Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

Wiem Dobena, ze wysylalam maile ale juz nie pamietam czyje byly maile;) wysle ci jeszcze dzis;) a ja koncze wychowawczy 5 czerwca i birę do konca czerwca urlop wypoczynkowy zalegly z zeszlego roku i mialam od lipca wracac do pracy, ale sie namyslilam i ide na 2 miesiące na wychowawczy do końca sierpnia bo szkoda mi wakacji z małą, a potem wracam na pol etatu;) a my już w przyszły czwartek jedziemy na 9 dni do włoch z Juleczką;) na wakacje;) wprost nie mogę się doczekać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowa mamusie :) zapraszamy do dyskusji :) Anika- Ale tobie fajnie :) ja byłam we włoszech pare lat temu jest pieknie ;) A my nic nie planujemy :( chyba w tym roku bez wakacji bedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesciarka to widze ze przy porodzie Cie wymeczyli jak mnie, Ci niektórzy lekarze to juz naprawde czekają do ostatniej chwili zeby zrobić cesarke, u mnie w szpitalu docent powiedział niech sie meczy, pierwszy porod moze tak dlugo trwac!!! Masakra, jak bede mialam nastepne to juz z gory zakładam cesarke choc wiem ze to niekoniecznie jest najbezpieczniejesze rowiazanie... Anika ja sie zastanawialam nad wakacjami w tym roku, ale nie wiem jak miałabym spedzic z małym na plazy choc pare chwil. Co on by tak robił? Nie bedzie jeszcze siedział wiec w piachu sie nie pobawi, na slonce zeby go wystawiac za mały, chyba bysmy sie umeczyli tylko, ale zobaczymy latem... mieszkamy nad jeziorem i sprawdzimy plazowanie wczesniej:) o ile w ogole lato do nas przyjdzie wkoncu... ja juz postanowilam ze ide na zasilek dla bezrobotnych i dzieki temu pol roku ze spokojem posiedzimy sobie z oskarkiem w domku. a jak juz bedzie mial roczek to wtedy pojde do pracy. jestem bardzo zadowolona z tej decyzji bo nie wpadłam na taką opcje wczesniej :D a oskarek dzisiaj szybko i spokojnie usnął w lozeczku :) dostał od dziadka w prezencie taką fajną kure ze sznureczkiem i jak sie go pociagnie to gra śliczna melodyjka, widze jak go uspokaja bo on przeciez nie cierpiał łozeczka a tu prosze:) zycze miłego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesciarka to świry były, nie lekarze,dosyć że wcześniej rodziłaś ,zamiast sie tobą zajac,i jak póżniej decydować się na kolejne dziecko skoro pozostają takie wspomnienia? mój Igor smacznie śpi,dzisiaj ani raz nie płakał cały czas był grzeczny,dzisiaj chodziliśmy po dworze,wszystkim sie interesował,a najbardziej psem u babci anika ale fajnie masz z tymi wakacjami,ja w tym roku nigdzienie wyjeżdzam,po pierwsze dziecko,po drugie remont,ale może we wrześniu cos wykombinujemy dobena ja też tak zrobię,przez pierwsze 3 miesiace bedziemy dostawać wiekszy zasiłek,przez kolejne 3 mniejszy,ale zawsze to jakieś pieniążki ja jutro ide do pracy,wiec dzisiaj kąpiel,malowanie paznokci i spac;strasznie się dzisiaj spiekłam,azmnie szczypią plecy,nie wiem czemu,przeciez to nie mój pierwszy kontakt ze słoncem w tym roku miłej i spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no znowu wieczorem nadrabiacie.....:) my po zakupach ledwo zyjemy.... dobena-zobacz jaka ulga ze maly sie przyzwyczail do lozeczka:) martita-ja tez sie spieklam tyle ze na solarium:(:(:( i powieki mnie pieka...:( do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita to sloneczko u Ciebie niezle daje;) tez musze chyba isc na solarium zeby was dziewczyny dogonic troche, hahah bo bede najbledsza na forum :P No faktycznie ulga ze oskar polubil lozeczko, probuje czasem sie troche jeszcze pozłoscic ale widzi ze to nie przynosi rezultatów w postaci noszenia na rekach i odpuszcza:) taki mały a taki cwany, hehe :D ale fakt psychicznie mi lepiej ze nie musze z nim walczyc co wieczór, bo nieraz to juz prawie z nim plakałam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny , Mateuszek już nie spi pozostali domownicy śpią więc mogę spokojnie pisać , mimo obaw mały super przeżył lot oczywiście miałam przygotowaną herbatkę ale jak tylko zaczął startować to Mateuszek zasnął i obudziłam go po wylądowaniu w Krakowie później w pociągu go nakarmiłam i grzecznie się bawił, powrotny lot też był super troszkę spał , bawił się ; Pobyt w Polsce udał się tylko ta pogoda w tym czasie była paskudna deszcze no i później