Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Odebrałam wyniki z tego wymazu GBS. Wyhodowano u mnie Streptococcus agalactiae. A moja gin na urlopie. Głupek ze mnie bo już naczytałam się w necie o tej bakterii i jestem przerażona. Ja już mam dosyć, co chwilę coś :( Nie wiem co mam dalej robić.. czy zgłosić się obojętnie do jakiego lekarza czy poczekać do 21 czerwca na moją gin. Cholera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pina do 21 czerwca to jeszcze kupa czasu, ja bym chyba poszła do innego lekarza z tym. Ja już +18kg :( ostatnio strasznie dużo rozstępów mi się pojawiło, paskudnie to wygląda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinaaa>> don't worry ... moja siostra tez miala ta bakterie... wiaze sie to czasem z tym ze po porodzie maluszek tez ja mia (nie zawsze!!!) i podawany jest antybiotyk obojgu... sadze jednak ze lepiej zglosic sie w zastepstwie do kogos innego bo 21 to troche daleko, po to zeby sie uspokoic i nie denerwowac przynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no i chociaz u siostry wykryto ta bakterie, to po porodzie dzidzius zdrowy byl i nie trzeba bylo dawac antybiotyku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola :) o dziwo ja też nie mam rozstępów...i za pierwszym razem ich uniknęłam, ale ja się smaruję dwa razy dziennie preparatami firmy Palmers- na bazie masła kakaowego. Są super, skóra nie swędzi i jest elastyczna. Mam na piersiach, ale to już miałam wcześniej od wahań napięcia skóry przy okresie i zrobiły się jak byłam nastolatka.Ale rozstępy są podstępne i najgorzej jest na końcówce ciąży, gdy skóra jest mega napięta, więc raczej się czymś smaruj :) Pina :) ja też bym poszła do lekarza, bo na to dają antybiotyk i wtedy się tego przy porodzie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MArta>> w sumie to koncowka juz i moge sie przemoc :) to zajmuje tylko chwile a nie bede sobie plula w brode potem :P narazie skora mnie nie swedzi ani nie jest napieta. na poczatku ciazy uzywalam tego balsamu z babydream bo mial fajny sklad i niedrogi byl.. pinaa>> przypilnowac musisz zeby dostawac antybiotyk, siostra dostawala chyba w globulkach i tabletkach.. nie ma sie czym martwic bo to bardzo czesto sie zdarza wsrod ciezarnych. no i podczas porodu dostaniesz tez antybiotyk i zaraz po-tak bylo u siostry. ale dzidizus byl zdrowiutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa - Wszystkiego naj naj :)) Kurcze nie było mnie weekend i mam straszne zaległości w czytaniu hehe Wy się martwicie że za dużo przytyłyście... u mnie jest na odwrót, do tej pory tylko +6kg :( Świruję trochę z tego powodu ale lekarz twierdzi że wszystko jest w porządku. Nie głodzę się, jem sporo a w miejscach gdzie do tej pory miałam tłuszczyk same kości wystają - tylko brzucho rośnie :)) Ja już pedicure sobie nie zrobię, nawet z goleniem łydek mam problem hehe ślubnego prosiłam żeby mi paznokcie chociaż u stóp pomalował bo stary lakier schodzi to ze śmiechu mało się nie posikał i kazał iść do kosmetyczki - chyba skorzystam bo nie widzę innego wyjścia Ja kupiłam butelki Dr brown's anty kolkowe ponoć też są dobre - wyjdzie w praktyce jak będę musiała z nich korzystać. I dziękuję za rady odnośnie materacyka - kupiłam gryko-kokos tak jak radziłyście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neli-no to maja tupet tam u ciebie w szpitalu.... heh szkoda slow moj jak nie wymieknie to bedzie przy mnie a jak nie to moja mam sie z nim zamieni, pytalam o taka mozliwosc i nie widza zadnego problemu, no chyba ze ja sama nie bede chciala :) moj sie boi troche ale nie wykazuje sprzeciwu :) juz pamieta o aparacie ha ha :) Pina ja bym poszla do innego lekarza poki masz jeszcze czas na wyleczenie tego paskudztwa, bo pozniej juz