Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość gość
Zapisałam się do grygi na środę przyszła może on coś więcej powie i bedzie bardziej zorietowany w temacie..będę miała już wynik kir.. Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dredzik tylko miałam wpisana przyczyne skierowania i w uprawnieniach 200..ale mąż tego juz nie miał na swoim skierowaniu tez go normalnie przyjęli. . Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha...jeszcze jedno dr immu ppwiedziala ze V leiden ponoć robi się tylko po to żeby jak się uda to podawac do końca ciąży heparyna wiec puki co nie robie bo ją sie bierze po transferze do bety..jak beta bedxie pozytywna to biegiem polecę na to badanie bo teraz mi szkoda kolejnych 300-400 zł...a do sprawy obecnej nic mi to nie wnosi.. (jedynie jak ktoś chce mieć na zniżkę heparyna..a badanie wyjdzie źle to zamiast 110 zapłaci 7 zł. . ja mam od dziadka 7 op także dla mnie badanie bez sensu ) Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia, mną się nie sugeruj , bo mi Gryga jako jedyny powiazal chorobę genetyczną brata w zakresie nadkrzrpliwosci krwi i zleca badania pod tym kątem , też mi powiedział, ze jest mnóstwo badań , ale ze nie można dac się zwariować, teraz czekam na wyniki tylko niestety 14 dni roboczych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_Tar
Hope gdzie robiłaś badania i za ile? Gość a mówiła coś o MTHFR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia V Leidena i PT20210 zlecił mi dr G na NFZ, a sama zrobiłam teraz MTHFR żeby zaoszczędzić na czasie i zdążyć przed stymulacja, powiedział że MTHFR przepisze mi bez problemu na NFZ ale dopiero jak będzie miał wyniki tych 2 poprzednich badań, bo inaczej się do niego pezyczepia , bo to drogie badania, tak zaluje ze zmarnowalam tyle czasu czekając na 2 protokół a nikt mnie nie przebadal pod tym kątem - bo najlepiej stwierdzić ze niepłodność idiopatyczna, ale tak jak podkreślam u mnie są podstawy do tych badań, więc nie można się dac zwariować , jestem przeszczesliwa ze trafilam do Grygi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przeprowadził wywiad a pani dr.odrazu powiedziała ze w tym nie siedzi ogólnie..idę do grygi w przyszłą środę z wynikami tocznia ana zespołu antyfos.i kir...zobaczymy może zrobię allo...ale tego tez się nie leczy...brrrrr. ..jak mnie to już wq...najgorsze jak nie wiadomo na co się leczyć. .:/// Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może ja też mam na nfz..dzwonie tam :O Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzwoniłam! Mam na nfz codziennie od 8 do 10..Hope kochana dziekuje! Nawet tam do rejestracji nie podeszłam do głowy mi nie przyszło ze na nfz.. Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandy czy udało Ci się znaleźć gdzieś w Polsce badanie tego immunofenotypu ? Ja do środy pojechalalabym żeby to zrobić, potem dostanę @ , co postanowiłaś ? Chyba ze zrobie na antykach w kwietniu jak Sil pisała - Sil dzięki za info . DZIEWCZYNY PAMIĘTAJCIE ŻEBY DZISIAJ MOCNO TULIC SWOICH FACETÓW :) DZISIAJ ICH ŚWIĘTO HE HE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia myślę, że 9dbg to za wcześnie na wizytę... Ale mogę się mylić... Ja się umówiłam na 19.03 dr M powiedział że to najlepsza pora (najwyżej kto inny mnie przyjmie...) Ale zastanawiam się czy nie zmienić na 18.03... To u mnie będzie 12 dbg. Ty raczej powinnaś się umówić na 21-22.03... karolka1234 ja wiem, ze mi podano za 1 razem 100 ml, o innej dawce nie było mowy. Dr Janosz powiedziała, że oni mają taki protokół, że podają 200 ml naprzemienie po 100 ml i 500 ml soli i wówczas lepiej się ten intralipid wchłania. I faktycznie. Ja się czuję znacznie lepiej tym razem, niż czułam się przy podaniu wlewu w GynC. Dodatkowo dr Janosz powiedziała, że miała taką pacjentkę jak ja, której w GynC powiedziano, że jak jest zalecenie to podają 200 ml i ona nie poszła na wlew do Provity, a w GynC dostała standard, czyli 100 ml. W ciążę nie zaszła i przyszła się do dr Janosz wyżalić. Dorciak jak tam po wizycie? Catarina? Jak Wawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia myślałam że wiesz , ze jak normalna wizyta na NFZ to badania też :) Ale dobrze że teraz skojarzylas , Dorota ogólnie badania robię w Diagnostyce u mnie w szpitalu i te refundowane i prywatne, koszt badań jest taki: V Leiden 220 zl, PT20210 180 zl, MTHFR 180 zl - oczywiscie minus znizka na kartę 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope, widzę w opisie że brałaś Bromergon? długo brałaś? jak się czułaś? bo słyszałam skrajne opinie, a ostatnio przy wypisie ordynator mi to przepisała, ale czytając trochę boje się wziąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AnieS ja biorę juz 2 lata...na początku tragedia a brałam 1 tabl na wieczór zawroty okropne mdłości potem organizm się przyzwyczaił.. teraz biorę 1/4 tabl zero działań nie pożądanych Prolaktyna piękna :) norprolac ponoć jest lepiej tolerowany jeżeli masz większą dawkę tylko cena inna.. Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia a owulacja Ci wróciła? Bo mnie i o tą prolaktynę i owulację bo nie mam w ogóle. Jeśli ma zadziałać to będę brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak normalnie mam owulacji bez problemu, dobrze tez sie stymuluje niewiem jak było zanim brałam (ja miałam trochę tylko podwyższona) niewiem z jakiego powodu masz przepisane ja miałam podwyższone tsh..czyli niedoczynność tarczycy. Robiłaś prolaktyne po obciążeniu metoclopramidem w zależności czy rośnie to wychodzi czy to jest czynnościowe czy guz..ja mislam czynnościowe niby ok juz jest ale starania naturalne na monitoringach inseminację i 1 in v nie przyniosło efektów..także szukamy dalej Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hope a dlaczego nie chciał wypisać badania MTHFR ? Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazłam innych miejsc robiących ten immunofenotyp... Jak będę robić tą iui, to immunofenotyp zrobię w Provicie podczas drugiej fazy, a jak nie, to na antykach... 25go mam wizytę u dr Grygi- zobaczymy co powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka1234
Sil_sb - w zależności jak mi się sprawy poukladaja, będę mogla to sprawdzić najwcześniej za tydzień. Mnie się wydaje ze w GynC doskonale zdaja sobie sprawę, ze czesc pacjentek przechodzi do Provity na badania i leczenie immunologiczne. I dlatego zmienili zdanie odnośnie dawek 200 ml. Jak będę po to dam znac czy obietnica=realizacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilika
Ja za te mutacje co Ty + 2 inne zapłaciłam 443 zł z tym, że mogłam jeszcze porozmawiać z genetykiem. Trochę mi rozjaśnił ten wynik, bo dla mnie to czarna magia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurek86
Czy mi sie wydaje czy któraś miała dzisiaj mieć betę ? Chyba Basik?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki sil sb przepisalam sie na 21.03 :-) To bedzie moj 13dbg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Madzia", według mnie robisz błąd , bo chcesz tyle pieniędzy wyłożyć na te dodatkowe rzeczy przy tak bardzo słabym zarodku. Zażycz sobie po rozmrożeniu zarodka jego hodowli do blastocysty . Podstawowym warunkiem udanego transferu jest dobry lub bardzo dobry zarodek. Nie panikuj , to dopiero twoja pierwsza stymulacja . Zróbcie badanie chromatyny plemnikowej , bo jak wynik tego badania będzie tragiczny to ani komórka dawczyni , ani surogatka nic nie pomoże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"jana1977" zamiast dopochwowego progesteronu możesz brać progesteron w zastrzykach (np. prolutex ). Na luteinę wiele dziewczyn ma uczulenie ( pieczenie, swędzenie, opuchnięcie ), a takie "podłoże " jest znakomitym miejscem do rozwoju zarazków ( bakterii, grzybów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicia dlaczego myslisz ze lekarz narzuci Ci kiedy masz miec transwer mrozaczka? Mi Cz zaproponowala od razu bo myslala ze chce tak podejsc tylko ze u mnie na to bylo juz za pozno. Dr M sam mnie pytał czy chcę podejsc w danym miesiacu czy odpoczac? Tobie kazali na juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia on chce mi to wypisać, ale może dopiero jak wrócę z wynikami tamtych 2 badań , a na to się długo czeka, więc to jedno zrobiłam sama, Anes30 ja dobrze reagowalam na bromergon, brałam go rok , ale czytalam ze po długim zazywaniu są okropne skutki uboczne, lek jest bardzo tani, kilka złotych, mnie lekarka powiedziała wtedy (2012 r) ze mało kto toleruje ten lek i jeśli po zażyciu będę miała zaraz skutki uboczne to mam go zaraz odstawić i przepisze mi wtedy jakieś droższe, ja brałam na hiperprolaktynemie - podnosila sie wraz ze stresem, ale jak po roku poszlam do endokrynologa to kazał odstawić i zamienił na Eutyrox - biorę tylko 1/2 25 mg i prolaktyne mam już w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×