Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

dlaczego najlepszych??? czy to wazne kiedy Wam się uda, to tylko takie gadanie że latem to lepiej bo owoce i warzywa i takie tam.. a mi teraz 4 miesiąc się zaczyna brzuszek rośnie i upał nie daje mi zyć, byłam w sklepie i myslałam że padne przy tej ladzie tak goraco i niedobrze mi było, jak zajdziesz na jesień to urodzisz na wiosne:)bedzie ciepło, od razu na spacerki z maluszkiem bez zbednego ubierania i przebierania ...szukaj pozytywów kochana, bedzie dobrze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ni ewiem jak jest po poronieniu, ale po porodzi eorganizm jest gorzej wykonczony, ja urodziłam mojego syna 2 kwietnia , miesiąc pużnije dostałam okre 5 maja i lekarka powiedziała żeby od razu od nowego cyklu się starac zanim organizm zapomniał o ciąży, pytałam o moją macice czy ona da rade a lekark apowiedziała tak, twoja macica sama zdecyduje czy da rade, jak zarodek sie zagnieździ to znaczy że jest gotowa mimo tego ze przez pare miesięcy nosiła już jedno dziecko, zaszłam w ciąże od razu w maju a lekarka wiedziała że przyjde do niej lada chwila al ejednoczesnie była w szoku tertaz jestem po badaniach na wszystko watrobowe, morfologia , mocz, bilirubiny, cyto, toxo i wyniki są lepsze niż przed ostatnią ciążą natura wie co robi, od was zalezy kiedy zaczniecie próbować, ale pamietaj to twój organizm zadecyduje czy przyjmnie ta ciąże czy nie jeśli jestes nie gotowo pod kątem biologicznym to i tak zarodek się nie zagnieździ ale to moje skromne zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki vixwoman :-D nasz lekarz chce sprawdzic homeostaze. Niech sobie sprawdza ale to przeciez nie wyklucza staran... Mam tendecje do reumatyzmu to moze z moja homeostaza faktycznie cos nie tak. Wlos sie jezy na glowie, jak si epomysli, ile rzeczy moze byc nei w porzadku... Lato to nie tylko dobry okres bo owoce i warzywa ale przede wsyzstkim dlatego, ze jestesmy duzo poza domem, plywamy, wypoczywamy, jestesmy bardziej na luzie. Ja na wisone za bardzo schizowalam. Teraz mam mniej czasu na rozmyslania. Jesienia znow zaczne latac po scianach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monograma przykro mi :( nam lekarz powiedział,że po pierwszym okresie możemy działać,jeśli badania będą ok. U nas było to później bo już ponad 10 tydzień. powodzenia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniaa - dzieki. pierwszy okres czyli drugi cykl? Bo u mnie funkcje okresu pelni poronienie, bo to byl dopiero koniec 5 tc (20 dni po owu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam łyżeczkowana,też miałam niewielkie krwawienie i pierwszy okres liczyłam ten po tym łyżeczkowaniu. Udało nam sie zajść w ciąże 10 cykli po stracie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny. naczytalam sie teraz o aspirynie i heparynie i nijak sobie tego nie wyobrazam... codziennie jezdzic na zastrzyki i rozwalic sobie zoladek aspiryna? (mi nie wolno lykac aspiryny ze wzgledu na ryzyku wrzodow). Ja mam tendencje do zylakow i reumatyzmu, wiec moze jest cos na rzeczy z ta krzepliwoscia... Jestem strasznie skolowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monograma ja do 12 tyg w tej ciąży brałam duphaston i właśnie aspirin protect żeby skrzepów nie było. Zresztą w poprzedniej ciąży też brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coraz bardziej to sie robi wszystko skomplikowane... Boje sie nastepnej ciazy... :-( I tak bardzo jej chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doskonale Cie rozumiem... sama jestem w strachu przed każdą wizytą... ale musimu wierzyć,że będzie dobrze i odganiać złe myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mongrana-- mnie powiedzial, ze moge probowac od razu. ze sama sie oczyscilam, wiec nie ma zadnych medycznych