Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

katja gratulacje ira testy robi sie mniej wiecej od 10 dc podobno najlepiej popoludniu, sika sie na nie 10 sekund jesli sa to paskowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy ilo dniowe masz cykle, owulacja zwykle powinna wystepowac mniej wiecej 14 dni przed @, wiec testy mozesz zaczac okolo 20 dni przed @, musisz obliczyc ze swego cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
cykle mam regularne 30 dni dni plodne obliczam z kalendarzyka i moze mam pozniej i nie moge zajsc po sluzie nie dojde bo nie mam dlatego juz kupilam len a w ktorych godzinach ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli cykle masz regularne to owulacja powinna byc mniej wiecej 16 dc, testy zacznij moze od 10dc, tak w godz 14-20 ktora ci pora wygodniejsza, jesli testowa bedzie slabsza kolorem od kontrolnej, to powoli zblizac bedzie sie do owulacji, jesli testowa bedzie taka sama lub mozniejsza od kontrolnej to w tym dniu do 2 czy 3 dni z kolei moze nastapic owulacja, ale tego testy nigdy ci nie potwierdza, zacznij starac sie zaraz po @ to zwikszysz szanse :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja do Was chętnie dołączę, o ile wolno... Ale zacznę od początku: Ania (prawie) 21 lat, 13 cyk starań, 3 z nowym lekarzem. Mieszkam koło Bydgoszczy. Mam PCO, brak owulacji od kilku ładnych miesięcy i dużo złych przeżyć związanych z poprzednim lekarzem... Mój mąż ma teratozoospermię (lekarz określił, że w takim stopniu możliwe jest zapłodnienie, ale dał mu na to Pentohexal 600 i Androvit - bierze go już 3 miesiąc) Na wizycie u gina 8 kwietnia po stymulacji CLO miałam 2 pęcherzyki (12 i 18 mm), był to 8 dzień cyklu. 11 kwietnia na USG wyszło, że pęcherzyki same pękły. Była moja pierwsza od nie wiem kiedy owulacja. Dostałam luteinę dopochwową 2x1 i zalecenie zrobienia testu ciążowego po 28 kwietnia. Nie mogę się doczekać wyniku, a jednocześnie boję się go... Dzisiaj rano strasznie mi żołądek zmuliło, na sam zapach mojej zupki mlecznej, któą zawsze wcinam na śniadanie mnie odrzuciło. Mam strasznie drażliwy biust, a w szczególności sutki od może 3 dni, dotyk mojego męża sprawia mi więcej bólu niż przyjemności... Do tego od soboty chodzę strasznie zmęczona, ale może to spowodowane jest baniem Luteiny i przeziębieniem? Co Wy o tym myślicie? Będę wdzięczna za jakieś rady, czy dobre słowa. Ja powiedziałam tylko mężowi o pękniętych pęcherzykach, reszcie rodziny powiedziałam, że nic nie urosło. Boje się, że będą za mną chodzić jak w zeszłym miesiącu, że jestem w ciąży... A nie byłam, bo choć pęcherzyk był, to nie pękł tylko zrobiła się torbiel 6x6,5 cm. To nie było miłe, ani łatwe... Poprzedni lekarz o którym wspomniałam wcześniej we wrześniu powiedział mi, że jestem bezpłodna (teraz wiem, że takiego określenia się nie stosuje, bo nigdy nie można być pewnym), przez co oblałam rok na studiach (miałam poprawkowy egzamin na który nie poszłam z powodu "czarnej rozpaczy"). Do tego że man hiperprolaktynemię, której mój obecny lekarz nie stwierdził. Przez tamtego byłam faszerowana Dostinexem, na który wydawałam kilkaset złotych miesięcznie, do tego Luteiną podjęzykową i w końcu CLO właściwie bez żadnej kontroli (no chyba, że wliczyć testy owulacyjne, które jak się już teraz dowiedziałam wychodzą pozytywne nawet jak pęcherzyk nie pęknie...). Po roku leczenia u pani doktor miałam przez 3 miesiące non stop krwiste plamienia. Teraz już wszystko jest dobrze. Mój organizm się uspokoił. Długi zaciągnięte przez kilka miesięcy brania Dostinexu spłaciliśmy. Do lekarza chodzę prywatnie. Wizyta kosztuje nas 60 zł (wliczone w to jest USG ginekologiczne) Mam nadzieję, że nie zanudziłam ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kotomirka pewnie ze wolno :) ciekawa ta twoja historia, i wspolczuje poprzednich lekarzy, co do luteiny to ciezko stwierdzic bo na kazdego dziala inaczej, ja bralam lutenyl na wywolanie to to samo co luteina, i czulam sie po niej nie dobrze i zmeczona, senna, ale to moj przypadek, tez biore clo ale teraz mam przerwe do konca kwietnia, byc moze u ciebie to ciaza, nie denerwuj sie bo to nie potrzebne, wszystko sie wyjasni za jakis czas, badz dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeżynka staraczka
