Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość gość
Knw- Ty chodzisz z dzieckiem na basen prawda?? Powiedz mi czy to jest yaki zwykly basen, czy jakos specjalnie przygotowany dla takicj maluchow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Wiki w nocy ładnie spała obudziła się tylko nad ranem na mleczko. Macie rację zakrztusiła się no tak czasami bywa i mam nadzieję , że to się już nigdy nie powtórzy. U nas ładna słoneczka pogoda. Dzisiaj Wiktoria idzie na spacerek ze swoją ciocią a mama jedzie do fryzjera. Tata na uczelni. Dzisiaj idziemy na imprezę karnawałową , przesunęłam godzinę iż chce iść dopiero jak mała wypije kleik i pójdzie spać. Po tej sytuacji wczorajszej chce byś spokojna i zostać z mamą. Pewnie tak i tak będę myśleć o małej ale z drugiej strony ładnie nam śpi w nocy będzie pod dobrą opieką więc mam nadzieję , że się pobawię. gość - ja nie chodzę z córką na basen. Pomyliło Ci się. Jak dobrze pamiętam to na basen chodzi Tullippanna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw wspołczuje przezycia. Az mnie ciarki przeszły. Ale najwazniejsze ze dałaś rade!!!, że już wszystko dobrze. Pewnie siė zakrztusiła. Na kupke jest dobra herbatka kpperkowa. Moja raz miała przerwe jak wypiła 100 herbatki to kupa była po 2 h i taka, ze gora wyszła z pampersa. Tyle jej było. Jak już to nie pomoże to pøł czopka glicerynowego. Ana dziekuje poszukam w poczcie tej książki. Dzieki Tobie zaoszczedziłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś mamusia używa nosidełka? Moja niunia też zaczęła ciągle domagać się noszenia na rękach. Zastanawiam się nad zakupem nosidełka, może chociaż trochę by ulżyło. Ma któraś jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Zupełnie zapomnialam o herbatce koperkowej. Jutro podam Jasiowi - dzisiaj go mocno przepajalam woda ale kupy nadal nie ma - 5 dzień :/ Mam nadzieje ze jutro się coś ruszy a jak nie to w poniedziałek zadzwonię do pediatry. Dzisiaj Jas zalapal o co chodzi z podnoszeniem głowy i nie ma przebacz - od razu prawie siada !! Boje się żeby sobie cos nie zrobil i staram się go przewracac na brzuch albo noszę na rękach bo to co on robi az nienaturalnie wygląda. Tylko się zlapie mojej ręki i hop juz jest w górze. A się martwilam ze nie podnosi głowy a tu z dnia na dzień zaczął i to jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Milka,i jak tam,była kupka?My jesteśmy na mm i wczoraj Alan nie zrobił kupki,dziś też jeszcze nie,wczoraj dałam mu łyżeczkę kleiku ryżowego,nie wiem czy to nie przez to.Robił codziennie kupki,a od wczoraj nic.Ale nic się nim nie dzieje-nie marudzi,brzuszek go nie boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
zaczęłam pisać ze jeszcze nie ma ale musiałam skasować i napisać ze właśnie się pojawiła :) Na szczęście Jaskowi brzuch nie dokuczal a ze zrobieniem kupy też nie miał problemu (nie prezyl sie ani nie robil czerwony). Czytalam ze jeżeli dziecko karmione wyłącznie piersią nie robi kupy kikka dni to znaczy ze pokarm mamy jest dka niego całkowicie przyswajalny. I może tsk być bo po tych 6 dniach zawartość pieluchy nie była imponująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wróciliśmy z imprezy nad ranem koło 5. Ale się wybawiłam matko jak mnie nogi bolą. Przetańczyłam całą noc. Jak mi brakowało takiego wyjścia , spotkania ze starą dobra ekipą. Wiktoria spała całą noc z moją mamą w łóżku. Siedziała u nas do 15 zajmowała się małą a my odpoczywaliśmy w sypialni. Wycałowałam , poprzytulałam małą tęskniłam za nią. Wszystko jest fajne ale jednak jak się wraca do domu i widzi się takiego małego szkraba to wszystko przechodzi , ból głowy , zmęczenie , złe samopoczucie. Taka radość :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc- to ja chodze z dzidziunia na basen. Chodzimy 2 razy w tygodniu. Raz