Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

dzięki elzuniaw1 za zlikwidowanie kropki :) Poduszka jest wypełniona jakimś granulatem i ma poszewkę na suwak - aby można było ją uprać. Granulat się zużywa, tzn. ubywa go, ale można go dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu a odczułaś już ubytek tego granulatu?no bo, że się zużyje to jestem na to przygotowana, wszystko się zużywa, ale chyba nie aż tak szybko? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no raczej szybko się zuzywa, odczuwa się od razu, ale ja śpię na niej ok 2 tyg i choć czuję, że granulatu jest mniej to na razie nie myślę o dokupywaniu go. Nawet teraz jest fajniejsza, bo łatwiej można ją ułożyć - no ale jak będzie dalej to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, Co do poduchy to ja sama sobie uszyłam. Dobrze obejrzałam ją w sklepie. Przypomniałam sobie o powłoczce na kołdrę której nie używam. Kupiłam wypełnienie chyba za 10 zl? i uszyłam do tego uszyłam dodatkową powłoczkę żeby przebierać do prania. Zrobiłam ją długą tak ok 1.8 prostą ale łatwo wyginającą się, taką żebym mogła zostawić dziecko na kanapie otoczone takim murem obronnym. Hmm chyba wytłumaczyłam co mam na myśli. Super wygodna. Temat alkoholowy skończył się tak jak się skończyć musiał:) jesteśmy różne, mamy różne poglądy i to dobrze. Życie jest ciekawsze a dyskusja jest potrzebna i ważna. Pewnie będziemy się różnić jeszcze w wielu sprawach ale przecież nie chodzi o to żeby się we wszystkim zgadzać. Ira gratuluję córeczki. A skurcze łydek są z braku magnezu, potasu czy niedoboru wody lub zmęczenia nóg? Ja biorę witaminy od początku. Bo na początku mało mogłam jeść i bałam się, że nie dostarczam dziecku czego potrzebuje. Czy słusznie robię? Nie wiem, mam wątpliwości czy mi to potrzebne. Alka28 ja pewnie gdzieś też mam 5kg na plusie, może więcej na razie boję się stanąć na wadze. Ja byłam szczupła ok 55 kg w momencie zajścia przy 170 więc tak czy tak to jak przytyje jeszcze 10 to tragedii nie będzie. Choć oczywiście chciałabym tego uniknąć. Madzia mi nie ma sprawy :D:D wiesz ja mam to chyba we krwi taka moja największa wada, że wpadam w umoralniający ton, co zrobić. Pracuje nad tym. Mufi ale hmm o co chodzi? Miałam dziś usg połówkowe wszystko ok, dzidzia prawidłowo się rozwija. Organy wyglądają ok. I dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć chłopca!!! Dziwne uczucie. Będę mamą chłopczyka. Taka abstrakcja. Super, bardzo się cieszę, choć płeć była mi obojętna. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wieczorkiem, widzę że temat poduszeczek nadszedł, ja przy synach takich ulepszeń nie miałam. a teraz też myślę że zwinięty kocyk wystarczy a ,,między nogi,, kupiłam sobie taką podusię z ikei długą w kwiaty i sprawdza się świetnie!!! a przede wszystkim kosztowała grosze i dziecku po porodzie będe ją podkładać pod plecki. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70151825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się dziś nie wyspałam moje dziecko szalało w brzuchu jak nie wiem, a teraz mała cwaniara sobie śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzunia ja też sie nie wyspałam :( juz myślałam, ze o 4 będę ciągnąć męża do szpitala. tak mnie uciskało w dole i brzuch i tyłeczek i nie wiedziałam od czego to jest. źle było na jednym boku, jeszcze gorzej na drugim, dopiero jak sie położyłam na plecach i nogi do góry to ból ustąpił. chyba dzidzia sie tak ułożyła, ze uciskała mi tam wewnątrz. teraz czuje, że zaczyna mnie boleć brzuch. zaraz jak skończę śniadanko, łyknę leki to sie kłądę 