dokładnie w 21 tyg. Mają szkołę rodzenia, którą dziewczyny bardzo sobie chwalą. Ja się tam zapisałam ale skoro mam mieć cesarkę to stwierdziłam, że szkoda mojego czasu i pieniędzy na dojazdy tam - znalazłam fajną szkołę u siebie na miejscu i mogę chodzić tylko na wybrane zajęcia praktyczne z opieki nad noworodkiem, teoretyczne o porodzie, oddychaniu itp. mogę ominąć :) Podaję Ci nr tel do położnej, u której się zapisuje do szkoły rodzenia na Łubinowej - Ewa Pytel 660-691-625. Ona też prowadzi zajęcia popołudniami więc najlepiej dzwoń w godzinach dopołudniowych i do skutku :) Zajęcia są raz w tygodniu przez 4 tygodnie. Na stronie www z Łubinowej znajdziesz też info na ten temat. A zapisać się warto dopiero w 6 czy nawet 7 miesiącu - najlepiej zadzwonić i zapytać wcześniej żeby trafić na nowy nabór. W kwestii wózków to mam 2 na oku - chcę je pooglądać na żywo i już wiem, że są w sklepie Kaja w Gliwicach. http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=875& http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1751 http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1755& Co do spodni ciążowych to ja kupiłam fajne jeansy za 120 zł w C&A. Taniej jest w H&M - tam się zdarzają super promocje - np. 2 pary spodni ciążowych za 80 zł :) W H&M mają chyba nawet większy wybór ciuchów dla nas niż w C&A :) I ceny przystępne. A jeśli chodzi o jedzenie i dolegliwości jelitowe to jedz mało ale częściej (5-6 razy w ciągu dnia). Łatwiej będzie to strawić. Activię zjadaj na pusty żołądek albo przy śniadaniu bo wtedy będzie najlepiej działać. Ja tak jem od początku. Nie zmuszam się do jedzenia, nie objadam, a jak nie mam ochoty zjeść np. kolacji to nie jem. Kremy p/rozstępom przetestowałam 3 ale tak naprawdę to cały czas używam dr Eris - Pharmaceris M - Krem zapobiegający powstawaniu rozstępów z Folacyną czy jakoś tak ;) (nie mylić z kremem zmniejszającym istniejące rozstępy!!!) Koszt tego kremu to ok. 35 zł ale jest bardzo wydajny. Stosowałam też krem z Musteli ale on jest dość drogi. Fajny był również krem z AA ale i tak pozostałam przy tym z Pharmaceris. Zresztą w tej serii "M" są też kremy do biustu i brzucha po ciąży. Ale się rozpisałam :) Mam nadzieję, że Ci pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja stosowałam i wciąż stosuję dość drogą Mustela, ale na prawdę jest super. Polecam, bo warto ;) Jeżeli chodzi o spodnie, to jakaś masakra, koszmar. Szukam szukam i nic. Generalnie to jestem w stanie zapłacić jakąś większą kwotę byle tylko coś było. Kupiłam sobie w H&M, i polecam - ale teraz szukam takich ogrodniczek z wzorkiem na brzuchu i nie ma. Jestem dość przy kości i nie chce kupić spodni na teraz, tylko na całą ciążę. Bardzo ciężko jest znaleźć spodnie w jakimś innym rozmiarze niż 38 ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi została wczoraj szczęsliwą mamusią Tymonka,ważył 3480/53 i dostał 10 punktów Apgar. Poród przez cięcie cesarskie,maluszek jest zdrowy i śliczny i rodzice są szczęsliwi.Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i proszę oszczędzajcie się w pracy i w domu a jesli to możliwe to idzcie na L4 aby nie kusić losu. tak zrobiła moja córka i dotrwała do końca a było różnie (zagrażający poród przedwczesny). Mówią że ciąża nie choroba ale same musicie o nią zadbać. Co do nagminnego usg to proszę pamiętać ze nie robi się je na życzenie pacjentki ale ze wskazań lekarskich ,nie za często.Dziękujemy INVIMED-Wrocław za pomyślny transfer i to nie znaczy że jak są młodzi embriolodzy to kiepscy-jest czasami odwrotnie .Zyczę wszyskim starającym aby trafiły tak jak moja córka i przeżywały najpiękniejsze