przeciwskazan. owszem mozna zrobic przerwe by emocjonalnie dojsc do siebie ale nie jest ona wymagana. co do aspiryny to wiem tylko ze to nie jest zwykla tylko jakas slabsza. a co do wiedzy to ja wiem, ze ona bolu nie zmniejsza. sama mimo, ze wiem nie czuje sie zachwycona ze mam ta wiedze. ale po ponad 2 tygodniach bol robi sie mniejszy. mnie gin kazal zrobic jeszcze badanie na jakies przeciwciala, ale nie pamietam na jakie, jak bede w omu to napisze. podobno one trudniaja zagniezdzenie i rozwoj prawidlowy zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie te przeciwciala - tez o nich slyszalam. W Niemczech te przeciwciala, genetyka i krzepliwosc sa wszystkie pod pojeciem "Gerrinung" (gdybys kiedys szukala czegos na ten temat) - np. jest tu: http://www.wunschkinder.net/theorie/ursachen-der-unfruchtbarkeit/fehlgeburt/stoerung-der-blutgerinnung/ Po polsku jest tutaj: http://www.maluchy.pl/forum/Badania-po-poronieniu-przed-kolejna-ciaza-Warto-wiedziec-t2909.html Z tego co wyczytalam na polskich i niemieckich stronach to sa bardzo wazne badania, mozna i o 50% zmniejszyc ryzyko poronienia. Co gorsza te cholerstwa lubia isc w parze z tarczyca... Takze wszystko z jednej strony do mnie pasuje. Z drugiej strony ja mialam pare lat temu operacje i musieli mi badac krzepliwosc i bylo o.k. Ale tarczyce tez mialam o.k., wiec niczego w zyciu nie mozna byc pewnym... Jezeli bym zaszla na urlopie to nie dostajac lekow, o ile bylyby one konieczne, znow poronie... Zamiast sie odprezac to z kazdym cyklem dochodzi nowy powod do schizowania... I z romantycznego starania zostaje zimny proces medyczny. Niedlugo dojdzie do tego, ze czescie bede oddawac krew niz sie mezowi :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mi jeszcze przychodzi do glowy - moje miesiaczki wszystkie to nic tylko skrzepy, zadnej zywej krwi, wylacznie skrzepy. Czy to moze jednak cos oznaczac? Zawsze myslalam, ze tak wyglada prawidlowa @, lekarze tez tak uwazali. teraz watpie juz we wszystko :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Monograna wiem przez co przechodzisz... A co do czekania, wydaje mi się, że nie musisz czekać ja musiałam odczekać 3 miesiące, ale poroniłam w 10 tygodniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mongrana ja też poroniłam w 5/6 tygodniu krwawienie trwało 3 dni pozniej tylko plamienie, USG miałam po ch7yba 10 dniach po krwawieniu i lekarz sam był zdziwiony, i stweirdził,że się b.rozregulowałam bo już tak wcześnie zobaczył,że mam owulacje i tego dnia pęknie pęcherzyk,i powiedział,że próbować juz tego dnia i następnego. próbowaliśmy.., po czym po kolejnych 2 tygodniach miałam wszytskie objawy ciąży, po kolejnych 2 tygodniach poszłam na bete i wyszła 0. co ta nasza psychika potrafi z nami zrobić, a już myslałam i się cieszyłam,że może się udało,że tu taka strata taki ból i żal, a tu może taki prezent... a tu nic wielkie zero! Teraz koniec lipca początek sierpnia miałam dni płodne, miałam na początku zapalenie pęcherza, ale wszystko ładnie wyleczyłam, w dniu owulacji i dzien po się straliśmy ale pewnie i tak nic z tego nie będzie... Jestem 5 dni po owulacji i staranku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monogram bardzo mi przykro. u mnie to juz 8 tc. czuje sie dobrze, wyniki wszystkie mam wzorowe a moje maleństwo ma już 2 cm. dziewczyny co było powodem poronień w 10 tc? czy coś przeczuwałyście. bo ja myslałam ze najgorsze juz za mną czyli początki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu maleństwu nie biło serduszko. Każdy lekarz mówi inaczej, ja miałam już dość dużą macicę i musiałam poczekać aż powróci do "standardowej" wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u Naszego Dzieciątka przestało bić serduszko... :( ale teraz wiem,że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Wam