Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

a o tym nie wiedziałam i inf nie widziałam z pewnoscia kadrow wie lepiej, ale jak jestem u swojej, to ona i tak dzwoni do PIP-y lub ZUS-u a jak jest jesli po mac.nie wraca sie , z czeho maja odjac te 14 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam coś takiego... no i chyba pójdę się kłócić hihi :) http://www.babyboom.pl/forum/porady-prawnika-f344/dodatkowy-urlop-macierzynski-na-dziecko-urodzone-w-2011-a-50350/ co do tych 14 dni opieki nad żoną... to w danym roku przysługuje nie więcej niż 60 dni opieki łącznie na dziecko i członków rodziny. Jeżeli twój mąz wykorzysta na ciebie 14 to zostanie 46 i jeżeli ci dziecko zachoruje tfu tfu to będziesz mogła wziąć tylko 46 dni opieki nad dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście w danym roku :) ciągle zapominam że my rodzimy w grudniu a od pierwszego stycznia mamy nowe uprawnienia na kolejne 60 dni hihi sory bo trochę Ci zamotałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, na tym forum jest potwierdzone-konczysz swój macierzynski w 012 piszesz o kolejne 4 tyg. jesli mac konczysz w 2011 to masz zamiecione ...ale z tym ojcowskim mi nie pasi, bo mówia o 14 dniach, a czemu to by szanowny tatus mial nie wkorzystac 60 dni, a w razie choroby/szpitala zorganizowac babcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze no i namieszałam :) Urlop ojcowski to jedno a opieka te 60 dni w roku to drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z art. 32. ust. 1 ustawy prawo do zasiłku przysługuje ubezpieczonemu, który jest zwolniony od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad: zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8. w przypadku: nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko, porodu lub choroby małżonka stale opiekującego się dzieckiem, jeżeli poród lub choroba uniemożliwia temu małżonkowi sprawowanie opieki, pobytu małżonka stale opiekującego się dzieckiem w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej, chorym dzieckiem w wieku do lat 14, innym chorym członkiem rodziny (za członka rodziny uważa się małżonka, rodziców, teściów, dziadków, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci w wieku ponad 14 lat jeżeli pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym z ubezpieczonym w okresie sprawowania opieki). Zasiłek opiekuńczy przysługuje przez okres: nie dłuższy niż 60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad zdrowym dzieckiem do lat 8 i chorym dzieckiem do lat 14, albo 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad dzieckiem w wieku ponad 14 lat lub innymi chorymi członkami rodziny (art. 33 ust. 1 ustawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tez wydaje mi sie wazne-pyt o urlop dodatkowy http://forumprawne.org/prawo-pracy/76694-przedluzenie-urlopu-macierzynskiego.html czy jeśli umowa o prace kończy się w trakcie ciąży a za urlop macierzyński pieniążki dostaje się z zus czy wtedy taki urlop też się należy i pisze się pismo do pracodawcy czy jak to wygląda ? -Jeśli umowa skończyła się w czasie ciąży , to Ty już nie masz ani pracodawcy ani urlopu macierzyńskiego. Masz tylko zasiłek macierzyński, do którego od nowego roku można "dodać" jeszcze te 2 tygodnie. Ponieważ nie są one obowiązkowe, to pewnie trzeba będzie o nie jakoś zawnioskować - do zusu, który zasiłek wypłaca. Na razie nie słyszałam żeby ZUS wymyślił już w tym zakresie jakąś procedurę - należałoby się dowiedzieć przynajmniej na tydzień przed końcem zwykłego okresu zasiłkowego. (p.prawna http://www.przepisy.gofin.pl/5,39,30923,6.html)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ale to jest 2+2 w porównaniu do zeszłego roku (lub rodzacych przed 15.08), my piszemy o 4 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i te babeczki, ktore z powodu l4 nie wykorzystaja pelnego wymiaru urlopu wypoczynkoweo moga go zrealizowac zaraz po macierzynskim lub w przypadku zakonczenia umowy , otrzymac ekwiwalent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edith mi nie kazał się oszczędzać robi można powiedzieć dosłownie wszystko zgłosić mam się co najwyżej wtedy jak mnie będzie brzuch bolał tak jak na okres lub mocniej, będę mieć skurcze lub zacznę plamić czy krwawić Ty masz trochę gorszą