Katja, gratuluję! wiedziałam, wiedziałam, wiedziałam :) ale to faktycznie podnosi na duchu, jak ta tabelka dolna się wypełnia... po tak długim okresie próbowania.... Ira, koniecznie wykonuj test owu codziennie mniej więcej o tej samej porze i przed testem nie pij zbyt dużo przez jakieś dwie godzinki... może się okazać, że będziesz potrzebować dwóch opakowań... ja jak robiłam pierwszy raz zaczęłam 9 dc (zgodnie z instrukcją, bo mam 26 dniowe cykle), zużyłam całe opakowanie a tam drugiej kreski ani śladu... zestresowałam się i od razu stwierdziłam, że pewnie nie mogę mieć dzieci... bo według kalendarzyka i kalkulatorów miałam mieć owu ok. 12-13 dc... przy następnym cyklu kupiłam dwa opakowania i wyszło mi, że mam później owu, mimo stosunkowo krótkiego cyklu, bo dopiero ok. 16 dc... i potwierdziło się to w następnych cyklach... co prawda jak na razie tylko raz wstrzeliliśmy się z mężem akurat w tamten termin ale wtedy nic nie wyszło... ale w tym miesiącu też jadą na testach owu (podobnie jak ty śluzu mam mało...) i na oeparolu do owu... i trzymam sama za siebie kciuki hi hi :D słuchajcie, a jak wy się zapatrujecie na to, co czasem w niektórych miejscach piszą, że warto na "rozluźnienie" winka się napić przed przytulaniem... że to pomaga znieść staraczkową blokadę i ciało się bardziej rozluźnia i jest większe prawdopodobieństwo...? Czytałam też gdzieś, ale to akurat wydaje mi się bzdurą, że większe prawdopodobieństwo zajścia jest wtedy, kiedy kobieta nie ma orgazmu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świeżynak z tym winkiem to pewnie prawda bo nie jesteś spięta i tyle o tym nie myślisz, z tym, że raczej przy samym robieniu dzidziusia to tylko większa przyjemność a tak to musiałabyś przez najbliższy tydzień codziennie się winkiem rozluźniać żeby zadziałało bo za nim się zapłodni i zagnieździ to trochę czasu mija :D a orgazm raczej nie należy do środków antykoncepcyjnych :D dobre tego nawet nie słyszałam o tym orgaźmie ;D co ludzie nie wymyślą :D a i ja też trzymam za ciebie kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja wiem, to orgazm kobiety i mężczyzny w tym samym momencie pomaga plemnikom dojść gdzie trzeba ;) A jak testy owulacyjne to przez allegro warto kupić 1 zł za sztukę, a w aptece ok 20 zł za 5... Więc przy zakupie 10 testów już 40 zł, a za tą cenę ja kupiłam 40 testów owulacyjnych + 5 ciążowych gratis. Na prawdę się opłaciło. Mi ginekolog kazała robić testy co drugi dzień między 20, a 22 :) Anvers ja po prostu jestem stworzona panikarą... ;) Ale odkąd was znalazłam jest mi lepiej. Nie przeczytałam jeszcze wszystkiego, ale to nadrobię. Jeszcze chciałam zapytać co do luteiny dopochwowe, czy któraś z Was o ile brałyście miała "swędzący" problem?? No i mam problem z zalogowaniem ;( Piszę teraz jako niezalogowana. Bo się loguje przechodzę na forum i już nie jestem zalogowana... Aż się zestresowałam ;) Dobranoc Kobietki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja cały czas przyjmuje luteinę i to w hurtowych ilościach bo 12 dziennie i nic mi od tego nie jest, ale może jak ktoś jest wrażliwy to coś tak może dopaść bo ja do takich osób nie należę , ostatnio zapalenie miałam po antybiotykach albo basenie ale to raz na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, bylam w poniedzialek u gina. Zaczelam rozmowe od tego, ze wiem ze jest jeszcze za wczesnie na panike, ale chcialam sprawdzic co na ten moment mozna zaobserwowac. Powiedziala ze mam piekny pecherzyk, ktory peknie dzis lub jutro, ale jesli peknie. Wiec ide w piatek zobaczyc czy pękł. Powiedziala ze jak 6 miesiecy nie bedzie efektu to wtedy badanie nasienia, bo nie ma co kobiety od razu meczyc badaniami:). Jestem ogolnie pesymistka i jakos, na razie, nie wierze ze nam sie uda w tym cyklu. Na szczescie ostatnie dni cyklu spedze na wyjadzie majowym, wiec mam nadzieje ze mi tak psychika nie bedzie dawala popalic. Gratuluje kolejnym przyszlym mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dwie koleżanki też tak mają, przerąbane , ale odpukać mnie się nawet bakterie boją :D hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
