Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Catarina super wiadomości:) :) :) Teraz tylko odpoczywajcie i proszę nic ciężkiego nie robić :) no i myśleć pozytywnie :) Dr M jest jednak wyjątkowy, tak jak pisałyśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia10
Catarina :):):) super wieści. ..ale z tym zdjęciem to nigdy bym na to nie wpadła :) leż kobito i pobaw się w lenia;) ja zamierzam od jutra:) myślę, że na 13 będę już w domku...oby tylko 2 zarodki przetrwały rozmrazanie..a potem juz tylko czekać. Ide zaraz szykowac im u mnie gniazdko;) catarina wcinaj ananasa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka..to juz 18dpt a nie dopiero :) zaczęłas nasz peleton pozytywnie :) i pliiiissssss zrób tak żebyśmy i my go tak zakończyły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia no dzisiaj się już staram i to bardzo :) :) :) Catarina już szczęśliwie odpoczywa, Ty będziesz od jutra, Hope też niebawem, troszkę dłużej poczeka Tasia, ale na pewno w 2015 roku najpierw będziemy pisała o naszych ciążach, a później o pieluszkach itp. A Marchee nas będzie we wszystkim "uświadamiała";) I taki mamy plan DZIEWCZYNY i żadnych odstępstw nie przyjmujemy!!! musi się udać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hope dies last
Catarina super! Ja dzisiaj się trochę podłamałam w pracy. Wczoraj tak jak pisałam bolał mnie brzuch jak na miesiączkę, poczekałam z tym gonalem tak jak sugerowałyście. Rano delikatne krwawienie, więc zaaplikowałam tampon, chciałam go wymienić po około 4h i przy wyciąganiu (sorry że tak szczegółowo) tylko lekko był zabarwiony a większa połowo biała. :(( Załamałam się, że nie ma tej cholery i mi przepadnie ten miesiąc, bo może przez tą histerokopię są takie słabe :/ ja nie przyjmę tego gonalu i cały miesiąc mi przepadnie bo się okaże, że dopiero przyjdzie w grudniu. Więc zaczęłam panikować. Zadzwoniłam do kliniki dziewczyny chciały pomóc jak tylko mogły, nawet położną zawołały. Dalej nie dawało mi to spokoju czy mogę jutro już ten Gonal zaaplikować :) wyszarpałam receptę Pani dr CZ w nadziei, że będzie numer telefonu. Był! Zadzwoniłam, zapytałam i Pani dr jasno powiedziała, że mam brać jak najbardziej bo po histeroskopii jest złuszczona śluzówka i tak może właśnie być. Więc od jutra działam :))) Jupi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope :) kolejna dobra wiadomość:) ja miałam takie dziwne poczatki okesu po pierwszym transwerze. Po histero to mi sie jakies 2 tyg spóźnił. Catarina najlepszego w imieninki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivcia a ty czekałaś te 2 tygodnie na miesiączkę i dopiero potem zaczęłaś stymulacje? Aaa i o co chodzi z tym pęcherzykiem powietrza, usuwałyście go z PENA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Hope, czekałam na miesiączkę bo czytałam, że po histero może być później. Ja zawsze upuszczalam malutką kropelke z kazdego zastrzyku i wtedy bylam pewna, że nie zostalo w srodku powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1989
hej dziewczyny:-) ale się cieszę że tyle się u Was dzieje:-) i mam takie przeczucie że teraz już bedzie co raz lepiej i nasze forum sie niedlugo zmieni w pogawędki brzuszków:-) trzymam kciuki Iwcia za Ciebie i za Ciebię Catarina również:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Tasia :) ty po laparo też pewnie szybko ruszysz do przodu :) ja od jutra znów tkwie w tylu dniach niepewności :(ale wolę sie nie nastawiać za mocno, jestem z tych co wolą się pozytywnie zaskoczyc niż rozczarować. .ide lulac żeby jutro odpowiednio wpuścić do domku nowych lokatorów ;) trzymajcie kciuki żeby oba wyszły całe z tej zamrażarki :) kolorowych snów ☆★☆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Kochane dziękuje :) Hope, świetnie że pomyślałaś o tym tel do dr. Cz. Już możesz spać spokojnie a od jutra zacząć nasze "NARKOMANOWE SZTUCZKI". Pamiętaj o pęcherzyku powietrza , we wszystkich zastrzykach pomaga popsrtykanie w strzykawkę , wtedy uwalnia się i można go spokojnie wypuścić. Miałyście racje ten Fragmin jest koszmarny, mnie najbardziej wkurzają te tępe