Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Panna Młoda 2012

Ślubujemy Pażdziernik 2012

Polecane posty

łądne te sweterki ale drogie, ja znalazłam takie zamienniki do tradycyjnego bolerka: http://www.whitefashion.pl/index.php?k1,dzianiny,1 http://www.unikalni.pl/p36805-Lena.php http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&langpair=en|pl&rurl=translate.google.pl&u=http://www.bhldn.com/shop-bridesmaids-party-goers-cover-ups/well-mannered-cardigan&usg=ALkJrhiQKxhB9taBeqUDGE6XHK-DeeuF3Q (cena za wysoka!) ale zupełnie nie wiem co mogłoby do mojej sukienki pasować jak myślicie? http://www.madonna.pl/pl/pronovias.php?s=marisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są wymiary może musialabys mniej wiecej zmierzyc,zawsze można wziąść mniejszy bo i tak tego sweterka zapinać nie będziesz. schudłam na diecie Dukana i utrzymuje wage, połowa mnie znikneła i sukienka o ktorej kiedys moglam pomarzyc dzisiaj leży idealnie,a wręcz pewnie do października trzeba będzie ją zmniejszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w jakim systemie na dukanie? 5/5 czy innym? bo ja swego czasu byłam na Dukanie, też schudłam... ale przerwałam, bo mnie nerki bolały. Ty nie masz takich dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam dolegliwościrobie badania i wsyztsko jest ok. 5 miesiecy byłam 1/1 a teraz ostatnie 2 tygodnie 5/5 bo to już koncówka 2 fazy i chce ją przyspieszyć bo na końcu to najgorzej idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki co ta u Was??? My zaczęliśmy już rozwozić pomalutku zaproszenia. Garnitur buty pasek spinki kupiliśmy ostatnio dla mojego Pana :) Z organizacyjnych rzeczy to już zamówiłam sobie bukiety i wystrój kościoła. Nie wiem jeszcze czym pojedziemy do ślubu;/ W sierpniu idziemy już do USC i kościoła żeby złożyć wszystkie już dokumenty oraz spisać ten protokół przedślubny. Dziewczynki to już co raz bliżej!!!!! A piosenki na pierwszy taniec wybrane już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my we wtorek byliśmy już spisać protokół, kupiliśmy też garnitur dla Młodego Pana, czekam na druk zaproszeń, jeszcze muszę się nad bukietem zastanowić i wystrojem kościoła, a Ty jaki masz bukiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) dołączam się do ślubowania w pażdzierniku :) data - 26.10. załatwiona poki co mam sukienke, buty, sale weselna, dja i fotografa :D nic poza tym, bede sie musiala z narzeczonym w tym tygodniu ostro za to wziac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertteee
my ślubujemy 20października mamy już: salę, datę w kościele, nauki przedmałżeńskie, zespół, wódkę, suknię ślubną, buty do niej,wybrany pierwszy taniec i trwają nauki tańca (tzn Mój się uczy, bo ja jestem tancerką:) ), samochód, wybraną paterę i torta, w połowie rozdane już mamy zaproszenia, wybrane prezenty na podziękowania i obrączki w sumie wszytsko idzie do przodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertteee
