Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Acha- doremi pisałas ze nie znalazłaś w pepco fajnych ciuszkow. Ja kupowałam welurkowe fajne pajacyki i bawełniane komplety- połśpioszki plus body i bardzo fajnej jakości. Oczywiscie te najtansze mają gorszą jakosc ale są też lepszej jakości :-) Cena w miarę normalna. Moze masz okrojony asortyment w sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpniowa mama ja tez sie naczytalam ze takie objawy moga swiadczyc o skróceniu szyjki i strasznie panikowalam a okazalo sie wlasnie ze to pecherz mnie bolal. mozesz wziąć zuravit bo nie zaszkodzi a jak jest cos nie tak z pecherzem to na pewno pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuravit jest bez recepty i bezpieczny w ciazy. ja od samego poczatku ciazy bralam bo co chwile problemy z pecherzem mialam ale teraz juz jest dobrze. zuravit jest na bazie zurawiny a zurawina nie pozwala zeby bakterie przyklejaly sie do pecherza i zostaja wydalone. na pewno nie jest moczopedny ale pamietaj ze i tak trzeba pic duzo wody bo wtedy szybciej wyplukuje sie bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez od rana upalnie :) wiec zrobilam sobie sniadanie i wyszlam jesc na swiezyc powietrzu. W bikiki :P dobrze, ze mamy osloniete zielenia podworko, to moze sasiedzi nie beda sie za bardzo gorszyc. Loli chyba sie podoba pogoda, bo nie spi odkad wstalam, a to nie jest jej zwykla pora aktywnosci. Pilnuje, zeby jej nie poprzegrzewac, ale po prostu MUSZE sie troche opalic, bo wygladam jak bialy klusek :o natka - a jak Ty sie czujesz i Twoja watroba? abcd - jaki masz teraz wozeczek? bo nie zapamietalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo - mozesz przed glukoza wstapic do apteki i kupic sobie takie spacjalne plasterki albo masc - to jest jakis srodek przeciwbolowy do przyklejania/smarowania skory do wszelkich szczepien, pobran itd... dla malych dzieci :D wiec chyba w ciazy tez mozna tego uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
Lalka, wątroba o dziwo dobrze. a tak nas straszyli.. milo, ze pytasz. :) niestety musze pilnować bardzo nerek, bo jeśli po raz kolejny dostanę kolki, to zaloza mi rurke. a zastoj mam spory. więc teraz mam częściej badany mocz, oczywiście zuravit, nospa, no i woda. zuravit jest w 100% bezpieczny i wszyscy lekarze go polecają. a jeśli kogoś bardzo boli, to polecam kupić troche zurawiny na jakimś bazarku, najlepiej tych mniejszy h kulek, bo te większe są hodowane i zrobić sobie taki esencjonalny kompot. bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tereska wtedy mialam x-landera xt i teraz tez kupilismy x-landera ale xa na czterech kolach. http://alejka.pl/wozek-x-lander-xa-jungle-2.html ten kolor ale jeszcze do niego jest gondola w tym samym kolorze no i fotelik maxi cosi. natka ja przez jakis czas pilam sok z zurawiny. maz kupowal mi w aptece 900 ml za 30 zl. moze nie jest pyszny ale na pewno dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka z tego co sie orientuje to taka masc przeciwbolowa jest na recepte i niekoniecznie wskazana w ciąży. Chcialam zrobic wczesniej obiad zeby sie wybrac w plener złapać troche słonka a tu przyszły chmury.. Nie wyglada jakby mialo padac no ale nie jest juz tak fajnie.. Szkoda ze juz koniec wolnego. Miło bylo posiedziec z mężem cały dzień :-) A tak od jutra znowu od rana nuda, laptop, allegro, seriale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo - chyba nie mamy tego samego na mysli, bo te plasterki o ktorych ja mowie sa bez recepty i jedyne przyciwskazania odnosnie ciazy i stosowania u dzieci to, zeby nie przyklejac tego na skore wczesniakom urodzonym ponizej 37tc :) brzmi niegroznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. nei