Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

Nick_____________Cykl______Wiek_____Termin@___Miejscowosc Griszankaanka_____49_______30_______16.01______dolnoslask ie Bezikmalinowy_____28_______30_______05.12_____dolnoslask ie Silka33___________2lata_____34________07.10______LU Kszewuszka______13________35________?.06______Śląsk Kania86__________10________26_______21.11______podk./lube l. Małpka24_________20(pauza)__24_______09.03______zagarnica dorotq_______26________34_____10.01.2014______Lublin teacherka_________21________24_______23.09______wielko p paula____________8________32_______25.09______śląsk Joanna____________11_______23_______05.10______małoplosk a BRZUCHATKI Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P______Płeć_____Miej s cowość Czapus_______11_______24_______26.01.2014__Zosia__??czarn a8306______1_______30______25.02.2013___Wlkp Duszak_______8_______28_______25.03.2014__syn___Lublin ISIA91____________3_________21_______???._____Dolnośla MAMUSIE Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P____Płeć/Imię_____M iejscowość Maya10_______5________28______09.10.12____syn_____Ireland Biegaczka_____2_________?______24.11.12_Maksymilian___Pol sk a.śliwka_____3_________37______10.03.2013___________Łód z ulęgałka_______9________29_______09.03.2013____??___lub e lskie Patra24_______3________25_______18.03.2012____syn(Michał) amazingcrazy_12________23_______05.08.2013________Wielkop ols kaMisia2889_____8________24_______16.07.2013_______Wielkopol ska Michellinka____ 7_______ 27_______06.10.2013__Aleksander___ kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
griszanka to u ciebie będzie szalony sylwester wkońcu trzeba jakoś powinać nowy rok:D grunt to się nie poddać i walczyć dalej!! :D i nie ma innej opcji wkońcu się musi udać:) a u mnie dziś wszystko na wariackich papierach praca później zakupy na świeta(prezenty) jutro znowu praca i tak zleci do wtorku.. na nic nie mam czasu;/ na dodatek jeszcze dziś złapałam zapalenie pęcherza nie wiem z kąd się wzieło bo ani nie bylam na basenie ani nie siedziałam na zimnie więc skąd to zapalenie pęcherza? temperature miałam wyskoką.. strasznie boli mnie przy sikaniu zażywam furaginum ale mam wrażenie że mało mi jak narazie pomaga.. zrobiłam dziś test owulacyjny z ciekawości i dalej mam 2 grube kreski i tem wysoka więc ja już nie wiem co mam o tym myśleć przecież owulacje powinnam mieć wcześniej ? co o tym myślicie? oulacja była czy wogule nie nastąpiła?;/ bezikmmalinowy nco do twojej sałatki to ja bym też nie ryzykowała 2 dni to jeszcze ale 4 to za długo.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak myślałam, zrobie we wtorek ale chyba nie sprubuje bo na bank w aucie sie pożygam a tego nienawidze bo potem mierzi i nawet słowa nie moge powiedzieć bo mnie cofa ale wezme awiomarin dwie tablety , bede miała banie i jakoś dojade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beziku, nie wiem jakie masz dokladnie plany odnosnie salatki, ale mozna zrobic tak, ze w poniedzialek skroilabym wszystko, a dalej tak: 1) Jezeli zabieralabym ja w gosci i tam mialoby to wytrzymac do czwartku, to wzielabym do tego zabrala majonez w sloiku i umieszala wszystko na miejscu w dniu wigilii 2) Jezeli czesc mialaby zostac w domu, zeby bylo co jesc po powrocie, to po prostu przelozylabym nieco majonezu do drugiego sloika i umieszala reszte i zabrala ze soba. Bo kto powiedzial, ze trzeba doprawiac wszystko na raz ;) xxx Dorotq nie ma co sie smucic. Trudno, nie pierwszy raz, oby ostatni. Powiem Ci, ze jestem bardzo pozytywnie nastawiona do kolejnych prob. Tak jak pisalam wczesniej, na impreze Sylwestrowa nikt nas nie namowi - zrobimy sobie romatyczna kolacje we dwoje, przy swiecach, pysznosciach, dobrym winie, szampanie, nastrojowej muzyce. Do tego, jako Sylwestrowa kreacje, bede musiala sobie zakupic kuszaca bielizne, co bedzie karkolomnym przedsiewzieciem, bo przy moim rozmiarze nie jest to wcale latwe. A jak w tym