Mamy jeszcze zaklepanego fotografa a co do ustrojenia kościoła to dogadujemy się z parą która bierze ślub po nas i dzielimy koszta na pół. Nie chcemy kamerzysty wśród gości mamy 3 zapalonych z kamerami i oni będą coś tam kamerować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ertteee fajnie macie że możecie się z kimś złożyć na te dekorację w kościele. U nas na razie nikt oprócz nas nie bierze ślubu 20 października mam nadzieję że jeszcze ktoś się znajdzie bo zawsze to są mniejsze koszty. Myślimy teraz nad piosenką na pierwszy taniec. Tyle przygotowań a to tak szybko minie ;/ Jaką macie wódkę na wesele wybraną ? My myślimy na Krupnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy dwóch fotografów co do kamerzysty to nie bierzemy oboje stwierdziliśmy że nie lubimy jak ktoś lata z kamerą . Ceremonię samą nagra nam znajomy i tyle. Postanowiliśmy zainwestować w dobrych fotografów którzy najfajniejsze chwile uwiecznią na fotografiach. Oboje uwielbiamy zdjęcia mamy mnóstwo albumów więc dla nas to jest najpiękniejsza pamiątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertteee
my mamy gorzką żołądkową- jak dla mnie na głowę bije wszytskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musimy razem dziewczynki trzymać kciuki za pogodę teraz jak pada i wieje to cały czas z moim M mówimy niech pada heheh wypada się w lipcu , sierpniu a w październkiu będziemy mieć słoneczko :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
Cześć :) Widzę, ze wszystkie podkręciłyśmy tempo przygotowań ;) Ja jeszcze załatwiłam fotografa i papiery ślubne - teraz mamy zamiar umówić się na podpisanie protokołu, dopiero wtedy zajmę się zaproszeniami. Doszłam do wniosku, że najpierw formalności potem reszta, bo jakby cos się omsknęło i konieczne byłyby jakieś zmiany, byłby klops gdyby zaproszenia były już wydrokowane ;) Powiedzcie proszę, jak wygląda to spisanie protokołu? To jest jakiś formularz, czy po prostu jakieś oświadczenia? Ponoć ksiadz rozmawia osobno z młodym i z młodą? Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej poniżej ściąga: Rozmowa z księdzem przed ślubem często bywa źródłem dużego stresu. Boicie się o co duchowny zapyta i czy Wasze odpowiedzi będą na pewno odpowiednie. Warto się do takiego spotkania przygotować nieco wcześniej, a przynajmniej oswoić niepotrzebny lęk. Oto pytania, które padną podczas tej rozmowy. Protokół przedślubny co to jest? W Kościele katolickim w Polsce obowiązują określone zasady prawne, do których należy rozmowa księdza z narzeczonymi. W jej trakcie spisywany jest dokument, czyli „Protokół rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa. To rodzaj ankiety, która sprawdza i zbiera wszystkie informacje, które pomagają ustalić, czy nie ma przeszkód do zawarcia małżeństwa. Rozmowa może mieć charakter pogłębiony i ma za zadanie przygotować Was do sakramentu małżeństwa. Protokół przedślubny kiedy i jak go spisujemy? Protokół przedślubny spisuje się ok. 3 miesiące przed ślubem. Jest to najczęściej druga wizyta narzeczonych u księdza. Protokół zazwyczaj wszędzie wygląda podobnie. Różnią się jedynie nieznacznie sposoby jego spisywania. Para młoda wchodzi kolejno i osobno, potem wspólnie lub tylko wspólnie. Najczęściej ksiądz pyta, a para odpowiada razem. Protokół ma formę oświadczenia, więc trzeba głośno odpowiadać. Dobrze jest wiedzieć, że jeśli jedno z Was jest niewierzące to musicie przyprowadzić ze sobą dwóch świadków wierzących, którzy potwierdzą, że ta osoba nie wstąpiła w żaden inny związek małżeński. Jeśli są to osoby wierzące niepraktykujące, wartość ich oświadczenia jest mniejsza, ale dopuszczalna. Świadkowie przysięgają także na Biblię. O tego typu szczegółach powiadomi Was ksiądz w czasie pierwszej wizyty u niego. ============================================================================= Z