Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiola8989

Ślub - październik 2013

Polecane posty

Co do gości to daję im wolną rękę. I tak pewnie siądą przy moich rodzicach moja rodzina , a przy mojego narzeczonego rodzicach jego rodzina. Myślałam o tych winietkach , żeby zamówić , ale... ciotka by nie chciała obok wujka Józka i to tak ;p niech siadają jak chcą. Przynajmniej ja wiem , gdzie będe siedziała :D i nikt mnie nie podsiądzie choć raz :D :D :D Uff .. ja dziś już zakończyłam nauki :) 4 spotkania. 2 z księdzem a 2 z Panią z poradni :) i muszę powiedzieć , że bardzo dużo mi dały te spotkania i bardzo mądrze mówili o dziwo ;p Suknie już mam - moich marzeń:) ale dopiero we wrześniu przymiarka pierwsza :( potem 2 tygodnie przed ślubem i przy odbiorze ostatnia :) bo różnie bywa;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikowaaa
Ja też mam suknie moich marzeń ;] Jedyna jaką przymierzyłam ;] Mam tylko nadzieję że przy przymiarce będzie pasowała na mnie tak jak za pierwszym razem... ehh ten stres ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelka1987
gusia! pazdziernikowa! ja też 5 pażdziernika!")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Długo mnie tutaj nie było :) Ja prawie połowę gości mam zaproszoną - zaczęliśmy teraz z narzeczonym, bo potem są wakacje i nasze wczasy, w weekendy też pracuję i już teraz woleliśmy sobie to wszystko rozplanować, aby później nie zostawiać sobie tego na ostatni moment. Co do sukni to ja dopiero idę na przymiarkę 2 września z tego względu, że jestem na diecie i jak później musieliby mi suknie zwężać to musiałabym dodatkowo płacić :/ Obrączki mamy już wybrane z Aparta, pójdziemy je zamówić około lipca-sierpnia. Nad wódką myśleliśmy i wybraliśmy żołądkową gorzką - u nas każdemu tak wódka smakuje, także problemu z wódką nie mam za dużego, aczkolwiek byłam już w hurtowni alkoholi popytać się co i jak i właściciel powiedział mi, że po wódkę mam przyjechać dopiero tak 3 dni prze weselem. Kurczę trochę późno... Nie lubię wszystkiego załatwiać na ostatni moment... Któraś z Was wspomniała o winietkach... My będziemy je mieć, żeby później nie było problemu gdzie kto ma obok kogo siedzieć przy stole. Dzień prze ślubem, w piątek, jadę na sale "poustawiać" winietki i zobaczyć jak firma dekoracyjna udekorowała mi salę. Coraz bliżej ślubu jest i czuję już lekki stresik hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej dziewczyny ale mnie zestresowałyście... ja mam ślub 19-10-2013 :) i jak na razie: -sala -fotograf -orkiertra -drózba i to tyle w tym temacie :( oj biorę się ostro do roboty bo nic nie mamy!!! a wy gości juz zapraszacie... masakra, u mnie jeszcze matka chrzestna nawet nie wie (oj wstyd- tak wiem) ja mam problem teraz z kasa (własna działalność gospodarcza i jak wiadomo wszechogarniający kryzys) więc nie wybieram się z gołymi rękoma po suknie i dodatki... odkładam to na wakacje. Może bedą fajne na allegro do kupienia z tego roku uzywane ;) ksiedza chcemy "załatwić " w nast tygodniu ;) myśle że on juz nas poinstrułuje co i jak z formalnościami. Kurs przedmałzeński oboje mamy, ja zrobiłam pare lat temu a mój niedoszły małzonek zrobił w tamtym roku. eh eh biorę się za przygotowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj jak pomyśle jak ja jestem w czarnej d.pie to... eh szkoda mówić ;) może stworzymy listę rzeczy o których łatwo zapomnieć ???? jakieś drobiazgi które należy kupić, mieć ze sobą, załatwić, a o których często się zapomina??? Jak dla mnie to będzie spora pomoc bo ja sklerotyk jestem...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się z Tobą z przyjemnością podzielę moim doświadczeniem, ponieważ skrupulatnie notuję się każdą zakupioną rzecz, bo chcę znać DOKŁADNY koszt całkowity wesela, także możesz się zapoznać, a może coś Ci podsunę :) I ślubujemy tego samego dnia :) :) :) - orkiestra, - wódka (u nas Wyborowa), - sala, - suknia, - moja bielizna (majtki, pas do pończoch, pończochy, jeszcze nie mam stanika), - podwiązka (kupiłam sama, bo sama chciałam ją wybrać i pochwalę się, że jest PIĘKNA!!! Ma takie dwie wstążeczki i na jednej są nasze imiona a na drugiej data ślubu :)), - kamerzysta, - fotograf, - kosz na telegramy (który w efekcie prawdopodobnie zostanie koszem na upominki dla gości, a na telegramy kupię kosz dedykowany, bo widziałam fajne na allegro), - tablice rejestracyjne (nasze, dla Rodziców "Rodzice" i muszę dokupić dla Świadków "Świadkowie"), - ubranka na wódkę (zamiast etykietek czy zawieszek mamy suknie ślubne i garnitury na butelki), - ozdoby do domu (plakat powitalny nad drzwi "Witamy Pana Młodego i Gości Weselnych", serce z kwiatów, organtyna, balony), - kieliszki do wódki i do wina (ja piję tylko wino) spersonalizowane Pary Młodej, - kieliszki dla gości (spersonalizowane kieliszki na najbliższej rodziny - Rodziców i rodzeństwa, z wygrawerowanym imieniem gościa, naszymi inicjałami i datą ślubu, i ozdobne gołąbki czy coś takiego), - naklejki na buty (HELP dla Pana Młodego), - balon gigant ( balon ze zdalnie sterowanym "ur***amiaczem", żeby w odpowiednim momencie pękł i wysypał na nas 100 małych baloniczków), - nauki przedmałżeńśkie (mam je na tej liście, bo też za nie płaciliśmy), - ozdoby na samochód (brakuje mi ozdób na samochód Świadków, bo to my im ten samochód zapewniamy), - prezent dla Rodziców (2 drzewa genealogiczne z miejscami na zdjęcia), - serwetki (dokupiłam dla każdego gościa ręcznie składaną serwetkę na allegro), - figurka na tort (bo chciałam mieć wyjątkową ;)), - podarunek dla gości podczas składania życzeń. Tyle z zakupów już poczynionych, uważam, że to są takie pierdoły, które wcale nie są niezbędne, dlatego Ci je wypisałam, bo są to rzeczy, o których łatwo zapomnieć. Ba! Łatwo o nich w ogóle nie pomyśleć ;) Teraz jestem na etapie wybierania biżuterii, a zaproszenia się drukują - nie mogę się doczekać rozdawania!!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszczę ci :) ale sama sobie jestem winna ze jestem tak baaaardzo do tyłu. od następnego tygodnia biorę sie za szukanie sukni z świadkową:) MelisQa pochwal się proszę swoją :) eh i do księdza też pójdziemy po Bożym Ciele, potrzebuje doradztwa z kolorem przewodnim.... marzy mi się fiolet ale boje się ze nie będzie pasować do sali... jest czerwono, zielona... lawenda albo wrzos nie będzie chyba pasować, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, jak fiolet żyje z czerwienią, ale na pewno fiolet i zieleń to genialne połączenie - wiem, bo kumpela pomalowała sobie tak pokój. Naprawdę wygląda efektownie!!!! Moja suknia jest zwyczajna :) Góra gorset wiązany, z jednego boku zdobiony, dół z inteligentnej tafty, też z jednej strony zdobiony... chyba coś tam było podwinięte... Nie wiem, nie pamiętam :P Nie widziałam sukni od sierpnia :P Mam dwa jej zdjęcia, które są potworne, więc jak je włączam, to jestem bardzo zestresowana.. Także czekam do września na przymiarkę, bo nie chcę niepotrzebnie sobie nią zawracać głowy, bo tylko się denerwuję. Mama i Szwagierka ją pochwaliły, gdy mierzyłam, więc... musiało być ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny ja tez slubuje 5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to witamy "gość"-ia :] Słuchajcie dziewczyny nie mogę cały czas zdecydować się na zaproszenia ;/ Albo jestem jakaś dziwna albo jest ich za dużo i nie ogarniam :P A wy jak tam? Od razu wybrałyście konkretny model zaproszeń??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia9023
Witajcie, ja mam ślub 15 października :) w sumie to najważniejsze rzeczy mamy już załatwione, tzn. sala, fotograf z kamerą, orkiestra, u księdza też już byliśmy, autobus dla gości :) Sukienka już zamówiona, dzisiaj byłam się mierzyć ;p Obrączki i alkohol cały też mamy już. Teraz tylko rozdać resztę zaproszeń i poradnię rodzinną załatwić bo kurs przedmałżeński zrobiliśmy już w grudniu :) Te wszystkie pierdołki, jak zawieszki, balony, itp. staram się co miesiąc coś kupić żeby wszystkiego na raz nie kupować przed samym weselem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina26@
Ja jestem tym gosciem ;) My tez mamy te wazniejsze wszystko zalatwione sale orkiestre kamerzyste fotograf . Zaproszen jeszcze nie mamy i wodki tez nie . wodke mamy miec Stocka . A dziewczyny ile wy placiliscie za kamerzyste + fotograf ? jakie sa u Was ceny ? A i suknie juz mam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foto - 1550zł Kamera - ok. 3000zł Ja utknęłam przy biżuterii. Nie mogę wybrać. I wiecie co? Nie wiem, gdzie się ślubne buty kupuje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia9023