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;) a ja dzisiaj jak nigdy sobie pozwoliłam i dopiero wstałam, też mnie dzidzia obudziła :) Agniesiulka to odpoczywaj dużo :* ja lecę na śniadanko a później idę się szykować na spotkanie z koleżankami jeszcze z liceum:) oj jedna będzie w szoku jak mnie zobaczy z brzuszkiem he he ale mam dobry dzisiaj humor mam nadzieję, ze nawet ta wstrętna pogoda mi go nie zepsuję bo ostatnio za bardzo drażliwa jestem... :) Miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka a może wybierz się do lekarza lepiej chuchać na zimno.:( Ja tez nie wyspana , mało tego zaspalam do pracy:P a jak rano wstałam to tak opadałam z sił że myslalam ze nie pojde do niej po prostu:(( jestem osłabiona:( co do pomarańczowych wpisów- Mówie bez komentarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny trochę mi przeszło wiec wyjaśniam. Po prostu zabolało mnie ironizowanie z Częstochowy. Może jestem przez ciążę zbyt wrażliwa. Mój wujek 3 lata temu wyszedł z bardzo ciężkiej choroby i od tego czasu co roku klęczy na Jasnej Górze w podziękowaniu za odzyskane zdrowie i ma zamiar tak robić dopóki mu sił starczy, więc po prostu mnie to dotknęło. Wiem że nikt nie miał nic złego na myśli, ale mi się zrobiło bardzo smutno. Co do alkoholu każdy robi jak uważa. Znam takie co piły całą ciążę i mają zdrowe dzieci, znam też taką jedną matkę co piła i paliła i ma dziecko z zespołem Downa. Sama jeżdżę czasami na czerwonym świetle więc generalnie też ryzykuję swoje życie i dziecka, więc nie mam prawa nikogo krytykować i z takiego założenia wychodzę. I koniec tego tematu z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka - ja też miałam problemy z ułożeniem się, bolą mnie plecy i mąż czasem pomaga mi przerzucić się na bok bo samej mi ciężko :/ niestety mam skrzywienie kręgosłupa i daje teraz znać o sobie, czasem rano chodzę kilka minut zgięta bo taki ból, a dziś tak mnie bolą pachwiny jakbym całą noc wyprawiała dzikie harce, myślę, że muszę to rozchodzić na spacerku z psinką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Dawno nic nie pisałam, bo ciągle martwię się tymi wynikami z tokso, ale czytam Was codziennie. Wczoraj byłam u lekarza i powiedział, że wyniki są w porządku, ale dla świetnego spokoju dał mi skierowanie na awidność. Czy któraś z Was musiała robić to badanie? Chyba umrę ze strachu zanim otrzymam wyniki - mają być za tydzień:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi bez urazy, ale z kad my możemy wiedzieć że Twój wujek był chory i tak cię zabolał jakiś fakt? odeszłaś bez słowa. Wiesz nie znam sie tu jak łyse konie wiec nie kazdy musi uwazac na co pisze, ale zeby zaraz sie obrażać? Jeśli chodzi o moj stosunek do kościoła to mam raczej negatywny,za dużo w tym wszystkim hipokryzji. I to jest moje zdanie mam do niego prawa. I teraz tez moze sie ktos na mnie obrazić i odejsc z forum tylko dlatego ze kocha kosciół, i jest tam w kazda niedziele i w tygodniu. Ale nikt tu sie na tyle nie zna. wiec uwazam ze troszke przesadziłaś. oczywiscie mozesz sie teraz na mnie obrazic za to co napisałam ale staram sie być szczera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - jest nas tu trochę i każda jest inna i ma inne poglądy. NIe sposób żebyśm wszystkie myslały tak samo na każdy temat. Ale ideą tego forum było przecież wspieranie się w tym wyjątkowym dla nas czasie a nie szukanie różnic i krytykowanie się. Skupmy się na naszych maluszkach i brzuszkach zamiast szukać różnic w naszych poglądach. Bo zaczynamy robić się wrednymi babami kłócącymi się z byle powodu, zamiast jak