Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

o Sylvia i mój się zmaga z takim właśnie dziadostwem już trzeci tydzień :( lekarz mówi, że nic mu nie jest bo nie ma gorączki ale nos zatkany i to tak głupio że gdzieś głęboko więc nic nie cieknie tylko słychać jak mu tam bulgoce. Ani to odciągnąć ani smarkać też jeszcze nie potrafi :( i jak zasypia i w nocy to stasznie kaszle i płacze bo własnie mu o spływa do gardełka. A ja Pity właśnie wypełniam calej rodzinie, eh.... troszke tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie zestresowalam odebralam wyniki i wyszlo ze mam krew w moczuu,erytrocytow 18-20 w moczu,reszta w normie,ale skad ta krew dzwonilam do gina i kazal kupic debelizyne i pic 2 razy dziennie a w pon powtorzyc badanie,moze jakis piasek schodzi albo macica na pecherz tak naciska mowil JESTEM W 35TC i mam nadzieje dzidzia jeszcze troszke posiedzi mialyscie kiedys krew w moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama ma krew w moczu i to jest zapalenie pecherza. ale nie wiem co tobie moze dolegac :) jest wiele powodow krwi w moczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia - śliczna ta Twoja pościel. Też zamówiłam od razu zestawik z pandą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pomimo stosowania diety -puchnę i ciśnienie mam coraz wyższe . Już się boje co będzie dalej :( A ja właśnie rozliczyłam PIT i w poniedziałek go zdam, Ale jak dziś zachodziłam po druki to były takie kolejki ze szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rozliczyłam pita i muszę im zwrócic uwaga uwaga 1 złoty :) zawsze miałam zwrot ok 400 zła w tym roku sama musze dopłacic, co to sie podziało..ale licze 3 razy i zawsze wychodzi tak samo. sylwia te zdjecia ktore sa na samej gorze w lewym gornym rogu sa najlepsze, bo mozna na nie kliknąć i sie super powiększają. Te niżej niektóre jakby za małe..tzn wydaje mi sie, że np widac slicznie Twoja córcie, ale nie widac już szczegółów ubranka, w jakim sa stanie itp. Ale ogólnie to chyba nie szkodzi, bo tak jak pisałam wczesniej, to pierwsze zdjecie ładnie sie powieksza. Czy uwazacie że wkłady poporodowe można zastapic podpaskami maxi??? Bo nie wiem jeszcze jak te wkłady wygladaja i czy one rzeczywiście bedą potrzebne takie wielkie. Ale są bez skrzydełek? czy to sie będzie dobrze trzymało bielizny? czy jesli kupie jakies super gigantyczne podpaski ze skrzydelkami nie bedzie to lepsze rozwiazanie? Przyszła mi dzisiaj paczka z allegro, w tym wkładki laktacyjne.. czekam na ta siare z utesknieniem, może juz sobie je włoże w stanik i podswiadomie wywołam :P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale to anita wystawia ubranka swojej coreczki a ja mam syna :) Co do tych wielkich podpasek z belli po porodzie to sa bez skrzydelek bo po porodzie sie lezy bez bielizny. Ja wymienialam je tak co 2 godziny a na drugi dzien po obchodzie jak wzielam prysznic zalozylam bielizne i zwykla podpaske ze skrzydelkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sylvia masz rację to ja się pomyliłam :) Anita zdjęcia są ok :) Zakręt ze mnie. A właśnie takie pytanko czy też jestście teraz bardziej zamotane i zakręcone. Ja to czasami nie pamiętam co zrobiłam 5 min temu. Umyłam np talerz po który właśnie idę i dziwię się, że go nie ma a mąż mi mówi, że go myłam. Różne takie mi się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia faktycznie jesteś zakręcona :) Mi na szczęście takie rzeczy się nie zdarzają :D Kurcze ale mi kręgosłup napiernicza idzie oszaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia hehe no ja tez sie pomyliłam, rzeczywiscie o tych zdjeciach miało byc do anity. Czytam i czytam i później kiedy chce odpisac to już nie pamietam która z was o tym pisała. Top ja nie wiedziałam o tych podkładach. Mam majtki jednorazowe i myslałam że