Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Gość przyszlaMamusia
Agatka moja czasem ma to samo i takze jestesmy na bebilonie pepti. Ale ja jak tak robi to biore oliwke i masuje malej brzuszek, ona wtedy sie bardziej napina i tez placze, ale po jakims czasie ten brzuszek robi sie bardziej miekki, po czym ja przytulam do siebie i usypiam - wtedy jest ok. A czy po karmieniu zawsze tej Twojej malej sie odbije? Bo mi sie wydaje, ze tej mojej sie tak robi jak jej sie nie odbije po karmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silka z okolic Katowic
Witam was :) Chciałam was poinformować iż moja kuleczka(Aleksandra) przyszła na świat w sobotę 26.11.br.o godź. 9:55 Waga 3200 wzr.55cm. 10 pkt. w skali Apgar :) Wszystko zaczęło się o 5:30 w domu sączenie wód płodowych,wezwanie karetki pogotowia,przyjecie na ddział a tu juz rozwarcie na 4 palce. Nic mnie nie bolało,tak nagle to się stało...dopiero po zrobieniu lewatywy coś tam zaczeło mnie bolec,lekkie skurcze,potem większe i na 5cm. stop. Podali mi oscystoksyne tyle ze siostra za mocno mi odkręciła i leciało jak z kranu. Co za tym idzie po chwili jak ruszyło to miałam skurcz przez 7 min. nawet nie mogłam z bólu zawołać siostry, był tak silny. Przybiegła po tych 7 min. i zakręciła mi ją. Bada a tu rozw. na 10 palców! Badź tu mądry...miałam przejsc z sofy skórzanej gdzie siedziałam, na koziołka,ale jak trudno było noga ruszyc a co dopiero tam dojsc-z pomoca sióstr dotarłam ;) Cały personel przybiegł,ordynator,itp.... dlatego wszyscy byli obecni bponieważ rodziłam małą miednicowo-dupką (Położenie miednicowe niezupełne. Nóżki dziecka są wyprostowane w kolanach i ułożone wzdłuż brzuszka) Jest to jednak poród skomplikowany i może dojść do komplikacjii . Najpierw wyszła dupka,od razu smółke zrobiła ordynatorowi na rękę,potem to juz nie wiem,oczy zamknełam i parłam z calusienkich sił..... no i po 10 min. Olusia była z nami :) Mówia ze to był najszybszy poród miednicowy jaki odebrali przez wiele lat...dzięki Bogu wszystko z moja kruszynka jest ok.a tak się bałam... :) Dziś nas wypisali ze szpitala,mała daje popalić ;) Non stop przy cycu,w domu troche zamieszanie...wiadomo jeszcze chłopcy dokazują ale jakoś to będzie. Dodam iz urodziła sie w 38 tyg. :) Pozdrawiem te obecne mamulki jak i te przyszłe^^ Znajde chwile czasu to wrzuce pare fotek mojej kuleczki :) papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silka Gratulacje!!! U nas dzisiaj nocka super mały obudził sie tylko o 2 i o 6 wiec to była nasza najlepsza noc od czasu jak jestesmy w domku:) Była połozna zdjeła mi szwy wiec czuje sie jak nowonarodzona no i ruszyła mi troche laktacja wczoraj wieczorem tak leciało ze koszula mokra normalnie takze dostawiam małego na tyle ile sie da i pobudzam laktatorem moze cos jeszcze z tego bedzie bo jak połozna dzisiaj nadusiła na sutek to az sikło na reke...byc moze to ze ja sie ogarnełam uspokiłam itd ma na to wpływ bo wiadomo jak to w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nadal cisza. Wczoraj byla pierwsza dawka oxy. Po odlaczeniu niestety cisza. Dzisiaj zaloza mi jakis balon i jutro znowu oxy. Mam nadzieje ze cos sie ruszy bo po 3 dawce beda ciac. Moga tez wczesniej jakby sie coś zaczelo dziac z mala ale na to sie nie nastawiam... Od wczoraj wieczora jestem tak psychicznie rozwalona ze szok, ciagle chce mi sie ryczec i to w sumie bez wiekszego powodu...:@ po prostu masakra! Dzisiaj rano moj maz to sie ze mnie smial ze sama sie smieje i rycze jednoczesnie... Do uslyszenia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie, moja córcia przyszła na świat 22-11-2011, godz. 12.45, 3370 g, wzrost 56 przez cc. Jest grzeczna i oby tak dalej. Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam:) gratuluje nowym mamusiom :) no teraz to sie wysyp zaczął :) can_do powodzenia trzymam kciuki za ciebie i maluszka :) dzisiaj była położna z waga . I moja córcia przytyła już pół kilo w 1 tydzień i 2 dni , jak na piersi to położna mówiła że rewelacja . żółtaczka jest ale nie tak mocna powolutku schodzi :) dzisiaj byliśmy na pierwszym spacerku :)po synka do przedszkola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silka z okolic Katowic
