Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Goosiaa - moze nie super, bo nie kupowalam jej z mysla o weselach - raczej chcialam miec w szafie cos prostego i klasycznego, ale w tej sytuacji w zupelnosci wystarczy :) teraz sa wazniejsze wydatki. Wanienke kupuje zwykla - chyba za 19 (albo 29zl) z Ikei. Totalnie zwykla, biala, latwa w utrzymaniu czystosci no i uwazam, ze z tym nie ma co udziwniac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O atmosferze w mojej pracy nawet nie chce mi się mówic ech...ja w wolnych chwilach czynna sportowo, rower, bieganie, aerobik - teraz to odpada więc zostają książki:) Gocha ja na pewno kupię zwykła wanienkę i coś na spod, zeby maleństwo sie nie ślizgało:) w tej anatomicznej raz kompałam córeczkę przyjaciółki i jak dla mnie była niewygodna, jeden plus to ten profil między nóżkami,że dzieciątko się nie wyśliżnie. Ogólnie dziewczyny mobilizujecie mnie do jakich kolwiek zakupów:) bo ja jeszcze NIC nie mam kupionego:) Jeszcze dwie godz. do usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O atmosferze w mojej pracy nawet nie chce mi się mówic ech...ja w wolnych chwilach czynna sportowo, rower, bieganie, aerobik - teraz to odpada więc zostają książki:) Gocha ja na pewno kupię zwykła wanienkę i coś na spod, zeby maleństwo sie nie ślizgało:) w tej anatomicznej raz kompałam córeczkę przyjaciółki i jak dla mnie była niewygodna, jeden plus to ten profil między nóżkami,że dzieciątko się nie wyśliżnie. Ogólnie dziewczyny mobilizujecie mnie do jakich kolwiek zakupów:) bo ja jeszcze NIC nie mam kupionego:) Jeszcze dwie godz. do usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka1983
Ja oprócz kilkunastu ciuszków też jeszcze nic nie mam. O wózku i łóżeczku pomyślę w maju albo czerwcu bo też nie mam gdzie tego trzymać. Wanienkę na pewno kupię zwykłą. Łóżeczko zamierzam kupić turystyczne a drewniane pożyczy kuzynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie znam na wanienkach. Generalnie to boję się kąpać takiego maluszka,że się ześlizgnie... Więc może doświadczone mamy podpowiedzą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanja - niewygodna... to kurczę może kupię zwykłą. Ja też oprócz paru ciuszków nic nie mam. Poczekam,za 2 tyg. usg. Jeśli potwierdzi się dziewczynka,wpadam w szał zakupów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Ja też nie wiem jaka wanienka byłaby najlepsza...mojej Szwagierki bobas bardzo lubi być kąpany na takiej specjalnej gąbce wkładanej do wanienki. Podobno jak tylko się go na niej położy, pośród cieplutkiej wody to od razu zasypia :)...ale czytałam ,że trzeba o nie mocno dbać żeby grzyb się nie rozwinął bo można zakazić czymś maluszka :/ Mi się podoba coś takiego http://allegro.pl/komoda-kapielowa-suzie-wanienka-wanna-duzo-wzorow-i3132794270.html . Wygląda wygodnie ( myślę tu o swoich plecach) .... no i u mnie znów śnieżyca. Całe szczęście że jestem przeziębiona i nie muszę z domu się ruszać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
co do ciuszków to już chyba więcej nie kupuję...mam ze 2 pełne wyprawki w rozmiarze 56 i do tego masę pajacyków i body 62. Część kupiłam nowe, ale większość używane, na Allegro w bardzo dobrym stanie :) Teraz siedzę i oglądam wózki, pościele do łóżeczka, wanienki, monitory oddechu, bujaki i inne drobniejsze części wyprawki...tyle tego że nie mogę się zdecydować :/ Kupiłam na przykład nosidełko dla bobasa i cały zestaw Oilatum soft :] Robię zakupy stopniowo...nie chcę być zaskoczona kosztami w lipcu czy sierpniu...a tu jeszcze wesele i chrzest po drodze w rodzinie. Mąż jeszcze nie jest wtajemniczony, zresztą pewnie i tak nie byłby tym zainteresowany. On raczej wszystko na ostatnią chwilę i najlepiej po kosztach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