nie bedzie sensu i dostaniesz antybiotyk przed porodem... ja za tydzien ide na to badanie i az sie boje.... a moze nawet w tym tygodniu pojde, w razie jakby (tfu tfu tfu) wykryto ze tez to mam to mam wiecej czasu na wyleczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia jak masz możliwość to idź do innego lekarza do 21 niby nie ma daleko, ale będziesz napewno spokojniejsza. A ja też dziś odebrałam wyniki, infekcja chyba wyleczona, bo tylko nieznacznie mam ten wskaznik podwyższony, ale grunt że bakterii w moczu nie mam, ale zdziwiłam się bo robiłam też TSH i jak przez całą ciąże trzymał się w granicach 1,5 tak teraz spadł na dolną granicę 0,4 ciekawe czemu, ale w przyszłym tyg muszę iść do endo to zobaczymy co mi powie, A waga to jest sprawa indywidualna, jedne tyją tyle drugie tyle, jeżeli lekarz mówi że jest wszystko ok to ja bym się nie przejmowała. SzczesliwaPrzyszlaMamusia2012---- Wszystkiego najlepszego i oczywiście szybkiego, lekkiego porodu Ci życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izzka - idź koniecznie do endo, bo jeśli wpadłaś w nadczynność, to pewnie zmniejszy Ci euthyrox - przy zbyt dużym euthyroksie bobasy słabo rosną + dziecko może mieć niedoczynność tarczycy (bo za dużo dostaje, więc jego tarczyca się rozleniwia i przestaje produkować) - tak mówi mój gin-endo. U mnie TSH przez całą ciążę trzyma się na poziomie 0,7-1, ale za to ft3 i ft4 mam cały czas blisko dolnej granicy normy. Ale podobno tak jest ok, więc biorę co każą i tyle ;-) Pinaa - idź wcześniej do innego lekarza - zawsze będziesz tydzień do przodu z leczeniem. Chyba że masz opcję zadzwonienia do swojej gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella Polare o kurcze to chyba pójdę w czwartek teraz do lekarza, bo moja endo przyjmuję tylko w czwartki, nie wiem czemu tak spadło, ale moja mała ostatnio miała licho z wagą więc może coś w tym jest. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idź idź, lepiej sprawdzić - ja miałam w pewnym momencie ciśnienie na podnoszenie dawki, bo wyczytałam w necie, że ft3 i ft4 powinny być blisko górnej granicy normy, a moje są ciągle blisko dolnej, więc schizowałam, że jak nie podniosę, to przy następnych wynikach spadną mi poniżej - no i dlatego mój gin-endo musiał tłumaczyć pacjentce - wariatce, dlaczego nie ma racji i nie można dowalać tego euthyroxu na potęgę w późnej ciąży :-) Swoją drogą moje TSH teraz też nie jest za wysokie, bo mam 0,7, a dzidziol nie jest zbyt wielki, bo w 29tc + 1 miał 1350 g. Zobaczymy jak na środowym usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę jutro, a już schizuję i się strasznie boję, ale mam nadzieję że urosła tyle ile powinna. A w czwartek pójdę do endo i skonsultuję wyniki. A tak na marginesie byłam dziś w aptece po potrzebne rzeczy dla małej i pytałam o krem z filtrem od 1 dnia życia i babka mi poleciła linomag z filtrem, ale niestety nie mieli na stanie, ale chwaliła o sobie bo sama jest młoda matką. Więc przy najbliższej okazji kupię go w jakieś aptece. I aha chciałam się pochwalić że przy dużej kolejce farmaceutka mnie wywołała z kolejki, hehe zapraszam panią w ciąży:) Aż miło mi się zrobiło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porządna kobita :-) Chociaż ja przy dłuższych kolejkach od razu uderzam do pierwszej osoby i pyta, czy mnie puści przed sobą. Jak na razie zawsze puszczają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a co do wagi, ja na środowym usg będę miała skończone 33 tc, więc liczę na 2 pełne kiloski. A co się okaże - zobaczymy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tu prasuję i prasuję, bo prasuję po 5 pieluszek i 30 min posiadówki, bo brzuch wariuje :-P, a Wy tu już tyle tematów. Lipcówka kasi wózek fajny i nawet oje kolorki :-D, więc super podoba mi się. Mnie brzuch też na dole pobolewa i ta kość i biodra i kręgosłup, ale podobno to wszytsko się rozciąga i ma prawo :-( i męcz się babo :-P Ola jak dziewczynka tu musi być widać, ja mam dużo beżu ostatnio wariuje na punkcie tego koloru :-P A Marka o 6.00 była jeszcze 2w1, a wybierała się na porodówkę i o czymś nie wiem? Pina lepiej skonsultuj to jak najszybcie, ja bym tak zrobiła. Do 21 masz jeszcze 11 dni, więc trochę długo na moje. Dziewczyny a ja TSH mam 0,39 (normy 0,25-5,0), a ft4 9,87 (norma 9,0 - 20,0) i endo mi mówiła, że ok. Kurcze teraz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łooooo, aleście się naprodukowały laski. Człowiek na pół dnia wybędzie... Szczęśliwa, życzę wszystkiego najlepszego. Szybkiego rozwiązania i zdrowego Malucha. Zjadłabym ten kawałek tortu ale od dziś przeszłam na dietę (niedarastyczną) bo lekarz kazał mi nie przytyć już ani kilograma. No i ciekawe jak ja to zrobie. U mnie 16,5 na plusie Byłam dziś u gina, powiedziała, żebym się nie nastawiała na poród w terminie. Raczej na połowę lipca. Powiedziała, że da mi skierowanie na poród. Nie wiedziałam, że coś takiego w ogóle funkcjonuje...no bo przecież jak przyjedziesz już w trakcie bez skierowania to też Cię przyjmą...więc po co? Muszę się dopytać następnym razem Pina, idz do lekarza. A nie daj Boże jakby poród się zaczął przed 21 szym. Czy wy będziecie opłacać "swoje" położne czy zdajecie się na szpitalne? Im bliżej tego porodu tym gorzej z moimi nerwami ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, trzymam kciuki. Moj zwierzak jest chory? Zaczął linieć i okazało się, że ma powiększone nadnercza i może to prowadzić do zaniku szpiku kostnego :-( płakać mi się chce. Ale powiedziala, że to dopiero początek i może się uda. Zrobiła mu nawet usg. Dałam za wizyte 70 zl ;-) to prawie jak za "ludzkie" hehe Wy się pakujecie a ja nawet o tym nie myślę jeszcze. Zaczekam do końca czerwca. Zresztą nie mam ciągle piżamy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pina tak jak pisałam Ci wczoraj. Miałam tą bakterię. Jest to paciorkowiec. I mogę Ci gwarantować, że teraz już nie dostaniesz antybiotyku. Bierze się go min. 10 dni, po antybiotyku robi się 5 dni przerwy przed następnym wymazem i tak czy siak dostaniesz antybiotyk dożylnie przez kroplówkę przy porodzie. Musisz tylko nie zwykelać z przyjazdem do szpitala gdyby odeszly Ci wody. I wiem co czujesz i że się martwisz, bo też naczytałam się i panikowałam. Paciorkowiec jest niebezpieczny, nie oszukujmy się, ale gdy jest on niewykryty. Ty jesteś w super sytuacji, bo wiesz, że to masz. Dostaniesz antybiotyk przy porodzie, to tak jakbyś go brała a tabetkach. Tyle, że będzie szybciej działa a dzidziuś od razu zostanie zbadany czy nie zaraził się tym. I popatrz- nie wiesz jak długo to masz, nosiłaś syna tyle czasu i jest ok i teraz już też będzie. Nie martw się :* Dziewczyny nie straszcie PINY! eitko ale mi sprawiłaś radość swoim pytaniem :) jeszcze nie urodziam, ale jutro zaczynam 38 tydzień i mam zamiar wziąć się za siebie, żeby w przyszłym tyg urodzić :P wolę urodzić w 38 tyg niż przenosić i się martwić czy wszystko ok. Więc mężyk pójdzie w ruch. A TY cholero zaniedbaaś forum, codziennie pisałyśmy o Tobie i zastanawiałyśmy co z Tobą. A tu widzę, zakupki ważniejsze :P NIEŁADNIE! Szczęśliwa Mamusiu wszystkiego naj, naj, naj lepszego :) i przede wszystkim zdrowego dzidziusia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkrabiczek
Hej dziewczyny :) Dołączam do waszego grona lipcówek :) Termin mam na 1go. Dzisiaj kończę 37 tydzień :) Od miesiaca mam założony pessar. Jutro mam wizytę i mam nadzieję, że mi go ściągnie mój gin bo zaczynam go czuć. kucie, pobolewanie itp. Moja ciąża na początku przebiegała prawidłowo nie licząc dwóch plamień. Dopiero w 33 tc okazało się, że mam krótką szyjkę 21mm i założono mi krążek po czy dwa tygodnie leżałam w szpitalu a później w domu. teraz zaczełam juz chodzić i mam nadzieję, że niedługo urodzę i zobaczę moją córeczkę :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe lipcówki! Kilka stron wcześniej jest tabelka, dopiszcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dzięki za wsparcie!:) Ja od rana kupa stresu a okazało się, ze nie potrzebnie recenzent przyszedł przed obroną zapytać jakie pytanie bym chciała a mój promotor wyszedł przed samą obroną zapytać się mnie jakie pytanie wysłał mi na maila bo zapomniał:) Trzecia osoba z komisji zapytała co chcę robić po obronie i to wszystko:) A więc jestem magistrem wychowania fizycznego ło matko. Ledwo wróciłam do domu wpadła kuzynka z wizytą i nie dawno pojechała więc padam na pysk jeszcze mąż mnie dziś wkurwia bo przyszło łózeczko rozpakowałam je ale przecież sama go nie skręce a z jego strony zero zainteresowania aż mi głupio, w dodatku jak była kuzynka ze swoją 5 miesięczną córcią to zaczoł do niej z durnymi tekstami, że ciąża to nie choroba, że użalamy się nad sobą itp. A ja kretynka wczoraj leciałam 20km na budowę z obiadkiem na 6 osób, żeby mój mąż głodny nie był jeszcze znosiłam ten obiad na 2 razy z 4 piętra bo na raz się nie zabrałam a dzis kazalam mu zostać w domu i odpocząć a sama tłukłam się nowym samochodem którym jeszcze nie jechałam na obronę ponad 70km w jedną strone bo mi się kur,wa dobrym samartyaninem zachciało być ech faceci trzeba se było psa kupić a nhie za mąż wychodzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złapałam w ostatniej chwili moją gin, i w sumie usłyszałam to samo co Marka mi napisała (dziękuję za uspokajające słowa :*), oprócz tego dostałam Provag, Laktacid i Dalacin, tak w razie czego, żeby ten paciorkowiec troszkę opadł z sił. Ale na leczenie jest już za późno i dostanę antybiotyk przy porodzie. Przy okazji przebadała mnie troszkę i stwierdziła, że macica stawia się bez fenoterolu i to bardzo. Ale teraz to już może, bo 36 tydz skończony, więc ewentualnie jeszcze do końca tego tyg mogę brać nospę, a później już nie wyciszać bo nie ma sensu. I powiedziała, że i tak jest ze mnie dumna, że tak ładnie donosiłam ciążę, bo ona była praktycznie pewna, że urodzę do 34 tyg. Miło takie coś usłyszeć ;) Teraz idę w końcu jeść, a później poczytam co tam naskrobałyście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkrabiczek
NICK..............wiek.........ost @............termin porodu.....imię ********************************************************* **< br /> madziaz...........24.........27.09.2011.........29.06.201 2.....Wiktoria Szkrabiczek......22..........16.09.2011.........01.07.2012....... Julia luna0207...........27.........25.09.2011........02.07.201 2......Jagoda lipcówka.kasia....26........03.10.2011.........04.07.201 2..... Adaś Ola_Fasola.........24........30.09.2011...... 06.07.2012.......Emilia tusiana............22.........27.09.2011.........06.07.20 12..... neli8...............23..........30.09.2011........07.07.2012 .......Filip ma_rka...........23.........27.09.2011..........07.07.201 2.......Filip Pina_789..........22.........30.09.2011.........07.07.2012.. .Mateusz Diamondxstar....22.........05.10.2011...........10.07.2012 ....Liwia Aaannneeetttaaa..31........06.10.2011........10.07.2012.. . .Mikołaj jolla25..............31.........05.10.2011.........12.07. 