Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

2010/2011 Rozpoczynamy starania!

Polecane posty

nerwus :) --> hehe to badnie robi sie zawsze. miedzy 11 a 14 tygodniem. pozwala ono wykluczyc czesc wad genetycznych medzy innymi zespol downa. nie martw sie nic nie robisz za pozno :) ja pierwsze badania robilam przed 10 tyg, a w dodatku mam mocz do powtorki, bo wyniki byly zle...i albo probka zle oddana albo znowu pod gorke... spokojnie wszystko sie zacznie ukladac zobaczysz :) w pon na usg juz zobaczysz ze wszystko jest dobrze... i pewnie badanie moczu bedziesz musiala zrobic na nastepna wizyte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwus- spokojnie:) wszystkiego sie dowiesz co i jak:) ja na poczatku tez bylam przerazona a potem sie stalam specem od ciaz;) spokojnie:) Mozesz byc perfekcyjna przeciez:) tylko jak juz bedziesz miala karte ciazy zalozona to poros lekarza o zaswiadczenie do pracy o tym ze jestes w ciazy i juz. Zanies do zakladu pracy i sobie pracuj dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
czesc diewczyny dawno mnie tu nie bylo ale reguralnie zagladam jakos nie mialam weny a u mnie tez sie duzo niedzialo. Bralam te tebletki na wywolanie @ wiec @ przyszla tydzien temu wiec dzisiaj bylam na przeswietleniui i wszystko jest ok jajowody drozne itd tylko lekarka ktora wykonywala przeswietlenie powiedziala ze mam isc na cytologie b szyjka macicy jest zaczerwieniona -zobaczymy co to moze byc ..... wiecie co ja to chyba bym chciala zeby cos bylo nie tak tzn nie zrozumcie mnie zle chcialabym wiedziec co jest nie tak zeby moc to naprawic wyleczyc i starac sie z lepszym nastawieniem bo chyba najgorsza jest niewiedza. teraz jeszcze kilka dni i znowu sie staramy:) tylko tak bez nacisku porozmawialismy z mezem i postanowilismy ze bede brac tabletki te os 2 do 6 dnia cyklu i bedziemy probowac bez liczenia dni bez testow bez naciskow bo wiem ze jak ja mowie o starniach to on sie stresuje tzn mysli za duzo o tym ze to w tym dniu i ze musimy itd itd wiec najwazniejsze ze ja wiem kiedy co i jak :) i co ma byc to bedzie naprawde wierze w przeznaczenie i rzeczy dzieja sie z jakiegos powodu ktorego mozemy nie rozumiec w danym momecie . i tak bedziemy probowac nie probowac przez 3 cykle ( do tego wymusze u mojego lekarza monitoring zeby wiedziec czy te tabletki wogole dzialaja i czy sie cykle wyregoluja) a po 3 cyklach sie zastanowimy czy zdecydowac sie na wstzrykiwanie spermy zobaczymy .... monia tak bardzo mi przykro pamietaj ze bedzie lepiej nawet jak tak teraz nie myslisz to bedzie lepiej naprawde. vi - ciesze sie ze wszystko ok nerwus - mam nadzieje ze przeziebienie szybko minie i pamietaj ze musisz znac swoje prawa i nie daj sie w pracy Dziewczyny nikt nie ma prawa sie na was obrazac byz zlym na was czy w jaki kolwiek sposob was dyskryminowac tylko dlatego ze jestescie w ciazy!!!! Jesli macie mozliwosc skozystania z L4 to kozystajcie bo najwazniejsze jest teraz wasze malenstwo a stres temu nie pomaga. Ostatnio czytalam artykol ze Polki naduzywaja L4 w ciazy tylko dlatego ze moga miec czas wolny i pelna place i ZUS -owi sie to nie podoba i wybiera kobiety ktore sa na zwolnieniu i one musza im udowodnic ze naprawde ich stan uniemozliwia im prace wiec nie jest to najprzyjemniejsze jak zaczna wzywac do siebie z dokumentacja ciazy ... uwazajcie :) dorciaaaa - glowa do gory bedzie dobrze moze i lepiej czas pokarze.. anita i emma- milego odpoczynku i powodzenia nervus ja badania mialam w 12 tygodniu wiec sie nie przejmuj a jak uwazasz ze czujesz ze lekarz cie nie informuje to zapisuj pytania za kazdym razem jak cos ci przyjdzie na mysl to zapisz a potem z lista na wizyte napewno ci ulatwi zycie a nie bedziesz wychodzic z gabinetu myslac ze zapomnialas cos zapytac i najlepiej kup ksiazke pomaga bardzo i jest lepsza od internetu bo na internecie nie zawsze mozna polegac! a co do dzisiejszego zabiegu to naczytalam sie tyle bzdur na ten temat ze to takie straszne a bylo ok najgorszy moment to wstrzykniecie kontrastu ale 15 min i po wszystkim nie bylo bolu po wiec przezylam i mozemy sie starac odrazu nie trzeba odczekac ani nic sam kontrast nie ma zadnego wpluwy na przyszla ciaze pozdrawiam wszystkie starajace sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
mam nadzieje ze nadrobilam zaleglosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
mam nadzieje ze nadrobilam zaleglosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
mam nadzieje ze nadrobilam zaleglosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
mam nadzieje ze nadrobilam zaleglosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
a dlaczego mi to wyslalo tyle razy????? dziwne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus :)