IDE sama w tygodniu I w weekend jedziemy razem. To basen specjalny dla maluszkow. Jest odpowiednia temperatura 31 stopni powietrza i 30 stopni woda wiec na prawde cieplo. Do tego przebieralnie rodzinne z przewijakami I mozliwoscia wjazdu wozkiem. Na Sam basen rowniez wjezdza sie wozkiem. Przy samym wejsciu do wody sa plastikowe stoliki przy ktorych juz wozek sie zostawia :) . Bardzo polecam plywanie z dziecmi. A my po malutku pakujemy walizke na wakacje :) pierwsza rzecz to oczywiscie kostium do plywania I koło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana- ja duzo uzywalam nosidelka przy moich chlopcach. To odciaza kregoslup. Ja mialam taki do noszenia na 3 sposoby na plecach, na brzuchu dziecko twarza do mamy i na brzuchu twarza na zewnatrz. Tez sie zastanawiam zeby znow kupic. Knw- jak wyglada dzienny jadlospis Twojej coruni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tullippanna jakie sie robi zdjecie dla dziecka do dowodu? Ja juz zamówiłąm nosidełko, zobaczymy, mam nadzieje, że się przyda, wiosną mamy zamiar więcej podróżować z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana. Lilunia moja ma zamkniete oczy bo spala na tych zdjeciach w paszporcie. Najlepiej z dzieckiem isc do fotografa bo ONI wiedza najlepiej jakie robic. To nie moga byc zdjecia z automatu. Nie moze byc widac wiecej niz buzie dziecka. Np w tle glowa matki lub rece trzymajace dziecko. I mi kazali ubrac dziecko w cos ciemnego. Dziecko moze spac. Lilka miala tylko 3 tygodnie jak robilam jej zdjecia I ciagle spala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:) wybierzemy się któregoś dnia, może nie będzie spała:) jak tam dziewczynki weekend wam minął???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas weekend ok. Przez wprowadzenie zmian o których wczesniej pisałam, tj. skrócenie czasu dziennych drzemek, zyskaliśmy dłuższy sen małej w nocy :) teraz utrzymuje się pobudka co 4,5h i 4h. I odkładam ją samą do łożeczka jak jest senna - a z tym to juz różnie, czasami sama zaśnie , czasami się rozpłacze... :) ale przynajmniej jest progres :) skrociło sie jej noszenie na rękach :) Jutro wprowadzam marchewkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
A mój Alan ma 3,5m.i w sobote zrobiłam mu zupkę,Wrzuciłam kawałeczek piersi z kurczaka,ale tak odrobinę,bardzo mało,4 kawałeczki marchewki,pietruszki i ciutkę cebuli,blenderem zmiksowałam i zjadł 4 łyżeczki,dwie pierwsze wypluwał,bo nie umiał łykać,językiem wypychał,a pózniej otwierał szeroko buźkę i zajadał się,dziś też ugotowałam podobną,ale dodałam troszkę makaronu do tego,jeszcze nie jadł,dam mu po 15.A weekend super nam minął,znajomi u nas byli w sobote,więc ok,wczoraj też gości mieliśmy,fajnie.Dziś pogoda cudowna-wiosna!!!Spacer już za nami :) Mąż dziś zaobaczy czy mamy w aucie wyłączaną poduszkę powietrzną z przodu,to będę śmigała sama z synem,bo póki co nie odważyłam się brać go sama żeby był z tyłu bez nikogo :) Na basen z chęcią bym pojechała,ale sprawdzałam to u nas nie ma przystosowanego dla dzieci..szkoda.Poczekam do wakacji,większy będzie to będziemy jeździć na normalny :) Wakacje..u mnie też za niedługo,bo w maju :) Niestety ale mamy zawsze ten miesiąc na wypoczynek przeznaczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas weekend pracowity brak czasu nam doskwiera. By sie przydała fajna babcia, ale trudno radzimy sobie. Bede chodzić na fitness raz w tyg. Tak zeby mieć czas tylko dla siebie ! Chce kupić bujaczek nowy bo nasz ma pasy tylko na pupe, a chce taki z szelkami, zeby było bezpieczniej. Widziałam, ze sa takie do 18 kg 3w1 to jest tez krzeselko Do karmienia. Mozecie coś polecić? Ten moj i tak jest do 9 kg, a mamy juz 7 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
