Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Salva kochana jesteś, moja córcia Lenka ma po imię mnie choć to skrót od mojego imienia:) Analena ja calusieńkie życie miałam wzdęcia prawie bez dnia przerwy:( odkąd jestem w ciąży bardzo żadko, dziś mnie dopadły ale w ciąży bardzo pomaga mi jak się położę na plecach na kilka minut, przed ciążą leczyłam się płatkami owsianymi też co rano na śniadanie i imbirem ze świeżego korzenia, tylko trzeba regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salva a ile przytyłaś, że lekarz Ci powiedział, że o pół kg za dużo? Ja miałam w 23 tyg 8,5 kg na plusie i mój mówil, że idealnie, choć dla mnie za dużo? Może oni też patrzą na wzrost i wagę przed ciążą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Analena, staraj się unikać słodyczy, roślin strączkowych, kapusty, cebuli, kalafiora, brokuła, gruszek, jabłek,potraw bardzo tłustych, smażonych, silnie przyprawionych. Jedz w spokoju, pomału, regularnie, nie pij przez słomkę. Pomóc mogą bazylia, koper, oregano, kminek, majeranek. Dużo pij, możesz spróbować jogurtów z Lactobacillusem. :) Espumisan też nie powinien zaszkodzić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z usg, maluch ma się bardzo dobrze :))) , pan doktor długo oglądał i mam dużo zdjęć :), i tak na 80% będzie dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki właśnie wróciłam z USG !!! :-) Na 100% chłopczyk !!! :-) Jestem taka szczęśliwa.. 22/23 tydzień niunio ma 25cm. :-) Miałam cichą nadzieję, że będzie chłopiec i jest.. Mój narzeczony tak baaardzo się cieszy, a ja razem z nim..:-) Nareszcie mogę coś dla niunia kupić, hihihi :-) Teraz muszę się zastanawiać nad imionkiem :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję chłopaka :)). A my się jeszcze musimy wstrzymywać z kupowaniem bo doktor 100% nie dawał :/. Nad laktatorem się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Gratuluje dziewczyny:-) widze ze dzis wiecej nas ma swoj szczesliwy dzien:-) zazdroszcze poznania plci:-P Ja niestety nie dostalam zadnego zdjecia ani nie widzialam dzidzi no jedynie tyle co katem oka i planujemy z tatusiem wybrac sie gdzies na usg prywatnie zeby popatrzec i zeby byl on ze mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
A o laktatorze myslalam i chyba kupie widzialam taki reczny z aventa nawet za drogi nie byl a przy tych moich brodawkach moze byc pomocny. A zdania sa podzielone moja siostra nigdy nie miala i uwaza ze to zbedny wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my właśnie byliśmy prywatnie i całe usg trwało ok 20 min tak pan doktor próbował podejrzeć malucha. Obraz na ekranie był 4d a zdjęcia mamy normalne, ale super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwonag i Panna Młoda gratulacje :):):) Gosieńka to dziękuję za TAKO, muszę tylko obczaić gdzie najtaniej, chce kupić dobry, bo mam nadzieje, że uda nam się postarać po 2 latach max o kolejna dzidzię :D i żeby wystarczył ;) Lenka ja od wagi sprzed ciąży przytyłam 5,5 kg, lekarz liczy od wagi od 3 msc ciązy czyli 6,5 kg :) powiedział, że teraz od sierpnia powinnam przytyć 2 kg, a nie 2,5 :D hehe, że jak tak dalej będzie to bedzie o 3 kg za dużo, nie wiem czy ma racje, bo w sumie raz rano waze 0,5 kg raz wiecej, a jak byłam u niego to byłam po obiedzie :P hehehe, sama juz sie tłumacze :D hahah :D Laktator kupuje od koleżanki firm. tommee tippee, na pompkę, ale słyszałam od znajomych, że lepszy jest elektryczny... jakie macie opinie? p.s. dostałam dziś paczkę i pasy ciążowe super! dobrze trzymają spodnie, ja kupiłam granatowy i szary z tej aukcji: http://allegro.pl/pas-ciazowy-uniwersalny-najtaniej-na-allegro-i2626328745.html nie doczytałam tylko przed kupnem