łóżeczko pewnie któreś z tych : http://allegro.pl/lozeczko-klups-radek-ii-bialy-szuflada-materac-i3132801599.html http://allegro.pl/lozeczko-michasi-120x60-buk-szuf-biale-kolor-pat-i3132876664.html http://allegro.pl/lozeczko-szuflada-tymon-ii-bialy-lub-venge-jardrew-i3147872911.html. Białe na pewno bo szafa i komoda są białe a ściany morskie :) Zastanawiam się tylko w jakim kolorze wybrać pościel do łóżeczka....Nie chcę żeby było za sterylnie, lubię zdecydowane kolory, ale znowu za pstrokacizną czyli wzorku na wzorku też nie przepadam. Macie jakieś pomysły albo inspiracje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
Ja wanienki nie muszę kupować- dostałam od siostry takie specjalne wiadro do kąpania to wygląda tak http://allegro.pl/tummy-tub-wiaderko-do-kapieli-przezroczyste-i3080191205.html Kąpałam już w tym dzieci mojej siostry i naprawdę jest to wygodne. Rzeczy dla dziecka również nie muszę kupować bo wszytko dostałam od siostry i przyjaciółki. Najwyżej jak coś mi się spodoba w sklepie to dokupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też wszystkie meble białe. Ściany raczej szare, więc dodatki będą białe i różowe. Chyba że pomaluję na beżowo,to dodatki bezowe i różowe. Szarych jest bardzo mało. U Ciebie też będzie pasował beż.Albo błękitny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha30 ja w kapieli lubię maluszka obrucić na brzuszek oczywiście trzymając go na rękach:) po to aby dokladnie umyć plecki:) i właśnie myślalam o takiej gąbce o której pisze asiaż. Zdecydowanie obstawiam zwykla wanienke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie wydaje, ze im prostsza wanienka tym latwiej umyc malucha. Na pewno fajnie jest ulozyc dziecko w takim profilu, zeby bylo wiadomo, ze sie nie wysunie z rak. Ale z drugiej strony - jak umyc plecki, pupe? Czy dziecko wlasnym ciezarem nie wbija sie w ten profil, ktory jest miedzy nozkami i czy go to nie uwiera? No i noworodki bardzo lubia wode i dobrze sie w niej czuja, wiec chyba nie ma co ich ograniczac :) Alanja - nie chce nic mowic, ale duzo fajniej sie kupuje znajac plec :D wczesniej balam sie ogladac ubranka, ze wpadnie mi cos w oko a potem sie okaze, ze to nie dla nas i bedzie mi zal. Teraz to juz sama przyjemnosc. Z jednej strony Was nie rozumiem, ale z drugiej podziwiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
rety! ale śmieszne to wiaderko :) ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić kąpieli bobasa w czymś takim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi kolezanki odradzały kupowanie gąbek i innych wynalazków antyposlizgowych do wanienki dla dziecka - zawsze na tym zrobi się jakiś grzyb czy siedlisko bakterii - w razie czego już lepiej połozyć na dno jakąś pieluchę tetrową czy ręcznika - a potem od razu wyprać. Ja znam płeć a jeszcze nie szaleje z zakupami - mam tylko troszke ciuszków od kolezanki a sama kupiłam tylko kombinezon na zimę. No ale ogladam już wózki, łóżeczka, pościel..Na spokojnie. Kupię koło czerwca-lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie dawno obudzilam sie bo musialam oczywiscie zaliczyc drzemke popoludniowa :) co do wanienki to ja mam zwykla wanienke ze stelazem. dla corki mialam jeszcze lezaczek ale uzylam go 2 razy i strasznie mi przeszkadzal a corka lezala wystraszona na nim wiec zrezygnowalam z niego. te gabki do waniennki sa tez fajne i to pasowalo mojej corce bo rozciagala sie w niej i bbyla zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