sytuację bo masz niżej trochę łożysko ale u ciebie też jest nadzieja że się podniesie (podobno tak jest) Ty masz łożysko całkowicie przodujące ale całe szczęście jeszcze nie koncentrycznie więc w tej najgorszej sytuacji nie jesteś Co do baldachimu to u mnie niestety jest niezbędny zbyt duże przeciągi są w domu :/ a zawsze będę mogła też trochę dziecku przysłonić światło jak rodzice posiedzą dłużej bo początkowo mały będzie z nami w pokoju a tzw. "misia" do wanienki to za darmo nie chcę siostrzeniec przez to nabawił się zapalenia pęcherza mimo że rodzice bardzo dbali o higienę i że po każdym kąpaniu suszyli tą gąbkę jedno z pierwszych pytań jakie lekarz zadał rodzicom to czy dziecko kąpią na gąbce - jak powiedzieli że tak to od razu kazał im ją wyrzucić potem mieli już spokój mnie też łapią te dolegliwości i dlatego będę chuchać na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No znowu czegoś nie wiem a co ma L4 do wymiaru urlopu? :) Bo z tego co wiem przy nabywaniu prawa do urlopu wypoczynkowego znaczenie ma pozostawanie w stosunku pracy a nie świadczenie pracy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*aszja85, Ta gąbeczka do wanienki kosztuje 8-9 zł, nie wystarczy jej wysuszyć po kąpieli, trzeba wymieniać ją bardzo często bo inaczej faktycznie może się to skończyć źle dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea... w roku masz do wykorzystania ileś tam dni urlopu. zaszłaś w ciążę, chodzisz do pracy , ale po pewnym czasie idziesz na L4 i ciągniesz go do porodu, a potem idziesz na macierzynski, czyli jest ewentualność niewykorzystania w roku urlopu wypoczynkowego (chyba,że wykorzystałas go w czasie przed zajściem w ciążę lub w czasie ciąży, kiedy czułaś sie na tyle dobrze, by pracowac i wykorzystac urlop i np.wrócić na miesiac -dwa do pracy), miałam na mysli sytuacje, kiedy kobieta w ciąży nie ma możliwosci wykorzystania wypoczynkowego, bo jest juz na L4 też nie biorę wogole pod uwagę gąbki do wanienki-zwykla tetrowa pielucha, którą potem wrzucam do pralki na wysoką temperature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a ja nic nie kupuję nadal... Mam straszny mętlik w głowie :) Ale nie jestem sama, więc od razu mi lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka............26.......Manchester.......19......D. .......28.11.2011 madzianietka.......27.......DolnyŚląsk...........18.... ... .....01.12.2011 domi1906...........27.......Jaworzno............18....... ... ....01.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin /Głogów......18..............02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole...............23.....D..... ..02.12.2011 Margaretka-21....21.......o/Wrocławia........23.... CH.....02.12.2011 Mzelle83.............27.......Warszawa...........22.....D ... ...03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........22.....D... ... .04.12.2011 MLLO................29.......Kielce...............18..... ... .......05.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko............23...... CH. ....05.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice............23..... .CH.......06.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............22.....CH....07.12. 2011 Dree.................27.......Poznań..............16.... ... D......07.12.2011 barbera.............29.......Leszno..............24.... ..D......07.12.2011 nikita................29.......Opole...............18.. ... ........07.12.2011 tosieńka87.........24.......Katowice.............9.... .........08.12.2011 olcik777.............26.......Kraków.............23.. ....D......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko..............23.......D......10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.... .D......11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów................21... .........12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..22....... ...12.12.2011 Szun.................25.......Płock.................21 .....D......12.12.2011 madziulinka........26.......uk.....................14.. ...........14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16... ..........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.. ...........17.12.2011 skorpion_j.........36.......Katowice.............11...... ... .....17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.......21........ CH....18.12.2011 MISIA ANULA.......28.......Kraków...............20............. 18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20.. ..D.......18.12.2011 Ciężarówka 29....29..... KIELCE.................20....D.......18.12.2011 Julita84............26.......Łódź................... 12.............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............18.....CH. ... .19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska...........19..... ..........19.12.2011 Mama Oliwki.......26.......Płock..................8............. ..23.12.2011 Millea...............34........Łódź..................2 0.......D......23.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............18..... ... .......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce.................21...... D. ....24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..17......... ..2 7.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18... .........28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................20... ..C H.....28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............19...... ... ....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin.............17....... ... ...29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa...........11........... ... 29.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... ..........28.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny !! właśnie wróciłam z nad morza niestety dzień wcześniej bo już pomysłów na spędzanie wolnego czasu zabrakło taka do D pogoda , że szok , chociaż do poniedziałku było w miarę i trochę koloru nabrałam :) ale co to za wakacje : spacerki, jedzenie , siedzenie na leżaczku bo położyć się nie wygodnie albo kręgosłup boli albo brzuch i tak w kółko :( ale odpoczęłam psychicznie i mogę dzwigać ten mój ciężar dalej :) a i mała chyba już słyszy bo jak byliśmy w kinie to tak zaczęła mnie boksować, aż myślałam , że wyjdę z sali i oczywiście M panika , że młoda ogłuchnie :) po przyjeżdzie nad morze trochę żałowałam wypadu bo brzuch mi twardniał i strasznie się bałam , że coś się rozkręci , ale przeszło i cały tydzień było ok :) a teraz mała pozdrawia wszystkich mocnymi boksami czyli żółwik dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że nie wystarczy ją suszyć ale mały złapał to zapalenie po 2 tygodniach!! to chyba by trzeba tą gąbkę w takim razie wymieniać chyba co kilka dni w sumie jednym będzie to odpowiadać innym nie tak jak ze wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, olcik byłaś u lekarza, wszystko okey? u mnie niestety nie, dostałam antybiotyk Keflex, który oczywiście boję się brać, ale muszę, bo jak nie przejdzie mi do przyszłego tygodnia wezmą mnie do szpitala. Najgorsze jest to, że nie wiadomo, co mi jest. Dziś kolejne badania i dermatolog. Tak się boję. Mam nadzieję, że u Was lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosieńka87...trzymamy kciuki z Dzidzią ,żeby ten antybiotyk pomógł.Spojrzałam na ulotkę (w internecie) i jest tam napisane,ze jest bezpieczny w ciąży...no ale zawsze to jakies lekarstwo. Kurcże,ale co za paskuda Wam sie przypałętała. Barbera, tak początek sierpnia był w miarę ciepły, nawet chyba 2 dniu upałów było, a potem mega burza i ochłodzenie...do listopadowej pogody w tym tygodniu, choc jest duszno i ciepło. Dzis juz pada, ale słabiej. Ja tam czekam na wrzesień... Z reguły jest ciepły nad morzem, i mniej turystów. Można spokojnie sie przespacerowac. Ostatnio na plaży byliśmy z M przedwczoraj (trzeba było stary chleb mewom oddac :) ) , ale widok ludzi w sztormiakach w sierpniu jest nieciekawy. Ostatnio była taka wichura,ze parasole z betonami podrywało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia nic mi nie mów bo pierwszy raz zakatarzona wróciłam z wakacji tak mnie przewiało :( ale mimo wszystko było fajnie, chociaż tak jak piszesz ludzi tłumy i gdzieś przejść to jakaś tragedia a kobieta w ciąży to nawet z łokcia w brzuch może dostać i nikt się nie przejmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę muszę nadrobić forum bo widzę, że znowu jakieś cholerstwa dopadają nasze dziewczyny , Tosieńka trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×