doświadczenia redaktorki Weroniki: Zdarzyło mi się, być świadkiem spisywania protokołu przedślubnego zaprzyjaźnionej ze mną pary. Oczywiście czekałam za drzwiami. Okazało się, że para nie ustaliła wcześniej jakie adresy swojego zamieszkania podadzą. Chcieli oczywiście zataić, iż mieszkają razem przed ślubem, żeby uniknąć problemów, rozmów, czy niewydania zgody na ślub. To już sprawa ich sumienia. Ponieważ jednak nie uzgodnili wcześniej tych adresów, mało brakowało, a wszystko samo wyszłoby na jaw. Najedli się trochę strachu i wstydu, ale wszystko dobrze się skończyło. Dziś są szczęśliwym i kochającym się małżeństwem z dzieckiem. ============================================================================= Protokół przedślubny przykładowe pytania Poniżej prezentujemy typowe pytania, których możecie się spodziewać. Warto pamiętać o przyniesieniu odpowiednich dokumentów i ewentualnie uzgodnić pewne wspólne sprawy, o których będziecie mówić między sobą. I. Dane personalne 1. a. Nazwisko (panieńskie i poprzednio używane) b. Imiona c. Imię i zawód ojca d. Imię, nazwisko panieńskie matki e. Dowód osobisty (seria, nr, miejsce i data wydania) 2. a. Data i miejsce urodzenia b. Data i adres parafii chrztu c. Rok i parafia i Komunii św. d. Rok i parafia bierzmowania 3. a. Miejsce i adres stałego zamieszkania b. Miejsce, czas okres i adres tymczasowego zamieszkania c. Miejsce, adres parafii i czas okres poprzedniego zamieszkania d. Miejsce i adres zamieszkania rodziców 4. a. Stan cywilny (wolny, wdowiec, cywilnie związany, rozwiedziony) b. Wykształcenie c. Zawód 5. a. Wyznanie (obrządek) b. Czy uznaje zasady moralności chrześcijańskiej? c. Czy rozumie potrzebę modlitwy, przystępowania do sakramentów św. i uczestniczenia we Mszy św.? d. Czy zamierza przed ślubem w sposób świadomy przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św.? e. Czy ukończył katechizację (podstawową, ponadpodstawową, przedmałżeńską)? 6. a. Od jak dawna narzeczeni się znają? b. Czy i od kiedy są zaręczeni? c. Czy rodziny narzeczonych się znają? d. Czy rodzice i opiekunowie wiedzą o zamiarze małżeństwa? e. Czy wyrażają zgodę? Jeżeli nie to dlaczego? II. Przeszkody małżeńskie 7. Przeszkoda niezdolności fizycznej (kan. 1084) a. Czy narzeczony nie ma wątpliwości co do stanu swojego zdrowia? b. Czy uważa, że będzie mógł mieć własne dzieci? c. Czy nie ma wątpliwości co do zdolności do współżycia małżeńskiego? 8. Przeszkoda węzła małżeńskiego (kan. 1085) a. Czy nie zawierał małżeństwa z inną osobą? b. Jeżeli tak, to w jaki sposób małżeństwo to przestało istnieć? c. Czy nie zawierał (-a) związku cywilnego z inną osobą? d. Jeżeli tak, to w jaki sposób związek ten przestał istnieć? e. Kiedy i dlaczego nastąpił rozwód? f. Czy z poprzedniego małżeństwa lub związku cywilnego wynikają zobowiązania względem współmałżonka, dzieci lub innych osób? 9. Przeszkoda występku (kan.1090) a. Czy narzeczeni znali się przed śmiercią współmałżonka? b. Co było powodem śmierci? c. Czy któryś z narzeczonych nie jest współwinnym tej śmierci? 10. Przeszkoda pokrewieństwa (kan. 1091) a. Czy narzeczeni są spokrewnieni w jakim stopniu? 11. Przeszkoda powinowactwa (kan. 1092) a. Czy narzeczeni nie są powinowatymi w linii prostej? 12. Przeszkoda przyzwoitości publicznej (kan. 1093) a. Czy narzeczeni nie pozostawali z krewnymi drugiej strony w związku małżeńskim nieważnym lub w konkubinacie? 