igły ;/ Cały czas zastanawiam się czy dobrze zrobiliśmy nie decydując się na dwa zarodki...? Ale skora reszta jest taka świetna też to chyba przetrwają mrożenie. Jak to wygląda w liczbach, orientujecie się? Kochane, po pierwszej wizycie w Gyn wybraliśmy się na zakupy, kupiłam sobie mega grubą książkę, po następnej wizycie mój m. kupił mi cieplutki wełniany kocyk "na brzuszek", także ja już zajęcie mam :D Powiem Wam ,że tak nie fajnie mi było że m. nie było ze mną... przy inseminacjach jak leżałam z dupcią góry, zawsze lekarka wpuszczała mi męża i powtarzała 'teraz robicie dzidziusia" z zalotnym uśmiechem. Teraz doceniam tamten czas. Żebyście wiedziały ten uśmiech jak zobaczył zdjęcie! Bezcenne :) Muszę się pochwalić... moja mamcia przyniosła nam dziś w prezencie dwa piękne kosze. Jeden przyszłego taty- z kiełbasą, piwem, smalcem, słodyczami(niech mu brzuch tatusieje) a drugi dla przyszłej mamy, z przetworami własnej roboty, owocami, pęczkiem pietruszki. Wszystko przewiązane wstążko, własnoręcznie dokorowane. Aż żałuje teraz że nie zrobiłam zdjęcia. Coś przepięknego :) To ja Iwcia trzymam kciuki za jutro jeszcze mocniej niż zwykle, musimy gonić Malinke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS: Zakupiliśmy dziś dwa duże ananasy, wędzone ryby, orzechy brazylijskie, trzy misy owoców (+te od mamci) ;D na pewno nie zaszkodzi ;p Karaluchy pod poduchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marchee
hej, Iwcia, pewnie już jesteś po, to wiesz, że fragmin trzeba brać nawet przy crio, no chyba że Ci dziś inaczej powiedzieli... Malinka, pierwsza wizyta po transferze to było USG, ale widać było tylko pęcherzyk ciążowy, jak dla mnie wyglądał jak pęcherzek przedciążowy;) dopiero na następnej wizycie zobaczyłam tykający pulsik;) dziewczyny, bardzo dobrze, że bierzecie 2 zarodki, wiem po sobie, że szanse są większe i widzę że gyncentrum nawet zmieniło już taktykę, bo kiedyś stali twardo na stanowisku, że poniżej 35 1 zarodek, widocznie są efekty:) tak więc wszystko będzie super, a i bliźniaki mogą się pojawić, tak jak już kiedyś którejś z Was przepowiadałam;) pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mnie teraz zdołowałaś... mogłam wziąć te dwa... szkoda że nikt wcześniej nas nie pytał, tylko tak na ostatnią chwile, może inna podjęlibyśmy decyzję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny ja juz po. Przetrwały rozmrażanie oba :) teraz czekać, nie napalam się na sukces, bo po pierwszym nieudanym podejściu to chyba człowiek już tak ma. Catarina nic się nie martw, jak ma się przyjac to się przyjmie ten jeden. Wiadomo, że szanse przy 2 są troszkę wieksze ale nie ma co panikowac :) wrrr w aptece znów poszlo 620 zl :( pytałam aptekarki dlaczego fragmin muszę płacić 100% skoro jest refundowany. Trochę ta odpowiedź była omijajaca, powiedziała że w niektorych przypadkach itd. Napisze z zapytaniem do ministerstwa bo coś tu mi nie gra . Albo jest refunfowany albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marchee
hej, ups, nie chciałam nikogo zdołować... faktycznie i 1 się przyjmie jak ma się przyjąć:) trochę uprościłam mój przypadek, bo przy pierwszej próbie brałam inne leki niż przy drugiej, więc to nie koniecznie 2 zarodki zadecydowały... a tak przynajmniej masz większy zapas na przyszłość;) głowy do góry, ja się na trochę wyłączę, mam chwilowe pragnienie odseparowania się od neta;) wrócę po dobre wieści, jak będziecie testować, a mam nadzieję, że do tego czasu przybędzie dużo nowych nicków na forum:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Marche, już mam ten przeklęty fragmin ; ( teraz zglupialam bo brałam luteine a teraz dostałam lutinus..mam nadzieję, że ta zmiana nie zaszkodzi? pytałam o kwas foliowy to również mam łykać. No i te moje tabletki dalej mam łykać. Malinka a Ty jak po wizycie ? Marche...wpadaj tutaj do nas czasami i powodzenia w dalszych postepach ciąży :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Właśnie wróciliśmy, zdążyłam M kanapeczki do pracy zrobić i go wyprawić na II zmianę a ja laptopik i leżenie;) Iwcia myśmy wyszli z Gyn chyba 