te powodzie chociaż tam gdzie mieszkałam woda nie doszła (okoliczne wioski były zalane) ; Mateuszek rozpieszczany przez dziadków że teraz nie chce nam leżeć ,najlepiej mu na rękach , a coraz bardziej ruchliwy i już samego nie można go zostawić jak tylko go położę próbuje się przekręcać na brzuszek (mały z niego akrobata) ; miłego ranka później się odezwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zaczęłam czytać co tam u was się zdarzyło przez ten czas jak mnie nie było (ale tego dużo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry:) eva-super,ze urlop sie udal(pomijajc pogode):) zastanawialam sie wlasnie jak Twoj maly zniosl lot bo my lecimy za 2 miesiace i boje sie troche co mala na to.... wiec troche dzieciaki aly Ci tam odetchnac.... my chyba nad morze niet....:(pogoda brzydka...brrr...(chyba przez te moje fochy:))deszczyk rano padal... moze jeszcze sie wypogodzi:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej eva - fajnie zę podczas lotu wszysko było ok :) - witaj! faktycznie dużo masz do czytania :) amerka - ten odwrócony domek to Szymbark :) co do powrotu do pracy to ja w szkole pracuję więc po macierzyńskim mam m-ąc wakacji i we wrześniu do pracy tylko żadna mama nie "rwię" się do pomocy - a o opiekunce na wszi można pomarzyć ;/ nie wiem co to będzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.s jeżeli chodzi o powrót do pracy, to jak mała skończy roczek to będę musiała pomyśleć nad nianią, bo wcześniej trochę szkoda mi jej zostawiać z obcą kobietą na całe dnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, mam taką sprawę, mam w domu miesięcznego synka, często przychodzą do nas znajomi z 2,5 letnim dzieckiem, zawsze gdy oni u nas są ich dziecko wisi mi nad łóżeczkiem, mało co do niego nie wskoczy, tańcuje nad moim małym, i wogóle moim zdaniem nieodpowiednio się zachowuje, jego mama twierdzi, że to tylko dziecko i że jest ciekawe, chce zobaczyć dzidzie itp. ja rozumiem że ciekawe, ale boję się że zrobi mojemu małemu jakąś krzywdę, nawet niechcący, zawsze kiedy nie podoba mi się jego zachowanie i zwracam mu uwagę jest ryk, krzyk, bo jemu wolno wszystko i już. A jego matka zamiast mnie poprzeć i choćby nakrzyczeć, tuli go, pieści, i kończy się to tak, że muszą wracać do domu. Ja się później głupio czuję, choć nie wiem czy słusznie, bo przecież jako matka mam prawo się bać o swoje dziecko, tym bardziej że jest jeszcze maluśkie i takie kruche. Co o tym myślicie? czy dobrze robię? czy jestem jakąs nadopiekuńczą strasznie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka - no bo to całkowicie normalne, 2.5 letnie dziecko jest wszystkiego ciekawe, chce dotknąć, przytulić nie zdaje sobie sprawy, że takiemu maleństwu można zrobić krzywdę, więc zamiast zwracać uwagę, usypiaj młodego na czas przyjścia gości i zamykaj pokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3 letnią siostrzenicę, która jak nas odwiedza z siostrą i mężem, to nie odstępuje małej na krok i to nie kwestia tego, że jej wszystko wolno, tylko najzwyczajniej w świecie jest ciekawa. Ja mogę tylko bacznie obserwować poczynania małej i reagować jak zaczyna się intensywniej zbliżać do mojej młodej. Ale żeby się oburzać zaraz, to bez przesady. Dziecko nie jest z porcelany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się nie oburzam, tylko ja swojemu dziecku bym nie pozwoliła wieszać się na czyimś łóżeczku itp., jak jesteśmy na spacerku to ten ich mały jest nie do wytrzymania, nie siedzi w wózku, a jeżeli już coś w nim robi to albo stoi albo siedzi w koszu na zakupy albo coś innego świruje, jak go mama wkurzy to wyrzuci kocyk na ulice, łyżką w nią rzuca jak je, a ona lata i mu podnosi itd. a on jeszcze do niej powie spadaj. zero kary, nie mówie o niewiem jakiej karze, ale klaps to chyba nie przestępstwo, wszystko jest tak jak on chce, taki rozpuszczony jest, kupiliśmy małemu leżaczek, i oczywiście tamten chciał się położyć, i nie trafiają do niego argumenty że jest za duży, za ciężki i że połamie i popsuje. Normalnie ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Można się dołączyć do was kobietki ? Jestem mamą 3 tygodniowej Mai,ale też 3 letniej Lenki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka- ja sie nie dziwie- Julka ma 2-letniego