13. Przeszkoda pokrewieństwa prawnego (kan. 1094) a. Czy między narzeczonymi nie zachodzi stosunek rodzicielstwa lub rodzeństwa na skutek adopcji prawnej? 14. Przeszkoda święceń (kan. 1087) a. Czy narzeczony nie przyjął święceń diakonatu lub kapłaństwa? 15. Przeszkoda wieczystego i publicznego ślubu czystości (kan. 1088) a. Czy narzeczeni nie składali wieczystego i publicznego ślubu czystości w instytucie zakonnym? * Dotyczy tylko katolików obrządku wschodniego 16. Przeszkoda pokrewieństwa duchowego (kan. 811 KKKW) a. Czy narzeczeni nie pozostają względem siebie w jakiejś relacji w związku z sakramentem chrztu? III. Wady oświadczenia woli zawarcia małżeństwa 17. Jedność (wyłączność), nierozerwalność, sakramentalność małżeństwa, dobro potomstwa (kan. 1055, 1-2; 1056) a. Czy chce zawrzeć małżeństwo zgodnie z nauką Kościoła jako jedno i nierozerwalne do śmierci? b. Czy wewnętrznie zgadza się z nauką Kościoła co do nierozerwalności i wierności? Jeżeli nie, dlaczego? c. Czy dopuszcza rozejście się czy separację w wypadku trudności w małżeństwie? d. Czy chce przyjąć potomstwo w małżeństwie i po katolicku je wychować? e. Czy przyjmuje zasady etyki katolickiej w planowaniu rodziny? 18. Niezdolność do przyjęcia obowiązków małżeńskich (kan. 1095) a. Czy w rodzinie nie było wypadków choroby psychicznej? b. Czy narzeczeni są przekonani o własnym zdrowiu psychicznym? (kan. 1095, n. 1) c. Czy mają zdolność do rozeznania oceniającego co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich? (kan. 1095, n. 2) d. Czy nie cierpią na przewlekłe lub dziedziczne choroby, o których wzajemnie nie wiedzą? (kan. 1095, n. 3) e. Czy nie nadużywają alkoholu lub innych środków odurzających? Czy nie są od nich uzależnieni? Czy druga strona o tym wie? 19. Warunek (kan. 1102) a. Czy są stawiane jakieś wymagania, od których uzależnia się zawarcie lub trwanie małżeństwa? b. Czy wymagania te nie mają formy warunku? Czy warunek ten dotyczy przeszłości, teraźniejszości czy przyszłości? c. Jakie jest stanowisko drugiej strony w tej sprawie? 20. Przymus (kan. 1103) a. Czy narzeczeni sami dobrowolnie podjęli decyzję zawarcia małżeństwa? b. Komu zależy na zawarciu tego związku? c. Czy nie ma nacisku ze strony rodziny lub otoczenia, np. względy materialne, społeczne, obawa zniesławienia? d. Czy nie ma innych okoliczności przymusu, np. bojaźń z szacunku dla rodziców? 21. Umyślne wprowadzenie w błąd (kan. 1098) a. Czy narzeczeni nie tają przed sobą okoliczności mogących zakłócić wspólnotę życia małżeńskiego, np. niepłodności, nałogów, zobowiązań finansowych? IV. Małżeństwa mieszane z braćmi odłączonymi, niechrześcijanami, z niewierzącymi i niepraktykującymi - kan. 1086; 1124-1129. 22. Pytania dla strony katolickiej: a. Czy zdaje sobie sprawę, że zgodne pożycie w małżeństwie jest zagrożone z powodu różnic w sprawach najbardziej wewnętrznych, czego z racji zaangażowania uczuciowego się nie dostrzega? b. Jak postąpi w wypadkach konfliktowych, gdy żadna ze stron nie będzie chciała ustąpić, np. w sprawach moralnych i religijnego wychowania dzieci? c. Czy zgodzi się na postępowanie wbrew prawu Bożemu, czyli na życie grzeszne dla zachowania wspólnoty w małżeństwie? 