Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

dziewczynki do jakiego momentu z maluchem dzieli sie sypialneie wspolna mi mama wczoraj powiedziala ze do 2 lat:P troche mnie zszokowala bo myslalam ze malucha dam ok roku juz samego do spania:P wiecei tez chce miec troche prywatnosci pozatym zeby maluch ise przyzwyczajal od malego spania samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi - z tym wiekiem to różnie bywa Męża siostry syn ma 5 lat i dopiero teraz śpi sam w pokoju - do tej musiała z nim spać bo często budził się z krzykiem i wołał ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski cama super zdjecia, tez nam sie marzy owczarek ale dopiero jak sie dorobimy domu. My tez mielismy na poczatku sypialnie, jak mala podrosla czyli jak skonczyla dwa latka zrobilismy jej pokoj, a my z mezem spimy wlasnie u naszej corci bo ma duzy pokuj i mamy tam nasza sofe, a nasza corcia ma swoje wysokie lozko i zostaje jeszcze duzo miejsca do zabawy no i jeszcze mebelki, ktore teraz beda dla najmlodszej he he potrzebuje tylko lozeczka Takze spimy w jednym pokoju i jest fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co wydaje mi sie ze mam w brzuchu małego grubaska, bo jestem w 23tyg a moje malenstwo wazy juz 520g :P nie wiem czy to duzo czy mało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Z maluszkiem wszystko w porządku. Jaka jestem szczęśliwa!!!Ma 322 g. Nie chciał za bardzo współpracować także zdjęcia 4d za bardzo nie wyszły, ale nie ważne. Maluszek skakał jak opętany, stawał na głowie i w ogóle dziwne rzeczy wyprawiał:) Lekarz się z niego śmiał. Płci też nie dało się potwierdzić za bardzo, bo miał pępowinę miedzy nóżkami. Mam przyjść jeszcze w środę - może będzie lepiej widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej goha24 - wydaje mi się, ze to raczej sporo, moja córeczka też raczej maleńka nie jest i w 21 tygodniu ważyła 465 g. A bierzesz jakieś witaminy? Ponoć od nich dziecko jest większe. Madzia_mi - u mojego brata ciotecznego ich dzieci prawie od razu powędrowały do swoich pokoi i swoich łóżek - nie przyzwyczajały się i nie było problemu - nie znały po prostu innego spania jak tylko w swoich pokojach. Ja też mam taki ambitny plan, właśnie remontujemy pokoik dla małej i tak sobie myślę, że na stałe zamieszka w nim od ok. 3 miesiąca życia - wcześniej chyba się nie da. Zobaczmy my co wyjdzie z mojego planu - pewnie się złamię i będę chciała mieć małą ciągle na oku. Sparking - super, że po badaniu wszystko dobrze :). Szkoda, że nie dał się podejrzeć co do płci. Mnie też 4d nie za bardzo wyszły.... Podobno dzidziuś za daleko położony. A w którym tygodniu jesteś? Cama - fajne zdjęcia. I psiaczki masz cudne. U mnie bez zmian, wszystko dobrze. Mała coraz aktywniejsza i coraz mocniejsze kopniaki sadzi :). Ale to miłe, lubię kiesy się rusza, brzuch faluje i podskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32 - jestem w 21 tygodniu. Inny lekarz powiedział mi że będzie dziewczynka, ten niby też mówił, ale pewny nie był. Mi tam wszystko jedno, najważniejsze żeby zdrowe było, choć po cichu liczę na tą dziewczynkę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore tylko femibion 2, bo zawiera jod, tez mi sie wydaje ze duze :P ale ja jakos szczególnie duzo nie przytyłam, bo do tej pory 3kg, wiec nie wiem jak to jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goha24- no jak też femibion2, może coś w tym jest. To myślę, że przytyłaś akurat - dziecko + wody płodowe + łożysko. Ja przytyłam niestety trochę więcej, ale to pewnie raczej z powodu duuuużego apetytu, już kombinuję jak u szybko schudnać po ciąży :). Ale najważniejsze, że maleństwa zdrowe. Sparking - mnie w sumie też było wszystko jedno, ale po cichu liczyłam na dziewczynkę :). Ciekawa jestem Twoich wiadomości ze środy, może okaże się, że lekarz miał rację i dzidziuś okaże się dziewczynką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goha zezywiscie mala grubaska he he u mnie w 20 tyg. mala wazyla 345gr. Mi tez zdjecia usg 4D nie zaladnie wyszly, Czy wy tez tak macie mi znow mieso nie smakuje wczoraj smierdzial mi rosolek a moj mowi ze nie a dzis zrobilam klopsiki, ale ich nie zjadlam nie moglam zjesc.... kurcze co jest grane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki.. Ja ledwo żyję.. ząb mnie boli który jakieś 3lata wstecz miałam leczony kanałowo. A teraz się zwijam z bólu :( wizyta dopiero w przyszłym tyg. nie wiem jak to przeżyję. Jednak rację mają Ci którzy mówią że zęby się "sypią" w ciąży ;/ ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki, Milo czytac, ze u Was wszystko dobrze. Gratuluje dobrych wiesci:) Cama, urocze zdjecie, aj jak ja uwielbiam psiaki:) U mnie troche niepokoju, bo skurcze nie ustepuja. Bylam dzisiaj u lekarki i na szczescie z szyjka ok. Oby ta moja macica szybko sie uspokoila, bo na mysl o ryzyku przedwczesnego porodu serce podchodzi mi do gardla. Nie no po prostu musi byc dobrze... Pozdrawiam Was serdecznie, dobrej nocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja dziś mam stresujący dzień... zaprowadzam przed obiadem sunię na zabieg sterylizacji i dopiero po 18tej ją odbieram... no i jeszcze ten remont tak się ciągnie strasznie i kasa topnieje, wiecie, na początku szukałam wózka używanego do 600zł, teraz szukam takie za 350, a niedługo to chyba wystrugam sobie sama z drewna bo po prostu na nic nie będzie mnie stać śniło mi się ostatnio, że wygrałam w totka :D szkoda tylko, że nie gram :) wyżaliłam się i idę na śniadanie, pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati1784
Madzia_mi pytałaś czy widać czasem jakąś rączkę czy nóżkę dzieciaczka przez brzuch.Owszem,jak już maluch ma mało miejsca,a brzuch jest spory to przy ruchach dziecka przybiera różne kształty:-) A co do samodzielnego pokoju dla dzieciaczka to im wcześniej tym lepiej,bo później jak się przyzwyczai do spania z rodzicami to im starsze dziecko tym ciężej oduczyć.Po co narażać dziecko na stres i siebie też denerwować.Można po prostu na początku nie zamykać drzwi od Waszego pokoju i pokoju dziecka,żeby usłyszeć jak się obudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati1784
No ładnie! Ja mam 15ego USG prenatalne i tak liczyłam,że poznam płeć maluszka,a tu widzę,że nie koniecznie,bo dziewczyny piszą,że na 4D były albo prenatalnych i nie udało się podglądnąć maleństwa.Nie wiem czemu ,ale wydawało mi się ,że na takim lepszym USG to już raczej się zobaczy płeć,a tu niespodzianka.No to ciekawe jak będzie u mnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora z urojenia
🖐️ :) Czy można się do was przyłączyć? Termin mam wyznaczony na 10 stycznia :) Jestem z Warszawy i oczekuję na moje pierwsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze sie dziewczynki ze wszystko po wizytach dobrze:) socjofibice- ja tez umieram na ząb który przez ciąże nie mialam dokonczony i zdycham;/ tamtum verde na gardło mi ciut pomaga jak ssiem przy zebie bo znieczula;/ ale to jakas masakra;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora z urojenia
