Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Karolinka sluz jest niebezpieczny szczegolnie ze mala jest tylko na cycu. Moze idz do lekarza. Ja kaszki nie gotuje, Ona sie rozpuszcza w mleku ktore jest letnie. Ale moj maly jest na mm wiec nie wiem jak to z piersia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zysiolinka, myślę że tak jak piszesz trzeba zrobić. Ja dosypuję taka kaszkę do mleka mm i jest ok. Te kaszki są na mleku modyfikowanym nie wiem czy wszystkie..ja podaje z bobovity. Karolinkaaa->wiesz, pewnie mała się przyzwyczaiła do spania z Tobą. Spróbuje stopniowo usypiać ją i odkładać do łóżeczka. Początki będą trudne ale dasz radę. Ja odkładałam moją do łóżeczka za każdym razem nawet jak piersią karmiłam(krótko bo krótko ale jednak;)i teraz nie mam problemu. Bierzemy ją z mężem do łóżka w weekend i kołtunimy się czasami do 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja manna jest z mlekiem modyfikowanym. Wystarczy zalać wodą ok 40st C lub podgrzać z obiadkiem. Mailowałam z ekspertem od producenta - można ją dodać do własnego mleka. Dawka 1 łyżka zawiera 2-3g glutenu. Zwykła mannę trzeba gotować lub chociaż zalać wrzątkiem (ekspresowa). Jedyna mannę dla niemowląt taka do zalania letnią wodą bez MM robi Humana (kupisz w sklepach ze zdrową żywnością). Nestle też ma jakąś bez MM ale za to jest owocowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam u lekarza juz w nd i kazala dawac tylko probiotyk dicoflor i nic wiecej, zrobilam tez badania moczu,ogolnie nic jej nie dolega tylko ta kupa brzydka, mam nadzieje ze juz sie to skonczy niebawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz "mleczną mannę" taka w żółtym kartoniku to dajesz 1 łyżkę (dużą, taką od zupy). Jak dajesz zwykłą mannę to 1 małą łyżeczkę od herbaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly Robil take kupy jakb mial uczulenie na mleko I zmienilismy na sojowe I jak reka odjal. Ale Ty karmisz piersia wiec nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh podsumowując z tym glutenem i kasza manna kupuje taka zwykła w sklepie (nie chce z mm) najlepiej błyskawiczną - gotuje według przepisu na wodzie i pół lyzeczki ugotowanej kaszki dodaje do mojego mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona kupa i sluz
hej , nie chce sie wtracac, ani nic, ale pisze do Karolinki jesli Twoje dziecko ma zielona kupe i sluz ja bym pojechala z dzieckiem do szpitala, niestety moja corka tak miala i skonczylo sie to tak ze okazalo sie ze ma rotawirusa, a jest to o tyle niebezpiecznie ze mozna dzieciaczka szybko odwodnic, takze ja bym nie ryzykowala pobytu w domu, ale zrobisz jak uwazasz, zielona kupa i sluz w niej nie biora sie w organizmie od tak poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona kupa i sluz
a i ja tez wczesniej bylam u pediatry i nikt tego u niej rozpoznal, dopiero badania w szpitalu to wykazaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zysiolinka ja też karmię wyłącznie piersią, ale podaję małej jedną płaską łyżeczkę kaszki manny takiej owocowej właśnie bez MM. Aczkolwiek dodaję ją do obiadków i nie wiem czy to się nie gryzie. Następnym razem kupię chyba samą kaszkę ale taką z MM. Jak młoda troszeczkę zje takiego mleczka to nic się jej nie stanie przecież. Natomiast z synkiem próbowałam z kaszką manną ekspresową i nie znalazłam nigdzie czy 1 łyżeczka suchej czy ugotowanej. Bo jeśli dodajesz do niej wody do ugotowania to ona zwiększa swoją objętość i jest jej więcej. Generalnie na opakowaniu od kaszki dla dzieci jest napisane, że glutenowa jest do dzieci powyżej 6 m-ca karmionych MM, ale ekspozycja na gluten dla dzieci karmionych piersią rozpoczyna się po skończeniu 4 miesiąca i podaje się od tego czasu przez dwa miesiące jedną łyzeczkę takiej kaszki na 100 g posiłku. Ja dodaję jedną łyżeczkę właśnie ale na 30 g i później daję pierś. Napewno proporcje wychodzą inne, ale przecież nie będę się aż tak stresowała dokładnym miarkowaniem. Najważniejsze, że dziecko troszkę glutenu dostaje i, że się przyzwyczaja. Troszkę namieszałam, ale myślę, że da się zrozumieć :) Karolinka do lekarza z dzieckiem idź. Jeśli ona już od tak długiego czasu robi kupki tylko zielone a Ty nie wprowadzasz niczego innego do diety to jest nie dobrze. I nie wiem na co Ty czekasz. A jeśli chodzi o spanie z mamą no to nie ma co się dziwić każde dziecko to kocha. Trzeba sukcesywnie odzwyczajać (no chyba, że planujesz z nią spać przez kilka lat, bo poźniej jeszcze ciężej jest odzwyczaić). Natomiast najpierw bym sprawdziła czy dziecko na pewno nic nie dolega (zielone kupki), bo będzie jej trudniej zaakceptować odsunięcie. Na naukę samodzielnego spania dziecko powinno być zdrowe, najedzone i nic nie może mu przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humana
