Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

U mnie też nie jest różowo z pogodą. Okropnie duszno. A wczoraj mówili, że będą burze - ciekawe gdzie bo u mnie ani jednej chmurki na niebie. Dziś w nocy też było ciekawie ale to za sprawą męża. Od środy boli go bark ale aż tak, że nie daje rady się sam ubrać. W nocy miał kryzys - kombinowaliśmy z maściami, plastrami. Miałam też leki, które brałam na kręgosłup - są mocne ale długo nie podziałały. No i w nocy się wkurzyłam i umówiłam do internisty na rano. Ten stwierdził, że trzeba do ortopedy na pilnie i kazał też zrobić echo serca. Okazało się, że coś nie tak wyszło w badaniu. Więc powiedział, że trzeba wykluczyć zawał i zrobić następne badania. Cały ranek spędził w przychodni no ale przynajmniej zawał wykluczyli. Ortopedę ma na jutro ale ja szukam czegoś jeszcze na dziś bo nie chce, żeby kolejną noc się tak męczył. Ehhh Agulka ja bym zadzwoniła do lekarza. Tym bardziej, że to nie pierwszy raz no a po drugie twoje problemy z sercem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 14 tygodnia zaczynamy 4 miesiacz czyli II trymest 4 miesiac - 14 - 17 tydzien 5 miesiac - 18 - 22 tydzien 6 miesiac - 23 - 27 tydzien koniec II trymestru III trymestr zaczynamy w 27 tygodniu 7 miesiac - 28 - 32 tydzien 8 miesiac - 33 - 36 tydzien 9 miesiac - 37 - 40 tydzien ................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy miesiąc to: 1- 4 tygodnie Drugi miesiąc to; 5- 8 tygodnie Trzeci miesiąc to: 9 - 13 tygodni Czwarty miesiąc to: 14 do 17 tygodni Piąty miesiąc to: 18 - 22 tygodni Szósty miesiąc to: 23 do 27 tygodni Siódmy miesiąc to: 28 do 31 tygodni Ósmy miesiąc to: 32 do 35 tygodni Dziewiąty miesiąc to: 36 do 40 tygodni Pierwszy trymestr ciąży trwa od poczęcia do 13 tygodnia ciąży. Drugi trymestr od 14 do 27 tygodnia ciąży. Trzeci trymestr od 28 do 40 tygodnia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe to teraz wybierz jak ci tam pasuje :D Idę pod prysznic, ze mnie też się leje jak nie wiem co :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam :) Wersja mamusi najbardziej optymistyczna, bo od 32 tygodnia hehe Qrcze u mnie 30 i tak jak któraś z was pisała, czas zaczął ciągnąć się niemiłosiernie... Liczę na to, że od 8 miesiąca poleci ciut szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie kwestionariuszy, które są w pełni anonimowe, a wyniki z nich uzyskane zostaną wykorzystane wyłącznie w pracy magisterskiej dotyczącej funkcjonowania związku u osób spodziewających się dziecka. Z góry dziękuję za pomoc! http://www.ankietka.pl/ankieta/92700/funkcjon owanie-zwiazku-u-kobiet-spodziewajacych-siedziecka.html Bardzo dziękuję wszystkim tym, które już wypełniły ankiety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba się Tadeuszek odwrócił... Czuję jak szaleje w górze brzucha albo z prawej strony. Na dole nie czuje kopniaków a jedynie czasami ucisk. Może to głowa tam już jest? 3 dni bardzo szalał i się wiercił po całym brzuchu aż w końcu się unormowało. Miałam dziś sen, że naciągnęłam brzuch i było widać twarzyczkę dzidzi - oczy, nosek, usta, bródkę :) I mój brzuch miał kieszonkę i czasami wystawała głowa. No i zawsze ją chowałam do środka bo bałam się, że coś mu się stanie. Raz miał otarte oczy - błękitne ale jakieś bardzo wypukłe. W śnie tłumaczyłam sobie, że są dziwne bo jeszcze nie widzi. Dziwny sen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i miałam dziwny ból brzucha... Może to przez stresy w nocy i rano... Poczułam ścisk w brzuchu, miałam nawet wrażenie, że się zmniejszył. Brzuch był bardzo twardy i odczuwałam silny ucisk w dole. Trwało to może przez kilkanaście sekund. Ale teraz już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j ateż mam takie ściski w dole brzucha i brzuch twardy :) i zdaża się to przeważnie wtedy jak leżę w łóżku :) więc macica chyba ćwiczy do porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny już się czuje dobrze Myślę że to jakiś spadek ciśnienia mógł być porządny Ale już jest na szczęście ok Wystraszyłam się bo ostatkiem sił doszłam do łózka i budziłam Pawła żeby mnie pilnował Kurcze chyba będę normalnie z komórką nawet do toalety chodziła bo to nie było śmieszne Pospałam chwile i jak nowo narodzona Wizytę mam w czwartek to powiem lekarzowi Dzidzia szaleje w brzuszku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie martwi polozenie mojego malucha...ciagle czuje go raczej nisko i czasami po bokach kopie i sie wypina. nad pepkiem to jeszcze nigdy nic nie czulam, zawsze nieco nizej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emachines ja malucha swego czuję w dole i po boku lewym, w górze nic. A jest ułożony główką do dołu już. A nóżek nie czuje,żeby mnie kopał w górze - tylko boksuje rączkami albo dupką wypina się :P Moniś fajne sny :P A ja wykąpałam się, potem zdrzemnęłam a teraz to już nie wiem co robić :P jest gorąco, to i ani leżenie, ani chodzenie ani nic już nie chce się robić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie, na pewno gorąco odradzam ci położną z przychodni na os. Pomorskim, panią Halinę, zero pomocy, tylko wypełnianie papierków, nawet na pępek nie spojrzała bez mojej prośby... A jak ją raz spytałam, czym posmarować suche, zaczerwienione powieki (potem się okazało, ze to początek skazy białkowej), to poleciła mi sudokrem !!! także więcej jej już o żadne rady nie prosiłam. A na naszym pierwszym spotkaniu, jak byłam jeszcze w ciąży powiedziałam jej, ze mam pessar, to spytała co to takiego... Ogólnie porażka i nie jest to tylko moje zdanie. Ale moja znajoma świeżo upieczona mamuśka chwaliła właśnie ostatnio swoją położną, nazywa się Bogusława Marena. A co do porodówki, to jesli jest akurat wolna sala prywatna, to pewnie i tak cie/was tam wpuszczą, tylko na ktg, badanie i samą akcję zabiorą do boksu, ja i parę dziewczyn ze szkoły rodzenia tak właśnie miałyśmy, pierwsza fazę porodu spędziłyśmy sobie w tych pokojach na piłkach itp. a potem do boksów i nie trzeba było za nic płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie a moj maly akrobata caly wieczor i noc lobuzowal,w nocy to tak bardzo ze juz o 4ej nie spalam.az mnie brzuch bolal,nie wiem moze tez probowal sie przekrecic (wczoraj jeszcze czulam nozki na dole) albo cwiczyl cos ...skoro jest olimpiada :) Nawet zastanawialam sie skad on ma tyle pary,teraz lobuz spi,moze odsypia:) Agulka uwazac prosze na siebie,mysle ze za wczesnie i gwaltownie wstalas,mnie tez kiedys sie tak zrobilo....albo jak wstalam szybko brzuch mnie zaczol bolec i od tamtej pory juz tego nie robie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmama dzięki za radę, położna już zapisałam :) Ktg już też jest nowe w boksach jak i łóżka. Wszystkie wymienione przez pól roku. A roming polecasz osobno odpłatnie czy 3-4 osobowy bezpłatnie? Dziewczyny wam gorąco a na zachodzie Polski pada i jest bardzo przyjemnie :) Tylko bardzo senna atmosfera :) chociaż zauważyłam, że stopy nie mogę wsadzić do buta.. wiec jeszcze wszystkie popuchnięte od wczoraj.. Agulka dobrze, że już lepiej, ale uważaj na siebie. 8 miesiąc to chyba 32 tydzień, ale może i 33 :) Mój Kuba już tak nie kopie, biedaczek już miejsca tak nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noi składam dziś wózek w jedną całość, przyszedł mój tata i zmontował mi koła, bo sama nie dałam rady tych z tyłu :P a wolałam się nie siłować. Zaraz przetestuję go, hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie, byłam na sali 5 osobowej, z jednej strony fajnie, bo było z kim pogadać i doświadczone mamy pomagały zrobić coś przy maluchu, jak się poprosiło. Z drugiej strony zero intymności, cały czas goście u kogoś