dziekuje wam slicznie, czlowiek to caly czas sie uczyc teraz byle do poniedzialkku do 13:) trzebba sobie weeknd zorganizowac dzisiaj jakies wyjscie ze znajomymi jutro zakupy i moze jakos zleci, poki co zrobie kartke z pytaniami i bede dreczyc lekarke :) milego wekendu dla wszsytkich i duzo slonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki85 --> tak, Kochana nadrobilas :) super, ze podchodzisz do staranek bez stresu... ja tez bralam tabletki na stymulacje cyklu ( bo przypuszczam, ze o nich mowisz, skoro masz je brac przez 5 dni), tylko ja bralam przez 9 dni... i zaskoczylam w pierwszym cyklu ;) bede trzymac kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
vi - tak o takich tabletkach mowie tym razem mam podwojna dawke bo normalna nie zadzialaly zobaczymy w poniedzialek zadzwonie zeby przyspieszyc wizyte bo nastepna mam za 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vi - przepraszam nie zwrocilam uwagi na stopke, przepraszam bardzo. Jesli chodzi o to usg na przeziornosc to wydaje mi sie ze powinno to byc po 12 tyg ale nie ma zalecen ze przed 14 to chyba moze byc nawet i pozniej, tylko 12 tyg to jest jakos tak kiedy najwczesniej mozna to zrobic, w razie jakichs problemow to wczesniej mozna zareagowac. Ale nie jestem pewna do konca. Emma - udanego wypoczynku ci zycze, no i zebyscie wrocili w powiekszonym skladzie :) Niki - mam nadzieje ze teraz sie uda i gratuluje zdrowego podejscia do staranek, dobrze jest gdy potrafimy sie nie przejmowac, choc to nie jest latwe. Monis - ja powinnam jutro rodzic. :( albo dzis i juz moglabym trzymac mojego aniolka w ramionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus:)
a ja siedze i sie denerwuje przed pierwszym usg, nie wiem czemu ale mam taki dziwny niepokoj :( pewnie to znowu moje chore nerwy wczoraj kupilam spioszki nie moglam sie powstrzymac mam wogole wahania wagi i przestalam czuc te motylki w brzuchu nie mam juz tez nudnosci te wszsytkie objawy (ich brak) mnie martwia ja juz swiruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwus nie denerwuj sie, bo to zle wyplywa na ciebie i na niunio. A jesli chodzi o mdlosci itd, nie kazda kobieta ma objawy ciazy tego typu. Niektore w ogole nie czuja sie zle w czasie ciazy.Wiec musi byc dobrze kochana. Ja mam 22 dc i czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze topik jakos zamiera :( nerwus:) --> daj znac jak po wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tam zamiera:) weekend byl:) a ja po cichu odnotowuje sukces, bo chyba mam owulacje:) a na pewno plodniaki bo mi na to wskazuja rozne rzeczy;) chcialam kupic sobie testy owu ale ciagle zapominam....we wrzesniu zaczynamy staranka:) a to juz niedlugo:) monia- z kazdym cyklem bedzie lepiej...zobaczysz.....a jak sie lepiej poczujesz to mozecie sie starac znow....trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus :)
o 12 wizyta a ja juz wariuje nie umiem sobie miejsca znalezc o 8 sprztalam zauwazylam tez ze wokol zaczynam dostrzegac same ciezarowki bo akurat moj rocznika jakos ruszyl jak wroce to napisze trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalala --> super, ze juz jest wszystko na prostej :) i do wrzesnia juz tak niedaleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus :)
witam noi jestem, w szoku po uslyszeniu serduszka szczesliwa, jedyne co mnie zaniepokoilo ze duzy pecherzyk owodniowy czy cos takiego co by wskazywalo na tydzien 10 a nie 7 Co o tym sadzicie? a tak to szok ze taki malec jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus :)
GS w 7 tygodniu wyszedl mi 34,9 nie za duzo? Kto sie w tym lapie pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
nervus a tak sie przejmowalas a tu wszystko ok ciesze sie niezmiernie a co ci na to lekarz powiedzial???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus :)
w sumie to nic nie pwoiedzilam ten paramtr to GS znacie jakies tabele gdzie mozna sprawdzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co to za parametr jest??? nie wiem czym Ty sie przejmujesz?:) co lekaz powiedzial?? a wlasnie sprawdzilam GS to srednia z 3 wymiarow pomiar pecherzyka ciazowego...wiesz moglabys sie martwic gdyby byl za maly czy pusty ale ja bym sie nie stresowala niepotrzebnie skoro jest zarodek i bije mu serduszko...moglabys sie martwic gdyby serduszko bilo za wolno albo za szybko a tak? nie ma stresu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus :)
wiem wiem ale wielki ejst jak cholera bo wychodzi mi tak ze z metody tej GS to 8tci 2 dzien, a wmetody CRL - 6 tydzień i 2 dzień a jestem w 7 tygodniu co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
a masz wyznaczona date porodu wedlug usg??? albo co ci lekarz powiedzial ze w ktorym jestes tygodniu?? i kiedy mialas okres??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus :)
@ 20 maj termin wg usg 19 a według wyliczeń 27 luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus :)
wszystko ok oprocz tego parametru GS niw eim kompletnie co to moze znaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwus- na tak wczesnym etapie ciazy wyliczenie dokladnej daty to jak wrozenie z fusow;) najwazniejsze ze inne parametry prawidlowe:) wiec sie nie przejmuj i za 4 tygodnie jak pojdziesz na UYSG genetyczne to bedzie wiadomo wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×