Blanka 6 Którą konkretnie dajesz Humanę ??? Bo jest tego sporo na rynku . Kasiek Legnica jaką konkretnie dawałaś i jaką będziesz dawać kaszkę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie daję niestety humany. Jest chyba jedna po 4 miesiącu - pszenna pełnoziarnista. Chciałam by dziecko nie jadło MM ale córa zjada tak niewiele mleka, że zdecydowałam się jednak na kaszkę z mlekiem - zawsze to odrobinę więcej zje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaję tą z Nestle co podała Kasiek bo jest po 4 miesiącu. Bobovita tańsza jest o połowę ale za to po 6 miesiącu (nie wiedzieć czemu). Karina spała od 17 do północy i potem chciała się bawić. Wzieliśmy ją do łóżka i przysnęła do 5 a potem 7. Wstała jednak z katarkiem :( Może to na ząbki? Większość znajomych dzieci miało katarek tuż przed ząbkiem. Oby to nie choroba jakaś poważniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka, moja kicha prawie co chwilkę i też mam nadzieję że to nie zapowiedź jakiegoś przeziębienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humana
Dzieki za odpowiedz, ja daję ta z nestle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja bylam u lekarza juz 2 razy ale oprocz tych kup to malej nic nie dolega, zrobilam badania na mocz jest ok, a jak dzisiaj w nocy bedzie robila jeszcze wiecej niz raz to daje kal na posiew te kupki nie sa caly czas od tygodnia zielone tylko wczoraj byla taka mocno zielona a dzisiaj juz zolta i znacznie mniiej ja wiem co to rota i tez sie tego obawialam ale to nie jest to cale szczescie bo nie widzialam jeszcse zeby dziecko mialo rota i nie goraczkowalo, ale dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona kupa i sluz
no to cie musze zaskoczyc bo chyba jednak nie wiesz co to rota . moje dziecko nie mialo ani biegunki, ani nie wymiotowalo ba nawet nie goraczkowalo, poprostu robilo zielona kupe ze sluzem jakiez bylo w szpitalu moje zdziwienie jak mi powiedzieli ze to rota :) a co pediatra moze po ogledzeniu dziecka i bez badan ?? nic. ale nie moja sprawa Twoje dziecko, tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka6 bardzo możliwy jest katarek na ząbki. Moje dzieci tak miały. Młoda ma już dwa dolne ząbki i katarek ustępuje :) Karolinka wydaje mi się, że nie trzeba się martwić kupkami skoro nie zawsze są zielone. Mojej też się od czasu do czasu takie zdarzają. Teraz miała je często ale spowodowane trzydniówką była a no i ząbki też często są przyczyną zielonych kupek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj oddalam kupke na posiew i zobaczymy moze i nie wiem co to rota i niechce nawet sie zaglebiac, ale mala nie wymiotuje , nie ma goraczki,tylko ta kupa taka pienista poczekam na wyniki posiewu i jak nic tam nie wykaze-choc sama nie wiem co mialoby wykazac to ide do innego lekarza, bo ta moja to mowi ze jak dziecko ma apetyt, nie ma goraczki to zweby sie nie obawiac ale ja i tak sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwestiarotawirusa
Chciałabym wtrącić a propo dyskusji o rotawirusie. Przeciez nawet gdyby to był rotawirus, to przeciez to co najniebezpieczniejsze w tej chorobie to odwodnienie. A jesli dziecko nie wymiotuje, nie ma ostrej biegunki, je, pije, to po co na cholere do szpitala?? Zeby stamtąd coś przywlec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj oddalam kupke na posiew i zobaczymy moze i nie wiem co to rota i niechce nawet sie zaglebiac, ale mala nie wymiotuje , nie ma goraczki,tylko ta kupa taka pienista poczekam na wyniki posiewu i jak nic tam nie wykaze-choc sama nie wiem co mialoby wykazac to ide do innego lekarza, bo ta moja to mowi ze jak dziecko ma apetyt, nie ma goraczki to zweby sie nie obawiac ale ja i tak sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. Rzadka kupka w zielonym kolorze, czasem pienista z domieszką śluzu- taka kupka może się pojawić jednorazowo przy wprowadzeniu jakiegoś nowego produktu bądź przy kuracji antybiotykowej, jeśli pojawia się rzadko to nie ma problemu, jeśli jednak kupce towarzyszy kolka lub wysypka może to świadczyc o alergii pokarmowej bądź też zwiastować rozwijającą sie w organiźmie dziecka infekcję wirusową lub bakteryjną, dlatego warto skonsultowac się z lekarzem. na wynik posiewu tydzien czasu ,,,, oglupieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwestiarotawirusa
Karolinka taki los Nas matek. Bedziemy sie martwić, a miec pediatre do ktorego masz zaufanie to podstawa, bo inaczej osiwiejesz ze stresu. Spokojnie, z tego co piszesz, to kupa sie juz zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dziwie mnie ze pediatra nie chce podac nic na biegunke, choc mala przez to nie spi w nocy bo sie budzi na kupke ze 3 razy a pozniej to wiadomo przebieranie, rozbudza sie itd, meczy sie ona i ja tez, bo od 5msc nie przespalam a nie jednej nocy jeszcze sluszalam ze probiotyk enterol jest skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwestiarotawirusa
probiotyk na pewno nie zaszkodzi. A na biegunke, to moze zajdz do apteki i sie zapytaj, moze maja cos dla takiego malucha. Jakaś smecte czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w końcu znalazłam chwilkę żeby coś napisać. Przeczytałam wszystko od czasu jak byłam przed urlopem ale już mam mętlik kto co pisał. Widzą, że Nastusia i Lola wróciły Witam ponownie dziewczyny :) Ostatnio myślałam o Florentynie, Dragoniki i Indiance bo z nimi też sporo się dyskutowało podczas ciąży. Jak jeszcze tu zaglądacie odezwijcie się dziewczyny. Lola - stan, który opisujesz wygląda na depresje, więc może dobrze by Ci zrobiło porozmawiać z psychologiem. Zapewne każda z nas ma gorsze dni ale nie może być tak cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×