madzia - a nie możesz iść normalnie do stomatologa na skończenie tego zęba? Słyszałam, że ciąża nie jest przeciwwskazaniem do leczenia zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze nie jest przeciwskazaniem ale ja nie wyobrazam sobie dentysty bez zieczulenia a boje sie teraz brac znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia a dlaczego nie idziesz do dentysty? wiesz jaki ci przez te 5 m-cy może sie bałagan zrobić. prosze biegusiem do lekarza :) socjo, a nie przyjmą cię z bólem poza kolejnością? u mnie w przychodzi jest tak, zę jak boli, to przyjmują między pacjentami, tym bardziej jak w ciąży jesteś i wiadomo, ze nie możesz się wspomóc lekami przeciwbólowymi. co do spania, to my sie wyprowadziliśmy od tesi z pokoju jak miała 7 m-cy (wtedy myślałam, ze jej po prostu przeszkadzamy, m.in skrzypiące łóżko, w nocy nie mogła spać, budziła sie co chwilkę... ech trzy światy) przeniesliśmy sie do pokoju dużego (dawniej gościnnego) a małej zostawiliśmy mały pokój do jej dyspozycji. suma sumarum, dostałam książkę "uśnij wreszcie" i zastosowałam ta metodę i po 4 dniach spała jak ta lala :) a wraz z nią i my. w końcu wstawałam do pracy wyspana, a i tesia była w ciągu dnia pogodniejsza i spokojniejsza. teraz juz tego błędu nie popełnię. do 6 -m-ca drobinka będzie spać w swoim łóżeczku w naszym pokoju, a po tym czasie przeprowadzimy ja do pokoiku tesi. gdyby w przyszłości któraś miała problem ze spaniem nocnym dziecka, usypianiem itp, to dajcie znać. mam tą książkę w formie elektronicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora z urojenia
Madzia - ale spokojnie możesz mieć znieczulenie. Tylko poinformuj lekarze, że jesteś w ciąży i po problemie. Po co się męczyć :) P.s A jak się zaczernia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej koleżanki jak Wam dzionek mija? Mnie dopadły skurcze i zakupiłam sobie wczoraj magnez Dodatkowo znowu miałam antybiotyk na ecoli w moczu, teraz czas na powtórkę badani i oby wyniki w końcu były lepsze. Dostaliśmy w spadku łóżeczko koloru białego i chcemy je przemaować na kolorowo - moze na zielono lub czerwono, decyzja jeszcze nie zapadła. Musze tylko jeszcze je zmierzyć aby wiedzieć jaki rozmiar materacyka kupić - chyba zdecydujemy się na piankowy. Wózek + mate edukacyjną tez dostaję po bratanku, więc część wydatków nam odpada. Ciuszki zaczęłam już kupować i sprawia mi to mega frajdę :) Muszę rozejrzeć się za podgrzewaczem do butelek, tylko taki do którego pasują rózne rodzaje butelek - bo podobno nie jest to takie oczywiste. Socjo a Ty nie mozesz do endo krynologa na NFZ - mi na szczęscie udało sie dostać, wcześniej chodziłam z tarczyca do ogólnego zanim dostałam sie do endo, i ogólny mi dawał skierowanie na badania tsh i przepisywał leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia Mi w ciązy można znieczulenie, daja tylko inne bez jakiegos leku, także spokojnie leć do dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babka w ciąży.................
w ciąży można brać znieczulenie,tylko musi byc bez adrenaliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem juz po wizycie u lekarza dał mi znieczulenie:) kolega z pracy mnie podwiozl do dentysty nie opodal naszej pracy:) ufff juz nie boli.:P zab spieprzony kanalowo.:( ale moze da sie go usunąc a ja nie rwać trzeba. 100 zł zapłaciłam:P w sumie nie wiem czy duzo czy malo wazne ze nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×