Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 3nadzieja3

starające sie o kruszynkę - zapraszam :)

Polecane posty

dzien dobry :) ja dzisiaj wybieram sie do lakrza rodzinnego na rutynową wizytę. Odliczam dni do usg, zostało 3 tygodnie :) uuuff!juz troszkę mniej ale nadał sie ciągnie... A Wy jak tam? Karolcia pisz na bieżaco czy sie udało :) 3 mam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie 55dc i nic, po luteinie.. bez sensu,ale robiłam wczoraj jeszcze jeden test - ostatni z szafki. dupa,ze tak powiem. wiec czekam. pozdrowienia dziewczyny i udanego,acz pochmurnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROLCIA22
robiłam dziś test i negatywny;( znowu mi sie cykl przdłuży nie wiadomo ile;(przy takich długich cyklach w zyciu nie zajde w ciaze.4 listopada ide prywatnie jeszcze do innego gina na konsultacje,zobaczymy co on mi powie tym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
Witam staraczki i przyszłe mamusie:) oj troche mnie nie było na forum, U mnie juz 13 tydzien wkracza i zaczyna brzuch sie zaokrąglać, a spodnie do szafy się nadają a nie do noszenia - bo się nie dopinam. W srode mam wizyte u lekarza a za dwa tygodnie usg genetyczne (no właśnie) dziewczyny czy to usg potrzebne??? bo sie troche boję.....:( im bliżej tym gorsze nerwy:( Gosia ale ci dobrze:) nie chodzisz już do pracy:) ja jeszcze nawet zaswiadczenia do pracy nie dostarczyłam bo jakoś tak wyszło nie po drodze:) *lia* który to juz tydzień? ewwa a jak u ciebie czy wszystko dobrze z maluszkiem? mamaolka i karolcia bądźcie dobrej myśli🌻 jeszcze troszke i was też spotka to szczęście:) trzymam kciuki:):):) A co się dzieje z 3 nadzieja3 i darią??????????? pozdrawiam wszystkich🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Koko, fajnie ze sie odezwałas :) *Lia* to ja 3nadzieja3 zaczerniłam sie zmieniajac nick ;) U mnie juz prawie 9 tydzien :) dzisiaj byłam u mojej p.dr.zrobiła rutynowe badania (mocz, cisnienie, sprawdziła wagę) wszystko ok.Koko ja w 9 tyg.niby jeszcze sie zapinam w spodnie ale są juz trochę ciasne...nie chce gnieść brzusia wiec chodze w leginsach :) kupiłam sobie ciązowe gatki ale jeszcze ten pas na brzuszek jest za luźny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
lia no co za niespodzianka z tym nikiem:):) ja kupiłam wczoraj jeansy ale mają gumke w pasie więc rozciągaja sie razem z brzuchem:) dalej brak objawów u ciebie??? jak tak to ci zazdroszczę 🌻 ja mam teraz na odwrót - mdłości w nocy (co wiaże się z przebudzaniem) a w dzień spokój i ogólnie bardzo dobre samopoczucie:):) jeszcze troche i może miną. jem mnóstwo słodyczy ale czy to na dziewczynke tak jak kolezanki mówią to nie wiem czy sie sprawdza:) lia ile już miałaś razy robione usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
lia czy lekarz mówiła ci coś na temat usg genetyczne??? ja mam 27 lat i nie było u mnie żadnych wad a dzidzius tez dobrze sie rozwija - więęęc po co to:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossia_GA
dobry wieczór witam wszystkie po chwilowej nieobecnośći jutro idę do gin to już mój ósmy tydzień a ja nawet usg nie miałąm jak jutro nie zrobi to go chyba uduszę, jak nie zapłacisz to nic nie zrobią. Mój kierownik powiedział że bez zwolnienia nie mam się pokazywać no ale ciekawe czy je dostane...:-( myślałam że chociaż mnie zważy czy co ale tylko skierowania na badania dał, jutro będę wiedziała więcej to się odezwę pozdrowienia wszystkim i proszę piszcie co wam na wymioty pomaga bo niedługo zwariuję papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koko - oczywiście,że te badania są ważne i potrzebne. USG nie robi się tylko po to, aby podejrzeć dziecko (co oczywiście sprawia nam największą frajdę:) ) i sprawdzić jego wielkość i wagę. Oba przeprowadzane badania usg pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych wad genetycznych. Cyt: "Łączne wykonanie oznaczeń PAPP-A i wolnej beta hCG pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży, uzupełnione o pomiar przezierności karkowej płodu nazywamy testem PAPP-A i jest to badanie o udowodnionej najwyższej czułości wykrywania zespołu Downa (około 90%) i innych najczęstszych aberracji