dawniej cieszyć się darem ( tudzież darami :) ) jaki w sobie mamy. Kobitki wspierajmy sie - wkońcu kto nas lepiej zrozuie w tym czasie jak nie "współtowqrzyszki". trochę zamotałam ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - jest nas tu trochę i każda jest inna i ma inne poglądy. NIe sposób żebyśm wszystkie myslały tak samo na każdy temat. Ale ideą tego forum było przecież wspieranie się w tym wyjątkowym dla nas czasie a nie szukanie różnic i krytykowanie się. Skupmy się na naszych maluszkach i brzuszkach zamiast szukać różnic w naszych poglądach. Bo zaczynamy robić się wrednymi babami kłócącymi się z byle powodu, zamiast jak dawniej cieszyć się darem ( tudzież darami :) ) jaki w sobie mamy. Kobitki wspierajmy sie - wkońcu kto nas lepiej zrozuie w tym czasie jak nie "współtowqrzyszki". trochę zamotałam ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do nikogo nic nie mam więc nie komentuję Sparking - kochana nie przejmuj się bo z tego co pamiętam miałaś wynik nieswoisty (IgG (-), IgM (+)), zrobisz sobie to dodatkowe badanie, które z pewnością Cię uspokoi, a tymczasem zaufaj lekarzowi, ja nie miałam badania, o którym piszesz natomiast dziś sprawdziłam przez internet wyniki wczorajszego mojego badania na tokso i wyszło bez zmian - wynik ujemny, czyli w dalszym ciągu muszę być ostrożna, ponieważ nie przechorowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jezcze kwestia ciąży... ja przytyłam od początku ponad 6 kg. zaczynałam z waga 46 tak więc nie będę płąkać jak po ciąży "coś" zostanie. :) Ale faktycznie w tym tygodniu to rosnę w oczach. Z dnia na dzień sama widzę różnicę... jest mnie coraz więcej. :) Dzidzia bryka prawie cały dzien z małymi przerwami na spanie. Za to w nocy spokój. Pofika do 22 a potem grzecznie śpi całą noc... Oj gdyby tak było po porodzie... złote dziecko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra 11 - a widzisz, mnie tak ciągle dzidzia budzi w nocy, dziś robiła takie akrobacje, że szok, przeciągała się, czułam jak rozpycha się kończynami, i tak się właśnie zastanawiam czy aby jej tak nie zostanie potem :) tylko, ze ja praktycznie do godziny 18 jestem sama i z nikim nie gadam, więc dziecka niczego nie słyszy i pewnie wtedy odpoczywa, a od 18 są rozmowy, większa aktywność, stres i dzidzia pewnie potem zasnąć nie może czy coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ja to chyba jeszcze nie odczuwam ruchów. W poniedziałek idę na USG 4d mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Ja niestety przytyłam już 6kg :( a ważę dużo. Na szczęście przez ostatni miesiąc nie przytyłam praktycznie nic, bo bardzo się pilnuję. Niestety zrobiły mi się rozstępy na piersiach:( A smaruję się codziennie 2 razy kremem Mustela. A Wy czego używacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam oliwkę i balsam taki rossmanowski dla kobiet w ciąży. I od znajomej dostaję jakieś "Pharmaceris FOLIACTi" - i narazie tak na zmiane wszystkim - i póki co odpukać nie ma rozstępów. Ale raczej szykuję się że będą bo i mama i siostra miały straszne a to ponoc genetycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama nie miała rozstępów :( nie wiem skąd to świństwo u mnie. Dobrze, że są umiejscowione "od dołu" więc raczej w stroju kąpielowym nie będzie ich widać. Na brzuchu nie mam rozstępów, ale jak na razie mam mały, więc pewnie pojawią się później. No nic zobaczymy, jakoś to przeżyję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking - ja używam kremu do pielęgnacji biustu dla kobiet w ciąży firmy Bielenda Sexy mama :) smaruję żeby poczuć się lepiej aczkolwiek