i okazało się, że nie są z bawełny, tylko wiskoza + elastyna, ale w sumie teraz i tak będzie teraz chłodno :) i bardzo proszę o opinie, nie wiem który kupic sweter: 1) http://moda.allegro.pl/cudny-dlugi-kardigan-sweter-zawsze-przydatna-lora-i2631745396.html czy: 2) http://moda.allegro.pl/034-nowosc-kardigan-warkocze-ponczo-kolory-nude-i2611953192.html pomóżcie :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się bardziej podoba ten z pierwszego linka :) a myślicie, że warto zainwestować w ten zestaw dokarmienia którego link umieściłam wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No mi podoba sie bardziej drugi ale nie mam pojecia ktory kolor wszystkie jakies takie ladne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bardzo dziękuje za rady... Dziś zacznę sliwkowe szaleństwo! Panna Młoda i Czerwonag GRATULUJE!!!! :) widzę, ze przewaga chłopaków, u mnie będzie mały Maksymilian :) co do laktatora nie mam szczerze mówiąc żadnego zdania, żadna z moich koleżanek, która ostatnio urodziła nie używała... Wózek zaś ja mamy, dostaliśmy od dziadków, zasponsorowali pól na pól... Mutsy Evo 3w1... Zebraliśmy trochę opinii i podobał nam sie wizualnie, o najważniejsze pasuje m gabarytowo bo to dla nas było chyba najważniejszym wyznacznikiem... Fotelik tylko wzięliśmy zamast mutsy to maxi cosi pasuje do stelaza, a jest podobno bezpieczniejszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Widzialam w sklepach tansze ale innych firm a pisalyscie ze ta jest dobra tak wiec cena az taka duza nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to licząc 2 do 1 co do sweterka :D najlepiej kupiłam bym dwa, ale po co :P myślę, ze jak kupie taki to i po ciąży bede mogła nosic :) madziulah co do laktaotra fajny zestaw, tez bym go kupiła gdybym nie odpkupowała od koleżanki, bo butelki na pewno z tej firmy kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panna mloda gratuluje chlopaka. Co do swetra to mi tez bardziej podoba sie z pierwszego linka ten szary. madziulah jesli masz zamiar karmic butelka to zestaw jest super, mialam podobny, tylko ze ja karmilam na początku tylko piersia wiec laktatora użyłam tylko kilka razy ale butelki mi sie przydaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salva, ogladalam dzis te oferty, szukalam takiego samego.Bardzo spodobal mi sie w reklamie i pomyslalam,ze mógłby fajnie wygladac na brzuszku. Ten 1 jest supcio :) Lenka, objadla sie pizza i nie ma sily na pisanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, gratuluję chłopców ;-) Laktator - ja miałam avent elektoniczny. Był świetny. Mniej bolą ręce gdy trzeba naprawdę po pompować ;-) ale tak serio to w którymś momencie karmienia pojawia się kryzys... I wówczas częściej przystawiamy dziecko (co nie zawsze jest wykonalne) lub odciągamy . Pomaga i ja karmiłam piersią 7 miesięcy a później wykorzystywałam zapasy zamrożonego mleka. Nie każdej mamie się przydaje oczywiście ale ja nie żałowałam tego zakupu. Teraz też muszę kupić , bo nie wiem jak dam radę karmić dwoje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, gratuluję chłopców ;-) Laktator - ja miałam avent elektoniczny. Był świetny. Mniej bolą ręce gdy trzeba naprawdę po pompować ;-) ale tak serio to w którymś momencie karmienia pojawia się kryzys... I wówczas częściej przystawiamy dziecko (co nie zawsze jest wykonalne) lub odciągamy . Pomaga i ja karmiłam piersią 7 miesięcy a później wykorzystywałam zapasy zamrożonego mleka. Nie każdej mamie się przydaje oczywiście ale ja nie żałowałam tego zakupu. Teraz też muszę kupić , bo nie wiem jak dam radę karmić dwoje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bed.agata
