Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Witam. Fasolka-jeśli karmisz tylko mlekiem MM do Filipkowi dawaj tylko wit D3.,ale z tego co pamietam do wit.KiD podaje sie do 12 tyg. zycia,pożniej sama D3. Ahhh ci teściowie,u mnie byli wczoraj i standardowo tesc mnie wkurzyl :/ wpgp;e nie slucha co sie mowi a potem sie wtraca,rozmawialismy o chrzcinach i ja powiedzialam ze w kwietniu ale jak dla mnie to mogl by to byc nawet czerwiec,a ten nagle wyskoczyl,ze co czerwiec jemu sie to nie podoba i takie tam.Wiec mu powiedzialam,ze jemu nie musi sie to podobac i koniec tematu.nawet tego nie wyjasnialam,niech slucha dokladnie. tojah-mi pediatra powiedziala,ze jesli dziecko jest dokarmiane MM,ale zadko to dawac K i D,ale jesli wiecej dostaje mleka MM wtedy Tylko D. elzuniaw-ja si boje jeszcze z malutka kapac,a mam na to straszna ochote,u nas tak samo po kapieli,mala tak pluska ze podloga mogra i zaraz trzeba wycierac,zeby siepanele nie dzwignely agniesiulka-super,ze Nikoś tak ładnie Ci spi w nocy i jest tylko na piersi :).U nas noci sa super ale my juz na MM.I u nas ze spaniemw ciagu dnia podobnie,ale wieczorkiem kapiel,mleczko i niunia smacznie zasypia w swoim łozeczku.:) Fasolka-oj tam oj tam,ale dziekuje bardzo za komplement :),i pomyslec ze zostaly mi kilogramy po ciazy :p,korych oczywiscie nie chce sie pozbyc. Dzis toroszke pospacerowalismy,oczywiscie przeszlismy kawaleczek i wrocilam sie do domu po kurtke,bo ubralam sobie,ktorka jeansowa i bylo mi zimno takie wietrzysko bylo u nas.ale slonko pieknie swiecilo.Wyszlismy z domu kolo 14,wrocilismy po 15 bo myslelismy ze nam glowy pourywa,malej sciaglam czapeczke rozpielam kurteczke i spala w wozeczku do 18 :),wiec i ja sie zdrzemnelam,dzis mialam blogie lenistwo popoludniu.Buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camilla to zdjęcia wklejaj szybciutko ;) lisabell :D no bedę te stringi przesuwać raz w prawo raz w lewo :D ale nie zdejmę :D musi mi tam chociaż nitka ten rowek zasłaniać :D szwagierka mega zadwolona. mówiła, ze już po pierwszym razie widoczny był efekt na tyle, że bez depilacji/glenia mogła iść na basen ;) przepisu na 9h niestety nie mam :D może to umiejętność samodzielnego zasypiania? ok lecę spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwka79 jesli chodzi o zatrzymanie lakatcji to najgorsze pierwsze 2 dni , teraz już super i piersi z dnia na dzień coraz bardziej wiotkie , straszny dla mnie komfort iść na spacer czy do znajomych i nie myślęc że trzeba szyko wracać bo mam pokarm ściągnąć albo już przeciekam - trochę odżyłam a jeśli chodzi o cewnik do porodu to uważam że jego zakładanie posiadanie i ściąganie było gorsze nić ciecie itp - coś okropnego ten cewnik brrrrrr ! u mnie też już buzia od spacerów opalona :) i czekam na więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Synuś sobie wlaśnie zasypia w łóżeczku, młodsza córka w szkole, starsza pojechała na wycieczkę z kółka muzycznego, więc teraz mam ciszę w domu :P Dzisiaj już chłodniej jest, ale nie tak źle. Później pójdziemy na spacerek. Pozdrawiamy i buziaki przesyłamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez styczniowka