jak będą mi się miały zrobić rozstępy to się zrobią, ja mam na biuście stare rozstępy - jeden na drugim od spodu i w ogóle mnie nie ruszają prawdę mówiąc, mój mąż pewnie też nie zauważyłby, a gdybym mu pokazała to i tak nie umiałby ich nazwać także się nie przejmuję, ale nowych nie mam, biust mam ogromny i szczerze wierzę, że już mi nie urośnie bo na litość boską - po co? :D nie chciałabym natomiast mieć na brzuszku chociaż nigdy go nie pokazuję, ale zawsze był taki ładny i gładki i oby tak zostało, moja mama rozstępów nie miała więc liczę na geny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam tabelkę madziatek_____26______01.01_____ Warszawa______ ? Aniela6________26______02.01_____ UK_____________? wiosna7575____30______02.01_____Szczecin________? kika79________ 32_____ 03.01_____ Rzeszów________dziewczynka Gosia32________32_____03-01_____Warszawa_______dziewczynk a martini657_____23_____03.01______Warszawa_______? Madzia_mi_____ 21_____04.01____ Warszawa_______ dziewczynka inka1989______ 21_____04.01_____ Wadowice______? elzuniaw1______28_____04.01_____Kraków_____niespodzianka spiderka_______28_____ 05.01_____ Tarnów_________? Naleen________28______05.01______Grudziądz______? Aguniek0121___27______05.01______Lublin_________dziewczyn ka moniś_86______25______07.01______Warm.-Maz.____ ? Ana Lena______28______07.01______Warszawa______chłopiec kizia__mizia___ 25_____ 07.01_____ Wrocław_______ Dziewczynka Camilla2011____24______08.01_____Sucha Beskidzka__? foxy30________30______08.01 ____ śląskie__________? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka_____? Sandra________28______08.01______Kielce_________ ? kasiek1984____ 27______09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23______09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23______09.01_____ Tarnów________ Chłopczyk Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin_______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ Chłopczyk Ivona82_______29_____11.01______Zachodniopomorskie-chłop czyk m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B____95% dziewczynka jasmin_82 _____29 _____12.01 _____ Bielsko-Biała ____chłopczyk??? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska____? jagódka_1984__27_____ 12.01______Śląskie_________ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok_______? Rimela________ 29______14.01______śląskie_________? DoniaJulia_____31______14.01_____Oświęcim___chłopak goha24 _______24______14.01_______lubelskie______? Aless__________32_____15.01_____ Kraków________chłopak Agnieszka@...__27_____ 15.01_____ UK ____________? kokosznel _____ 22_____ 15.01______ Rzeszów_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy__________? youstta_______ 28_____16.01______ Wrocław_______ chłopczyk i dziewczynka. -cukierkowa-___20_____18.01______ Dolny Śląsk______? Emma9999_____ 25_____18.01______ Kraków________ ? ivonne36______ 36_____ 18.01______Gdynia_________? EdZiA ________ 25_____18.01______Głogów_______chłopczyk Ebel__________ 33_____ 20.01______ Głogów________ ? alexxxxx_______28_____21.01______ zachodniopomorskie zoooja________23_____22.01______podkarpackie____dziewczyn ka agniesiulka_____31_____22.01_______Poznań________? kat-har-sis_____25_____22.01______ Warszawa______? Agus83________28_____22.01_______Konst-Jeziorna_chłopczy k Glorias________24_____22.01_______Gliwice_________? Alka28_________28_____23.01_______Warszawa_____ Dziewczynka Natalucha_____ 22_____ 23.01_______trójmiasto _____? Vivanilli________21_____24.01______ Śląskie_________? MelisQa _______ 22_____24.01______Poznań_________? iti___________ _34_____25.01______ Toruń_________ ? ira1___________27_____25.01______ Niemy ________dziewczynka monia_aa______23_____26.01_______wlkp__________synek Mikołaj Cama_85______ 26_____27.01______ Gołymin________ ? rozsan ________25_____27.01______ Szwecja-Uppsala_100% CHŁOPACZYSKO---MAKSIU.. Yeeta86_______25_____27.01_______Łódź edkar2________32_______?