wszystkim, jestescie kochane :-D Przyznalam sie dzis mojej szefowej do poronienia (lekarz mi powiedzial, ze mam nie isc do pracy ale ja sie fizycznie czulam w miare a psychicznie w domu sie tylko wykanczalam, wiec jednak pojechalam do pracy) i dobrze mi to zrobilo, bo sobie pogadalysmy od serca. Moja szefowa w pierwsza ciaze zaszla w wieku 36 lat a w druga w wieku 38 i ma dwojke cudownych dzieci (znam oboje, teraz maja 5 i 7 lat) i jej przejscia z niemieckimi ginekologami byly IDENTYCZNE jak moje. I wszystkich jej kolezanki tez. Takze nic mi nie da zmiana lekarza czy nastawienia - jaka by taktyke nie obrac, do kogo by nie trafic i kim by nie byc - traktuja kazdego rownie obcesowo. Robia wylacznie super drogie badania (np. genetyczne) - zeby wydoic pieniadze z kasy chorych a dobro pacjenta maja w nosie - nie szukaja prostych a skutecznych rozwiazan. U niej jednak to paradoksalnie pomoglo - byla tak wsciekla na lekarzy, ze tupnela noga, olala wszystko... zaszla i urodzila. Pocieszyla mnie tez, ze jedna babka u jej meza w rodzinie ronila CZTERY razy raz za razem a potem i tak miala czworke (CZWORKE) zdrowych dzieci - ostatnie urodzila w wieku 43 lat. Badania na zakrzepice jednak by zrobila, bo zna tez przypadki wywolanej nia bezplodnosci, przedwczesnego porodu a nawet uposledzenia u dziecka, wiec lepiej dmuchac na zimne. Mialam watpliwowosci, czy sie wogole przyznac, ze sie staramy ale ta rozmowa mi jednak dobrze zrobila. Zreszta przeciez sie chyba domyslala, ze w naszym wieku, 2 lata po slubie to sie raczej mysli o dzieciach :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anvers, Vix, Mongrana dzięki! Mój M sie wyprowadził, a ja mieszkam z rodzicami. Rozstaliśmy się w zgodzie, bo oboje wiemy, że zawiniliśmy. Mój nowy ma raka i wyjeżdża do Angli na leczenie;/ A że ja mam studia to nie chce mnie zabrac ze sobą, więc musze czekać tutaj. Zmęczona juz jestem. A tutaj jak Was czytam to jestem przerażona! Dziewczyny bądźcie silne :* Każda z nas znajdzie swoje szczęście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotomirka - my to my - u nas wszystko kreci sie wokol ciaz - czasem sa to wiadomosci szczesliwe, czasem bolesne. Ale to Ty zostaniesz chyba u nas krolowa sensacji. Szczerze Ci jednak powiem, ze to z tym rakiem i Anglia nie brzmi mi przekonywujaco. Ty mu wierzysz? Mnie to smierdzi na odleglosc. Od kiedy to sie jezdzi do Anglii na leczenie? O roznych krajach slyszalam - o Niemczech (np. ortopedia), Rosji (okulistyka), Francji itd. ba - Arabii Saudysjkiej ale Anglia???? A Ty masz zreszta teraz wakacje. Tu mi sie wszystko kupy nie trzyma. Co Ty o tym wszystkim myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierze, bo mam dowody :) A czemu tam? Jego wujek pracuje z jakimś tam prof. niby bardzo dobry. Dlatego. Objawów choroby nie można udawać. Nie aż tak.. Na początku też nie wierzyłam. To wszystko było takie przerysowane i nierealne. Nie chciało sie trzymać kupy. Ale znam jego siostre i brata i oni to potwierdzają, dokumentacja też. Nie mam się do czego doczepić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualniam:) jestem po prenatalnych, wszystko ok, maluszek ma 5,95 zm i waży całe 60 gram:)) wszystkie parametry idealne, a moja gin powiedziała że mamy nastawiac się na różowe, bo siusiaka to już tam nie bedzie:) NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIASTO Virtualia............2...........33.............6.08.11.. . .. ....UK Xenia33.......7/przerwa.....33............ 