Dodam iz rodziłam bez żadnego znieczulenia :( a jak było u was? Can_do...trzymam kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodziłam za znieczuleniem i uznaję to za baaardzo dobrą decyzję, bo już zaczynałam klękać z bólu, a jak dostałam zastrzyk, to przeszło jak ręką odjął! Czekaliśmy na pełne rozwarcie i mogłam jeszcze 1,5h pospać pod kocykiem! :-) Poza tym mogli mnie badać spokojnie, ja się nie kręciłam i nie denerwowałam, bo nie czułam bólu :-) Czułam jedynie później skurcze parte (bo już powoli zaczynało puszczać znieczulenie i oni też czekali, zebym wiedziała kiedy przeć), ale to nie bolało bardzo :-) Silka, a miałaś możliwość wzięcia znieczulenia czy nie? Bo mnie się zapytali czy chcę. Wprawdzie opcja płatna, ale niedrogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, melduje sie, rozpakowana. 26.11.11- dostalam oxy, przez 2h, skurcze byly, odlaczyli-zbadali, wody czyste, ale mala nie chce wyjsc. Polezalam, drugi lekarz mnie zbadal-decyzja o przebiciu pecherza, wody zielone-cesarka. o 11:50 wyciagneli ze mnie Julke-56 cm, 3800 kg, 10 APG Po cesarce bol niesamowity, rwalo, bolalo, po 12 h kazali wstawac. Myslalam ze zejde... wczoraj nas wypisali. Chcialam mala karmic ale zrobil sie nawal czy cos i nic nie chce leciec. Probowalam odciagnac recznie z cieplym okladem, jednak niewiele to dalo, musze odciagnac i mala zaraz przystawic. Narazie jemy mm. I pytanie- w szpitalu byla dokarmiana 40 ml i tyle jej dawalam w domu ale chyba sie nie najada bo ciagle placze. W necie wyczytalam ze norma to 60-110. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlaMamusia moja mała zawsze odbija rzadko jej sie zdarzy że nie.. gratulacje dla kolejnych mam wpiszcie sie do tabelki kobietki my już po długim spacerku mała najedzona ale musze ją przebrać bo słyszałam jak strzeliła big kupe :) byłam u lekarza Maja waży już 4kg :) wszystko w porządku te bóle brzuszka to poprostu niedojrzały układ pokarmowy więc trzeba sie "przemęczyć" Pani doktor powiedziała że po 3miesiącach powinno przejść... nie dawać żadnych herbatek tylko probiotyk...i jak krolepki nie pomagają to odstawić bo ona wdęć nie ma..troszke ulewać "może" bo to normalne w tym "wieku" wczoraj od 18 do 21 była jazda...po 21 przypomniało mi sie o suszarce i jej zbawiennym wpływie na dzieciaczki więc jak odpaliłam suszare to dosłownie po minucie Maja spała hehe o 22 karmienie i następne o 3 pierwszy raz przespała 5h pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siłka ja też bez znieczulenia do 10 cm wytrzymałam, przy partych bolało bo mnie rozciągali żeby mała przeszła bo nie nacinali mnie, ani nic , a gdyby nacieli to szybciej by wyszła a tak musiałam 2 razy mocniej przeć.. Siłka wiadomo przynajmniej że, masz wysoki próg bólu :) i żaden ból ci nie straszny :) moja mała ma już 3660 więc grubas będzie jak tak będzie tyć A i jutro mała jedzie na pierwszy bilans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej malej praktycznie wogole sie nie odbija po mm... moze ja cos zle robie? klade ja na ramieniu, klepie po tylku i klepie i klepie...i...nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna-no to pewnie w Wiesciach zobaczę Twoją córeczkę :)Gratuluję Sweet Maleńka-tak jest po cc,ze człowiek czuje sie jak doopa,ale potem jest lepiej.Drugie cc a zwłaszcza ból zwijajacej sie macicy jest o wiele gorsze :( .Zycze Ci zdrowia,oszczedzaj siły. http://szpitalmadalinskiego.pl/oferta/oddzialy/oddzialklinicznypoloznictwa