10.20 bo lekarz później nas zawołał (pewnie miał zabiegi), potem jeszcze beta i podpisanie umowy na crio i apteka (leki na tydzień 617 zł). Generalnie efekt taki że póki co mam brać tak jak wcześniej leki i za tydzień zjawić się na usg bo dziś było za wcześniej. Ale beta mnie podbudowała trochę bo dziś była 688:) aż nie wierzyłam i dwa razy dzwoniłam zapytać ;) Ja też pytałam o ten fragmin i bardzo fajna pani w aptece powiedziała, że oni (czyli Gyn) nie mogą go przepisywać na ryczałt tylko muszą na 100%, na ryczałt to jest przepisywane np. po zabiegach, ona akurat miała robione żylaki i po tym dostała na zniżkę. Któraś z dziewczyn wcześniej już coś takiego sugerowała (przepraszam, ale zapomniałam która). Natomiast obok była para (chyba też po transferze bo wcześniej mąż b. długo czekał na żonę) i kupowali taki sam zestaw prawie jak my tylko w większych ilościach i kosztowało ich to ponad tysiąc. Iwcia a do lutinusu kazali Ci kupić pałeczki kwasu mlekowego? Marchee rośnijcie nam zdrowo :) i wróć do nas koniecznie. Catarina to ja widzę, że Ty jesteś przygotowana z każdej strony, teraz tylko leżeć, nie denerwować się, pozwolić się rozpieszczać M i zajadać smakołyki :) To dotyczy też Iwci oczywiście :) Aha zapytałam jeszcze o to "puchnięcie" i dr stwierdził że to jest normalne po tych lekach i mam się nie przejmować (waga w miejscu, a cm w górę). Czyli muszę się przyzwyczaić i nie zakładać sztywnych, nierozciągających się ubrań, żeby się nie dołować że się nie dopinam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia10
Piekna beta :) też chcę widzieć taką u siebie za jakieś 2 tyg ;) nie dostałam żadnych pałeczek a na co to ? Od jutra fragmin..już się odzwyczailam ;) to ta babka w aptece jak mnie usłyszała po Tobie znowu z tym fragminem to pewnie już miała dosyć;) chyba że rozmawialas z tą drugą bo byly dwie. Ja juz byłam w gyn o 10.40 najpierw wizyta u dr M a potem transwer. Tak mnie znowu sikanie wzięło, że musiałam pytać pielęgniarki czy juz z tronu mogę złazić bo nie wyrobię ;) kurcze boje się, ze 17dc to trochę późno na transwer co ? Wczesniej mi wychodzi @ niż zrobienie bety..ok już nie panikuje;) Catarina w ktorym miałaś dniu cyklu trans ? Leżę, ale nie wiem ile wytrzymam bo ja z tych co muszą coś robić. Pijecie kawę ? bo ja juz dziś sobie odpuściłam i zasypiam ;) nie wiem czy nie zaszkodzi ? Malinka ciekawe czy zagniezdzil się 1 czy 2 :) ale fajnie że beta tak rosnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinkaa76
Iwcia Ty się nie nakręcaj, skoro dr powiedział, że 17 dc to 17 dc! Koniec kropka, leżymy i myślimy pozytywnie, masujemy się po brzuszku i przemawiamy do naszych kruszynek, zrozumiano?? Te pałeczki to probiotyk i ja już po punkcji miałam zalecenia żeby kupić (np. iladian direct plus) a jak poszłam po transferze dokupić lutinus to pani zapytała czy ma mi też do tego dać probiotyk. Więc już od razu przy lutinusie kupuję (akurat dzisiaj laktovaginal). A w aptece były dwie panie, jedna taka sobie a druga rewelacyjna, nawet mi brzuch po zastrzykach fragminu pokazywała, mój M tak się śmiał jak nas widział jak sobie szeptałyśmy i opowiadałyśmy swoje historie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catarina5677
Mnie też sugerowała pani aptekarka Iladian jako probiotyk do Lutinusu. Brałam go prawie tydz przed transferem, a teraz na myśl o wtykaniu kolejnej tablety robi mi się słabo. Ponieważ dość często łapałam różne bakterie czy np. przeziębienie pęcherza kupiłam sobie kiedyś płyn do intymnej właśnie właśnie z probiotykami, antybakteryjny i dodatkowo nawilżający i póki co się sprawdza. Normalnie to już bym coś złapała... Ja transfer miałam (UWAGA) w 27dniu cyklu. Także to dopiero późno. Dodam że normalny mój cykl to 28-33 dni. Tyle że jajeczkowałam zawsze ok 18 dc. więc późno. To Iwcia teraz leżymy obie :) Ja dziś rano wzięłam Erkotron, poprzednia lekarka przy inseminacjach kazała mi brać go na noc by zmniejszyć skutki uboczne. I miała racje... drM. kazał brać mi rano. Mega migrena mnie dziś dopadła... mimo że spałam do 10 to 13 padłam na prawie dwie godz ale wstałam bardziej przytomna ;/ no i mnie mdli... cały czas.... Malinka... Boziu... Cudnie, cudnie , cudnie... A tak ogólnie to dobrze się czujesz? Powiem Wam,że przeraża mnie ten Lutinus ... ta paczka składająca się z 21 tabletek starca na 3 dni... a kosztuje chyba ok 200 zł. Tak do samego końca będziemy tak płacić? Któraś z Was wspominała że napisze, napisała do MZ o te leki? Trzeba by się podeprzeć tą listą leków refundowanych. Ja od wczoraj już bez kawy. :D i nawet mnie nie ciągnie...mimo że pachniało rano w całym domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia10