dzieki dziewczyny no zobaczymy co to bedzie.... trzeba miec nadzieje.... no i trzymam kciuki za ciebie sniezynko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katja27- podaj nam swoj wiek date porodu i skad jestes to uzupelnimy dane do tabelki :) Kotomirka- wpisalam cie do naszej tabelki :) NICK.............CYKL STARAŃ......WIEK......DATA NAST @........MIASTO AniaMyszula..........5.............23..........27.04.11. ..........Koszalin madzia................1..............21..........27.04.11 ...........warszawa Kotomirka............13............21.........28.04.11............ok.Bydgoszczy Kinga1988...........2lata...........23..........30.04.11. ..........Jastrzębie Zdrój 192837465...........12.............26...........30.04.11. . . ........śląsk cocacolagirl..........14............26............3.05.11 ............Łódź Maria.D83.............3.............27............4.05.11 ...........Koszalin świeżynka.............2.............30...........4.05 .11............warszawa Kreyyzolka ........w lipcu.........22............5.05.11............st-g ewuś90..............lipiec...........21...........05.05. 11 ... ......Żory mongrana.......1/przerwa?.......32...........5/8.05.11... ......pod Berlinem ada111................6..............23...........07.05.1 1...........szczecin Greczen...............9..............29..........7.05.11 ...........wielkopolska klara1984.............8..............27...........8.05.11 . .........lubelskie Mloda Mama 2010....2.............26..........10.05.11............UK Xenia33...............4..............33.......... 11.05.11 ..........Wrocław gosia 34...............3.............34...........11.05.11...... . ...O-E Sippelsweg............5.............28...........12.05.11 ..........świętokrzyskie Panterka1981........4..............30..........12.05.11.. .... ....małopolska Pechowa..............1.............22...........15.05.11 ...........śląsk Tygrysek333.........2.............25...........15.05.11.. ..........Warmińsko-Mazurskie ira1...................6...............26..........19.05. 11...........UK anvers................5..............26...........1.06.11 . .........Antwerpen NICK.........CYKL STARAŃ.......WIEK......W OCZEKIWANIU NA @......MIASTO ChceByćMamą....początki........27..........14.04.11.. . .......UK Ania29.................11............29..........14.04.11 ............rzeszów Cherry22.............2..............24..........6/7.04.11 ..........wielkopolska ajlin.....................3.............23...........6.04 .11.............dolnoslaskie monia_aa.......3/przerwa........23...........21.03.11.. . .......OK/KALISZA zuza22................rok...........23...........14.03.11 . .........Częstochowa Katie84.................5.............27.........25/26.0 3 .11.......Kraków Madzii22........3/PRZERWA.......22..........25.02 .11 ..........Wielkopolska frycia.1987..........1...............24................?? ?.. . .........słupsk ANUSIA86.............1...............25...............??? .. .. .........zielona góra Milenkaaaaa.........2...............22...............??? . ..............szczecin Fistacja.............25..............??? ..............???.................Skarżysk **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK......DATA PORODU.....PŁEĆ.....PO KTÓRYM CYKLU ......MIASTO pablinka.............27...........25.11.11........???. ..........3..........MANCHESTER barbera............29.............8.12.11.........???.... .....długo......wielkopolska nietoperek333.....28............8.12.11.........???...... ....2..........Bielsko-Biała olcik777............26............11.12.11.......???. ..........5..........Małopolska Ania282.............27...........11.12.11........???..... ......7..........małopolska Karolka8512.......25 ...........18.12.11 .......???...........3..........ok.Szczecina pani_biedronkowa...24.........24.12.11.......???......... ..4..........gdańsk katja27...............???............???.............???...........rok........???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania282