no i w nocy kiepsko u mnie ze spaniem, bo cały czas któraś się kręciła przy swoim dziecku. Ale dzieciakom hałasy nie przeszkadzały, nie budziły się wzajemnie. Myślę, ze idealnym rozwiązaniem byłaby sala 2 osobowa, ale nie ma się wpływu, na jaką się trafi... Przy drugim dziecku na pewno wolałabym już być w osobnej sali, ale przy pierwszym mimo wszystko w kupie raźniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki. Moj maly juz odwrocony kopie nad pepkiem . A jak jest czkawka to nawet 20 minutowa w dole brzucha :) mam nadzieje ze juz tak zostanie i malutki zostanie odwrocony glowka w dol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzodkiewa, to fajnie :) już nie będzie dał rady tak za bardzo przekręcić się :P A ja złożyłam już fotelik, spacerówkę i się zmachałam :P poleżę chwilkęi na koniec złożę gondolę i tak już zostanie, wstawię do kuchni, nakryję czymś i niech sobie czeka :D Oczywiście zrobiłam zdjęcia po złożeniu każdej części, więc potem wstawię na galeriusa, a robiłam dla swego,żeby pokazać. Bo już drugi raz nie zamierzam z tym walczyć. I ten czerwony wcale nie jest taki zły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluchna całkiem Fajny i cena też ok, jak za podgrzewacz i sterylizator :) Gdybym nie miała to bym się skusiła ale podgrzewacz mam w spadku :P Wrzucam zdjęcie wózka do galerii, nawet całkiem wygląda - jedynie kółka będą do wymiany, bo mi ta wychodząca rdza przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj dostalismy 2 torby ciuszkow i dzis znowu pranie :-) juz mam tyle rzeczy dla maluszka ze nie nadazy zalozyc tych wszystkich ubranek... U mnie w niedziele zacznie sie 32 tydzien. Jak dla mnie czas bardzo szybko leci.. za szybko.. mialam wczoraj wizyte u poloznej i cisnienie krwi dobre, wyniki krwi tez dobre, serduszko bije mocno i podobno malutki tez juz ulozony glowka w dol. Jeszcze czeka mnie jedno usg. Dzis rozpakowalam sterylizator i buteli ulozylam w szafce w kuchni. Nie wiem czemu ale mam przeczucie ze wczesniej urodze i chce wszystko miec gotowe tak na wszelki wypadek. Moze to glupie ale wole siedziec gotowa niz panikowac ze cos nie gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam ;) 8 miesiac jest od 33 tygodnia i trwa 33tc, 34tc, 35tc, i 36tc czyli 4 tygodnie 9 miesiac to 37tc, 38tc, 39tc i 40tc 4 tygodnie ;) nie moze byc inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivii ja wkleiłam to co przysłała mi położna na pierwszej lekcji :) bez znaczenia jest chyba jeden tydzień w tą czy w drugą stronę :D Dianakarina lepiej sobie powoli poukładać niż tak jak mówisz panikować :) szczególnie,że u ciebie też łożysko jest przodujące to różnie może byc z porodem. Ciesz się z ciuszków :) maluszek zdąży nałożyć. A co tu taka cisza????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia wlasnie za dwa tygodnie dowiem sie co ze mna bedzie. Czy lozysko sie podnioslo czy nie. Jesli tak to bede sobie do konca pracowac bo juz wszystko porobione i nudzi mi sie w domu. Dobrze sie czuje to wole potem dluzej w domu z maluszkiem posiedziec. U nas ochlodzilo sie i jutro ma padac. Zastanawiam sie nad usg 4d. Co myslicie warto czy strata pieniedzy ? Tu jest dosyc drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DIANAKARINA1983 moim zdaniem warto bo to super pamiatka nie tylko dla rodzicow ale dla malucha rowniez :) Co do tygodni i miesiecy w ciazy to ja zawsze wchodze sobie na te strone http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79337.html Wpisuje sie date porodu i na dole pisze ktory miesiac i wszystko jest jasne :D Mamusia super ten wozek Filipkowi napewno sie spodoba hehe Mama córeczki po fotkach widze ze masz tak jak ja tzn wszystko poszlo w brzuszek:) emachines jak tam usg 4D? czekam z niecierpliwoscia na relacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×