chwile jako mamusia-Pozdrowienia od Megi i Tymonka,sama odezwie się po powrocie ze szpitala-Babcia Tymonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi33 Kochana Wielkie Gratulacje :-) :-) :-) Już jesteście razem :-) Pozdrawiam Cieplutko,trzymajcie się pa pa pa :-) :-) :-) Szangril Witaj w gronie Szczęśliwych Przyszłych Mamusiek :-) Jeżeli chodzi o mnie to leci już 23 tydzień :-) W czwartek wizyta:-) Już odliczam godzinki żeby zobaczyć Naszego Szkraba:-) A w piątek idziemy na wesele do kuzynki(ostatnie w tym roku-czwarte!!!).Co do samopoczucia to ok.czasami pobolewa podbrzusze.Po tej wizycie umówimy się na ostatnie usg genetyczne(myślę że pod koniec września).Odezwie się w czwartek pod wieczór. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja983
Megi33-kochana ogromne GRATULACJE dla Ciebie i meza!!! tak sie ciesze ze wszystko poszlo dobrze , czekamy tu na Was!!! buziakuje ps. jak widac ja sie jeszcze kulam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi33 Gratulacje!!! Aż mi się łezka zakręciła:) wspaniale że Tymonek jest zdrowy i że już jesteście razem:) Buziaki dla Ciebie i Twojej małej kruszynki:) Bettykor Dziękuję za miłe słowa. Wiem że gdyby coś się teraz wydarzyło to są duże szanse na to że wszystko będzie dobrze, jednak chciałabym żeby malutka poczekała jeszcze troszkę chociaż do 34tc. Poprostu chciałabym żeby była zdrowa, niczego więcej nie pragnę. Staram się oszczędzać jak mogę ale mimo wszystko zdarzają się gorsze dni. Wierzę jednak że damy radę i min te 3 tyg wytrzymamy. nadzieja teraz twoja kolej :) będziemy czekać z niecierpliwością na dobre wieści, juz pewnie niedługo ty też będziesz tulić swoją córcię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zakupów mi wszysyscy powiedzieli żeby nie kupować ubranek na 56cm bo dzieciątko szybko wyrasta i większość ubrań się nie wykorzystuje. ja zakupiłam na 62 i 68. a na 56 mam dosłownie parę sztuk. ja już nic nie kupuję z ciuszków bo już mam ich tyle że nie wiem co z nimi będę robić, wydawało mi się że nie kupiłam dużo ale oczywiście nie sądziłam że moja rodzina przesadzi z zakupami:) więc jest tego multum, będziemy się chyba z małą przebierać co 5 min:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam megi gratuluje szczescia. oby maluszek zdrowo rosnal:) jesli chodzi o ciuszki to ja bed ekupowala na biezaco. na poczatek kupie po 6 komplecikow dla kazdego a potem bede kupowac wedlug potrzeb. niby blizniaki sa mniejsze ale moje jak narazie rosna bardzo ladnie. dzis bylam na wizycie i maja juz ok.650g. chlopiec dzis bil dziewczynke w klate ;) za 10dni mam znowu wizyte i jak wszystko bedzie w porzadku to moge jechac na urlop na 2 tyg:) dzis wszystko bylo super. mam jednak maly problem z oczami. ja jestem krotkowidzem i nosze minusy. od 2 tyg zauwazylam okropne pogorszenie wzroku jak nigdy wczesniej. moje wlasne odbicie w lustrze jest bez okularow totalnie zamazane. w okularach widze ok. za tydz ide do okulisty. podobno kobietom z wada wzroku moze sie wada pogorszyc w ciazy a potem przechodzi. nie wiem czym to jest spowodowane ale mam nadzieje z enie oslepne;) lekarka dzis powiedziala ze to moze byc przez hormony ale nie musi wiec musze sie przebadac. dbajcie o siebie i malenstwa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi gratulacje, że synek jest już z tobą i jest zdrowy! Dziękuję Twojej mamie, że napisała nam o twoim szczęściu, gratulacje wspaniałego wnuka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuśki, Oczywiście gratulacje dla Magi - cudnie, pozazdrościć. Długo nie było mnie na forum, odkładałam do następnej wizyty. Jestem po wizycie więc