chromosomowych. Dokładność tego badania udowodniono na setkach tysięcy badań w wielu krajach Europy. Uzupełnienie testu PAPP-A o ocenę kości nosowych płodu (11-13 6/7) tydz. ciąży) zwiększa wykrywalność Zespołu Downa u płodu z 90% do ponad 95%. Ocena kości nosowych jest trudna, między innymi ze względu na możliwość pomylenia silnego echa skóry nosa płodu z echem kości nosowych. (...)Około 15 tygodnia ciąży pojawia się wiele innych objawów widocznych w USG, które są przydatne w diagnostyce aberracji chromosomowych (np. zespołu Downa, zespołu Edwarda i zesp. Patau) i wielu innych chorób, również uwarunkowanych genetycznie. Eksperckie badanie USG ukierunkowane na wykrywanie aberracji chromosomowych nazywamy badaniem USG genetycznym. Badanie takie umożliwia również wykrycie większości poważnych wad wrodzonych" Na pewno wszystko będzie dobrze, nie martw się. A większa pewność po badaniach na pewno dodatkowo Cie uspokoi:) Przynajmniej ja tak się czułam po nich - spokojniejsza o zdrowie dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jestem nowa na forum przeczytalam wasze wszystkie wypowiedzi i oczekiwanie na bobo i az postanowilam odpisac i zadac ilka pytan poniewaz rowniez zaczelam starania z moim ukochanym :) wiec mam 24 l bralam tabletki przez 10 mcy, ostatnie opakowanie w sierpniu @ po odstawieniu w terminie. nastepnie plamienie 3 dniowe we wrzesniu 8-9-10, nastepnie plamienie 19-20-21 wrzesnia po czym dlugo nic i lekkie plamienie 8-9 pazdziernika. Od kilku dni nie mam wogóle apetytu, schudłam jakies 3 kg, jedyne co toleruje napoje, herbata i soki owocowe, rwanie jajników jak by mnie cos ciagnelo w ich. Staramy sie z moim miskiem w zasadzie nie długo bo dopiero jeden cykl ale martwia mnie te plamienia. Czy to ormalne po odstawieniu hormonów? Pozdrawiam i gratuluję obecnym mamom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałabym dodać, spać bym mogła godzinami, kazda pora jest dobra i oczywiście łykam kwas foliowy zeby przygotować organizm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROLCIA22
a robiłas test?bo mi to wyglada na ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossia_GA
witam wszystkie obecne ale mam dzisiaj zły dzień tylko usiąść i płakać wiecie co dzisiaj byłam u gina założyli mi kartę ciąży to już 9 tydzień a on mi powiedział że usg dopiero w listopadzie,zwariuje chciałam iść prywatnie ale nigdzie nie ma miejsc a o zwolnieniu przed 15 tygodniem nie chce słyszeć...nie wiem co robić....w pracy nie mogę się pokazać bo kierownictwo się martwi, chamy a nie ludzie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gossia_GA a z jakiego miasta pochodzisz. Ja chodze tylko do prywatnego gina bo jest rewelacyjny, kiedys trafilam do niego przypadkiem bo chcialam sobie zrobic badania okresowe a baby w panstwowej przychodni doprowadzaly mnie do lez. fakt ze to koszty ale wole zaplacic za wizyte i byc pewna ze wszystko z moim organizmem w porzadku. Na twoim miejscu podzwonila bym po kolezankach i znalazla jakis tel do dobrego prywatnego gina i pedzila na spotkanie. nie wierze ze kazdy jest zajety :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
mamalolka dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz:) ufff juz się bałam że to tylko mnie dotyczy bo lekarz cos podejrzewa... jednak mam nerwy i odliczam czas do tego badania. A czy te badanie jest wykonywane przez powłoki brzuszne czy dopochwowo? gosia idź jak najszybciej do innego lekarza, dla mnie ten do którego chodzisz to jakis terrorysta. Nie czekaj i się nie denerwuj. a próbowałas w Lux - med? ja byłam na pierwszym usg tam bo juz nie mogłam sie doczekac wizyty u lekarza i bez problemu telefonicznie zapisałam się na drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