cyklu sie nie uda, to w nastepnym kolejna IUI. W poniedzialek zadzwonie do mojego gina i zapytam jaki ma dalszy plan w stosunku do nas jakon to widzi. Czy moze zrobic jeszcze jakies dodatkowe badania, albo cos powtorzyc? Zobaczymy co powie ;) Jak widzisz 100% pozytywne nastawienie. Po prostu moja ciaza czeka na Ciebie, u Was plemniczki sie polepsza, u mnie nie wiem co i zaskoczymy w tym samym czasie - stawiam na styczen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick_____________Cykl______Wiek_____Termin@___Miejscowosc Griszankaanka_____49_______30_______16.01______dolnoslask ie Bezikmalinowy_____28_______30_______05.12_____dolnoslask ie Silka33___________2lata_____34________07.10______LU Kszewuszka______13________35________?.06______Śląsk Kania86__________10________26_______21.11______podk./lube l. Małpka24_________20(pauza)__24_______09.03______zagarnica dorotq_______26________34_____10.01.2014______Lublin teacherka_________21________24_______23.09______wielko p paula_____________12_____33_______05.01______śląsk Joanna____________11_______23_______05.10______małoplosk a BRZUCHATKI Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P______Płeć_____Miej s cowość Czapus_______11_______24_______26.01.2014__Zosia__??czarn a8306______1_______30______25.02.2013___Wlkp Duszak_______8_______28_______25.03.2014__syn___Lublin ISIA91____________3_________21_______???._____Dolnośla MAMUSIE Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P____Płeć/Imię_____M iejscowość Maya10_______5________28______09.10.12____syn_____Ireland Biegaczka_____2_________?______24.11.12_Maksymilian___Pol sk a.śliwka_____3_________37______10.03.2013___________Łód z ulęgałka_______9________29_______09.03.2013____??___lub e lskie Patra24_______3________25_______18.03.2012____syn(Michał) amazingcrazy_12________23_______05.08.2013________Wielkop ols kaMisia2889_____8________24_______16.07.2013_______Wielkopol ska Michellinka____ 7_______ 27_______06.10.2013__Aleksander___ kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, a ja wczoraj zobaczyłam 2 krechy - niestety na teście owulacyjnym, to było o 15tej, czyli interpretując to zgodnie z instrukcją owulacja będzie między 3 rano, a 15-tą w poniedziałek? Chyba zbyt literalnie to odczytuję... Ale już sama nie wiem kiedy mamy się starać. Postanowiłam, że codziennie od pozytywnego wyniku, aż do wtorku włącznie. A teraz zastanawiam się może 2 razy dziennie? A może raz dziennie to za dużo przy trochę osłabionych plemnikach.... help... doradźcie coś.... griszanko przykro mi , że się nie udało, myślałam, że będziesz miała fajny prezent pod choinkę.... Beziku ja bym Ci również proponowała przygotować sałatkę bez majonezu i dodać go bezpośrednio przed podaniem na stół, wtedy masz pewność, że się nie popsuje :) Patrzę, na tą tabelkę i się zastanawiam...12 cykl, kiedy to zleciało. Zawsze miałam w życiu szczęście do "trzynastek" więc może następny cykl będzie mój? Dlatego też łudziłam się, że w tym roku się uda, w końcu trzynasty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszanko grunt to pizytywne nastawienie :-D ..co nas nie zabije to nas wzmocni :-D my tydzien temu mielismy nerwowke ogolnie caly tamten tydzien to masakra...ale dzieki temu zobaczylam kim jest dla nas rodzina a kim znajomi.dobre powiedzenie: prawdziwych przyjaciol poznaje sie w biedzie i poznalam. ehhh...co porafzic jakos sobie poradzilismy bez pomocy tescia niech spada nawet na swieta nie idziemy jedziemy do moich rodzicow i wracamy w czwartek... najgorzej z ta owulka u mnie :-\ ale od dwoch dni staramy sie :-P moze akurat zaskoczy ;-) dzisiaj mam 14dc i tempja 36.5 ale nie wierze w nia bo tuz przed zmierzeniem wstalam po termometr.. griszanko my tez na sylwka nie idziemy nigdzie sami sobie posiedzimy ....kumpela nas zaprasza ale nie wiem czy pojdziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula jesli wczoraj test pizytywny to owulka w najblizszych 24-36 godzinach wiec