9.08.11..........Wrocław Tygrysek333.......5...........26.............9.08.11..... . ...Warmińsko-mazurskie natka89............2............22...........10.08.11 .........Starogard Ania29.............15...........29............12.08.11.. ......Rzeszów Katii82..............3...........29............15.08.11.. .... ..Pomorskie Greczen...........15...........29............15.08.11.... .....wielkopolska zawiedzona.....6-koniec.....23.......ok. 23.08.11. ........Podkarpacie Kotomirka........?..............20........ok.24.08.11.... ......ok. Bydgoszczy NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO Pechowa............4...........22.............3.08.11.... . ....śląsk gosia 34............6............34............ 3.08.11..........O-E Madzii22............6...........22...........28.07.11.. . ......Wielkopolska ewuś90..............1...........21...........27.07.11 ..........Żory AniaMyszula........8...........23...........23.07.11. .........Koszalin świeżynka..........4...........30...........16.07.11 ..........warszawa Mloda Mama2010..4...........26...........12.07.11...........UK BlackRosssa........8...........27............7.07.11.. . .......Rzeszów Panterka1981.....5............29.............???.... ............małopolska cocacolagirl.......16...........26.............???....... .........Łódź anvers..............6............26.............???...... ..........Antwerpen Sippelsweg.........7............28.............???.. ..............świętokrzyskie **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.......???. .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.......???.... ......5.........Kraków olcik777...............26.......04.12.11....dziewczynka ........5...........Małopolska barbera...............29..........8.12.11...dziewczynka ...długo....wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11........???...... ....2.........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11........???.... . ....7.........małopolska Karolka8512..........25 ........18.12.11 .......???...........3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11........???......... .4.........gdańsk Ira1....................27........25.01.12........???. .........6.........UK moniaa_aa............23........26.01.12........???..... .....1.........wielkopolska vixwoman.............25........09.02.12...dziewczynka??.... .1..........śląsk kozza..................27........12.02.12.........??? .........3..........okolice Łodz ChceByćMamą.......27............???.............???.... .....???.........UK klara1984.............27............???.............???.. .......10........lubelskie ada111...... .........23............???.............???...........7...... ...zachodnie Maria.D83............27............???.............???... ........6.........Koszalin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie @ przylazla az 5 dni wczesniej,zamiast coraz lepiej to jest coraz gorzej:( NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIASTO Virtualia............2...........33.............6.08.11.. . .. ....UK Xenia33.......7/przerwa.....33............ 9.08.11..........Wrocław Tygrysek333.......5...........26.............9.08.11..... . ...Warmińsko-mazurskie natka89............2............22...........10.08.11 .........Starogard Katii82..............3...........29............15.08.11.. .... ..Pomorskie Greczen...........15...........29............15.08.11.... .....wielkopolska zawiedzona.....6-koniec.....23.......ok. 23.08.11. ........Podkarpacie Kotomirka........?..............20........ok.24.08.11.... ......ok. Bydgoszczy Ania29...........16.............29............3.09.11..............Rzeszów NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO Pechowa............4...........22.............3.08.11.... . ....śląsk gosia 34............6............34............ 3.08.11..........O-E Madzii22............6...........22...........28.07.11.. . ......Wielkopolska ewuś90..............1...........21...........27.07.11 ..........