23. Pytania dla strony niekatolickiej: a. Czy zdaje sobie sprawę z konsekwencji różnicy poglądów, różnej oceny moralnej w wielu sprawach? b. Czy zdaje sobie sprawę z naturalnego obowiązku tolerancji względem przekonań i zobowiązań strony katolickiej? c. Czy zna obowiązki sumienia współmałżonka? d. Czy uznaje jedność i nierozerwalność małżeństwa oraz jego cele: wspólne dobro małżonków oraz zrodzenie i wychowanie potomstwa? 24. w przypadku małżeństw mieszanych obrządkowo: a. jeśli narzeczony jest obrządku wschodniego: Czy narzeczona chce przejść na obrządek narzeczonego? b. jeśli narzeczona jest obrządku wschodniego: Czy któraś ze stron chce przejść na obrządek drugiej strony? Uwaga: a .w przypadku małżeństwa z niekatolikiem lub osobą nieochrzczoną (z wyjątkiem odstępców od Kościoła katolickiego) należy wypełnić formularz nr 4 (w trzech egzemplarzach) oraz nr 12 lub 12A i 27A; b. w przypadku odstępców od Kościoła katolickiego oraz osób niepraktykujących należy wypełnić formularz nr 5 (w trzech egzemplarzach). V. Duszpasterska rozmowa z narzeczonymi 25. a. Rozmowę ustalono na dzień ................. b. Rozmowę przeprowadził ksiądz (diakon) ............. VI. Dokumenty 26. a. Metryka chrztu św. b. Świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej c. Prośba o wygłoszenie zapowiedzi d. Odpis aktu małżeństwa z USC. Nr dokumentu ................ e. Zaświadczenie konkordatowe. Nr dokumentu z USC ............... Protokół przedślubny co dalej? Po spisaniu protokołu przedślubnego, młodzi powinni udać się do obowiązkowej spowiedzi. Na parafialnej tablicy ogłoszeń pojawi się zapowiedź o Waszym ślubie lub zostanie ona odczytana w kościele. Trzeba pamiętać o tym, aby dostarczyć informację o zapowiedzi do parafii (zaświadczenie wystawia ksiądz), z której pochodzi druga osoba (najczęściej narzeczony). Ksiądz drugiej parafii wystawia zaświadczenie o dokonaniu tej formalności. Protokół przedślubny reforma? W Kościele katolickim daje się słyszeć głosy, które postulują zmianę formy i przebiegu rozmów księży z nupturientami (osobami mającymi zawrzeć związek małżeński). Proponuje się, aby te rozmowy były pogłębione, często także poszerzone o rozmowę z psychologiem, a wszystko po to, aby naprawdę dobrze przygotować młodych ludzi do wstąpienia w związek małżeński i aby zrozumieli oni oraz całkowicie zgadzali się wymiarem religijnym tego sakramentu. To jednak jeszcze przed nami. Na razie spisywanie protokołu przedślubnego ma najczęściej ustaloną i dość zrutynizowaną formę. Jeśli jesteście zdecydowani na ślub kościelny lub konkordatowy musicie dopełnić tej formalności. Jak widać nie ma się czego obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
No właśnie - niezły ten protokół... Zastanawiam się czy są złe odpowiedzi :P Nie mam zamiaru kłamać czy mijac się z prawdą - jeśli nasze odpowiedzi i fakt że jesteśmy szczerzy spowoduje brak zgody, weźmiemy ślub cywilny. Dlatego nie mam jeszcze zaproszeń - cały czas wietrzę rzucenie kłód pod nogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejnna jesienna Ten protokól to tylko formalność , bo chyba nie ukrywacie przed sobą np tego , że Twój przyszły miał albo ma żonę ?:) To jest kolejny dokument który trzeba podpisać itd niestety żyje w Państwie gdzie na wszystko musimy skladać kilka ryz papierów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