Czesc dziewczyny, mam taki problem, mój mały ma 11 tygodni i obwód główki ma 42 cm a klatki 43 cm. Generalnie jest duży (6kg miał w 7 tyg) moje pytanie jest takie czy on nie ma za dużej tej główki, bo w siatkach centylowych to jest już górna granica jak nie poza. Jakie Wasze dzieciątka mają wymiary? Dodam, że mierzyłam wczoraj sama. Martwie się trochę, bo po porodzie miał główkę 35 cm a klatkę 34cm. Czy tak szybko rośnie i czy to normalne? Pozdrowionka dla maluszków i mamuś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka - nie sprawdzałam czy Laurka umie pływac :D co ty bałabym sie, że ją utopię :) polecam wspólne kąpiele :) weź prysznic najpierw, umyj wannę i siup z maluchem do wody :) Laura śpi teraz, zasnęła w swoim łóżeczku przy dzwieku karuzelki, nic mi sie nie chce, rzućcie jakiś ciekawy temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw to samo przed chwilą pomyślałam :) że nawet teraz jak Filip usnął w łóżeczku to zamiast coś zrobić i wykorzystać tą godzinkę to lenia mam mega , a tak to narzekam że nie mam czasu żeby dom ogarnąć i wziąść sie za porządki , święta za pasem no i chrzcin a w domu jest co robić; piję kawkę i czekam aż któraś coś mądrego napisze :P a co tam mi też się laba należy, obiad z wczoraj , Fifi się obudzi to pognamy na spacer i plotki , zrobimy zakupy i tyle, może popołudniu jak ię ociepli to pokręce się po ogrodzie jak syna da i wózkiem nie będzie trząsł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kupiłam dzisiaj na allegro strój na chrzest dla mojej Emilki, używany co prawda ale raczej takie rzeczy nie są zniszczone , bo niby gdzie miałyby te dzieciaczki zabrudzić. http://allegro.pl/sukienka-komplet-do-chrztu-mini-styl-piekny-r-68-i2217356469.html miałam jeszcze drugi który bardziej mi się podobał, ale kobitka nie odpisała mi na maila a poprzednia aukcja się kończyła http://allegro.pl/piekny-komplecik-do-chrztu-dla-twojej-niuni-i2228218955.html Mi też się nic nie chce, wyglądam przez okno, kobitki okna szorują, ale ja też już mam pomyte i na święta czyste więc tylko firanki zmienię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja nawet nie pomyslalam zeby zdjecie torta zrobic,a z imprezy. mam tylko filmiki-brat sie w operatora kamery bawil :-) ale nasz byl bardziej zwykly,prostokatny nie taki wypasiony jak twoj :-) Tez styczniowka-moja Emila jak sie urodzila miala obwod glowki 39 i tez sie martwilam,ze taka duza i ze cos nie tak.teraz jej czasem mierze ma ok 43 ale klatke piersiowa ok 50 to sie nie martwie,bo ponoc gdy glowka jest szersza od klatki to moze byc cos nie tak. Ale zazwyczaj taka uroda dzieciaczka:-) moze ktores z rodzicow ma duza glowe? To wtedy dziecko tez moze miec duza :-) nie martw sie,a najlepiej zapytaj pediatry :-) kurcze dziewczyny wczoraj na urodzinach byla moja 60 letnia ciotka i co chwile dawala mi swoje cenne rady typu: dlaczego dajesz malej herbatke? Nie daje sie,moj wnuk nie pil.czemu dajesz wogole butelke i smoczek,moj wnuk nie mial,od razu pil z lyzeczki ( karmiony piersia byl ponad 2 lata ) czemu ja tak trzymiesz,mojego wnuka tak nie trzymali bo byl jeszcze za maly. Matko,myslalam ze zejde.to moje dziecko, i co jej do tego! Wiem ze nie chciala zle,ale to takie denerwujace :-) Teraz ma miesieczna wnuczke i tez tak z nia wymysla :-) Emilka zasnela w wozku,spadam na kawke zbozowa :-) a dzis rano tak ze mna opowiadala,probowala nasladowac aaa i ooo i eee :-) uwielbiam to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Mam nadzieję, ze o mnie nie zapomniałyście:) Ira- nie mam wagi w domu bo oddałam mamie, a sama się jeszcze nie dorobiłam:( Ale chyba waga powoli spada... 10 kg nie dam rady zrzucić chyba:( Mój wampirek leży na macie i się żali słonikom, że mama czyta forum i się nim nie zajmuje:P W sobotę umyłam okna i poszłam z synem na spacer- wyszłam o 12 wróciłąm o 17!!! Mój synek też będzie miał udrożniany kanalik, ale dopiero 17 czerwca- takie terminy odległe... ehh Może później coś zdążę napisać, bo mały już zaczął się drzeć... