Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Ostatnio rzadziej zaglądam bo mam mnóstwo nauki- uroki sesji :/ Gdzie robicie dziewczyny wymaz z pochwy? U Waszego lekarza czy same i potem zanosicie do laboratorium? Ja jestem w 36 tyg. a mi nawet o tym nie wspominał :/ Muszę się w przyszły pn. sama wypytać na wizycie. W śr. idę na pierwsze zajęcia ze szkoły rodzenia. Na niewiele lekcji się załapię, ale może chociaż na oddychanie, zapoznanie z przebiegiem porodu i takie tam najważniejsze rzeczy potrzebne na porodówce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się spać nie chcę i szukam jakiegoś zajęcia i pewnie będę wykreślanki wykreślać:D Jutro rano na badania idę krew i mocz ciekawe co wyjdzie. Może moja położna będzie to mi ktg zrobi. A co z dolores???? Coś zamilkła ostatnio... i mała_agatka też coś cichutko ostatnio...rodzicie Kochane??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Wpadłam na chwilkę, pochwalić się , że wytępiłam bakterie z moczu wszystko pięknie na szczęscie... HBS też ujemny:) Jutro wizyta u gina... no i dzisiaj wyleciał mi czop śluzowy nie za dużo ale było :( Dodałam też zdjęcie brzuchola :P Pozdrawiam Mateczki:);D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie chcialam powiedziec ze sie chyba naszym maluchom cos nie spieszy bo tu koniec stycznia a my nadal w 2pakach. Patrzyłam na forum styczniowek to u nich dużo sie przed terminem rozpakowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna mi lekarz pobierał a ja musiałam zawieźć do szpitala i potem odebrać sobie wyniki. A mi pobierał jak byłam w 35 tygodniu i to też tak zauważyłam, że sobie nagle o tym przypomniał bo był zdziwiony, że nie pobierał mi. Więc może po prostu spytaj swojego lekarza. Zgaga coś mnie pali z lekka;/ Znalazłam kartkę z ostatniego USG z tymi pomiarami i znalazłam w miejscu EDD(AUA) datę 07.02.2012 czyżby to był termin?? Już tyle ich mam, że sama nie wiem co o tym myśleć... ale pozostaje przy tym z OM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo wszystkie chcą coś dokonczyć załatwić i maluchy grzecznie czekają :P żadne nie chce się wybijać z szeregu. ale pewnie lada dzień się zacznie :) u mnie w domu zapanowało zapalenie ucha :/ mała się rozłożyła tuż przed balem przebierańców :/ smutno jej bardzo i przykro, ale choroba nie wybiera. Teraz tylko pozbyć się jej i będzie ok :) mróz ma być od czwartku to może wymrozi zarazy :P ja w każdym razie czekam do 3-go lutego i muszę odkazić mieszkanie :P i macie rację :) każda z nas tylko czeka :) zgłaszajcie się tylko od czasu do czasu :) torba w pewnej części spakowana :) tzn dwie torby :) monia, niespodzianka, tika jak się czujecie w roli mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam wymaz na początku, było czysto, więc mam nadzieję, że teraz też jest :) ja dzisiaj po zakupach :) spojenie mnie łupie, maluch wierzga, choroba przechodzi i dalej nie mam klapek :D to niesamowite, że nigdzie nie można znaleźć ładnych klepek basenowycn/pod prysznic :/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a miałam jeszcze zamarudzić :) największy problem aktualnie ... ech... nietrzymanie moczu :( masakra, zwłaszcza przy tym nieszczęsnym katarze i kaszlu :) pomimo wkładek musiałam zmieniać ciuchy kilka razy :/ masakra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birka pod prysznic najlepiej japonki takie gumowe czy coś. A jak sie czuje w roli mamy hm.... dobrze,ten tydzień zaczął sie ok, w tamtym płakałam wieczorami,nie wiem może to hormony i za dużo tego wszystkiego. Teraz chciałabym jedną noc bez pobudek co troche ;) ale na to musze jeszcze trooooche poczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birka87 ja wczoraj skorzystałam z toalety wstałam i po prostu poleciał ze mnie mocz...;| wkładkę miałam ale i tak