fotograf 1200 zł kamerzysta 2300 zł My mamy wódkę Palace i cytrynówkę lubelską na stół no i na barek likiery i takie inne kolorowe alkohole :) Ja też od paru dni przeglądam internet w poszukiwaniu biżuterii i nie mogę się zdecydować ;p chciałbym taki ozdobny grzebyk do włosów ale jeszcze sama nie wiem ;/ a buty zamówiłam na zalando bo były dużo przecenione - dzisiaj mi przyszły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U mnie kamerzysty nie będzie tylko fotograf i za niego płacimy 1200 zł plus do tego trzeba zapłacić sesje zdjęciową - w plenerze za zdjęcie 55 zł., a w studio 35 zł. Kurczę Wy już wódkę macie a ja nic :/ Nawet jeszcze żadnych "drobiazgów" nie kupuję... Żadnych balonów, prezencików dla gości itd. itp. kompletnie nic! :/ Sama nie wiem na co czekam... Wezmę się za to wszystko w lipcu, jak wrócę z narzeczonym z urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mam tylko umowe z włascicielem sali, fotografem, zespół ugadany, ale umowy nie ma. a wiecej to nic nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina26@
Drogie macie tych kamerzystów ja mam za 3 tys ;) 1500 kamera i drugie foto i mi sie wydaje ze bardzo drogo :) * Wiolu czemu nie chcesz kamery tylko zdj ? Nie chcialabys za pare lat obejrzec sobie filmu z wesela ;p? My tez musimy czekac narazie na przyplyw gotówki bo narazie jestesmy splukani ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia9023
Ja też na początku nie chciałam kamerzysty tylko fotografa, ale mój narzeczony chciał bardzo ;p nawet przynosił filmy z wesel od wszystkich kuzynek i ciotek z jego strony żeby mnie przekonać ;p i mówił cały czas, że to tylko raz w życiu taka uroczystość i za paę lat obejrzymy sobie z sentymentem film ;] no i w końcu wyszło, że mamy kamerzystę w pierwszy dzień i poprawiny też ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina26@
To w poprawiny u Was tez kameruja ? U nas juz nie . Ale orkiestre tez mamy w drugi dzien ;) Dziewczyny orientujecie sie moze czy drogo by kosztowalo zamienic gorsety w sukni ? Mam juz suknie odkupilam siebie uzywana i jest taka jaka chcialam gore mam w diamencikach a dol taki prosty ale widzialam w salonie suknie z bardzo ladnym gorsetem i tak sie zastanawiam czy dalo by sie zamienic ten moj gorset na ten ze sklepu i jaki to byl by koszt tego . I jeszcze dodam ze tamten gorset jest taki prosciutki bez rzadnych diamentow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcemy kamerzysty, bo po prostu nie lubimy siebie oglądać na nagranych filmach. Wiem, że może to dziwne, ale chcę się czuć dobrze w ten ważny dzień, a kamera tylko by mnie i narzeczonego "stresowała", a tego nie chcemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jana_83
Wiola mam tak samo jak Ty. Tez mam stresa przed kamera zreszta mam go nawet przed aparatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina26@
Ale tez wlasnie duzo ludzi sie slyszy ze rezygnuja z kamery tylko foto no ale to juz ich wybor ;) Dziewczyny a wy dlugo jestescie ze swoimi partnerami ? Bo my 3 lata ale jestesmy po slubie cywilnym juz i mamy coreczke ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jana_83
Ja z nim jestem od prawie 7 lat i mamy synka 3.5 letniego który był od początku planowany. To ślubu nie planowaliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina26@
My dziecka nie planowalismy ale podswiadomie oboje chcielismy ;) I jak zaszlam w ciaze to sie bardzo ucieszylismy ;) Nasza Melka ma ponad 9 msc juz ;) a ja jeszcze jestem mloda mamusia bo mam dopiero 20 lat ;) Ale niczego nie zaluje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia9023
My jesteśmy razem prawie 6 lat i zdecydowaliśmy, że najwyższy czas wziąć ślub i zamieszkać razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z narzeczonym jesteśmy razem 1,5 roku. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że była to miłość od pierwszego wejrzenia, która teraz, a właściwie już za niedługo, zaprowadzi nas przed ołtarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitaszym
Sorki ze sie tak wcinam ale mam do sprzedania suknie slubna. jesli ktos jest zainteresowany to serdecznie zapraszam do obejrzenia na stronie allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=3308032333 dzieki za uwage i przepraszam za post:) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina26@
A co myslicie o fotoksiazce ze zdj ze slubu ? My mielismy do wyboru fotoksiazke tam ok 25 zdj bedzie a 95 zdj wywołanych i wklejonych do albumu a takie wieksze te zdj nie takie male i wybralismy te 95 zdj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jana_83
My też mamy fotoksiazke wzięliśmy dla nas duza i dla rodziców 3 mniejsze plus zdjęcia na plytce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×