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez styczniowka. sprawdziłam w książeczce jak to było z główką i z klatka u mojej starszej córki. szczerze mówiąc nigdy nie zwróciłam na to uwagi,ale to może i dobrze bo nie zamartwiałam się niepotrzebnie jak to mamy maja w zwyczaju :-) I tak w 3 mies miała 40, 40. w 4 miesiącu 42 głowa, 41 klatka, w 6, 8miesiącu 44 głowa i 45 klatka. Więc nie masz się co martwić, Jakoś nie widzę żeby coś teraz było nie tak z jej proporcjami a wręcz uważam że jest idealna :-P. teraz moja młodsza w 2 miesiącu ma wpisane 38,38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i teściowa się obraziła...hehe zachciało mi się telefonów do niej... Ale od początku: W sobotę byliśmy u rodziców moich, bo moja siostra robiła imprezę , więc po spacerze osiedliśmy u nich.Teściowa dzwoniła do męża i pytała czy wpadniemy-powiedział, ze może w niedzielę. W niedzielę pojechalismy na obiadek do moich rodziców-hmm zaprosili nas no i biorą pod uwagę , że karmię piersią i nie jem ostrych,smażonych potraw(tesciowa mnie uraczyła 2 tyg. temu takim daniem, to zjadłam suche ziemniaki:():) i wpadliśmy na pomysł , aby pojechać do galerii do Lubina(30 km od miasta). Moja mama ma większe auto, więc pojechaliśmy jej. Teściowa zobaczyła pod ich domem nasze auto i ... afera gotowa...że tylko moi rodzice się liczą, że nawet 30min nie potrafimy znaleźć... masakra... W macierzyństwie również jestem sama, bo mąż pracuje od 6:30 do 17:( łączmy się kobietki... Mam depresję chyba... nie mogę schudnąć i nie mogę patrzeć na siebie:( zawsze ważyłam ok.54,55kg, a teraz 65 i za cholerę waga nie chce spadać(tak mi się wydaje...) 15.04 robimy chrzciny (u teściów niestety).zaproszenia zgapiłam od którejś z was(z allegro) ok. idziemy kąpać małego:) buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia nie przejmuj się teściową, a w domku też jestem sama( tzn. z dwójką dzieci), bo mąż wraca z jednej pracy, je obiad odpoczywa chwilę i idzie do następnej bo uczy jeszcze dzieciaki pływać. Co prawda już do minimum ograniczył lekcje prywatne których udzielał bo naprawdę był gościem w domu. Ja zaproszenia mam od agniesiulki (buziaczki za to dla niej :-) ) Wkleiłam zdjęcie Emilki i pozostaje tylko wydrukować. Ale chrzest dopiero 6 maja bo tak jak już pisałam u nas tylko pierwsze niedziele miesiąca. Edzia i jeszcze chciałam Ci napisać że z pobieraczka się odezwali że pisemka nie uwzględniają(oszuści jedni). No nic ale niech sobie piszą. No i cisza dzisiaj taka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak u was , ale nam ta zmiana czasu trochę namieszała w dziennym planie zajęć :) dodatkowo utrudnia fakt że Fifi czasami dostaje mm a w ciągu dnia również odmrożony pokarm , po mm trzyma go 3-4 godz a po moim 2 więc wszystko nam się lekko rozjeżdża, myślę że jeszcze z tydzień i nasze zapasy się skończą wtedy spróbujemy powrócić do jakiejś rutyny, teraz jak jesteśmy w domku to daje swoje mleko a jak na spacer to mm żeby po godzinie nie wracać dziś też zaliczyliśmy podwójne wyjscie a teraz mały usnął i jak go tu kąpać .... na śpiocha , ale poczekam jeszcze trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.Teraz na forum cisza,kiedy na dworze taka pogoda :).My byłyśmy dzis na 3-godzinnym spacerku.Matko nogi mi właziły nie powiem gdzie hihihi,ale warto bylo.Jakos udało mi sie zatachać wózek z mała na I piętro i dalej moja niunia spała.A ja tak jak wy,zamiast cos porobic w domu to mialam takiego lenia,ale tak jak wy uznałam,ze wkoncu tez mi sie nalezy chwila relaksu a nie moment spokoju,a ja co mam gary myc. betinka-bardzo ladne te kompleciki do chrztu.Mi przypadło do gustu taka skukieneczka