przemokło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat miałam odpisywać wam, spokojnie jestem , wczoraj miałam bolesne skurcze przepowiadające a dziś już nic, Wanda 87 witaj w klubie , ja na Dopegycie lecę już od 13 tyg ciąży, czuję się różne, jednego dnia mi skacze ciśnienie i nie mam siły na nic a drugiego jest dużo lepiej, niestety przytłam już 20 kg od tego siedzenia w domu , Barbara vavara ja na ktg chodzę co tydzień już od 32 tyg ciąży i widzę że masz ten sam zawód co ja ---piekarz? Marcia 21 a jak u ciebie z ułożeniem Julki, dalej głowa w górze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamusie, ja drugą noc z rzędu nie śpię, maż to samo. przedwczoraj spaliśmy oddzielnie, ale to nic nie dało, zawlokłam się do Niego o 5 rano, patrzę, siedzi jak zombie, tak jak ja w drugim pokoju, poczekaliśmy do 6, pojechał po pieczywo i zapłacić rachunki i położyliśmy się o 7. ja wstałam o 11, On o 13. dziś zasnęliśmy koło 3, mąż o 5.20 pojechał do pracy, a ja mam tak zawalony nos, że nie mogę spać i rozwalam się po domu. co do klapek to się zgadzam, złaziliśmy całe miasto i musiałam kupić taką tandetę, którą założę do porodu i może na basen będę w nich chodzić, jak się toto nie rozleci po porodzie. pieluchy i pościel skończyłam prasować. brzuszek wczoraj dokuczał, ale dziś to już masakra. więcej czopa już mi nie wyleciało, ale cały czas brzuch twardnieje, ciągnie mnie po bokach w pachwinach, jak Mały się rusza, to boli, kłuje mnie też w pochwie i jak siedzę, to czuję jakby coś mi się w krocze wbijało. brzuch mi nie opadł jeszcze, zresztą nie wiem, czy w ogóle opadnie, a czuję Dziecko bardziej w kroczu i ciągle się zastanawiam, jak się ta główka przeciśnie przez moje łono :/ chyba nie dotrwam do 1o lutego, ale nie wiem przecież. co do terminów to ja też mam kilka: z OM 14.02, ze wszystkich usg, gdzie jest podana prawdopodobna data porodu kolejno: 7.02, 9.02, 11.02, a sama obliczyłam na 10.02. ważne jest, jak długie miałyście cykle, bo to zmienia potencjalną datę :) ogólnie zły mam humor dziś z tego niewyspania. i w ogóle czuję się coraz dziwniej 8) walczę z moim paciorkowcem dalej, ciekawe, czy choć trochę go dobiję. gratuluję rozpakowanym dziewczynom i życzę radości z bycia Mamą!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
dolores!! ja mam kilka zawodow :P przedtsawiciel hamdlowy rzeznik,piekarza:D moja stycznosc z bulkami zaczela sie gdy pracowalam na miesnym i kolo mnie bylo stoisko piekarnicze.pozniej otworzylam budke piekarnicza na osiedlu i byla przesympatyczna Panią Bułeczką :D a skonczylo sie na tym ze zamknelam działalnosc gosp i sie zatrudnilam tez w budce piekarniczej ale zaledwie na 3 miesiace bo okazalo sie ze jestem w ciazy:) po macierzynskim mam w planach zalapac sie do swojej ulubionej cukierni na nocki :) u mnie lekarz wymaz z pochwy robil jakos na poczatku 30 tyg oni maja karteczke z wymogami co sie robi w danym tyg i zauwarzylam ze ostro jej sie trzymaja bo zawsze jak jestem na wizycie to czytamy co tym razem "bedziemy robic" :) tak wiec na to nie mam co narzekac:) i ja wymaz mialam robiony w labolatorium tam gdzie mocz i krew:) tak wiec za jednym razem wszystko:) Musze przyznac ze dzis mialam nawet spokojną nocke i tylko 2 razy wstalam :) jedyny minus jest taki ze wczoraj znow mnie zlapal skurcz w lydke i myslalam ze padne:/ magnez juz odstawilam i kawe przezstalam pic aby magnezu az tak nie wyplukiwac i jedynie co zaczne jesc banany i pic znow multum kakao :) cala noc czuwalam aby nogi za bardzo nie prostowac:( Tak mysle ze chyba dzis udam sie na jakis spacerek krajoznawczy bo delikatnie zaczynam sie juz nudzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