To ja trafiłam na tą młodszą, też pytała o jakieś pałeczki, ale ja zielona powiedziałam, że chyba nie skoro tam nie mam wpisane. A to bez recepty dostanę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hope dies last
Cześć dziewczyny ja dopiero teraz, w pracy dym :) i nie mam jak wcześniej pisać. Przyszła miesiączka, więc jestem już spokojniejsza, pierwszy Gonal wstrzyknięty! W sobotę na USG :) Malinka - a więc beta ładnie rośnie i wynik się podwaja, super za niedługo będziecie oglądać na monitorku swoje maleństwo z M. Catarina nie przejmuj się tymi zarodkami jak ma się przyjąć to się przyjmie! :) Będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catarina5677
NP. Fragmin powody do refundcji: We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji. Wskazania off-label objęte refundacją: "zespół antyfosfolipidowy lub jego powikłania - profilaktyka i leczenie przeciwzakrzepowe; zespół antyfosfolipidowy - diagnostyka; niedobór białka C lub niedobór białka S - diagnostyka; zmiany zakrzepowo-zatorowe inne niż określone w ChPL u dzieci do 18 roku życia - profilaktyka i leczenie; choroby nowotworowe w przypadkach innych niż określone w ChPL - profilaktyka i leczenie przeciwzakrzepowe; terapia pomostowa zamiast antagonisty witaminy K (VKA) lub innych leków przeciwkrzepliwych u kobiet ciężarnych po wszczepieniu zastawki i z wadą zastawkową; ostre zespoły wieńcowe w przypadkach innych niż wymienione w ChPL; schorzenia wymagające przewlekłego stosowania antagonistów witaminy K (VKA) (z okresową oceną możliwości powrotu do stosowania VKA) u osób, u których leczenie VKA jest nie zadowalające z uwagi na: a) powikłania (lub przewidywane wysokie ryzyko powikłań, w tym krwotocznych) podczas stosowania VKA, b) częste nieterapeutyczne lub nadmiernie podwyższone wartości INR, c) obiektywne trudności z odpowiednio częstą kontrolą INR, d) nawroty żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej podczas stosowania VKA; Terapia pomostowa u pacjentów wymagających czasowego zaprzestania przewlekłego leczenia doustnymi antykoagulantami ze względu na planowane procedury terapeutyczne i diagnostyczne; Unieruchomienie kończyny dolnej w opatrunku gipsowym lub ortezie z powodu izolowanych obrażeń kończyny dolnej (przez cały okres unieruchomienia, o ile związane jest to ze wzrostem ryzyka wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo zatorowej); Profilaktyka i leczenie żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej u kobiet w ciąży; Krytyczne niedokrwienie kończyn dolnych - w okresie poprzedzającym hospitalizację, nie dłużej niż 14 dni (dawki lecznicze) ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catarina5677
NP Menopur (dlatego płaciłyśmy taniej) "Kontrolowana hiperstymulacja jajników u pacjentek w wieku poniżej 40 roku życia w celu uzyskania rozwoju mnogich pęcherzyków w programach wspomaganego rozrodu, rokujących uzyskanie prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania (hormon folikulotropowy - FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymüllerowski - AMH powyżej 0,7 ng/ml (wg II standardu)), u których nie stwierdza się wcześniejszych, niedostatecznych odpowiedzi na stymulację owulacji oraz bez nawracających poronień z tym samym partnerem - refundacja do 3 cykli." A Lutinus nie jest refundowany wgóle, tylko zwykła Luteina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catarina5677
Hope to świetnie, w końcu możemy cieszyć się nawet z miesiąćzki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×