dzialajcie dzis jutro i pojutrze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, nie zaprzataj sobie glowy, czy za czesto... Pomysl, ze ten profertil dziala cuda i ze sie uda, tak po prostu ;) Dorotq, Swieta???? Tez chetnie zrobilabym jak Ty, no ale w drugi dzien swiat spedzam u Tesciow. Uwielbiam przedswiateczne nieporozumienia, a w mieszaniu informacjami moja tesciowa jest mistrzynia... Ale po co sie denerwowac, trzeba przywyknac i robic swoje :) Milego dzionka kochane 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobie tak jak mówicie wcześniej skroje a na następny dzień majonezik :) kobity miałam dziś okrutny sen :( śniło mi sie że od hormonów urusł mi maleńki pisiorek i mąż żeby mnie pocieszyć kupował mi kolorowe chrupki kukurydziane , no masakra jakaś , dziś biore pierwszy duphaston , mam nadzieje że nie bedzie skutków ubocznych :p pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie. Chcialabym sie chetnie podpiac pod ten temat poniewaz wdzedzie gdzie szukalam nie moge znalezc podobnej sytuacj.Mam nadzieje ze ktoras z Was miala podobnie i bedzie wiedziec cos na ten temat. z mezem staramy sie o dzidzie od dluzszego czasu i mam nadzieje ze to zadne urojenia .Do gin termin mam niestety w polowie stycznia urlopy przez swieta itp ale mysle ze jak tak dalej bedzie to podjade do szpitala. Wiec tak ostatnia @ mialam 14.11.13 cykle 30-31dniowe ,do dzis brak @ i sama nie wiem co myslec poniewaz robilam testy i byly negatywne. Pierwszy w dzien spodziewanej@ drugi dzis i niestety nic. Dodam ze mam juz synka i wczesniej podczas poprzedniej ciazy zadnych takich zagadek.Objawy niby jak na @ z tym ze dochodza bole jajnika na zmiane,krzyza oraz piersi choc inaczej niz zwykle poniewaz po bokach. Temp nigdy wczesniej nie mierzylam dopiero w tym cyklu od kilku dni temp ciala 36.3-36.8 pochwy 37.1-37.7 wiem ze tak z doskoku to nic nie znaczy ale mimo to podaje. Innych objawow brak kilka dni wczesniej mdlosci i zgaga ale przeszly i jest ok jak eczesniej. A wiec czy Któras z Was moje drogie miala podobna sytuacje lub wie cos wiecej na ten temat?prosilabym o odpowiedzi i z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu, na Twoim miejscu w poniedzialek z samego rana poszlabym na bete, ona jednoznacznie okresli czy jestes w ciazy, czy nie. Jezeli jednak nie, to wizyta u lekarza nieunikniona- moze rzeczywiscie podczas wizyty w szpitalu daliby Ci jakies leki na wywolanie @, jeszcze przed wizyta u Twojego gina. Wydaje mi sie, ze na pewno bedziesz musiala skontrolowac hormony, ponoc przy problemach z tarczyca albo z zawysoka prolaktyna bywaja takie cyrki. Moze i wtedy znajdziesz przyczyne dlaczego juz od dluzszego czasu staracie sie o kolejna dzidzie ;) Trzymam mocno kciuki, zeby okazalo sie, ze trafilas po prostu na jakies felerne testy ciazowe ;) A jak juz cos bedziesz wiedziala, to daj nam znac :D Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuj***ardzo za szybka odpowiedz. Poczekam do jutra i podjade do szpitala najlepiej poniewaz mieszkam w niemczech i o wizyte do lekarza to tylko z terminem nie zaleznie co jest trzeba czekac a teraz przez swieta to juz wogole sie ciezko dostac do obojetnie jakiego dlatego w moim przypadku lepiej podjechac do szpitala. Rowniez bym chciala zeby te testy okazaly sie felerne:) a prawda byla inna ale coz musze czekac. Raz jeszcze dziekuje za odpowiedz. Jak tylko bede wiedziec co ze mna sie dzieje dam Wam znac pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co o bete to przyznam szczerze ze mieszkam tu kilka lat ale pojecia nie mam gdzie ja wykonuja poniewaz gdy pytalam lekarza rodzinnego to odpowiedzial ze nie u niego :D bardzo pomocna odpowiedz ha ha. Chyba ze w necie poszukam i jak znajde tak z rana polece :) szczerze mowiac sama nie wiem co myslec tak bardzo bym chciala zeby wyszly dwie kreseczki ale nie chce zbyt sie nakrecac choc przyznam ze pierwszy raz mam tak dlugi czas na oczekiwanie @ zawsze byl to +/- 1 dzien a tu juz 7 dzien...raz mialam taka sytuacje ale gdy wykonalam test okazal sie pozytywny i teraz mam synka :) a ta sytuacja mnie dobija nie dosc ze testy ujemne to @ brak wrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu betę zrobisz pewnie w jakimkolwiek laboratorium ;) poszukaj w necie na pewno coś znajdziesz ;) Beziku masakryczny sen, ale nie ukrywam, że dawno się tak nie uśmialam , szczerze mnie to rozbawilo;) buziaki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esiomaksio