lilka 1987 mi też test nie wyszedł a na drugi dzien poszłam na badanie beta hcg i wyszła ciąża 3/4 tydzień. Może zastanów sie nad tym badanie, wtedy będziesz miała pewność. Co do tych plamień to czy pytałaś lekarza? to dopiero dwa miesiące od odstawienia pigułek i może organizm sie przestawia, chociaz powiem szczerze że ja tak nie miałam....no ale kazda z nas ma inny organizm:) lia i jak u lekarza:) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat bety nie robilam, zrobie w czwartek rano, kupilam test jutro rano robie :) przyjże mu sie dokladnie zebym nie przeoczyla kreseczki :) ale dziwi mnie ze nie mam boleści piersi bo kazda kobieta mowi ze piersi rosna i pobolewaja a ja nawet takich oznak nie mam, chociaz ostatnio mi sie schudlo tak jak wczesniej wspominalam wiec nic dziwnego ze mi piersi nie rosna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
lilka mnie też piersi nie bolały na początku a dopiero pare dni po tym jak się dowiedziałam, po bogach zaczeły bolec a teraz to już rwą ciagle. Schudłam pare kilo bo nie mogłam nic jeść ale to organizm tak zareagował. Trzymam kciuki żeby sie udało:):) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana moja abys miała racje :) to byl by najcudowniejszy prezent w moim zyciu :) generalnie jakies 2-3 tyg temu chodziałam i jadlam jak szalona non stop coś ciumkalam w buźce :) a od jakiegos tyg stracilam totalnie apetyt, na mieso patrzec nie moge a zawsze je wcinama az mi sie uszy trzęsły, moimi faworytami sa np dzisiaj owce :) a z łózeczka zwleklam sie dzisiaj dopiero o 15.00 bo akurat maialam wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
lilka życze Tobie aby to była ciąża. napisz jak najszybciej po otrzymaniu wyniku badania. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bede w ciazy to dam mu naimie tak jak Ty masz :) no chyba ze bedzie chłopczyk :) a ty jak sie czulas na poczatku tak do 4 tyg przeczuwalas cos? jakies zmiany diametralne organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moglam juz wytrzymac zrobilam test, pani w aptece powiedziala ze najlepiej zrobic rano aczkolwiek powinien dac wynik o kazdej porze dnia.... i niestety 1 kreska :( znowu sie nie udało, chyba sobie za duzo wkrecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sraczka staraczka
jakie wy głupie jesteście miliardy tematów zakładacie i w kółko o tym samym ja rozumiem że chcecie mieć dziecko ale na dziale o dzieciach niema nic innego jak staraczki o fasolinki srinki aaaaaaaaaaa porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koko - to pierwsze badanie robi się chyba dopochwowo, ale na 100% nie pamiętam. Nie ma się czego bać - wszystko będzie dobrze:) a pani sraczce.. proponuje zostać w toalecie, skoro ma problemy i nie umie sobie z nimi, a nie wypisywać kulturalnym ludziom swoje emocjonalne opinie nie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamalolka hahah bosko to ujęłaś :P krótko, zwięźle i na temat :D eehh dziewczyny choroba mnie rozłożyła...dzisiaj juz jest trochę lepiej ale wczoraj miałam 39 st.gorączki, nie miałam siły nawet z łozka wstac...moja dr.zdecydowała ze temp.jest juz za wysoka i musiałam wziąć paracetamol.Domowe sposoby juz nie dawały rezultatów.Chciałam tego uniknąc ale jak mi powiedziała ze wysoka temp.moze byc szkodliwa dla dzidzi momentalnie go łyknęłam.jej mam nadzieje ze bedzie wszystko w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paracetamol w ciąży jest dopuszczalny, jak sytuacja tego wymaga to przecież nie będziemy się męczyć.. oczywiście w rozsądnych dawkach:) Uważać, a najlepiej całkiem wykluczyć trzeba środki z ibuprofenem. Trzymaj się dzielnie, zajadaj się czosnkiem i popijaj mleko z miodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sraczka staraczka
mamolka nie bądź za mądra. co tu jest nie w temacie? przecież nie napisze w dziale o rozwodach czy o urodzie na temat tych waszych staranek... "staranka o tipsiki. cykl 20 - ty " hahhahaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sraczka staraczka
generalnie to w ciąży jak jest taka potrzeba to nawet antybiotyk można brać wyluzujcie trochę laski ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nie było mnie długo bo znowu 5 dni w szpitalu,ale już wszystko dobrze dzidzia ponad 3 cm:D co do usg genetycznego to teraz każdy lekarz informuje o tym bo są takie sprzety dostęne i ja chyba też zrobie. do koleżanki wrącającej się między wpisy :załóż kochana własny topik i po sprawie. mój brzusiu się już zaokrąglił ale gdzie mi tam do kobiet w 30 tyg ciązy bo z takimi leżałam na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×