W linku na samym dole macie informacje o nawale,odciaganie pokarmu,dieta karmiących.Przeczytajcie ! Lece karmic Babolca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka-szum wody i odkurzacz działą podobnie.Z odkurzaczem sprawdziłam dzisiaj :) Silka-gratuluję Sweet Malenka-w szpitalu mówili,ze z kazdą dobą zwiększamy mm o 10ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweet malenka moja rzadko odbija bo karmie piersią. Ty karmisz MM spróbuj delikatnie po plecach poklepać dokłanie jak łopatki na mojego synka działało jak karmiłam go mm może na twoją córcie też podziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem i ja:):) Martynke urodziłam 24.11.11r,a teraz najlepsze:waga 4300 dlugosc 58cm:):)ktora nas przebije:):).Ja polezalam 2 dni w szpitalu z czego więcej na porodowce z oxy i niestety nic sie nie ruszalo a ze juz 12 dni po terminie to zdecydowali sie na cesarke.Wspomina bardzo zle ale nie mam czasu teraz sie rozpisywac.Poza tym moja '"kruszynka"w cale nie jest taka mala wiec moglabym miec problemy z naturalnym porodem.Najwazniejsze ze juz wszyscy w domku a ja powoli dochodze do siebie:)Zmykam Pozdrawiamy mamusie i brzuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dwupaku : nick...............wiek..............termin...które dziecko....płeć.........woj. tralalala.............29.........30.10.2011....... ....1....................kuj-pom Mama Urwisa......28...........1.11.2011............2............. ...małopolskie Zakręcona solniczka.25......24.11.2011....... ....1.. ..............małopolskie ch*jna82..........29...........24.11.2011...........3 ..................pomorskie olucha26stka.....26..........24.11.2011.. . .......2. ..............mazowieckie scarlett...........26...........26.11.2011.. .........2... dziewczynka.....małopolskie skrzatunio.......24...........27.11.2011............1.... ...........mazowieckie Sweet Malenka13..20.......24.11.2011......... ...1 .....................łódzkie sosna78..........33............15.11.2011............3 ...............małopolskie Marcza...........25...........23.11.2011........ .....2 .............mazowieckie natii813..........29...........26.11.2011........ ..2 i 3 ..............wlkopolskie dorcia112.......39.......... .27.11.2011...... ....3 ...............warm.-mazur Anca87..........23............25.11.2011........ ......1 ...................śląskie can_do..........24.............22.11.2011......... ....1 ...............wlkopolskie skrzatunio.....24.............27.11.2011. ............1. ............mazowieckie le_soleil.........25............24.11.2011........ ......1...... .............. slaskie Wiosna81.......29............29.11.2011.........2...dziew c zynka...........mazowieckie Majjja54321....21...........01.11.2011..............1.... ..........małopolskie kaska85.........26............11.11.2011........2 ...... chłopak............łódzkie Kaczka007......26...........12.11.2011.........1.......c hłopak........mazowieckie justa83..........28............12.11.2011........1....... .dziewczynka...... magslom.........30............30.11.2011........2........ dziewczynka......wielkopolskie agnieszka19lbn.......19.......15.11.2011.......1.......ch łopiec.......lubelskie joanna_r......25.....21.11.2011.....1......dziewczynka... .....mazowieckie Silka.... 30...............29.11.2011 3....dziewczynka.....śląskie Rozpakowane ....NICK........TERMIN.....DZIECKO.........WAGA..... ... WZROST.....SN/CC Mama_bąbelków..12.10......Jakub/Jeremi....2160/183 0......48/47......SN Erka................21.10.......Lenka............2700... ............53......CC Julianna_Szcz.....21.10.......Aleksander.......2900. .............52........CC iza188............27.10... Hania/Zosia.....2200/2020 ..........50/48..... CC Nicol90.............27.10.......Filip.................... ........................ Agatka87...........31.10.....Majka.............3180...... .. . ..........CC Miniaczek25........04.11.....Nikola.............3100..... .........49.......SN xdaisyx.............05.11......Michał..........3670..... 55........CC moonia .........10.11.11......Amelia.......2960.......53........SN< br /> agnieszkaj10......11.11.11....Julia.......3350g.....55... .....cc kasiuleczka99.....14.11.11...Mikołaj.....3500.....56.... ...SN kellyj...........15.11.......Szymon........3200......54.. .........SN Ania23 LB..........21.11......Alicja........3270......53........SN< br /> owca na manowcach.21.11....Agnieszka Joanna..3550..52....CC magslom.......20.11........Zosia..........2880......50... ....CC karolciaaa24....23.11....Borys....4130....56....SN Kasiek1989.....20.11.....Bartosz.....3250....54......CC bardzo niecierpliwa....17.11.....Maciej.....2900....55.....SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję nowym mamusiom i trzymam kciuki za oczekujące! Maciuś urodził się 17 listopada bez znieczulenia i chyba na drugie jednak skusze się na znieczulenie, tylko jak i gdzie jak w Wołominie nie robią. No nic będę się martwić jak przyjdzie na to czas, a jak nie to w końcu jak raz się dało to i drugi się wytrzyma. o 12:00 w południe dostałam oksytocynę, potem kolejną a Maciuś postanowił wyjść dopiero po 1 w nocy, mały uparciuszek :) Karmię go piersią i już w 8 dniu miał ponad 0,5 kg do przodu, ale u nas tez z odbijaniem kiepsko, bardzo rzadko się udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaMamusia
Justa wagowo was nie przebije, ale powiem Ci, że moja także miała 58 cm, ale przy wadze 3250 (!) :P Więc podług wagi to długaśna jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak dziewczyny z waszymi piersiami? Ja miałam 75B przed ciążą, po porodzie D a teraz mam 75F, ale przed samym karmieniem to nawet w tym F ciasno jak nie wiem, ale nigdzie większego nie znalazłam. Tak jest już prawie 2 tygodnie, czy bardziej doświadczone mamy mogą mi powiedzieć, czy taki stan się utrzyma do końca karmienia, czy trochę się może zmniejszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niecierpliwa-Witam kolejną mieszkankę Wołomina.Własnie jestem bardzo blisko Tesco :) Gratulacje dla dziewczyn po porodach sn-ja mam takie wspomnienia,ze ciesze sie z tych dwóch kolejnych cesarek... Zresztą co tu gadac-najwazniejsze,ze dzieciaki są zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka mamuśki :) Mam takie pytanko.. Czy jak rozbieracie wasze maluszki i są już one całkiem nagie placzą wam i rozciagaja tak jak by sie bali... ze coś im się stanie? Tak samo po kąpieli... Bo mój Miłoszek jak go rozbiorę to placze jak wniebowziety, potem zawijam go w pieluszke i jest cisza... pozniej znowu sie zaczyna akcja jak go wyciagam z wody juz gołego i jak zawinę go w recznik cisza... pozniej znowu placze jak go oliwką smaruje jak juz go ubiorę znowu cisza.. i nieraz mysle sobie ze poprostu w szpitalu jak dzieci przebieraly to cos sie musialo stac ze on sie tak boi.. bo z córką nie miałam takiego problemu... A co do odbijania się po mm to powiem wam, ze odbija mu sie nieraz a nieraz nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula tez placze jak jest naga, szczegolnie przed kapiela. W kapieli tez sie drze w nieboglosy ale pozniej sie uspokaja. I wogole mam problem z poradnia dla niemowlat i polozna. Niby mialam dzwonic w dniu wypisu ale podalam zly adres, ktory zmienic moge dopiero jutro. I jutro tez poprosze o wizyte i sie boje ze to bedzie za pozno:( i skad Wy wogole wiedzialyscie jaka poradnie "K" podac? bo ja nie mam zielonego pojecia skad to mam wziac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Ala płacze jak jest goła , w wanience chwilami , jak wyciągam w ryk, owine