_________ Kraków________? polajanka______30_____ 28.01_______Dolny Śląsk_____? JulkaZ________23_______30.01_________Włocławek_____Chł opiec mon1czka25____28______31.01_______Ostrowiec Św._______?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! Uaktualniłam tabelkę :) Będziemy mieli dziewczynkę- Hanię. Bardzo się cieszę, naprawdę! Byłam w szpitalu z tymi miedniczkami nerkowymi u Maleństwa, nie będę pisać dokładnie co i jak. Ważne jest, że są powiększone i nie wiadomo dlaczego, może po prostu taki Jej urok. Mam to kontrolować comiesięcznym usg w szpitalu... Więc do końca ciąży mam usg na super sprzęcie w ramach nfz, z czego się cieszę, bo się bardzo martwiłam... Co do wpisów pomarańczowych, nie komentuję, nie ma czego. Ja alkoholu nie piję, czasami powącham winko czy piwko i zamoczę język ;P Czytam forum cały czas, nie zawsze mam czas na pisanie:/ I ostatnio miałam trochę stresów, nie żebym się tłumaczyła... Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking - tak jak Elzunia napisała IgG (-), IgM (+) jest to wynik nieswoisty, kontrola za trzy tygodnie, jeżeli wynik taki sam ciężarna seronegatywna, nie wymaga leczenia, wskazana kontrola za trzy miesiące. Także nie powinnaś się martwić i zaufać lekarzowi. Wszystko będzie dobrze. Używam tylko oliwki, ale dziś chyba zaopatrzę się w jakiś balsam dla kobiet w ciąży w Rossmannie. Jak do tej pory nie mam rozstępów i chyba nie będę inwestowała w jakieś droższe balsamy, jak mają się pojawić ro się pojawią. Elzunia - czyli wyniki świetne, oby tak dalej. Robiłaś ponownie IgG i IgM ? Też jestem ciekawa czy aktywność dziecka w brzuszku przekłada się na tą po porodzie, czas pokarze ;) Ja na początku nie przebierałam na wadze, ale teraz już jestem 5 kg na plusie. Nie widać tego po mnie (jeszcze!), wszystkie spodnie mogę założyć bez dopinania ;), ale czuje się cięższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1 - ja miałam na szczęście IgM 0,19 a igG 410, ale i tak się martwię bo to igG bardzo wysokie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking- narazie jak mały... jeszcze kilka tygodni i będziemy sporymi słonikami :) No ja juz ciąży nie ukryję... ale nawet nie zamierzam. Chociaż powiem wam że ostatnio jedna z ciotek mnie skrytykowała że tak "widać" mój brzuch. Jak ona była w ciąży to nosiła szerokie bluzy żeby jak najmniej było widać... nie skomentowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking - "Nie ma powodu do niepokoju. Wysoki poziom IgG świadczy o przebytym zakażeniu pasożytem T. gondii przed laty. Ujemny wynik IgM wskazuje, że przyrost IgG nie jest spowodowany reaktywacją infekcji. Nie ma zagrożenia dla dziecka. W razie wątpliwości lekarz może zlecić wykonanie oznaczenia awidności przeciwciał IgG, jednak uważam, że będzie to zbyteczne". To cytat z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że to IgG nic takiego jeszcze nie oznacza i ciągle to sobie powtarzam, ale i tak ciągle o tym myślę i się niepokoję. Straszna panikara jestem. Mam nadzieję, ze wyniki awidności tylko potwierdzą, że nic złego się nie dzieje. Mój brzuszek wygląda jak "objedzony" przynajmniej tak mi się wydaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×