do tego wklada sie te podkłady tylko nie wiedziałam, że one musza być aż tak duże. dzisiaj przezyłam mały szok, bo jutro jedziemy do takiej rodziny męża na imieniny i dzisiaj teściowa domnie, że ja póxniej bedę wracać. Jak powiedziałam, że nie wsiądę za kierownice to patrzyła na mnie jakna wariatkę. Ludzie, przeciez ja sie juz na wlasnych nogach nie czuje pewnie, a co dop ero za kólkiem. A prawko mam dopiero od listopada chyba, moze paxdziernika. nauczyłam sie jeżdzic super i zdałam egzamin, ale pozniej naszym autem jechałam moze 4 czy5razy. I odpuscilam bo juz brzuch byl coraz wiekszyi jak dostawałam kopniaczki to tez wykonywałam niekontrolowane ruchy na tym siedzeniu. Poza tym strasznie zle mi sie jezdzilo i nie czulam sie pewnie, bo to jednak stare auto nie to co nauka jazdy. Nie mogłam jej przetłumaczyc, że nie nadaje sie do jazdy samochodem, a ona ciągle : no przestan, pomalutku pojedziesz, dasz rade, noto przeciez zadna filozofia, no coty mówisz.... recę mi opadły Czy Wy jeszcze jeździcie autem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki ;) Ale pogoda zdradliwa niby 5 stopni na plusie a wiater ze ho ho dobrze ze autem sie przemieszczałam to fest nie zmarzalam. Dzis bylam u tesciow na odwiedzinach pol dnia tam z malym spedziłam fajnie czas zlecial bo w domu taka jakas monotonia niby troche roboty jest bo cza meble pomyc i ciuszki prasowac a samej sie niechce nio i jeszcze przemeblowanie a sama tego nie zrobie bo moj ukochany w pracy od poludnia... Co do wozkow ja wybieralam miedzy x-landerem a atlanticiem i po obejrzeniu ich w sklepie wygrał atlantic długa gondola (moj 3 letni synus sie w niej zmiescil) i w spacerowce tez nozki mial ladnie ulozone nic mu nie zwisalo i dziecko wygodnie spalo nie wspomne o komforcie prowadzenia poprostu cudo w ogole nie bylo czuc ze wozi sie 3 letnie dziecko;) Zapomnialam dodac ze siedzisko w spacerowce jest bardzo szerokie wiec kocykiem w zime bez problemu mozna dziecko obwinac;) Co do tych podkladow to sadze ze sa lepsze niz podpaski nawet najwieksze z belli nie beda tak dobre wiem bo sama przy pierwszym porodzie popelnilam ten blad. zalozylam 3 podpaski podwijaly sie, ugniataly a i tak plama krwi na przescieradle zostala. A podklady sa duze i szerokie wiec zdadza egzamin. czytalam wpisy i widze ze nikt mi nie odpisal co do tej rdzy na spodenkach...;/ tzn nikt nie wie jak sie tego pozbyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexiasz przynajmniej wiedzą że jak sobie wypiją to zawsze ty im zostaniesz no bo w ciąży pić nie będziesz. Pogadaj z mężem i powiedz mu o tym jak się czujesz i żeby nie pił, chyba jednąimpreze może sobie odpuścić. Ja autem jeżdżę cały czas ale ja mam już prawie 11 lat prawko i mały brzuch który mi nie przeszkadza więc spoko. W sumie to nawet ja wolę prowadzić bo pewniej się czuje jako kierowca niż pasażer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no ładnie popisałyscie sobie kilka dobrych stron sie znalazlo;) ja pytalam czy ktoras z Was ma jakis sposob na usuniecie rdzy z jasno niebieskich spodenek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już doczytałam :) A więc tak, jeżeli ta rdza się pojawiła po wysuszeniu na kaloryferze to szczerze mówiąc ubranko jest do wyrzucenia. Kiedyś zrobiłam sobie tak samo z białym sweterkiem i to tylko wyglądało jak rdza a w rzeczywistości to się materiał po prostu przypalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to beda spodenki do raczkowania ;) qrcze czytałam teraz forum szpitala w katowicach i tragicznie sie to przedstawia...;/ jak zwykle personel zawsze znajdzie sie ktos taki kto sprawi ze okres po porodzie bedzie nie przyjemny;/ a ja jeszcze cc bede miec to 4-5 dni mnie potrzymia eh Mam nadzieje ze choc dzidzi jest zdrowe, dobrze sie rozwija i szybciej to wszystko bedzie tzn pod