Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Gość Ewa1311
Esska271 Kobieto! Nie denerwuj mnie! Trafiłaś w mój wrażliwy temat... zęby... Zaniedbałam sprawę okropnie, a teraz się boję iść. Największy mój koszmar, że w trakcie ciąży mi się coś okropnego zrobi. A są duże szanse bo trzeci rok chodzę z "tymczasowym wypełnieniem" w dolnej lewej piątce. Czy w ciąży zęby koniecznie MUSZĄ polecieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1983
Cześć :) podpowiedźcie mi - czuje się dobrze, śpię jak suseł , sikam jak strażak, juz nie mam mdłości...ale ciągnie mnie po bokach-jakby od boków kości miednicowej (jakby od jajników) do środka po ukosie do macicy...macie tez tak czy mam sie niepokoić? :) pierwszy dzidziuś to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1983
no i 5.05 byłby termin 2okresu, którego nie powinnam dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny te plamy podobno sa normalne, muszę odpoczywać a jutro czeka mnie znów wizyta u lekarza bo mam wysokie ciśnienie i czekają mnie tabletki mam nadzieje ze dzidzia jest silna i ta sobie rade. mam nadzieje ze mała tabletka przeciw bólowa nie za szkodzi twojej dzidzi one są bardzo dzielne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLLO
Gosiek_76..........35........Katowice...............8....... .... 17.12.2011 TuLipannek.........23.......Szczecin................5.... ........29.12.2011 barbera.............29.......Leszno..................9... ..........08.12.2011 Magda...............29.......Olsztyn.................7... ..........22.12.2011 Myszka281.........24........FR.......................7... ..........24.12.2011 Asia1983............27.......Słupsk..................7.. .......... .13.12.2011 Wiara_nadzieja...21........Kędzierzyn-koźle....6....... ......28.12.2011 Esska271...........36........Bielsko-Biała..........10.. ......... .03.12.2011 olcik777............26.........Kraków................8.. ............11.12.2011 mooniaaa123......34........Siedlce.................6..... ..........24.12.2011 Ewa1311...........31.........Puławy.................9... ...........07.12.2011 *aszja85...........26.........Kalisz..................5.. .............28.12.2011 Fizyczka...........22.........Łódź...................6 ..............29.12.2011 Nietoperek .......28...........Bielsko...............9..............08. 12.2011 MISIA ANULA......27...........kraków...............7............. .? doooorka11......19...........Bielsko Biała.........6.............24.12.2011 skorpion_j........36...........Katowice.............8.... ..........17.12.2011 karrrla333........24............Opole...............10... ..........1.12.2011 domi1906..........27...........Jaworzno...........9...... .........5.12.2011 Mama Oliwki....... 26............Płock..............7..............23.12.2011< br /> Soniówka89.......22..........Mysłowice............8.... ..........14.12.2011 MLLO.......29..........Kielce.......9............05.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLLO
Coś chyba krzywo mi się wpisało w tabelkę.U mnie 9 tydz i mega mdłości.Przez mdłości leżałam tydzień w szpitalu z odwodnieniem. Mam nadzieję,że dzidzi nic się nie stało. Mam pytanie do dziewczyn w 8/9 tyg-ile milimetrów miały wasze fasolki na usg? Pozdrawiam wszystkie grudniówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć skorpion, zastanawiałam się, gdzie jesteś, a tu proszę:) Sama przyjmuje progesteron w postaci duphastonu właśnie, a spodziectwo u chłopców jest cholernie rzadkie i do końca nie wiadomo, czy od progesteronu właśnie. Nasi lekarze wiedzą, co przepisują, więc jeśli się tego leku tyle przepisuje to nie może szkodzić. No, ale skąd wisz skorpion, może OMG!! jest uczonym profesorem z UK czy z USA i się nna tym zna najlepiej;) Esska, nie zazdroszczę, ja tez muszę iść do dentysty poplombować i też się boję... Tabletki p/bólowe niczego złego Twojej fasolce nie zrobią:) Ewa - nic się z zębami nie musi dziać, ale w 90% niestety ich stan się pogarsza... ja zacznę leczyć za miesiąc, w II trymestrze - nie ma wyjścia:/ asia - takie ciągnące bóle są naturalne, ale jeśli cokolwiek Cię niepokoi zapytaj swojego lekarza. Misia Anulka - dbaj o siebie, na pewno wszystko będzie dobrze:) MLLO - moja fasolka w 5 t. 6 dniu miałam 3 mm i serduszko:) Mam nadzieję, że od tego czasu sporo urosła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to od końca 6 tyg. dzidziuś rośnie ok. 1 mm dziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 8 tygodniu moje miały pierwsza 17 a druga 14 a dzisiaj tj. w 9 tygodniu 22 i 19 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLLO
Moja w 8 tyg miała 13mm,kurcze boję się że to przez te wymioty mało rośnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MLLO to zależy kiedy się zagnieździło :D u mnie było bardzo wcześnie i niby jestem w 9 tygodniu a maluchy rozmiary na 10 tydzień a szyjka i macica przez bliżniaki na ok 12 tydzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bardzo chętnie wpiszę się w tabelkę, ale po USG. Jestem zazwyczaj taka, że nie lubię zapeszać i muszę wiedzieć, że wszystko ok. Myślicie, że między badaniami USG musi być jakiś odstęp czasowy ? Co do zębów chodziłam do dentysty przez ostatnie 3 m-ce, miałam dwie kanałówki i tymczasowo zrobiłam sobie przerwę. Dopóki mnie coś nie zaboli - odpukać - to chyba nie będę teraz nic ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do omg
