Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Joafer Kochana moja ja chcę kupić od Ciebie ten LUTINUS. Przyda się do criotransferu . Napisz mi na maila numer konta i ile chcesz a ja Ci podam adres. Oto moj mail: katia7@o2.pl Dziękuję i pisz co u Ciebie:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu nie na crio teraz tylko do 2 procedury pisałam ze biorę wszystko :) teraz podejde na kleju o intralipidzie. A dodatkowo Screathing i atosiban przy drugim podejściu :) Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz się w tym wszystkim pogubiłam..jeśli chciałabym sobie zrobić immnofenotyp to tylko robią go w Provicie? Ile on kosztuje i ile się czeka na wynik i kto ma już ten wynik zrobiony? Co jesli jest nieprawidłowy? Hope a Ty gdzie byłaś na wizycie, że dostalaś skierowania na te badania na nfz? Dziękuję za rozjaśnienie tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mandy wsumie to u męża dobrze dużo plemnikow o b.dobrej *****iwości nawet test hba miał też ok bo wyszło ze plemniki widzą jajeczko (myślę o bad.chromatyny, ale to chyba sensu nie ma) u mnie wsumie ta tarczyca ale niby opanowana, miałam troszkę podwyższona prolaktyne ale też jest juz ok b.dobrze się stymuluje po 6 dniach gobal 150 miałam 7 dojrzałych komórek, mam wysokie anty tpo..inne badania hormony, badanie droznosci, histeroskopia ok..jesteśmy w trakcie badań kariotypow..ANA ujemne, przeciwciala antyfosf.brak anty.tocznia brak...mam 27 lat, maz 31...niewiemy co jest nie tak.. Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer a napiszesz mi jakie badania masz juz porobione z zakresu genetyki i immunologii? Będę Ci bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amh 3.0 Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypowiedź embriologa novum: Warto też wspomnieć, że niewielkie uszkodzenia chromatyny plemnika mogą zostać naprawione przez komórkę jajową przed jej pierwszym podziałem po zapłodnieniu.. Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia to faktycznie nie wiadomo o co chodzi... Niepłodność idiopatyczna to chyba najgorsza... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia też czytałam tę wypowiedź razem z moim M, ale w naszym przypadku nie liczyłabym na to, bo przy moim amh o dobrą jakość komórki będzie trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mandy a u Was co dokladnie ? W jakim wieku jesteście? *rozmawiałam z dr genetyk nawet jak kariotyp wyjdzie źle to można zastosować diagnostykę preimplantacyjna. .tak się pocieszam bo niewiem co jest nie halo.. Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiurek , jutro robię betę ale im bliżej tym bardziej mam wrażenie że nic z tego i to tylko będzie formalność , sama mam totalny rolercaster nastroju od skrajnej rozpaczy po złość na cały świat, mawet mi się pisać nie chce.Przepraszam dziewczyny ale dziś jestem w totalnej rozsypce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia też na razie nie wiadomo co dokładnie jest nie tak, mam słabe amh, ale dr M twierdzi, że raczej to nie jest przyczyna... Czekam ciągle na kariotyp, a ta diagnostyka przedimplantacyjna jest dość droga niestety... Pytałam dr M o to, powiedział, że można zrobić, ale tak z drugiej strony - pewnie będę się źle stymulować, wytworzymy może ze 2, max 3 zarodki i jak mi je zbadają i wyjdzie, że np. 2 dobre, to i tak nie daje gwarancji implantacji, a jak wyjdzie, że zarodki są złe, nie będę miała transferu... Jakbym np. tej diagnostyki nie zrobiła, to będę miała transfery, ale niepewne. Efekt jest chyba prawie taki sam... a co Ty myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, nawet