jagna :) mam to samo co ty czop wypadl ale delikatnie.... jak chodze mam wrazenie ze dziecko mi zaraz wyleci:) a jak zapomne ze jestem na chwile w ciazy i sie rozpedze to pozniej zaluje jak mnie zlapie skurcz w pachwinie bo ledwo co sie moge ruszyc z miejsca:P no i wieczenie ten brzuchol twardy :) no i czesto mam wrazenie ze mały tak jak by pcha sie w dół:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birka i Esga mam to samo :) Męża wciąż to bawi, powiedziałam mu, że przypnę mu kilka kilo nad pęcherzem a potem będę patrzać jak jemu idzie :D Niestety potrafię skorzystać z toalety po czym np schylić się po coś i przebieranie się gotowe. Chyba zafunduję sobie większe wkładki. Ja jestem po ktg - pierwszym. Maluch się trzyma ładnie, skurcze są więc też ok. Mam grzecznie czekać do 4 lutego ;) Rozwarcie na palec, szyjka znika. Trochę po badaniu mnie wymęczyły skurcze, ale dziś już jest ok. jagna O termin porodu można by równie dobrze zagadać jakąś wróżkę wyjdzie na to samo. jMi termin z USG minął w sobotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj jeszcze dokonałam znaleziska - po dokładnych oględzinach 5 rozstępów na lewej piersi - mniejszej troszkę od prawej i z tyłu między biodrami, a talią też po lewej stronie 4 kreseczki więc dołączam do cierpiących na to świństwo :( :( jeśli pochodzę do 10.02 w ciąży, to pewnie ich przybędzie jeszcze. celullit też mam na udach, uaktywnił się w ciąży. koleżanka kosmetyczka twierdzi, że trochę zmaleje po ciąży, bo teraz jesteśmy popuchnięte od zatrzymania płynów w organizmie. ale całkiem nie zniknie. trzeba się potem dużo ruszać i ponoć jeść witaminę C w naturalnej postaci. albo zafundować sobie serię zabiegów kosmetycznych w ilości przynajmniej 20 po 200 złotych dla zadowalającego efektu :) jak wygram w totka nie omieszkam ;) mam 170cm wzrostu i przed ciążą ważyłam 6okg, a teraz dobiłam do 75kg :( podobno chłopców nosi się aż do terminu lub się przenosi, a dziewczynki rodzą się nawet do 3 tygodni wcześniej. mamy, które już rodziły, potwierdzacie to? miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny jestem w 39tyg.ciąży i proszę o pomoc,może któraś z Was miała taką sytuację mianowicie wczoraj poprzytulaliśmy się z mężem no a potem okazało się że po wizycie w łazience na papierze była krew no i wypadł ze mnie taki skrzep z krwi,umieram ze strachu że zrobiliśmy krzywdę dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieżarówka najprawdopodobniej nic Dziecku nie zrobiłaś, wypadł Ci chyba kawałek czopu śluzowego, on jest czasami podbarwiony krwią, seksem można przyspieszyć poród więc się szykuj :) :). potwierdzą to chyba inne Mamy, bardziej doświadczone ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umriyl,t7i., t
Ciężarówka- Skrzep może też oznaczać odklejenie się łożyska więc powinnaś iść na wizytę żeby się upewnić co to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagna ja w to nie wierze,mialam termin na 28/01 a mały sie urodził 12/01. Tak samu u mojej siostry,maly 2 tyg wczesniej. Cora u kolezanki po terminie tydzien. Moglabym jeszcze tak pisac i pisac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ciężarówka lepiej idź do szpitala na ip lepiej żeby lekarz zobaczył czy jest wporządku z dzieckiem. Dolores dziecko nadal pośladkowo ułożone a jak Twoje? Ja mało stosowałam tą pozycje, nie daje rady tak długo leżeć. Widziałyście ranking popularności imion? http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79473,10997732,Lena_i_Szymon_rzadza___najczesciej_nadawane_imiona.