Hej :* przeczytałam wasze wypowiedzi co do kupna samochodu i szału chłopaków, i tak,mój mąż dwa miesiące temu kupił sobie motor, wymarzony itp,wtedy to daliśmy sobie na luz z obsesją ciąży, samochód już mieliśmy ale mój M marzył o 2 kołach,były plany na wakacje że zwiedzimy pół Polski na tych 2kołach itp... Mąż też świata nie widział poza motorem, pół dnia z motorem spędzał,ale ja mu awantur nie robilam bo w nocy stęskniony sam 'mnie podrywał' :D no i miesiąc po zakupie zaciążyłam :) ja mojego M np na badania kontrolne do gin,lub badanie usg dopochwowe nigdy nie zabieram, nie chce żeby widział jak obcy facet mi tam zagląda :D tzn ja bym sie źle czuła,a mój M pewnie też... Na usg brzuszne idzie ze mną co do porodu, mąż chce być przy porodzie ale się boi :) ale za to ja nie wiem czy ja tego chce... Moja mama będzie gdyż zna personel na porodówce i wiem że przy niej mi krzywdy nie zrobią plusy posiadania znajomości w szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana. jak na razie jestem nieprzytomna i nie wiem co sie dzieje co do chodzenia do gina z mezem, to moj ze mna jest, ale na czas badania sie ulatnia. zle znosi widok dotykajacego moich okolic intymnych faceta:) wczoraj bylismy ze szczeniakami u weta. wszystkie zdrowe i ladnie sie rozwijajace suczki;) towarzystwo odrobaczylismy, za tydzien dwa jedziemy na szczepienie i szukamy im nowych domkow. katja-- gratulacje. ja mialam wczersniej straszne problemy z lapaniem infekcji, ale po wymrazaniu nadrzerki jakos cudownie zniknely i od tamtego czasu mam spokoj. od czasu do czasu biore lacibios femine, albo inny probiotyk i jest luzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeżynka staraczka
Cześć dziewczynki! Wiecie, z tym winkiem i z orgazmem to było tak raczej gwoli przytoczenia, co niektórzy wymyślają na tet tematy ;) myślę, że tyle w tym prawdy, co w tej szklance coli przed przytulaniem ;) A ja wczoraj zadowolona wybrałam się do gina z moją wielką listą pytań i wątpliwości inspirowaną tym topikiem a pani w recepcji mi mówi, że zapisana owszem jestem, ale na przyszły tydzień ;) kiedy ja w najlepsze będę w Anglii się bawiła... hi hi, nie ma to jak moje roztrzepanie :) więc zapisałam się na piątek rano, mam nadzieję, że uda mi się z pracy na chwilkę urwać... będę akurat przed owu, więc będę nalegać na ten monitoring :) a co do ew. porodu, ja też zamierzam zamówić sobie przede wszystkim obecność mojej mamy.... wiem, że mój m. będzie mnie wspierał itd., ale on sam będzie panikował, więc potrzebny mi będzie ktoś, kto będzie trzymał rękę na pulsie a moja mama się do tego idealnie nadaje :) Miłego dnia kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pewnie zajęte porządkami na święta już i pewnie tak cisza, ja to dziś w końcu wyszłam do mojego ogródeczka na działce a co do wariacji facetów na punkcje aut to chyba kazdy ma,moj to samo choć ostatnio marzy mu sie motor,ale niestety musi poczekac na jego kupno:) a u mnie nadal brak@, dostalam luteine na 5 dni po 2x1 no i zobaczymy co z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to z przygotowań do świąt musiałam rezygnować, bo mm zapalenie pęcherza i tak mnie boli, że nie mogę się ruszyć ;( Dostałam jakieś ziołowe od lekarza, bo antybiotyku nie może mi dać skoro nie wiadomo. Sama już nie wiem co mam robić, by przestało boleć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panterka1981
Hej dziewczyny :) witam nowe staraczki :) ja robiłam prywatnie cytologie i wyszło wszystko ok , z wyjątkiem drożdżaków. byłam wczoraj u gina i powiedział, ze to normalne u młodych mężatek, dostałam tabletki dopochwowe, doustne tez i clotrimazolum, dziewczyny czy któraś z Was miała takie problemy? Czy trudno wyleczyć drożdżaki? Dodam jeszcze, że nic mnie nie bolało, nie piekło, nie miałam żadnych dziwnych upławów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panterka1981
Acha dodam jeszcze,że teraz mam najlepszy czas by dorwać mężusia, ale niestety teraz możemy zapomnieć o współżyciu . dodam, że lekarz przepisał też leki dla mojego M, i oboje się leczymy, za 2 tyg mam przyjść do gin na badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
hej wszystkim dzisiaj u mnie 2dc i pozostaje czekanie... he he... no i dzisiaj wchodze na wage a tam 1kg mniej przez ten miesiac przytylam 6kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:)Panterka ja tez tak miałam tylko,że mnie piekło,bolało i swędziało.Też dostałam tabletki doustne i dopochwowe i raz dwa mi przeszło i zakaz współżycia na czas leczenia infekcji. A na jakie badania masz iść?a mężowi przypisał androwit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×