piszę. Maluch ma idzie jak burza waży już 1,5kg, ale i ja mam już 10kg na + i zakończenie wagi na wymarzonych 12/13kg raczej nie osiągalna zwłaszcza, że właśnie teraz nie wiem skąd te kg się biorą. Maluch ma się dobrze, ale niestety w moim przypadku jest zawsze jest jakieś ALE i na 2 badaniu prenatalnym okazało się, że mam łożysko przodujące więc jestem uziemiona, muszę dużo leżeć i nie mam już wyboru co do sposobu porodu cc na 100%. Staram się nie załamywać i wyznaczam Małe Cele - teraz dotrwać do końca września - czyli następnej wizyty, a później każdy tydzień będzie darem dla nas. Z uwagi na powyższe nie robię jeszcze zakupów i czekam z nimi do końca września. Szukałam tylko wózka na miarę, dla mnie musi być lekki i łatwo składany oraz zwracam uwagę w pierwszej kolejności na spacerówkę, a w drugiej kolejności na gondolę (na marginesie nie wiedziałm, ze jest taki wybór wózków). Co do kremów na rozstępy to używam od 4mc Mustelę, ale efekty myślę będą widoczne dopiero po porodzie, na razie nie widać żadnych "kreseczek". Gdy jeszcze nie wiedziałam, ze będę uziemiona znalazłam szkołę rodzenia w Katowicach, bardzo chwalona:http://www.studionarodzin.pl/index.php?id=12. Istnieje możliwość zaproszenia położnej do domu więc spróbuję, bo nie mam pojęcia o pielęgnacji i opiece noworodka. Pozdrowionka dla Was wszystkich - dzięki za linki dotyczące wyprawki, duża pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Szangril Co do kremów ja stosuje od samego początku (15 t.c. obecnie) krem Mustelli zaczęłam juz kolejne opakowanie jest super ,smaruje osobno uda pośladki kremem dr Eris - Pharmaceris M - tez jest dobry teraz chce zamówić Vichy przetestuję jeszcze ten ale najlepsza jest chyba ta Mustella koszt około 80-90 zł w aptece. Co do ciuszku to też słyszałam o H&M, że są dla nas ubranka,ale zbytnio chyba wyboru nie ma, popatrz w innych sklepikach. bettykor Zajerzę do IKEI i luknę na te łóżeczka będąc przy okazji.Co do wózków też mi się podobają wózki Mutsy na stelażu URBANRIDER ;) My dzisiaj dowiedzieliśmy się wstępnie o płci dzidziusia na dzień dzisiejszy będziemy mieć Dziewczynkę :) Megi33 Gratulacje dla Ciebie dla męża i dla dziadków ! Dziękujemy przeszczęsliwej babci za te słowa na które czekałyśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi - super gratulacje !!!!! :):):) Dziekujemy twojej wspanialej mamie za przekazanie wiadomosci :) To super ze synek na 10 punktow:) waga tez niczego sobie, ale teraz jestes pewnie szczesliwa, tylko pozazroscic :) synek jest juz w twoich ramionach, koniec zamartwiania, ja jeszcze musze dluuugo poczekac na ta chwile:) Co do kremow, to ja tez zaczelam prawie od poczatku uzywac Mustele, u mnie jest tez cholernie droga, chyba drozsza niz w Polsce, ale jest bardzo wydajna i wiem, ze bezpieczna, sprawdzona przez inne ciezarne, wiec ze spokojem uzywam i jestem zadowolona:) Zrobilsmy sobie maly wypad za miasto do znajomych, ktorzy maja niezla gromadke dzieci:) min. blizniaki, i jak sie okazalo moja znajoma jest w ciazy 3 tyg, wyzej niz ja. Udzielila mi wiele cnnych rad, nie ma to jak doswiadczenie:) zmartwilo mnie tylko, ze jej ciaza blizniacza byla dla niej najtrudniejsza i dzieci urodzily sie 4 tyg. za wczesnie, pocieszajace jest to, ze teraz sa fajnymi zdrowymi chlopakami i nic sie zlego nie dzieje. Kasik - zycze ci abyscie doczekaly szczesliwie z corcia do terminu porodu, nie martw sie bedzie dobrze:) Betii Ja tez jestem krotkowidzem, slyszlam, ze trzeba w ciazy kontrolowac wzrok, szczegolnie stan siatkowki, czasem w ciazy sie pogarsza i wtedy okulista moze sugerowc cesarskie ciecie, aby podczas naturalnego