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ciężaróweczki ja po wczorajszej kontroli u Doktorka uspokojona, mała nadal prawidłowo ułożona do porodu, lekarz bardzo się cieszy że ruchliwa bo mu wczoraj pokopała trochę podczas badania :) Waga 2700g -36t1d ale jak sam powiedział waga z USG może być +/- 500g więc on uważa że jest jak najbardziej prawidłowa. Wszystkie inne wyniki i wymiary jak najbardziej w porządku (krew i mocz również). Doktor pobrał wymaz na badanie przesiewowe. I podał leki na opuchliznę, może którejś z Was tez się przydadzą, ponoć pomagają, nie są szkodliwe w ciąży i są bez recepty -Cyclo3Fort kapsułki. Mnie kosztowały 31zł za 30 kapsułek. Mam brać 3xdziennie i nie patrzeć na ulotkę bo są stosowane również hemoroidach i żylakach odbytu ;) Ja do wczoraj jakoś kiepsko się czuję, jakby mnie jakaś choroba brała, wszystko boli, kości łamią nic się nie chce. Do tego ząb mnie zaczął bolec i mus do dentysty jak najszybciej :( jakieś kiepskie te ostatnie dni :( Dzisiaj znów śnił mi się poród, już coraz częściej mam sny związane z porodem i cała tą otoczką, u Was tez tak jest? Dzisiaj w planach trochę porządków w pokoju i może w końcu spakuję torbę do szpitala bo nadal się do tego nie zabrałam, chociaż Doktorek powiedział że jak na razie porodu nie przewiduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Nie odzywalam sie pare dni bo zalatana jestem okropnie ale czytalam Was na bierząco ;-) Wczoraj robilam badania morfologia+mocz no i dzisiaj mam wizyte u mojej gin zobaczymy jak wyszly te wyniki + wynik wymazu ktory mi pobierala na ostatniej wizycie. Tak duzo o tych paciorkowcach pisalyscie ze az sie martwie czy u mnie tam cos tez sie znajdzie co nie powinno. Ogolnie u mnie bez zmian jak zwykle nocki nie przespane ,wczoraj tylko zauwazylam zmiany co do ruchów synka. W ciagu dnia zawsze rzadko sie wiercił za to w nocy nadrabial a wczoraj to dawał mi czadu dzien i noc ale to az do przesady wieczorem to juz tak bolało ze w zadnej pozycji lezec nie moglam. W weekend wybralam sie na basen , jeju mowie Wam jak suuupeerrr bylo tak sie lekko czulam jakbym brzucha nie miala hihi w czwartek tez mam zamiar sie wybrac :) W nastepny wtorek mam wizyte u okulisty (kontrola po laserze) no i bede miala juz decyzje czy moge rodzic SN czy jednak CC ,wiec narazie zaciskam nogi a po wizycie moge juz rodzic bo chce juz miec za soba ten strach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez ostatnio czesto porod sie sni , chyba tak to przeżywam a co do pakowania torby to jedna dla synka juz mam spakowana jeszcze moja zostala do spakowania. Biore dwie mniejsze torby a nie jedna duza ale mam nadzieje ze mnie nie pogonią jak to zobacza w szpitalu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
cyan1 wiesz co powiem ci ze ja jestem bardzo opanowana jesli chodzi o porod wogole sie nie boje i nie mysle o tym a to moj pierwszy porod jest wiec to wielka dla mnie niawiadoma:) ale z wiekiem zauwarzylam ze coraz mniej wszystkiego sie boje :) i tak musze urodzic i nie ma co myslec o tym :) lepiej jechac z pozytywnym nastawieniem moze pojdzie gładko:) dzis spotkalam znajomego i mi wywróżył ze za 5 dni urodze bo zmienilam sie na twarzy w ciagu dwoch tygodni:) mam nadzieje ze ma racje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAłRCIA 21 jak byłam w czwartek na wizycie na Karowej to mnie lekarz wybadała przez brzuch i mala nadal głowa w górze ale powiedziała że może jeszcze się przekręcić więc co lekarz to inna opinia, no i ja w domu na początku ciąży kupiłam sobie takie urządzenie co mogę przez słuchawki posłuchać bicia serduszka dzidzi i w necie piszą że jak jest poniżej pępka tętno dzidiz to znaczy że jest glową w dole i jak wczesniej słuchałam to zawsze z boku i na ktg w szpitalu też a teraz od soboty znajduję tętno poniżej pępka więc może sie przekręcila , jutro idę na ktg to zobaczę czy oni też tak znajdą , jestem ciekawa , nawet zapytam jak będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też brałam Cyclo3Fort tylko rezultatów nie zauważyłam. Palce mam tak opuchnięte, ze jak je wyprostowuje to bieleją mi kostki! O, coś małej agatki nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×