z forum mnie wylogowało ten depresyjny wpis o 17.48 to ja .Basik33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mandy niewiem..zależy co nam wyjdzie w genetyce i co nam powie genetyk, jeżeli będzie cos nie tak..narazie staram się nie zakładać najgorszego, bo zupełnie się zalamie. Zapytałam dr tylko czy jak cos wyjdzie to da się jakos zaradzic powiedziała ze tak..i to mnie puki co uspokoiło... Może faktycznie lepiej wszystkie transferowa a potem jak się uda to wydać te pieniądze na badania juz dziecka przed 16 tyg..bo nawet zdrowy zarodek nie gwarantuje ciąży..nawet aminopunkcje potem mozna zrobic, nakłuwają pęcherz płodowy pobierają płyn i robią kariotyp dziecka... Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASIK 3mam kciuki za jutrzejsza betę - postaraj się wyciszyć i uwierzyć :) Tak , wiem że łatwo powiedzieć :) Dredzik Sil i Mandy pisała wczoraj i dzisiaj o immunofenotypie - doczytaj proszę bo troche tego było, ja pisałam o immunologu którego polecalam z Będzina dr Gryga na NFZ krotkie terminy oczekiwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale są też testy koszt ok 2 tys i z krwi matki izoluja DNA dziecka... Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj się o tym nasluchalam bo dr genetyk odebrał przy nas na wizycie telefon i była gadka na ten temat ;) Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia1981
iwcia ostatnio jak pytałam to to powiedział że mam od razu bo sie dobrze stymuluje i że będzie szybko ale powiem mu ,że wole odpocząc niech jajniki dojdą do siebie ,nie che zrobic czegos pochopnie tymbardziej ze czas ucieka poproszę go żeby ocenił jak te jajniki czy się wygoiły bo jak mambyc stymulowana i nie miec owulacji bo jajniki nie zareaguja to po co sie meczyć ,i tak miałam odwołany ten transfer z 1.03 bo progesteron miałam zawysoki i wtedy mi powiedział żę od razu w nowym cyklu stymulacja no nic pogadam z nim poprosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za opinie sil sb,przepisalam sie na 21.03 Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzi widzisz, nie słyszałam o tym... Ja nie mam nic przeciwko PDG, ale kasa jest dla mnie zbyt duża na to... :-( A gwarancji niestety na nic nie daje... Ja do genetyka będę się umawiać po wynikach kariotypu, na razie nastawiam się na immunologię i myślę, że tu będzie niestety większy problem... Mam idiopatyczną pokrzywkę przewlekłą, co prawda w wyciszeniu, ale na pewno mi ona w staraniach nie pomaga... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia1981
basik33 biedna nie stresuj się chyba właśnie najcieższy dzien stymulacji i podejścia to właśnie dzień testowania ,bo cała reszta ból zastrzyków czy narkoza to nic ze stresem czy jest efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik więcej optymizmu !!! Nie wolno ci się zamalmywac i nastawiać negatywnie !!! 3 mam za Cievie mocno kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam immunofenotyp i mam wyniki, zle. Koszt 400 zl, od badania do wyniku czeka się tydzień. Leczenie w przypadku za wysokiego NK to wylewy z intralipidu. Ja jak będę na wizycie u dr M to zapytam, czy podadzą mi intralipid tak jak w Provicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helen86