było mnie długo, bo internet mi padł :( a z racji tego że majówka, to nikt nie potrafił nam pomóc :( kurcze ale nawymyślałyście z tym forum.... Ja jednak zostaję tutaj :) jakoś tak polubiłam i przyzwyczaiłam się do klimatu :) Jutro na 13.20 mam wizytę i już trochę się boje, bo na ost wizycie lekarz stwierdził, że szyjka nieco się skróciła. mam nadzieję, że teraz będzie ok, ehh. Ostatnimi czasy ciągle mi jest słabo, strasznie źle mi się oddycha, niezależnie czy siedzę czy leżę.... A gdzie tam koniec ciąży.... dopiero rozpoczne 28 tydzień. Najgorzej jak wychdozę na miasto - przede mną jest strrrrrroooooma górka, i żeby ją pokonać to zbieram się do tego psychicznie chyba przez godzinę. jest coraz gorzej hihi sapię jak jakiś niedźwiadek :P no ale cóż - ważne że Emilka ma się dobrze w brzuszku u mamusi :):):) Dziewczyny trzymajcie za mnie jutro kciuki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja z takim pytaniem, dzwoniłam do labolatorium spytać się ile będzie kosztowało badanie glukozy i czy mogę cytrynkę wziąć a babka mi powiedziała że oni robią to badanie dzieląc na dwa dni. Jednego dnia muszę przyjść i sprawdzą mi glukozę na czczo. Jeśli badanie będzie prawidłowe to dopiero na drugi dzień zrobią mi standardowe badanie z piciem roztworu i czekaniem dwóch godzin. A za każde pobranie krwi chcą 12 zł. Czyli badanie glukozy kosztowało by mnie 36 zł. Czy któraś tak miała? Oni się tłumaczą że nie mogą mi podać roztworu jak bym miała złe wyniki glukozy na czczo. Czy te wyniki glukozy na początku robione nie wystarczą? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
powinni Ci zbadać najpierw glukoze na czczo, to fakt, ale to wystarczy glukometrem i wynik masz od razu. dziwne troche..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mialam nigdy takiego przypadku zeby rozkladali na dwa dni badanie glukozy. ale wychodzi na to ze kazde laboratorium ma swoje zwyczaje. XXXXX ines mi tez jest ciezko oddychac i czesto robi mi sie slabo a zwlaszcza teraz jak zrobilo sie cieplo. na spacery pod gore nie chodze ale za to jak wchodze do domu na 4 pietro to tak sapie jabym przebiegla maraton a serce tak wali ze prawie wyskoczy. XXXX dzisiaj bylam z corka na placu zabaw i chciala zeby ja pohuśtać wiec stanelam ob i hustalam. obok nas stal jakis tatus i hustal swoja corke a moja z takim tekstem do niego "a ja nie mam taty". facet spojrzał na mnie z politowaniem bo stoje z brzuchem. mi sie zrobilo glupio i mowie do corki zeby powiedziala gdzie jest tata no i ona mowi "tata pojechal do pracy". tatus usmiechanal sie i mowi "a julka nie mam mamy bo zostala w domu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
abcd, no właśnie albo taki soczek z apteki. w każdym razie zurawina na te problemy najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam ze spaceru, znowu sie zrobił upał i zmęczyłam sie jak stara babcia.. Masakra. Dopiero 24 tydzien a ja pochodzilam w upale 30 min i padam na twarz. Jeszcze niespodziewanie przyjechal moj brat z zołzowatą bratową i dziećmi bez uprzedzenia. Heh mimo ze zawsze prosze zeby wczesniej chociaz esemesa wyslal ze sie wybierają mame odwiedzić... Dobrze ze zdazylam wejsc do lazienki bo akurat chodzilam bez koszulki z cyckami na wierzchu szukając w przedpokoju w szafie czegos do zalozenia na spacer, a ze brat ma wlasne klucze to sobie by otworzyl i wlazl jak do siebie... Teraz poszli tez na festyn i plac zabaw z dzieciakami a potem pojadą do domu. X Pierwszy raz slysze o dwudniowej glukozie. Moze idź do innego laboratorium? X Lalka nie slyszalam o takich plasterkach przeciwbolowych :-) Myslalam ze mowisz o tej masci emla czy jakos tak- silna taka na recepte :-) Z reszta nie zdazylabym nigdzie kupic bo