porodu nie nadwyrezyc dodatkowo wzroku. Ale nie martw sie na zapas, trzeba to kontrolowac i tyle, wiele kobiet mialo podobne dolegliwosci i wszystko wracalo do normy. Ja tez bym chciala juz cos kupowac, ale jakos po mojej przygodzie z krwawieniem nabralam dystansu, 20.09 mam kolejne USG dokladna ocena organow dzieci, moze potem cos juz zaczne po malu kupowac, zobaczymy. Barby kurcze to rzeczywiscie troche zostalas uziemniona, wspolczuje :( ale nic sie nie martw na pewno bedzie wszystko ok, tylko sie oszczedzaj. Co ci powiedzial lekarz na temat tego lozyska? jakie to ma skutki, zagrozenia itp? Pozdrawiam wszystkie mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barby mozesz mi napsiac czemu jestes uziemiona przez lozysko przodujace? ja mam blizniaki i jeden tez ma lozysko przodujace ale nie kazali mi lezec. moge nawet jechac na urlop na 2 tyg a to bedzie juz 26tc. nic mi nie mowili ze to cos niebezpiecznego. lekarz powiedzial ze tak czasami jest ze lozysko jest z przodu ale nie ma przez to zadnego ryzyka. ja bym tez mogla ich rodzic naturalnie gdybym chciala ale przy dwojce odmowilam. dziwne to wszystko............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi gratuluje! :) To musi byc wspaniale uczucie,po raz pierwszy trzymac malenstwo w ramionach. Misia ja sie szykuje miesiac wczesniej do porodu przez blizniaki. Mam takie przeczucie,ostatnio moj brzuch wystrzelil i jest ogromny,nie moge go sobie wyobrazic za kilka tygodni. Dziewczyny ja prawdopodobnie jutro jede na pare dni do Polski sprawy pozalatwiac. Slyszalam tez o lozysku ze jak jest zprzodu to potrzebna cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krótka odpowidź na temat łożyska przodujacego: musicie zapytać lekarza czy łożysko zasłania ujście, tak jest w moim przypadku. Jest to niestety bardzo niebezpieczne zarówno dla dziecka jak i dla matki - grozi krwotokiem. W początkowym etapie ciązy zdarza się często, że łożysko przoduje, co może się jeszcze zmnienić, ale już około 20tc powinno się bardzo uważać, przede wszystkim nie dźwigać. Mój lekarz stara się też dmuchać na zimne i uważa, że lepiej jak najwięcej leżeć, bo ponoc takie łożysko nie lubi wstrząsów mam też przykaz: w przypadku plamienia, krwawienia bezwzględnie muszę udać się do szpitala i niestety grozi to koniecznością wcześniejszego rozwiązania ciąży. Kiedy mówię o tym łożysku wszyscy jednogłośnie mówią, że poród siłami natury nie wchodzi w grę (gdzieś przeczytałam, że w przypadku łożyska centralnie przodującego najpierw "rodzi" się łożysko, a później dziecko co jest bardzo niebezpieczne dla dzidzi, ale nie wiem na pewno że to jest powód cc). Nie chcę wprowadzać jakieś paniki, bo czytałam też w necie, że dziewczyny z łożyskiem przodującym spokojnie dotrwały do końca ciązy, bez plamień i krwawień, ale wszystkie dostały bezwzględny zakaz dźwigania. Ja postanowiłam posłuchac mojego lekarza i raczej przeleżeć, te mam nadzieję jeszcze 2,5 miesiąca, niz później się zamartwiać. Myślę, że jeżeli lekarze nie każą Wam leżeć to pewnie u Was sytuacja jest dużo lepsza np. łożysko nie przoduje centralnie. Uważajcie jednak na siebie i odpoczywajcie ile możecie. Boję się, ze się teraz zamartwiacie, na pocieszenie ja leżę i jeszcze żadnych plamień nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do linka powyzej to ja bym nikogo nie straszyla! Chodzi o to ze ciezko jest najpierw urodzic lozysko a apotem dziecko. Dlatego robi sie cesarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wystraszyłam kogokolwiek to przpraszam chciałam tylko odpowiedzieć na zadane pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×