Drogie przyszłe Mamy , chcę Wam zaproponowac pakę ubrań , niezniszczonych po mojej córce . Są to ubranka od rozmiaru 68 do 80 , firm m.in HM , SMYK ,COCODRILLO . Dodatkowo mam do odsprzedania po atrakcyjnej cenie - 100 zł fotelik bujaczek z Fisher Price , a także fotelik samochodowy Maxi Cosi różowy . Jeśli jesteście zainteresowane , to proszę o kontakt na adres bed.agata@gmail.com Darmowo dorzucam Mate TINY LOVE do pierwszego zamówienia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny- wstałyście? u nas leje ciemno i zimno choc wczoraj było 26 stopni- okropność Wczorja na wizycie dostąłam skierowanie na badanai mocz, morfologia i glukoza - odrazu 75 :( Oliwier waży do pół kilo a ja przytyłam 7 kg - co tyle waży - chyba ja i mój tłuszcz? Czerwonaag - neizły brzuszek ja sie nie moge takim pochwalic, w ogole piersi mi tez nie rosna pewnie jak wam a bruch mam taki pod pepkiem nisko, Bardoz mnie interesuje temat wózka- proszę polećcie jkąś firmę jestem laikiem kompletnym wiem tylko że gondola ma miec 60 cm i kołą najlepiej duże pompowane, chciałąbym rpzynajmniej dwa w jednym wy jak widze macie juz pokupione albo zpoprzednich dzieci macie doświadczenie odnośnie np 3 kołowych lub 4 kołowych Czekam więc na wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salva - ten sweterek z drugiego linka bardziej mi sie podoba ale to kwestia gustu :) i tka trzeba byćpewnei szczupła i wysoką ja bym wyglądałą jak tocząca sie piłka zapakowana w koc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
analena mamy podobna prawie identyczna historie, z poprzednią ciążą, z tąjak na razie jest wszystko ok i w sumie żadnych leków nie przyjmuje ale na zwolnieniu jestme od czerwca, napisz cos więcej jak się czujesz keidy masz jakąś wizytę ja termin mam na ok 20 stycznia, o toksoplazmozie nie wiem za duzo oprócz tego że można zarazić się od odcohodów kotów, gołębi i brudnych warzyw owoców surowego mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki... U mnie dziś szaro buro, zapowiada się na poważne deszczyskoooo. Miałam bardzo kiepska noc, mimo ustępującego kataru nie śpię zamartwiam się tym ugyieniem kota, wczoraj mieliśmy jechać z nim do weterynarza, al ie nie udało i cżkm teraz tylko jak wstanie mój narzeczony i zanim pójdzie o pracy chce go zaciągnąć. Czerwonag jest się czym chwalić.... Gratulacje!!! Brzusio tez śliczny!!!! ankama ja mam termin z miesiącami na 20/01/2013, na ostatniej wizycie byłam w środę, wszystko z małym ok, wszystkie pomiary ma prawidłowe, jest spory bo aż 708 grm., a termin z usg wychodzi na 12/01/2013... Mam zalecany oszczędny tryb życia, lezenie, nie przemeczanie się ze wzg. na napięcia/ skurcze jak kto woli macicy, okazało się tez, ze w środku zrobiła się taka mała tulejka jest to taj jakby wstęp do rozwarcia wewnętrznego... Ma ok 1 cm, al całe szczęście od miesiąca nie postępuje, skrocila mi się tez szka ok 0'5 cm, ale i tak mi jeszcze sporo zostało i leki jakie biorę czyli ten fenoterol w głównej mierze działa, bo od poprzedniej wizyty nic się nie posunelo.... Mam lozysko na przedniej ścianie i kiepsko odczuwam ruchy, aczkolwiek da radę się słuchać w siebie i nacieszyć skrabem. Teraz odczuwam już dużo lżejsze napięcia i troche rzadziej.... Następna wizytę mam 9 października. Aaaaa i mam nakaz kontrolowania ciśnienia bo w poniedziałek wezwalam internetem w sprawie tego mojego przeziębienia i miałam bardzo wysokie cisnienie... Ale wydaje mi się, ze chcialm wszystko za szybko zrobic, kąpiel sprzątanie takie tyle o ile przed wizyta i masz weszła pierwsze co to zmierzyli i lup 150/95... Po 20 min spadło, ale i tak mam merzyc 4 razy dziennie. Uffff ale się napisałam, przepraszam, z tak chaotycznie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×