2012....Kacper Kikaa84............27........05.10.2011..........13.07.20 12.....syn Kalla...............33.........09.10.2011.........15.07.2 012.....synek elita83.............28........10.10.2011..........16.07.2 012.....syn kiniam85..........26.........09.10.2011....... .16.07.2012.....synek Lipcówka2012.....33........11.10.2011.........17.07.2012 .....Synek P. kwiatek polny...20........10.10.2011......17.07.2 012.....córeczka? małżenka..........25........11.10.2011.........18.07.20 12.....Synek SzczęśliwaMama...21........13.10.2011........18.07.2012 .....synuś Pigułeczkaa.......27........13.10.2011........19.07.201 2......Małgosia justysia88..........23........13.10.2011.........21.07.20 12.....Zosia izzkka77...........23.........12.10.2011.........23.07.20 12.... Daria Milka862...........25.........16.10.2011.........23.07.20 12. ....Zuzia Werkaa_a..........25..........16.10.2011.........23.07.20 12....córeczka weronikakrz......29.........17.10.2011.......23.07.2012. ...Aleksander Efciaczek..........29.........17.10.2011.........24.07.20 12.....Siusinka amiaga............ 34.........18.10.2012........ 25.07.2012.....córeczka iwkas847.......... 20......... 18.10.2011....... 25.07.12........ Iwona Nenia...............24.........19.10.2011.........25.07.2 0 12.....Córunia Fressia.............31.........21.10.2011.........26.07.2 012.....córka oby_lipcóweczka..32.........19.10.2011.......26.07.2012. .....syn Stella Polare.......29.........26.10.2011.......29.07.2012.....chł opak strzałka............25.........09.10.2011....... 29.07.2012.....Damian kuleczka@13......31.........22.10.2011...... .29.07.2012.....syn Neonka1935.......31.........21.10.2011........30.07.2012. ...Antoś andziula24.........24.........23.10.2011.......29.07.2012 ......Nikola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkrabiczek
Szukałam dość długo ale udało się w końcu znaleźć tę tabelkę ;) Milka862 nie przejmuj się mój mąż też chodził i powtarzał jak mantrę, że ciąża to nie choroba, że trzeba się ruszać i w ogóle. Oczywiście to były słowa mojej teściowej. Zamknął sobie gębę jak okazało się, że jest coś nie tak. Teraz potulny jak baranek jest na każde moje pstryknięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marka ja też sie dzis viorę za swojego, zeby szybciej urodzić. Nogi mam spuchnięte jak nigdy. I nie wiem czy mi białko znowu spadło czy ki diabeł. Milka współczuję chłopa palnąć raz a porządnie to moze mu przejdzie:D:D AAA i gratuluje mgr. Dzis zrobiłam ostatnie zakupy łącznie z wodą i batonami do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj szkrabiczek:) z tymi mężami to tak jest tylko mój mógł by byc powazniejszy bo ja rok temu po 3 pobytach w szpitalu poroniłam w 14 tyg ech całe życie z debilami nie ma co, nawet nie ruszył się do łózeczka dupek jeden myśli, że je sama skręce czy jak? W dodatku ma urlop i przez najbliższe 2 tyg jestem na niego skazana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć szkrabiczek :) Napiszcie mi o liczbie serii ruchów, którą odczuwacie za dnia czy na dobę z zaznaczeniem w kt. tygodniu ciąży jesteście. Ja nie liczyłam do tej pory, ale jutro będę bo jakoś niepokojąco spokojna ta moja córeczka. Wizytę mam 23 czerwca, więc jeszcze trochę. Czy któraś z Was usłyszała od lekarza ile tych serii ruchów na naszym etapie powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka :) pewnie na mecze wziął urlop? :) facet też człowiek :) może przymil się do niego to Ci złoży z uśmiechem nawet... powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luna dziękować, dziękować:) Teraz śmiało moge podczymywać bezrobocie:) Ale jaka to ulga tyle kasy poszło na te studia i w końcu koniec! Aż się ryczeć chce! W cichości miałam nadzieje, że mąż mi dzis jakiegoś kwiatka kupi wie ile mnie to kosztowało a jak wróciłam usłyszłam tylko zrób kawę (ku,rwa ja mam zrobić? a królewicz to co?) to z tobą wypiję no i pił ze mną wpatrując się w tv kurna chyba hormony mi dziś buzują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×