kuzyna którego trzeba trzymac z daleka, bo jak nie to POBIJE malutką- i tu nie zartuje!!!a inny kolega ktory jest w tym samym wieku glaszcze ją i tuli tylko- tak naprawde obu musze nie spuszczac Julki z domu, bo nigdy nie wiadomo co im strzeli do glowy! dzieci lubia wkladac palce do oczu malych dzieci, siadac na nich- chyba w ostatnim Dziecku jest przy koncu artykul o tym jak sie zachowuje starsze o 2-3 latka rodzenstwo w stosunku do nowego domownika...Miki chyba tez tu pisala ze jej synek gruzl w palec u nogi mlodsza siostre- taka zabawa tylko;Pja ci sie nie dziwie a niech inni mowia i mysla co chca;) a co do wyjazdu to my jedziemy 4 czerwca, bo 10 mamy wesele przyjaciolki, włoszki i chcemy po drodze troche pozwiedzac: wieden, wenecja, florencja, verona,mediolan- bo wesele jest w Bergamo pod Mediolanem;) a wrocimy na weekend 12-13;) nie wiem czy uda nam sie w ogole poplażować, wiec raczej się na to nie nastawiam;) wiec nie bede miala problemu z plażą;) ale może na 1 dzień pojedziemy nad morze;) ale za to pod koniec lipca moi rodzice zabierają mnie z Julką do Ustki nad morze, więc wtedy może już troche berdziej będziemy korzystać z plaży, bo mam nadzieję Jula będzie już siedzieć;)pozdr ******Julia*****02.01.2010******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi oto że przy obu nie spuszczam Julki z oczu....nie wiem dlaczego napisałam taką głupotę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.....nici z morza-pada,zimno...brzydko:) ale jeszcze mamy 2 dni wolnego anika!!!!!!!!!!-mala rosnie jak na drozdzach.....i jeszcze pieknieje:) swietna jest....poza tym mam nadzieje,ze urlop sie uda:) ewelinka-ja popieram Cie,wiem co to znaczy to tylko ulamek sekundy nieuwagi i niestety moze wydarzyc sie tragedia...wiec dla bezpieczenstwa dalej uwazaj....ja tez mialam takich znajomych gdzie synek(jedynak) na wszystko mial pozwolenie....latal,bil,krzyczal....zadnej kary ani upomnienia!!!!!jakas parodia ale nic nie da sie zrobic bo rodzice i tak wiedza swoje.... dzisiaj poszlismy zrobic zdjecia do paszportow....mala usiadla 3 sekundy zdjecie zrobione...a ten rozbojnik zaczal sie drzec,ze on nie siada i wychodzi...do tatausia na raczki i w ryk...przekonywalam ze mamusia tez robi sobie i tatus i ze musimy bo lecimy do pl...ble ble ...na nic moje prosby ryk i tyle....zrobimy w domu i zmenia format...no bo jak inaczej,tak mnie wkurzyl..... dzis dostalam perfumy moje ukochane od meza i futeral nowy na aparat z okazji imienin:)ktorych nigdy nie obchodzilam a tu nagle a zmiana? no nic i tak sie ciesze:) mala jest taka marudna nie wiem czy brzuszek nie boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowa porą. U mnie dzis sliczna pogoda wiec wybylismy wszyscy na wies. Nasadziłam znowu sporo kwiatów,skosiłam trawe i posadziłam kilka drzewek.Mały spał jak zabity 3 godz pod rząd.A pozniej był grill. Az szkoda było wracac.Tyle ze nie zabralismy nic dla małego do kapieli,ani zadnych ubranek.Poza tym jeszcze zimno jest w domku w nocy a nie ma ogrzewania. Filipek własnie wykapany i zasypia w łozeczku. Strasznie pcha te łapki swoje do buzi i wokół ust dostał wysypki od sliny chyba.Smaruje mu kremem ale widze ze on to zjada. Macie jakies sposoby na taką wysypke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka782
witam mozna sie do was dołaczyc jestem mama prawie pieciomiesiecznego chlopca Oskara 05.01.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie nowe mamy serdecznie witamy;) To chyba juz będzie apel do wszystkich, aby na dole każdego wpisu było imię i data urodzenia naszych pociech, bo trudno się ogranąć;) jak dziewczyny robicie, żeby to się wyświetlało zawsze?za kazdym razem piszecie? Łapa moja tez pcha łapki non stop do buzi i strasznie się ślini, ale ja mam na to tylko jedną radę- "chodzę" i wycieram non stop, bo co mam zrobic?gdzies ostatnio czytalam co robic na taka wysypke, wiec jak znajde artykul jeszcze dzis dam Ci znac;) ****Julia****02.01.2020****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Miki ja tez mam dzisiaj imieniny, a Tobie wszystkiego najlepszego;) Z racji imienin nie pisałam dzis duzo, bo co chwile ktos przychodził itp a poza tym mały w nocy marudził nie wiem co mu było, chyba makaron który zjadłam wczoraj mu zaszkdził :O