hej :) mam pytanie ile w ciągu dnia łącznie śpią wasze maluchy? u nas juz bylo tak pięknie nocam. Juz mala budzila sie z nocy tylko raz i mama chodziła wypoczęta aż tu nagle nie wiadomo dlaczego znowu zaczęła się czesciej budzic, zastanawiam się czy za długo w dzien nie spi. ;-/ niedługo będzie miec 4 miesiace a w ciagu dnia laczni spi max 5 godzin( rozłożone na 3 drzemki) czy to za długo. moze ta dluga południowa drzemke powinnam skrócić.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
no i teraz tez ma wieczorną drzemke bo bez niej nie jest w stanie dotrwać do kąpania ok 19 -19.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Alan kiedyś przesypiał całe noce,pozniej miał że budził się co 2h,a teraz wstaje kolo 1,2 w nocy a pozniej kolo 6,7 rano na jedzenie.W dzień śpi max 4h,ale to drzemki po pół godzinki ma.A na noc zasypia różnie,nieraz o 20,nieraz 23,a niekiedy koło 1 w nocy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
U nas weekend bardzo pozytywnie - spędziliśmy sporo czasu rodzinnie - tatus w tygodniu pracuje do pozna wiec w weekend możemy nadrobić zaległości i się sobą nacieszyć :) Chyba przez weekend za dużo Jasiek był noszony na rękach bo dzisiaj nie mam życia. Tylko odloze to krzyk - nie płacz ale drze się na całe gardło, piszczy jakby krzyczał na mnie - ogólnie jest mega radosny ale noszenie 7kg dziecka cały dzień to prawie jak praca w kamieniolomach - kręgosłup siada. Jas zaczął się id kilku dni śmiać w głos - ale tak śmiesznie ze az ja wybucham śmiechem - jego śmiech przypomina dźwięk jaki wydaje osiolek :) W dzień mamy trzy drzemki - dwie ok 30-60 minut i jedna dłuższa spacerowa ok 1.5-2 h. Spać chodzimy o 20:30-21:00 (ostatnia drzemka o 16:30 - 17:00 i wtedy ostatnie karmienie) a jak Jasiek usnie to ma pobudki co 2-3h do rana wiec słabo :\ Ale wstaje zje i idzie spać dalej wiec o tyle nie jest zle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mamusie chłopców mam do was pytanie. Czy moszna waszych synów jest w kolorze ciała czy jest ciemna jakby sina ?? Bo dzisiaj mojego synka przebierala moja mama i stwierdziła ze Jas ma sina moszne i na pewno takiej nie miał a ja nie zauważyłam różnicy - faktycznie jest sina ale nie kojarzę żeby się taka nagle zrobiła. Trochę się zestresowalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tulipana - ja jeszcze nic innego nie wprowadziłam do jadłospisu Wiktorii. Dalej je deserki jabłko + marchewka. Od marca będę podawać obiadki . Moja ma 3 drzemki ( 10 - 10.30 ) potem koło 12 spacerek do 14 i śpi różnie godzinkę albo 1.5 a potem od 16 do 16.40 i potem idzie spać o 20 do rana. Dzisiaj przyjechała teściowa Wiktoria jak ją zobaczyła to cały czas płakała nie umiała się uspokoić. Musiałam z nią siedzieć w innym pokoju bo nie mogła na nią patrzeć nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Milka-u mojego synka moszna jest troszkę ciemniejsza jak skóra ciała,nie bardzo ale widać różnicę.Jest ok,bo 28 stycznia na szczepieniu byliśmy i pediatra sprawdzała jąderka i mówiła że wszystko ok,gdyby kolor był nie taki na pewno by powiedziała.Zależy jak u Jasia bardzo jest ciemniejsza od skóry na ciele.Znajoma była u mnie w sobotę z rocznym synkiem i on miał dość ciemną,ale nie mówiła że to coś nie tak.Może zadzwoń do lek.i spytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba też ma mosznę taką ciemniejszą. Co do chłopców to zastanawia mnie ściąganie napletka. Ściągam codziennie odkąd Kuba skończył 2 tyg, bo tak mi położna powiedziała. Ostatnio jak prosiłam pediatre zeby pokazał mi czy prawidłowo to robię, to oczywiście suma sumarum nie pokazał jak, ale wziął wyciagnął całego siusiaka z napletka i powiedział, że jest ok, (mam nadzieję, że pisze zrozumiale:)) Trochę poczytałam na ten temat i są różne opinie, jedni lekarze mówią żeby odciągać, ale bardzo delikatnie, inni stanowczo odradzają, a już