Witajcie, u mnie sytaucja wygląda następująco- miałam okres 4-8.12. Po okresie zaczęliśmy się starać o maleństwo przytulaliśmy się 12, 14,15, 17, 18, 21.12. 16.12 miałam zauważalny na wkłądce i papierze śluz z delikatną ilością krwi, potem 17 i 18 miałam plamienie brązowe. Wczoraj bolało mnie podbrzusze i to dość mocno, wieczorem doszedł ból sutków. 20.12 sama złapałam sie na totalnym rozkojarzeniu i lekkich zawrotach głowy jak jechałam samochodem. Dodam, że okres mam zawsze "terminowy" 28 dni i nigdy nie miałam żadnych plamień w trakcie okresu i ogólnie z badań wykonywanych jakiś czas temu u ginekologa wyszło, że jestem raczej książkowa. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esiomaksio, skoro jestes ksiazkowa, to owulacje powinnas miec w polowie cyklu, czyli 18 grudnia. Na moje oko plamienie z 16 grudnia moglo wynikac z intensyfikacji wspolzycia, co moglo spowodowac zwyczajnie jakies podraznienie lub otarcie i stad plamienie. Nie martwilabym sie tym specjalnie ;) Teoretycznie wstrzeliliscie sie w termin owulacji, wiec zycze zeby zakonczyli sie to dla Ciebie szczesliwie :) Co do pozostalych symptomow, raczej nie odczytywalabym ich jako objawow ciazy, przede wszystkim jest na to zdecydowanie za wczesnie. Chyba kazda z nas od kad zaczela starania o dzidziusia zaczela dostrzegac u siebie rozne sygnaly jakie wysyla organizm, albo wczesniej ich nie dostrzegalysmy, albo nasz cudowny organizm zaczal swirowac od kad podjelysmy decyzje o posiadaniu dziecka. W kazdym razie kazda z nas tez probowala sie doszukiwac w nich objawow ciazy, co jest zupelnie bez sensu, ale to chyba nieuniknione. Pozostaje czekac do terminu @ i wtedy najpredzej sie dowiesz. Obys wtedy zobaczyla dwie kreski na tescie ciazowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esiomaksio
@ powinien przyjść 1.01 więc mogłaby to być baaaardzo miła noworoczna niespodzianka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia31
Witam jestem tutaj nowa. I może od początku!mam już jedno dziecko i po.5 latach postanowiliśmy z mężem że zaczniemy staranie o drugie dziecko. I udało nam się za pierwszym razem!ale niestety nie było potem tak różowo. W 5 tygodniu poszłam potwierdzić że jestem w ciąży do ginekologa. Powiedział że jest pęcherZyk ciażowy,ale to tylko pecherzyk i mam przyjść za tydzień bo to ciąża jeszcze nie jest. Poszłam po tygodniu w.skrycie gin powiedział że pęcherzyk jest pusty i że widzi już krwią. Powiedział że.mam.sobie poczytać w internecie co to jest,a jak się nic nie zmieni to do szpitala na usunięcie. Poszlqm do innego gin i tutaj jeszcze większe zaskoczenie!okazało się że.sa dwa pęcherzyk jeden duży bez zarodka. A drugi ten co miał być krwiaczkiem to drugi pęcherZyk z ośrodkiem i bijacym serduszkiem. Ale dał tylko 50 % szans że będzie dobrze. Poradźcie któras o tym słyszała?i jak to.się może skończyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