ja już kąpałam noworodka w takim wiadrze i jest to jak dla mnie naprawdę proste. Niby dziecko w takim wiadrze się uspokaja i relaksuje bo czuje się tak jak w brzuchu mamy. Gdybym sama musiała kupować wanienkę to pewnie szkoda mi by było kasy na takie wiadro ale skoro dostałam za darmo to mogę uzywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka dobrze pisze
najzwyklejsza wanienka bez udziwnien.Ja mam ta wyprofilowana i wyklinam ja kazdego dnia.Przy corce mialam zwykla i dlugo posluzyla a to dziadostwo zaluje ze kupilam.Wszystko to jest chwyt marketingowy aby wcisnac przyszlym mamuskom ze bez tego ani rusz etc.Wiele by tu wymieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Pisalam tu kiedys raz czy dwa ale z braku czasu dlugo nie zagladalam. Wlasnie Was znowu znalazlam i zaczelam czytac i fajne rzeczy piszecie, musze Was zaczac czesciej odwiedzac. Teraz bede miala 2 i pol dnia w tygodniu wolne wiec i czasu bede miala wiecej, powinno sie udac. Ja mam termin na 7.08 wiec jeszcze pare dni i zaczne 6 miesiac. Jak zaloze cos obcislego to juz nie da sie brzucha ukryc ale w luznych ubraniach to jeszcze tak bardzo nie widac. W szkole wiedza tylko ci, ktorym powiedzialam ale mysle, ze za tydzien czy dwa juz wszyscy beda wiedziec. No i znam juz rowniez plec, tak na 95%. W domu mam juz 3 dziewczynki a w brzuchu... No, zgadnijcie co, hi hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wanienki to u nas w domu dzieci kapie maz wiec wanienka jest prosta, taka sobie wybral. A to wiaderko tummy tub to mialam dla pierwszej corki i bylo fajne ale nie od noworodka (chyba byla na nie za mala bo wpadala cala do srodka). Jak miala pare miesiecy to uwielbiala w nim siedziec, stawialam w kuchni na podlodze i tylko dolewalam cieplej wody a ona siedziala tam z pol godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kupię zwykłą wanienkę i pieluszkę tetrową położę na dno, żeby maluch się nie ślizgał. Wczoraj siostra mojego T. zapytała czy będę chrzestną jej córeczki :) Bardzo mi się miło zrobiło, że o mnie pomyślała. Ma siostrę a wybrała mnie :) Pierwszy raz będę matką chrzestną :) Jutro idę na wizytę. Trzymajcie kciuki, żeby moja córeczka nie zamieniła się w synka, bo kupiłam dużo ubranek dla dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie znowu cos ten brzuch wariuje. czesto jest twardy a dzisiaj nawet nie moge chodzic tak boli. wizyte mam za 2 tygodnie ale zobacze czy nie pojde wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Aprilia....pewnie kolejna dziewczynka :D Tak dla żartu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny- a wracając do tematu kąpielowego- jak planujecie kąpać swoje dzieci? Znaczy- wanienka plus stelaz w ciepłym pokoju? Czy wanienka w łazience i macie tak duze łazienki ze tam sie zmiesci stelaz i miejsce do przebrania dziecka? A moze wanienka na stelazu na wannie? A moze bez stelaza w wannie po prostu? Tak sie zaczelam nad tym zastanawiac jak sobie to najwygodniej zorganizowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kapalam w pokoju na stelazu. lazienke mam niestety mala wiec ze stelarzem nie zmieszcze sie ale mam tez pomocnika w postaci corki ktora na pewno bedzie chciala mi pomagac wiec lazienka odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja postawię wanienkę na ławie w pokoju i tam też na kanapie będę malucha wycierać i ubierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tez ja sobie mysle ze chyba stelaz i wanienka do pokoju i przebieranie na kanapie..W łazience sie nie zmieszcze ze stelazem. Chyba ze bez zadnego stelaża wanienka w wannie, zawiniecie w ręcznik i wycieranie przebieranie w pokoju... Tylko w praktyce chyba byłoby to średnio wygodne takie schylanie sie do wanienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×