Czesc dziewczyny :) Baska czytam codziennie forum tylko mniej sie teraz udzielam bo ogolnie u mnie teraz niema jakis duzych zmian, ogolnie dobrze sie czuje, tylko zaczynam puchnac coraz bardziej, nogi, buzia i dlonie mi bardzo dretwieja i spuchniete tez mam, dzisiaj zaczełam 9 mc i mysle ze juz szybko zleci :) A co u was przyszlych mamusiek slychac i Iwcia jak Szymonek sie miewa? :) Dziewczyny pozostale ale sie dzieje teraz na naszym forum te rozne badania to nawet niemam pojecia co i jak. Pozdrawiam was i trzymam kciuki za Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki ja po serii wizyt: we wtrorek miałam akumpunkture dostałam również ziółka, chińczyk (szaman) powiedział ze mam schudnąć, poprawić krążenie wtedy hormony mi sie też poprawią wczoraj wizyta u immunologa dr Gryga mi namieszał w głowie, badania które zleciła mi dr Cz są bezużyteczne nic nie wnoszą do diagnostyki , bo badanie z krwi wcale nie musi obrazować problemu w macicy, zlecił mi badania na NFZ wiec bede je robić dzisiaj wizyta w invimedzie, histeroskopia, do tego intralipid i on w invimedzie tez jest podawany z solą fizjologiczną cena 200 zł przy kasie mega zdziwienie bo miałam płacić ok 1700 a pan mi mówi 1930 wiec potulnie zapłaciłam, pózniej jak juz sie opamiętałam to sie okazało ze zapłaciłam za scratching endometrium który jest zagwarantowany w programie MZ, złozyłam już reklamację do rachunku. po zabiegu wszystko ok panie bardzo sie dobrze zajmuja poswiecają czas, anestezjolog swietna miła starsza pani, głaskała po głowie przed usypianiem. teraz 3 dni przerwy, i od poniedziałku stymulacja menopur 225, w piątek podglądanie w dr Dwornika bo dr Rokickiego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki ja po serii wizyt: we wtrorek miałam akumpunkture dostałam również ziółka, chińczyk (szaman) powiedział ze mam schudnąć, poprawić krążenie wtedy hormony mi sie też poprawią wczoraj wizyta u immunologa dr Gryga mi namieszał w głowie, badania które zleciła mi dr Cz są bezużyteczne nic nie wnoszą do diagnostyki , bo badanie z krwi wcale nie musi obrazować problemu w macicy, zlecił mi badania na NFZ wiec bede je robić dzisiaj wizyta w invimedzie, histeroskopia, do tego intralipid i on w invimedzie tez jest podawany z solą fizjologiczną cena 200 zł przy kasie mega zdziwienie bo miałam płacić ok 1700 a pan mi mówi 1930 wiec potulnie zapłaciłam, pózniej jak juz sie opamiętałam to sie okazało ze zapłaciłam za scratching endometrium który jest zagwarantowany w programie MZ, złozyłam już reklamację do rachunku. po zabiegu wszystko ok panie bardzo sie dobrze zajmuja poswiecają czas, anestezjolog swietna miła starsza pani, głaskała po głowie przed usypianiem. teraz 3 dni przerwy, i od poniedziałku stymulacja menopur 225, w piątek podglądanie w dr Dwornika bo dr Rokickiego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka1234
Madzia: "..nawet aminopunkcje potem mozna zrobic, nakłuwają pęcherz płodowy pobierają płyn i robią kariotyp dziecka..." Tak, można, Można też tak jak napisałaś wyizolować DNA z krwi matki za 2 000. A co można potem zrobić jak te badania wyjdą źle? I jakie trzeba decyzje podjąć? Dosłyszałaś może? :/ Takie badania robi się w bardzo obciążonej genetyce rodziców lub gdy badania prenatalne wyjdą zle i podejrzewa się np. zespół downa lub inne bardzo poważne choroby genetyczne. To nie sa rzeczy, które robi się ad hoc z kaprysu i nie sa to choroby, ktore można wyleczyc. Oby żadna z NAS z tego forum nie była zmuszona nigdy robić tych badań w ciąży i nie stanęła przed wyborem co robić dalej. I przestrzegam przed niefrasobliwym przekazywaniem innym osobom na forum, że w razie "W" można sobie jeszcze to i to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karolka jak bym wiedziała na 100% po serii badań ze dziecko będzie chore to nie zdecydowała bym się go urodzic poprostu.. i tu nie chodzi o moją wygodę ale o życie tego dziecka koedy bym była stara i nie mogła się już nim zajmować.. Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×