jade jutro do lab juz o 7 rano ze zalatwic to jak najszybciej i nie pasc z glodu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka-w którym tyg jesteś? ja tez mam zastój dosyć spory i wlasnie bardzo się martwię tym-raz miałam atak kolki w 20 tyg-teraz jestem w 27 tyg i mam nadzieje ze uda się bez cewnika w nerce do końca ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Magda dlaczego się nie odzywałaś, przecież to Ty założyłas ten topik.Jak u Ciebie ciąża przebiega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka - w necie znalazłam jedynie przeciwbolowe plasterki emla ale napisane ze ze wzgledu na brak danych z badań klinicznych nie stosowac u dzieci ponizej 3 miesiąca a w ciąży tylko po konsultacji lekarskiej... Jestem duza i wytrzymam kłócie, nie będę narażać bez potrzeby Kubusia :-) X Witaj Magda, miło zobaczyc zalożycielke topiku po takim czasie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Anulka -nie odzywalam się bo mam problemy w tej ciąży-chodzi o moje nerki, dopadła mnie jakas depresja, boje się ze nie donoszę ciąży-mam zastój w prawej nerce dość spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja dziś wróciłam do Krakowa do siebie :) czytałam Was czasem, ale mam troszkę do nadrobienia jeszcze...:/ Witaj Magda :) nasz stwórco :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem dokladnien w 26 tyg i 4 dniu -będę miała druga córke Zosie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
Magda, ja juz dwa razy byłam w szpitalu z kolka. za pierwszym razem był mały zastoj w prawej nerce, a za drugim duży w prawej i mały w lewej. dali mi zastrzyki jakieś i kroplowke przeciwbolowa. potem sie meczylam jeszcze jakieś 10 dni, ale tak ze budzilam sie w nocy ze łzami z bólu. zastoj mam nadal duży w prawej nerce, ale póki nie ma kolejnej kolki, to rurki zakładać nie beda. trzeba monitorować góra co 2 tygodnie mocz, (ogolne+posiew), brać zuravit, ew.ten kompot z zurawiny czy jakis sok, leki rozkurczowe caly czas nawet jak nic nie boli, leżeć raczej na prawym boku, a jak zaczyna boleć, to trzeba położyć sie na brzuchu tak, ze kolana są na podłodze, opierasz sie z przodu na lokciach, a z pleców lekki koci grzbiet. i tak kilkanaście minut czy ile wytrzymasz. pomaga. najważniejsze, zeby nie było gorączki, wtedy to powinno przejść samo po porodzie. najgorsze beda upały, bo każdy lekarz mówi, ze przy upalach to bardzo częste w ciazy, więc dziewczyny uważajcie. pilnujcie, zeby dużo pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka a z lekow rozkurczowych to co bierzesz?Nospe? ile razy dziennie?? ile na dobe pijesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
ja nospy nie moge i biorę galospe, to to samo tylko bez laktozy. zazwyczaj 2 na noc, a jak czuje, ze mnie brzuch zaczyna boleć, to od razu. do tego jedna tabletkę zurawitu, raczej z rana. pije tez 2 tabletki magnezu, ale raz na 2-3 dni. wodę pije muszynianke. ma wiecej wapnia i magnezu. jeśli chodzi o ilośc, to cieżko stwierdzić. ale tez nie można przesadzać. ale przy zastoju picie dużej ilości płynu niestety nic nie daje. trzeba pić dużo dlatego, zeby wyplukiwac ew. bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
zeby nie doprowadzić do stanu zapalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Natka :) ja tak pije z 2 litry plynow na dzień, nospe biore jak cos zaczyna mnie bolec ,ale powiem tak,że od pobytu w szpitalu to mam spokoj z bolem czyli już 7 tyg,ale zastój nadal jest 3,2 cm-urolog mowi ze duzy ,a oj ginekolog ze taki średni. A Ty Natka w którym tyg jesteś? i w którym tyg mialas te aataki kolki? Dziewczyny a do Was wszystkich mam pytanie-ile przytylyscie już ?ja 6 kg do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×