http://allegro.pl/sukienka-recznie-robiona-nie-tylko-na-chrzest-i2225073304.html Bo te blyszczace atlasy to nie moja bajka.Musze sie jeszcze na miasto wybrac i cos poszukac a jak nie to w necie cos zamowie. camilla-ciotki,teściowie,babcie oni zawsze chca dobrze,ale nie wiedza jak to irytuje.Moj tesc ostatnio powiedzial,ze mala ma krzywe nożki i ze mam jej dacwac wiecej wit.D,ona wcale nie ma krzywych nozek moja mama jemu tlumaczy ze male dzieci tak maja,ja na to ze nie moge jej dawac wiecej witaminy niz jest to zalecane.Ale on to wogole jakis narcyz hehe mowi ze jak mala sie wda w niego to bedzie piekna,zdrowa itd,A tesciowa mu powiedziala,ze sam ma krzywe nogi a on na to "Ja to mam nozki jak baletnica" :P:P Edzia-pewnie,ze Cie pamietamy.Zaszalalas z tym spacerkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie. Niemal cały piątek i sobotę spędziłam z dzieckiem na dworze to wieczorem aż mnie buzia piekła i czerwona od słońca ale dobrze już czuję się lepiej bo ja kocham słońce i opaleniznę a w ciąży się troszkę zaniedbałam bo latem przy większej temp. to bardzo szybko mi się słabo robiło. Kurcze dużo z was ma chrzciny tuż tuż albo jest po a ja sobie wymyśliłam w czerwcu :/ w pierwszą niedzielę po komuniach, może ciężko będzie pół roczne dziecko na rączkach utrzymać przez całą msze no ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny My dziś zaliczyliśmy pediatrę :( parę dni temu miałam na oku jęczmień, na szczęście znajoma z apteki sprzedała mi maść a antybiotykiem, która już kiedyś miałam i pomogła, a tu dziś rano patrzę a Mati ma powiekę czerwoną i spuchniętą : (wiedziałam że jest to zaraźliwe i uważałam na to by go nie przytulać do mojego policzka itd, ale niestety jak widać przeniosło się na niego. Lekarka od razu skonsultowała to telefonicznie z okulistą dziecięcym i mam mu to smarować tą samą maścią co ja. Może bym tak nie panikowała, ale ja już kiedyś miałam takie oko, że nic nie widziałam więc wolałam za wczasu z Matkiem też iść do lekarza. Mam nadzieję, że szybko zejdzie, co prawda nie ma tego mocno ale widać lekki obrzęk :( Pytałam lekarkę o te ulewania, bo Mati mimo tego nutritonu i tak zdarza nam ulać, ale powiedziała że jeśli dziecko przybiera prawidłowo na wadze i nie choruje to znaczy że jest ok i że proponuje mi zwiększyć ilość posiłków na dzień ale zmniejszyć dawkę mleka, my np dajemy 5-6 x dziennie butelkę (rano i wieczorem 150 ml a w ciągu dnia 3-4 x 120 ml) to mamy dać nawet 7 albo 8 razy dziennie, ale po mniej. Pytałam ją też co myśli o lataniu samolotem, bo latem mamy zamiar odwiedzić moją siostrę w Niemczech i nie wiemy czy lepiej samolotem czy samochodem :) powiedziała że w sumie samolot ok, ale wie że to jest duży stres dla rodziców jak dziecko cały lot płacze bo mu się uszka zatykają (my już kiedyś byliśmy świadami jak niemowlę płakało cały czas w samolocie) no i nie wiemy co robić :( latała już kiedyś któraś z takim maluszkiem??? Fasolka Jak widać wizyta u lekarza troszkę pokrzyżowała mi dzisiejsze plany i nie odebrałam od rodziców aparatu fot. , ale mam nadzieję, że jutro już wyślę fotki :) Aha i podpytywałam lekarkę jak to jest z tym rozszerzaniem diety:) czytałam żeby np. zaczynając od marchewki mieszać ją do mleka, wiecie co mi powiedziała? "A pani by to piła z tym mlekiem? bo ja nie! " że lepiej podawać na łyżeczce, bo smaczniejsze (no napewno) kurcze ja już się nie mogę doczekać aż zaserwuje Matuśkowi jakieś takie "pyszotki" , chyba już przy następnej wizycie w sklepie zakupię jakieś jednoskładnikowe potrawki hehhe :) My dziś spacerku nie zaliczyliśmy ze względu na to oczko, czytałam że często robi się też zapalenie spojówek i nie