Nie, no nie ukrywamy przed sobą niczego. Jednak mój luby jest niewierzący choć z wszystkimi sakramentami, więc już to może być problemem - pt. "a może jedanak się wyspowiada" no i nie planujemy dzieci (tak na się teraz wydaje) - co zapewne jak ksiądz usłyszy spadnie z krzesła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna jesienna Heheh to mu nie mówicie wszystkiego :):) Oszczędźcie biednego księżulka :):) Dziewczynki a na podróż poslubną coś już macie wymyślone? My chcemy jechać za granicę ale jak słysze o kolejnych biurach podróżach które padaja to się boję gdziekolwiek lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
Panna Młoda, Proponuję samemu kupic bilety lotnicze w jakieś fajne miejsce, zarezerwować np na bookingu hotel i mieć w poważaniu biura podróży :) My tak zaraz po ślubie lecimy do Sztokholmu a na styczeń mamy kupione bilety na Islandię, no i potem potem planujemy Borneo :) bo mamy tam znajomego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jeju ale będziecie mieć piękna podróz ehhh Islanda to moje marzenie :):) tylko pozazdrościć. Pewnie tak zrobimy kupimy sobie sai bilety, zarezerwujemy lub wynajmiemy jakieś mieszkanko i na własną rękę sobie będziemy zwiedzać itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
Panna Młoda Polecam taki wariant - jest bardzo korzystny jeśli odopwiednio wcześniej zacznie się szukać :) Jeżdżę tak od kilku lat. My kupiliśmy bilety do Reykjawiku za 500 zł w dwie strony od łebka - więc luzik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda2027,
Witam, może i ja sie dołacze ślub mam 27października na 15.00 z poprawinami na ok 80osób, sale, kamerzyste+fotografa, orkiestre załatwiłam na poczatku roku, nauki odbebnione ten protokół juz widziałam kiedys w technikum na religii ksiadz omawiał ogólnie to nic takiego tylko formalność, auto zapewne od kolegi, dekoracja kościoła to już pomoc kuzynki która sie tym zajmuje, obraczek brak,zaproszenia są bede rozwozić w sierpniu, marynarki brak-ale na to jest czas, butki ślubne sa, ale sukni niestety brak bo ta dopiero w sierenpniu bede szukać ;/ no coż to chyba tyle narazie;) widze ze wy juz prawie wszystko macie załatwione a ja to mam jeszcze przed soba mam nadzieje że zdąze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda2027, WITAMY Wszystko ????? co Ty tak na prawdę to wszystko ruszy się jak już kościół zaliczymy i pojedziemy na salę wybrać menu itd My zaproszenia już zaczęliśmy rozwozić ponieważ do 20 września muszą mi goście potwierdzić czy będą czy nie. BO muszę to wszystko zgłosić w restauracji. Ja mam o 16-00 kurczę nie wiem czy jak będziemy wychodzić z kościoła to nie będzie ciemno;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda2027,
też chciałam na 16 ale znajoma z dawnych lat mnie uprzedziła heh, a liczbe osób mamy dać 4dni przed weselem wiec tu nie mam takiego problemu a menu to jakos tydzień przed chyba jak dobrze pamietam, do ksiedza to pod koniec sierpnia bo wtedy kazał przyjść z dokumentami wiec to też jeszcze nie teraz, najbardziej sie boje o ta suknie bo upatrzyłam sobie taka http://www.adora.net.pl/galeria,128-viviane.html model V06 ale w salonie mi powiedziała ze maja dość napiete terminy no i pewnie trzeba bedzie szukać innej tylko czy zdaża ja uszyć;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda2027, No ja swoją sukienkę zamawiałam w kwietniu , już byłam na pierwszej przymiarce z butami. Sukienkę odbieram jak wszystko będzie ok po 3 października. Pan Młody już prawie wszystko ma:) A jak z pierwszy tańcem macie utwór??? I czy uczycie się tańczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×