koniec marca a nie w kwietniu wizyta dopiero za tydzien to bede wiedziec jak to sie wszystko prezentuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wychodzac poza temat ost. ogladalam film "pierwszy krzyk" niezwykly film o narodzinach jednak koncowe slowa filmu mnie zaciekawily najbardziej. Tzn Stara żydowska legenda mówi, że zanim dziecko wyda z siebie pierwszy krzyk, anioł kładzie palec na jego ustach i w ten sposob zapominamy zycie z poprzedniego wcielenia . Stąd mamy te wgłębienie pod nosem ciokawe nie sadzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita co do Allegro to ja kupiłam na allegro szablon do wystawiania aukcji (za kilka złotych) i w nim wystawiałam, sprzedawca przesłał mi instrukcję obsługi, jeśli chcesz to mogę Ci podesłać na maila (są opisy wraz z obrazkami jak opisywać, jak wstawiać zdjęcia itp). Sama robiłam to ostatnio ponad rok temu i jak zacznę sama tłumaczyć to za dużo z tego nie zrozumiesz;) A w tej instrukcji jest wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwietniówka- wyślij jak możesz :) będę ci wdzięczna Tutaj mój meil -akuderska@o2.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Kobietki :) Jak widzę topik działa pełną parą :) Zaraz nadrobię zaległości w czytaniu ale najpierw muszę was zapytać o pewne sprawy. Powiedzcie po jakim mniej więcej czasie po porodzie można wziąć prysznic i przebrać się w czystą koszulę? Czy po porodzie to koniecznie musi być koszula czy może być piżama? (Nie cierpię koszul) Wiem, że głupie te pytania i potem będę tak zmęczona i zafascynowana nową sytuacją,że nawet o tych sprawach nie pomyślę ale narazie takie rzeczy mnie interesują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to w większości szpitali musi być koszula by "wietrzyć krocze" (też ich nie znoszę). W moim szpitalu jeśli wszystko jest ok to są 2h matki z dzieckiem jeszcze na sali porodowej (o ile nie ma innych rodzących). Po tym czasie biorą dziecko i tatusia na badania a mama się kąpie. Chociaż na sali porodowej jest wanna więc chyba jakby ktoś chciał to można wcześniej. Nie wpadłam by o to zapytać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronka - co do prysznicu po porodzie to możesz iść zaraz po przywiezieniu na sale zazwyczaj jest to ok godziny do dwóch godzin po porodzie. Przez pierwszą dobę musisz mieć koszule (zresztą sama stwierdzisz, że jest bardzo wygodna pomimo iż na co dzień nie lubisz w nich chodzić) a później to już sama zdecydujesz w czym chcesz leżeć ale na obchód lekarzy najlepiej być w koszuli bo każą pokazywać wkładkę czy za bardzo nie krwawisz i sprawdzają czy się macica obkurcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita poszło, mam nadzieję, że się przyda:) Ja też nie znoszę koszul, ale kupiłam dwie rozpinane, żeby łatwiej było mi karmić. Dziewczyny a w czym się rodzi? W szpitalu dają jakieś wdzianko czy w swojej koszuli? Czy lepiej założyć jakiś t-shirt, który będzie można wyrzucić? Bratowa mi mówiła, że jak rodziła to pod koniec rozdarli na niej koszule, bo słabo jej było i tak pomyślałam, że szkoda by mi było, żeby nową koszulę na mnie rozdarli;) Ale z drugiej strony nie wiem czy wypada iść w t-shircie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wręcz wymagają do rodzenia dwóch Tshirtów. Ja kupiłam w decathlonie takie zwykłe męskie XXXXL :) Bo chciałam troszkę dłuższe ( a mam niecałe 1,6m).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka a skąd wiesz, że jest taki wymóg? Pytałaś w szpitalu? Chyba będę musiała dopytać położnej na następnej wizycie, bo się okaże że zajadę z wielką torbą a nie będę miała tego co trzeba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniówka - ja pierwsze dziecko rodziłam w t-shirt ale teraz sobie przygotowałam taką krótszą koszule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×