podobno takie coś jak zrobił nasz lekarz to masakra jakaś. Sama już nie wiem co mam myśleć na ten temat, teraz odciągam, ale co drugi dzień. A i jakiej wielkości mają dziurkę na siusiaku wasze maluchy, bo Kuby to jest mniej więcej jak główka od szpilki. U nas weekend minął bardzo fajnie, przez to że mamy taką fajną pogodę, to czuje się trochę jakby już wiosna była. W sobotę zawieźliśmy Kubę do mojej siostry, a my umówiliśmy się ze znajomymi, fajnie było, Kubuś też chyba zadowolony z odwiedzin u cioci. Wczoraj najpierw rana poszliśmy na mega długi spacer i nawet udało mi się namówić siostrę, która jest raczej leniem jeśli chodzi o spacery:), a potem mieliśmy gości, koledzy męża przyszli zobaczyć Kubusia, siedzieli dosyc długo, bo zaczeli pozniej grac w play station, tak, ze mały usnął w miedzy czasie. Ogólnie weekend minął bardzo szybko:) Mam pytanie jaki nr pampersów używacie, bo mam 4 opakowania pampers nr 3, nie wiem czy nie za dużo. Knw i jeszcze pytanie do Ciebie jak pierwszy raz dawałaś Wiki te dwie łyżeczki jabłuszka to w porze karmienia czy miedzy karmieniami. Jeśli w porze to najpierw jabłko a potem butla, czy na odwrót. Od jakiegoś czasu przymierzam się do podania małemu czego nowego i jak na razie jakoś mi nie wychodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mam chlopcow. kolezanka nie sciagala synkowi napletka i niestety gdy mial 1.5 roczku to musieli mu blonke nacinac a potem fioletem zaleczac. straszny bol dla malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw - to mam nadzieje że nie bedzie tak jak u mojej Gabi... około miesiąc temu zaczeła bardzo źle reagować na obce osoby, zwłaszcza te starsze. I to dosłownie z dnia na dzien... Młodych ludzi jeszcze akceptuje, ale moją mame, tesciową, dziadka juz nie... Jak tylko zobaczy odrazu jest histeria, płacz. Nie mogą nawet na nią spojrzec, nie mówiąc juz o wzięciu na rece. Czytałam że niemowlaki często tak mają. Wydaje mi sie że w pewnym momencie za długo ich nie widziała i teraz ich nie akceptuje, boi się po prostu. Dla mnie to dramat bo nie mogę jej z nikim zostawić... Tylko ja albo tatus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas są 4 drzemki: 1 - 1 godzina 2 - po h 3 - spacerowa okolo 1,5h 4 - 40 minut a pozniej juz spanie "nocne" :) kładziemy ją 19:30 - 20 i budzi sie co 4h czas aktywności w dzien od 1,5h do 2h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chwilowo zaniechałam podawania kleiku. Tak jak tutaj napisałyście, nie wypływało to na najadanie się mojego chłopca i wcale nie spał dłużej. A teraz znowu mu się odmieniło i ma 2 pobudki- dzisiejszej nocy zasnął dopiero około 22:00 i jedna było o 1:30 a druga o 4;30. . Przez przypadek kupiłam Małemu Witaminę K+D zamiast samej D, myślicie, że mogę podawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
milakulus - nam i pediatra i w szpitalu kazano naciągac napletek bardzo delikatnie podczas kąpieli tak aby było widać dziurkę. Jak widać dziurkę tk jest ok - z czasem w wyniku naturalnych wzwodow napletek będzie się "wyrabial".i tak też robimy. W kąpieli przyjrzelismy l się kolorowi moszny i jest jaśniejsza - jak mama przebierala Jasia było zimno i dlatego skurczona moszna wydała się tak ciemna - jest ok. Jas śpi do dwóch pobudek w swoim łóżeczku. Budzi się od dwóch dni co 2.5h - i karmie go baaardzo długo po kąpieli - a tu mijają 2 5-3 h i robi się głodny i nie ma przebacz :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka - Wiki dawno nie widziała teściowej i może faktycznie przestraszyła się. Byłam niedawno u koleżanki nie widziała jej a się śmiała no tak młoda osoba. Teściowej zrobiło się przykro dzisiaj chce przyjechać wykapać Wiktorię. Ciekawe jaka będzie reakcja. Mamuśka wieczorem idzie dzisiaj na fitness.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×