i bylam dzis nieprzytomna. Witam nowe mamusie :) Ja mam kolezanke ze starsza od mojego synka córeczka i ona tez jest strasznie zainteresowana dzidzią. Jak go chwyciła za raczke myslałam ze mu ja urwie i od tego czasu uwazamy na nią. Ale oczywiscie jej mamusia nie pozwala na to i mi tez dała "przyzwolenie" zeby jej nie pozwalac dotykac oskarka:) wiec tez uwazam ze sie rodzice powinni umiec zachowac bo dziecko ciekawe niczemu winne. Anika musisz wejsc w moje konto powyzej po prawej stronie i tam wpiszesz sobie tekst w tzw stopke:) dasz rade ;D to jest dobry pomysł bo widze ze jest nas coraz wiecej;) Majka ja tez mam Oskara, ma 3 miesiace:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witm!Ja po pracy,dzisiaj gor był super grzeczny,jadł bawił sie i spał przywlokłam sobie sukienkę na chrzciny,jedno z głowy nowe mamusie-witamy i zapraszamy eva-witaj po długiej przerwie,pogodę miałaś nie zaciekawą;my z małym wybieramy się zimą do Irlandii,ciekawe jak rozbójnik będzie się zachowywał;dzisiaj obrócił się nad ranem w łóżeczku,tak że nóżkę i rączkę miał między szczebelkami,muszę go za każdym razem ubierać w śpiwór do spania,bo w tych śpiochach ma więcej miejsca do kopania;tak się rozszalał z tym przewracaniem że szok anika żeby mieć ten napis musisz wejść i zarezerwować sobie swój nik i tam możesz dodać opis,ja tak robiłam codo ślinienia się to ja też cały czas chodzę i wycieram,mój też ma delikatne chrostki koło ust,więc fajnie by było jakbyś anika znalazła ten artykuł z moim autem już postanowione że kupujemy,powiedziałam że chce i koniec,teraz będę musiała od początku przyzwyczajać się do jazdy,trochę się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do dzieci które lgną do małego to jak coś prubują kombinować to od razu jest reakcja ze strony rodziców;czesto widujemy się z 4-letnią córeczką znajomych,ale ona wie co mazna,bierze małego na kolanka i trzyma,oczywiście jej pomagamy:-)poprostu jest bardzo czuła,natomiast syn od szwagra ma 6 lat i jest straszny,drze sie i wymachuje rekami nad Igorem,jak juz warjuje to poprostu jest wyprowadzany albo jada do domu,szczególnie jak jestesmy u tesciowej;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak bedę pisac na raty:-) miki to fajnie że dostajesz prezenty,ja mam imieniny 21 06,ale też nigdy nie obchodzimy,ani urodzin,nie przywiązujemy się do dat teściarka to ty nauczycielką jesteś:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobena-no to wszystkiego naj....naj....i oby wszytskie marzenia sie spelnily:) martita-ty lepiej opowiedz jak ta sukienka wyglada kochana....a jakiego koloru? anika-a na tych zdjeciach to mala juz siedzi!!!??? czy musisz ja jeszcze podtrzymywac? lapa-tez bym posiedziala na wsi....ale dopiero w PL.... a to jest Wasz domek?czy jak? ja tez witam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpiszcie sie takze w tabelke:) NICK...........WIEK....DATA UR. DZIDZI.......IMIE.........DZIECI......WOJ MONIKADDD....23...........27.03.2010........KSAWERY....1. .......PODLASKIE Eva1977........32...........30.11.2009.........Mateusz... ..2.......OPOLSKIE Anika1502......26...........2.01.2010.........Julia..... .....1........MAŁOPOLSKIE martita__85...25...........26.02.2010.........Igor....... . .1.. ........ŚLĄSKIE dobena.........29............3.03.2010........Oskar...... .. .1. .......WIELKOPOLSKE miki13..........25............26.11.2009.......Liliana... .....2..........SURREY teściarka......29............17.02.2010.......Iga....... .....1.........śląskie 1wute1.........26............11.09.2008.......Nina....... ...1.......małopolskie amerrka......28..............21.04.2010......Piotruś.... ...........po morskie łapa..........36...........15.02.2010.......Filip....... .2własnych 1 przysposobione......podkarpackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście dziewczyny wszystkiego najlepszego!! co do sukienki to jest w granacie,przed kolana i wycięciem na biust ,o góry ma kokardę i paski biało granatowe,zrobię zdjecie i wkleję bo ciężko mi opisać,mam koralowy żakiet z tego samego materiału w domu i super to wygląda,a najwazniejsze że moge w niej chodzić wszędzie anika wyślij też mi nowe zdjęcia Julki,albo powiedz gdzie mogę zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×