duphaston jest produkowany w autrii,nie prawda ze jest wycofany ze sprzedazy w wiekszosci krajow.odnosnie UK-tam ciaza nie liczy sie do 12 tc,wiec nie ma generalnie potrzeby zeby brac duphaston czy luteine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotecek myślę, że usg nie ma wpływu na dzidziusia i czasami niestety trzeba częściej robić tak jak w moim przypadku miałam robione już 4 razy czasami po prostu trzeba i nie ma wpływu na malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, moja przyjaciółka mieszka na Wyspach i tam rodziła. Mówiła właśnie, że tam traktują ciążę jak naturalną selekcję, nie podtrzymują ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLLO
barbera -dzięki za pocieszenie.U mnie faktycznie do zapłodnienia doszło w drugiej połowie cyklu(jestem pewna na 99%),a więc do zagnieżdżenia pewnie jeszcze później. My chyba mamy takie same terminy porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wychodzi 7-8 grudnia, ale to z moich obliczeń życie pewnie skoryguje a na pewno bliźniaki to zrobią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLLO
Mi z pierwszego usg wyszedł termin 5 grudzień,a z drugiego usg 8 grudzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TuLipannek
czesc Grudnioweczki :)) ja sie odzywam bardzo malutko, ale czytam na bierzaco Wasze wypowiedzi! pewnie nie chce mi sie pisac, bo ciagle zaspana jestem. to moj 7 tydz i powiem Wam, ze wolalabym kilka razy brzydko mowiac puscic porzadnego pawia, niz chodzic tak podminowana jak teraz ;) juz 2 tyd czuje sie wkurrrrr jak przed okresem. poza tym mdlosci zero, tylko sikanie no i cycuchy ;) karrrla333 no to witaj w klubie, ja waze podobnie i wzrost mam identyczny :) ale powiem Ci, ze wczesniej wazylam 65 kilo i dla niektorych z Was pewnie wyda sie to i tak duzo, ale wtedy ni emialam wcale tluszczu. kosztowalo mnie to natomiast bardzo duzo. jeednie jogurcik na sniadanko, same warzywka, fitnessy i silka. teraz nie mam juz sil. waze z wahaniami 72-75. a i tak sie staram pilnowac, w sensie nie zrem na calego!:)) jakbym wazyla 50 kg to bym sie nie bala przytyc 20 kilo, natomiast w mojej sytuacji musze sie bardzo pilnowac:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TuLipannek
biezaco oczywiscie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbera - super, że jednak dwójeczka rośnie!:) Jak na razie jesteś jedyną mamą bliźniąt na tym forum:) Dziewczynki, przytyłyście już coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG!!
DUPHASTON nie jest nowszy od luteiny, tak spodziectwo i wnętrostwo wystepje u chłopców, ogólne problemy z cewką moczowa, nie sieje zamętu, moze warto poczytac troche prasy zachodniej która rozpisuje sie tylko negatywnie, duphaston zawiera tez inne składniki które powoduja własnie te powikłania gdyby tak nie było duphaston z wielkim hukiem nie zniknąłby z rnku nawet w usa, kiedys w polsce kobietom które miały mdłosci przpisywano lek, 20 lat go stosowano, potem został wycofany, bo wiele dzieci rodziło sie bez raczek i nózek, to jak loteria niestety tylko w Polsce duphaston jest dozwolony a wrecz zalecany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG!!
do omg- powiedz mi w jakim kraju jest jeszcze stosowany? i bzdura jest ze w uk ciaze liczy sie od 12 tyg ale te które tam mieszkaja sa nieswiedome ze istnieje w uk cos takiego jak early pregnancy unit który zajmuje sie problemami do 12 tyg, wiec doinformuj sie troche a potem strzelaj wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG!!
łatwiej w innych krajach kupić go online niz dostac na recepte, owszem lekarze przepisują, pisałam, to jest jak loteria, procentowi jakiemus zaszkodzi jakiemus pomoze, życzę zeby nie zaszkodził, ale podstawowa wiedze chyba lepiej miec na temat leku którego sie bierze, a spodziectwo po duphastonie jest bardzo czeste, sa nawet fora kobiet które brały duphaston a ich dzieci maja problem z cewka moczowa, wiec nie mów ze sa to rzadkie przypadki i nie jest to lek obojetny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OMG, jak każdy lek tak duphaston ma skutki uboczne. Ale jednak procent dzieci, które rodzą się z wadami z powodu progesteronu jest bardzo niski, a i tak nie wiadomo czy ma na to wpływ progesteron właśnie. Ja uważam, że jeżeli lekarz przepisuje leki, to wie, co robi, i tyle. Jak poczytasz ulotkę każdego leku to znajdziesz tam całą masę objawów ubocznych. Poza tym w Polsce podchodzi się inaczej do ciąży niż w USA i UK. U nas ciąża od samego początku jest traktowana jako ciąża a tam nie. Wywody na temat szkodzi - nie szkodzi nie mają sensu, bo wszystko szkodzi na jedno a na inne pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OMG, po co w ogóle piszesz o takich rzeczach? Tu są dziewczyny, które muszą brać ten lek i już. Niepotrzebnie siejesz zamęt i straszysz wszystkich. Załóż nowe forum pt "duphaston szkodz"i i prowadź tam dysputy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiek zgadzam się z Tobą bo zawsze znajdzie się jakaś panikara, która zepsuje nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, mąż na mnie krzyczy, że za dużo czytam różne fora a potem właśnie panikuję. Niestety, ale jest sporo osób, które lubią straszyć i podsysać niepewność. A jak poczytałam jeden portal dla ciężarnych to wywnioskowałam z niego, że nie mogłabym nic jeść czy pić bo wszystko szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do niektórych leków to macie rację - gdy przeczyta się ulotkę i skutki uboczne to trzeba by chwycić się za głowę, ale jak trzeba brać i nie ma innej rady to trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×