ręcznikiem spokój, przy smarowaniu ryk bo już głodna , przy ubieraniu już taki lament że aż żal , spokój jak cyca dostanie :) co do poradni "k" taką informacje w szpitali powinni ci podać , u mnie problemu nie ma bo to duże miasto nie jest więc ja sobie położna wzięłam z poza poradni "k" bo jest taka możliwość u nas , mam tą która odbierała poród i pierwsza w rękach miała Ale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i u nas położna wybiera sie już w szpitalu ale ja wybrałam na drugi dzień po wyjściu . Zreszta już wiedziałam dawno którą chce i tak sie złożyło że mam tą z porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gartulacje dla wszystkich nowych mamusi;) Mi podali 3 dawki dolarganu podczas porodu wiec na koncu juz nic nie czułam ale nie wiem czy to efekt tego dolarganu czy poprostu juz z wycieczenia;/ mój mały odbija ładnie po mm,ale tez ulewa jak juz lezy w łózeczku to zawsze mu sie uleje a wczoraj wymiotował nam troszke... dzisiaj mielismy kapiel druga w domku i był spokój mały w wanience spokojny a ostatnio strasznie płakał,co do ubierania i rozbierania tez nie mamy wiekszych problemów raczej jest pokojny chyba ze ma wielka kupe to sie niecierpliwi ale ogółem jest oki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:) Silka , Sweet Maleńka i Justa83 gratuluję!! :) Chciałabym być już na waszym miejscu:) Ja się przygotowuję na jutro do szpitala bo mija tydzień od ustalonej daty porodu a u mnie nadal cisza.Jedyne co odczuwam podczas ruchów maleństwa to kłucie w pochwie tak jakby mnie ktoś igłami kuł od środka. Mam nadzieję że w szpitalu podadzą mi oxy i szybko pójdzie. Moja mała będzie jednak grudnióweczka;) Ja bym też chciała urodzić ze znieczuleniem ale dopiero jutro się popytam czy podają i czy jest to odpłatne. MMki a ile płaciłaś za znieczulenie?? Jak wrócę ze szpitala to na pewno się odezwę. Pozdrawiam :) i trzymam kciuki za nierozpakowane żeby wasze porody były szybkie i w miarę bezbolesne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....NICK........TERMIN.....DZIECKO.........WAGA..... ... WZROST.....SN/CC Mama_bąbelków..12.10......Jakub/Jeremi....2160/183 0......48/47......SN Erka................21.10.......Lenka............2700... ............53......CC Julianna_Szcz.....21.10.......Aleksander.......2900. .............52........CC iza188............27.10... Hania/Zosia.....2200/2020 ..........50/48..... CC Nicol90.............27.10.......Filip.................... ........................ Agatka87...........31.10.....Majka.............3180...... .. . ..........CC Miniaczek25........04.11.....Nikola.............3100..... .........49.......SN xdaisyx.............05.11......Michał..........3670..... 55........CC moonia .........10.11.11......Amelia.......2960.......53........SN< br /> agnieszkaj10......11.11.11....Julia.......3350g.....55... .....cc kasiuleczka99.....14.11.11...Mikołaj.....3500.....56.... ...SN kellyj...........15.11.......Szymon........3200......54.. .........SN Ania23 LB..........21.11......Alicja........3270......53........SN< br /> owca na manowcach.21.11....Agnieszka Joanna..3550..52....CC magslom.......20.11........Zosia..........2880......50... ....CC karolciaaa24....23.11....Borys....4130....56....SN Kasiek1989.....20.11.....Bartosz.....3250....54......CC scarlett...........25.11....Karolinka.......3900.........60.......CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję wszystkim mamusiom i trzymam kciuki za te, które są jeszcze w całości. Mój poród był delikatnie mówiąc traumatyczny i zakończył się cięciem, a wydawałoby się, że drugie dziecko rodzi się łatwiej.. No ale przynajmniej miałam piękny prezent na imieniny :D Jak będę miała chwilkę to nadrobię zaległości w czytaniu, bo trochę się tego nazbierało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×