griszanka to już 19d.c przy 28dniowym cyklu to owulacja powinna być pon lub wt. chyba że coś źle liczę a wczoraj nadal miałam 2 kreski na teście owulacyjnym więc nie wiem co o tym myśleć może pęcherzyk nie peka? z moim pęcherzem już troszkę lepiej chodz dalej mnie piecz przy sikaniu;/ ale mam nadzieje że szybko wyleczen ten wirus. Dorota coś o tym wiem my też wiecznie mamy jakieś spięcia z teściami (mi powodują do kłótni i chorych sytuacji) a w szczególności teściowa potrafi najbardziej pomieszać.. no niestety jak nie urok to sraczka:D bezimmalinowy twoj sen to przebił wszystko ja tez mam różne głupie sny ale naszczęście nic mi takiego się nie sniło:) dobrze że to tylko sen:P ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszanka 🌻 Joanna jak wczoraj test byl pozytywny to owulka dzis jub jutro~ dzialajcie juz od dzisiaj ja mam 15dc i tempka 36.5 brzuch od trzech dni boli jak na @ a nie na owulke :-( jajnik tez kluje....staranka byly przez dwa dni.no zobazymy.z ta owulka to roznie mam i 14dc ale tez potrafi byc 19dc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) dziś wizyta, sądzę, że przedostatnia :) ale ten czas leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniusia31 moim zdaniem to o czym piszesz nadaje się tylko do konsultacji z lekarzem.... to zbyt poważne tematy żeby "gdybać". W każdym razie trzymam kciuki żeby wszystko się skończyło pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia31
Paula dzięki za dobre słowo. Czekam do wizyty 30 grudnia bo lekarz wtedy będzie mógł więcej powiedzieć!myślałam że któras z was się z takim prZypadkiem spotkała!?bo takiego obrotu sprafwy nie przewidzialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Dorota tylko że mi 2 kreski wychodzą od 16stego i tak naprawde to nie wiem kiedy ta owulacja wystapiła bądz nie wystapiła;/ no nie wiem sama bo jak tyle dni może pojawiać się 2 kreska?? a tem. cały czas mi rośnie wczoraj miałam 36.7 a dzisiaj mam 37.1 na dodatek miałam infekcje zapalenia pęcherza więc przy bakteriach jest chyba niemożliwe zajść w ciąże;/ ale jakoś na ten cykl nie liczę i jestem przygotowana na Porażkę:) Miłego dnia dziewczyny :D eh... ja dziś znów do pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj jednak w domu, ale wstalam bladym switem! Wczoraj pozniej juz do Was nie zagladalam, bo dekorowalam i jeszcze dopiekalam reszte pierniczkow (troche ponioslo mnie z iloscia ciasta, wiec ciastka jeszcze bedziemy zajadac w nowym roku ;) ). Nie zdawalam sobie sprawy jakie meczace moze byc lukrowanie pierniczkow. ☆☆☆ Joanno tak na moje oko masz bardzo czule testy owulacyjne, dlatego tak dlugo pokazuja dwie kreski. Ale jak skoczyla Tobir temp. to owulacja na pewno byla, bo wzrost temp. w drugiej fazie cyklu jest wywolany przez progesteron, ktory wytwarza cialko zolte. Mysle, ze nie ma sie czym martwic. ♡♡♡ Aniusia, Paula swietnie C***oradzila. Ja z czyms takim sie nie spotkalam ale wiem jak konczy sie ciaza z pustym jajem plodowym, albo czeka sie na poronienie albo lyzeczkowanie. Choc w sumie sama piszesz, ze lekarz C***owiedzial jak moze sie skonczyc, moze skonczyc sie szczesliwie, a moze skonczyc sie poronieniem. W Twoim przypadku jedynie moge przypuszczac, ze wlasnie to puste jajo plodowe zagraza ciazy, bo poronienie pustego jaja moze za soba "pociagnac" to prawidlowe, ale znowu nie musi - to loteria. Zycze Ci jak najlepiej i zeby zakonczylo sie szczesliwie :) ☆☆☆ Dorotq na pewno tym razem boli inaczej, bo podleczone plemniczki Cie tam swidruja. Wiec kochana lyknij sobie no-spe i bierz sie za lepienie pierogow :) albo ubieranie choinki :p ♡♡♡ Moje kochane sciskam Was przedswiatecznie i wracam do sprzatania. Choinki nadal nie mam - ciekawe czy sie jej doczekam w tym roku ;)??? (Maz sie smieje, ze swiateczne pieniadze poszly na IUI, wiec moge sie nie doczekac hihihi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Griszanka uspokoiłaś mnie trochę ale mimo wszystko się denerwuję bo tak naprawdę to nie wiem kiedy u mnie wystąpiła owulacja bo 18.12 miałam tem 36,4 19.12 miałam 36.7 20.12 miałam też 36.7 21.12 miałam 36,9 22.12 miałam tem 36,9 a dziś 23 miałam 37,1 więc cięzko mi określić owulację może któraś bardziej sie na tym zna?? a jest taka możliwość że mimo że tem wzrasta i testy wychodzą pozytywnie to nie dochodzi do owulacji?? tzn że pęcherzyk nie pęknie?;/ wiem że może się martwię nie potrzebnie ale martwie się czy wogule u mnie dochodzi do owulacji?;/ dobra uciekam do pracy 3majcie się kochane !!:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×