chciałam ryzykować, ale jutro już koniecznie, może nawet dwa razy tak jak niekóre z Was :) haha wiecie co mój mąż powiedział? że mamy sobie zorganizować MIĘDZYNARODOWY ZJAZD STYCZNIÓWEK 2011 :) :) :) tylko, że jego zdaniem ten zjazd musiałby z miesiąc trwać a i tak byśmy się nie nagadały :) hehe fajnie by było, ale ktoś by nam to musiał chyba zasponsorować w jakimś extra hotelu z naszymi maluchami hihi eh faceci... oni tego nie rozumieją... niech sobie założą forum mężowie styczniówek :) na razie znikam, może jeszcze tu dziś zaglądnę, o ile nie zasnę wcześniej niż zaplanowałam, chciałam jeszcze fotki pooglądać bo mam straszne zaległości Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka ja będę lecieć w czerwcu i lipcu z Synem samolotem. Nie mam wyjścia, przecież nie będę z nim jechać 30 godz samochodem. Trudno jakoś damy radę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka jak zaczniesz karmić tylko mm to wszystko Ci się w miarę wyklaruje., ja już teraz wiem że Mati wytrzyma bez butli 3-4 godziny a w nocy przesypia pieknie od 20 do 2 lub 4, 5 rano :) nam to pasuje bo wiem, że na te 3 godzinki w ciiagu dnia moge spokojnie wyjsc bez przejmowania sie ze bedzie glodny (zabieram z soba tylko herbatke) kushion No też mi lekarka mówiła że wszyscy latają , ale jeśli mamy możliwość samochodem to ona by wybrała samochod... kurcze ale powiedzmy 9 godzin w foteliku to chyba też nie dobrze dla tego dziecka nie? Można robić co prawda przerwy no ale sama nie wiem co lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie pochwalę juz nikosia przed wami, spał co prawda 9h ale rąbnięte było to idelanie na pół po 4,5h :o kajek cudne te szydełkowe sukienki - idealne na ta porę roku, pierwszy link wg mnie najlepszy :) my dziś byliśmy na bioderkach - wszystko ok. natomiast dopiero co zjechaliśmy do domu, możecie sobie wyobrazić jaki był wrzask przy kapieli :o tesia dziś pierwszy raz po 3 tyg zaliczyła przedszkole :) i pojawiła sie nowa oferta baletu, a jako że mam auto to aż jej się oczy zapaliły jak ją spytałam, czy chce chodzić :D ugrałam w pracy ważną sprawę. w zamian musze zrobić prezentację na lecie placówki :o jutro idę do architekta. trzymajcie kciuki :D camilla nie ważne jak wygladał torcik, ważne że był smaczny no i ze spidermanem :) łeee, ale przed chwila nikoś narobił w pieluchę, musze go przebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka :) Też tak myslę. Jak ma beczeć to będzie beczeć. Ja pamietam jak kiedys jechałam z 6 miesiecznym dzieckiem kilka godz autostadą jezuuuu na co dzień normalną droga ok, ale na autostradzie było tak głośno, taki huk, że dziecko dostało histerii. A kochał chłopczyk jeździć samochodem. Różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny znacie jakąś stronę gdzie można policzyć kiedy wraca się do pracy? na bebilonie mi jakieś bzdury pokazuje bo urodziłam 12.12 + mam 25+26 dni urlopu a mi pokazuje że 8 maja :( a wiecie może jak napisać to pismo do zakładu pracy o te dodatkowe 4 tyg urlopu macierz? ja znikam spać jutro znów poczytam bo dziś już nie widzę na oczy spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka, Kushion, ja Lece z malym w sierpniu. Teraz na swieta mamy dluga podroz samochodem, doslownie strach sie bac. A jutro jedziemy 150 km od nas w jedna strone. Mam nadzieje ze bedzie ok. Maluch jest dzisiaj rozzalony po szczepieniu. Zal mi go. Nie pisalam wam wczesniej, juz mamy zaliczone karmienie i zmiane pieluchy na swiezym powietrzu. Maz prasuje a ja leze. Ide spac, bo padam. Mam cudnego meza, nawet kapie malego. Bardzo mi pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej sylwka ja lecialam jak moja malutka miala dwa miesiace i przespala caly lot trwalo to ok 50 min, najgorsze jest to czekanie na sam lot bo z godz trzeba predzej byc. Teraz lece z dwiema corami starsza i mlodsza w maju biore nosidlo , damy rade napewno, nie wyobrazam sobie jazdy autem 9 godz. Edzia ja tak samo jak ty waze i przed ciaza tez tyle wazylam a waga teraz stoi w miejscu, i niewiadomo czemu, i jeszcze maz i szwagierka mnie dobijaja bo gadaja w kolka zobacz jak ty wygladasz, jaki wielki brzuch ... Wkurza mnie to strasznie z witamin to tak jak kushion wit. K Viktoria raz dostala w szpitalu a teraz podaje tylko wit. D puzno juz, ide spac przespanych nocek zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka mi ten druczek o dodatkowe 4 tyg macierzynskiego dali gotowy w pracy,ja tylko podpisalam. Przejdz sie do kadr,moze tez ci dadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane. Dostałam wczoraj ten DHA i już sobie łykam :-) i wpływam na rozwój mózgu mojego dziecka :P Piszecie widzę o witaminach. Myślałam że wit. D daje się do momentu kiedy zarośnie się ciemiączko, ale wielu pediatrów nawet 3 latkom zaleca podawanie tej witaminy ze względu na to że mieszkamy w klimacie gdzie jest bardzo mało słońca. Więc w pochmurne dni powinno się dzieciaczkom dawać witaminkę. Witamina K do 3 miesiąca a jak się karmi, albo nawet dokarmia MM to się tej witaminy nie podaje. Ona jest na krzepliwość. Ja kończę opakowanie i już nie będę kupowała kolejnego mimo że Młody jeszcze nie skończy 3 mies. Mam problem z ubrankiem do Chrztu, piękny jest komplecik z Cocodrillo ale drogi i mężowi się nie podoba. Na razie mamy tylko kamizelkę. Co do przesypiania nocy to u nas dziś piękna nocka - tylko 4 pobudki 23:00, 1:30, 3:00, 5:00 a dzięki zmianie czasu budzi mi się teraz o 7:00. ale za to cały poniedziałek przespaliśmy bo weekend był okropny, a z niedzieli na pon. to prawie oka nie zmrużyłam. Edzia ja też bym się obraziła na miejscu teściowej :-) dziewczyny u mnie też wszystko wróciło do normy sprzed ciąży, nogi nawet szczuplejsze ale brzuch okropny - pociesza mnie tylko brak rozstępów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi jak pisałam do ZUSu to musiałam jeszcze wypisać datę planowanego zakończenia urlopu macierzyńskiego :) Nie pisze bo mi cafe wciąga połowę postów i mnie to wkurza :P Witamina K do 3 miesiąca (czyli do końca opakowania będę dawać) jeśli choć raz bym dokarmiła miałam przerwać podawanie, witamina D jeszcze nie wiem w książeczce jest do roku, pediatra mówi że do 2- zobaczymy :) poza tym daje cebion multi :) PAtka wg mnie możliwe z tym że masz różne "dziurki" w brodawkach :P ogólnie moja się najada od jakiś dwóch trzech tygodni w 5 minut każdy posiłek :P Głupia zmiana czasu :( Rozregulowało mi Małą totalnie zwłaszcza w nocy wrrr Też styczniówka jak się martwisz zapytaj pediatrę ja mam dużą głowę Mąż też więc Malutka też :) Edzia rozumiem i ją i Ciebie :P u mnie wszyscy jak mnie zapraszają robią mi rosół :P a ja głupia w niedzielę u rodziców jadłam frytki bo zrobili i jakoś miałam ochotę a Małej nic nie było :) co do figury to ja też a niby ważę tyle ile przed ciążą ale ja z powodów pewnych przed ciążą przytyłam i teraz zatrzymałam się no i wielki brzuch który z dwa tygodnie temu spuchł i nie chce się wstąpić :/ A i miałam się pochwalić że postanowiłam rozjaśnić włosy na taki bardzo jasny blond :D może się uda jeszcze przed świętami zrobić pasemka bo niestety muszę powoli bo inaczej jest za duża szansa na to że wyjdzie mi żółty na głowie i będę wyglądać jak z jajkiem an głowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×