Żory AniaMyszula........8...........23...........23.07.11. .........Koszalin świeżynka..........4...........30...........16.07.11 ..........warszawa Mloda Mama2010..4...........26...........12.07.11...........UK BlackRosssa........8...........27............7.07.11.. . .......Rzeszów Panterka1981.....5............29.............???.... ............małopolska cocacolagirl.......16...........26.............???....... .........Łódź anvers..............6............26.............???...... ..........Antwerpen Sippelsweg.........7............28.............???.. ..............świętokrzyskie **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.......???. .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.......???.... ......5.........Kraków olcik777...............26.......04.12.11....dziewczynka ........5...........Małopolska barbera...............29..........8.12.11...dziewczynka ...długo....wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11........???...... ....2.........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11........???.... . ....7.........małopolska Karolka8512..........25 ........18.12.11 .......???...........3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11........???......... .4.........gdańsk Ira1....................27........25.01.12........???. .........6.........UK moniaa_aa............23........26.01.12........???..... .....1.........wielkopolska vixwoman.............25........09.02.12...dziewczynka??.... .1..........śląsk kozza..................27........12.02.12.........??? .........3..........okolice Łodz ChceByćMamą.......27............???.............???.... .....???.........UK klara1984.............27............???.............???.. .......10........lubelskie ada111...... .........23............???.............???...........7...... ...zachodnie Maria.D83............27............???.............???... ........6.........Koszalin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vixwoman no to super ze dziewczynka. ja tez bym chciała pierwsza córeczkę. który to tydzień u Ciebie bo ja jutro zaczynam 9, a na kolejna wizyta mam przyjść w 13 tc. myślisz ze już wtedy zobaczę pleć dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje, że w 13 tygodniu to raczej trudno z takim przekonaniem wyrokować, że to dziewczynka. U mnie w 20 tyg lekarz siusiaka nie widział, ale jeszcze nie chciał mówić, że na pewno dziewczynka. W 22 dopiero na 3 D tak się ustawiło, że lekarz z całym przekonaniem orzekł, że dziewczynka, bo bardzo wyraźnie widać wargi sromowe mniejsze i większe i łechtaczkę. Moim zdaniem 13 tydz. to wcześnie na podawanie płci. No, ale różne rzeczy się zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no oczywiście że różne rzeczy się zdarzają:) zależy jaki sprzęt, jakie oko lekarza, ja przy 1 ciąży dopiero po połowie się dowiedziałam bo nie było widać, a teraz ponoć narządy płciowe były tak opuchnięte że było widac dokładnie no i sprzet był tak dokładny, że serduszko dziecka ma zaledwie 3 mm a ja widziałam je w takim powiększeniu, że nie bedąc lekarzem wszystko widzieliśmy.... wydaje mi się, że 13 tydzień to faktycznie wcześnie, ale ponoć dziewczynkę łatwiej ropoznać, bo nie tylko sama płeć ale i rozstaw bioder jest inny i jakies tam przepływy dziewczynki mają szybsze ja się nie znam, co ma być to jest, ale lekarka daje 80% że dziewczyna, ja daje 100% że zdrowe dziecko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No oczywiscie, że wiele od sprzętu zależy, od oka lekarza, ulożenia dziecka... Ale mimo wszystko byłabym ostrożna z płcią tak wcześnie, a przynajmniej z zakupami w kolorze konkretnym:) hi hi. Ja mam film z USG 3D gdzie wyraźnie widać żeńskie narządy w 22 tyg. więc chyba pora zacząć kupować różowe śpioszki:) Ale wózek mam zamiar kupić w uniwersalnym kolorze:) Bo może przyda się dla drugiego za jakiś czas:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×