Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Gość Michaśka27
dziewczyny... tak nie mogłam się doczekać kolejnej wizyty na 21 maja no i mam... ide do lekarza jutro na 13.30 wczoraj pojawiło się plamienie... niby jasno różowy śluz nie występuje cały czas na zmiane z norlanym białym... teraz kolor jest trochę bardziej intensywny.nie jest to czysta krew. jak ja się strasznie boje :(:(:( moje maleństwo wg usg dzisiaj powinno mieć 5 t5d... oby było wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaska trzynam kciuki aby bylo ok, nie stresuj sie na zapas, ja tez mam dzis 5t 5d.. mnie troszke dzis pokywa prawy jajnik... ale lekko nie wiem czy sue niepokoic czy to normalne... osiwiieje do wt...a jutro do pracy na rowerze..grrt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królik skacze
Wkoncusieuda ja jak byłam u ginekologa to pierwsze moje pytanie czy mogę jeździć na rowerze. Odpowiedź: NIE! Więc proszę uważaj na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolik skacze- nie wiedzialam ,czytalam ze trzeba zmniejszyc o 50%%, kurde zaniepokoilas mnie, moze lepiej spacerkiem na noogach???? Bebibabu kiedy wizyta??za 2tyg?? Lykaj magnez rano i wiecz nie zaszkodzi, ja biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaleńka
kurcze ja juz nie wiem co mi jest, nie mam mozliwosci zrobienia bety a ni do gina isc ale spozniam sie juz tydzien i nie mam zadnych objawow na ciaze ani na okres jak narazie przedwczorajszy test wyszedl negatywny, drugi zrobie rano.. ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaśka - mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i że twoje maleństwo ma się dobrze. A z tą jazdą na rowerze, to proszę was, dziewczyny, nie ma co przesadzać... W ciąży można się przecież normalnie ruszać, ćwiczyć i jeździć na rowerze (oczywiście nie mówię o nadmiernym wysiłku, tylko o bardziej "rekreacyjnej" przejażdżce). Nie piszę tu oczywiście sytuacji, gdy ciąża jest zagrożona albo jeśli miałyście jakieś plamienia, lub utraciłyście wcześniej ciążę. Wtedy faktycznie jeżdżenie na rowerze jest zakazane. Ale w normalnej zdrowej ciąży trochę ruchu na świeżym powietrzu na pewno nie zaszkodzi! mmaleńka - po takim czasie test powinien już cokolwiek wykazać, chyba że owulacja ci się bardzo spóźniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BebiBabu - bierz magnez - mi lekarz zalecił magnezin http://www.doz.pl/apteka/p46844-Magnezin_130_mg_Mg2_500mg_tabletki_30_szt że to niby jedyny magnez, który ma status leku, a nie suplementu ( jest bez recepty) - kazał brać 3 razy dziennie po 1 tabletce, no i buscopan ( też bez recepty) - 2 razy po 1 tabletce - twierdził, że to lepsze niż nospa ( też działa rozkurczowo) - ja w poprzednich ciążach brałam nospę forte - tyle że ona jest na receptę. No i luteinę biorę,ale to lekarz musi przepisać. Michaśka - w tym tygodniu może występować lekkie plamienie, dopóki jest tego niewiele, nie jest to żywa czerwona krew, i nie boli Cię mocno brzuch ( i np plecy), to powinno być ok. Magnez, nospa na pewno nie zaszkodzą, jak masz to łykaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do jazdy na rowerze - jak z ciążą wszystko w porządku, brzuch jeszcze nie przeszkadza, a wcześniej dużo na rowerze jeździłaś, to nie powinno być problemu. Podobno nie powinno się zaczynać jakichś nowych rodzajów aktywności, do których wcześniej organizm nie był przyzwyczajony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizyta 26.06 dopiero ale i tak bez USG więc niczego się nie dowiem, sama teoria. Alalat te leki muszę sobie ściągnąć z PL Magnez jakiś tam mam. W ów magnezin zaopatrzę się napewno. Znalazłam coś takiego: "Według przeglądu Cochrane siarczan magnezu nie jest skuteczny w opóźnianiu lub zapobieganiu porodu przedwczesnego i jego użycie wiąże się z większą śmiertelnością noworodków" Aaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj 5 tydzien i 5 dzien, a wczoraj byl pierwszy dzien kiedy mozna bylo zobaczyc serduszko i je zobaczylam:) Ja mam dlugie cykle co 32 dni, wiec ta owulacja byla pozniej, i chociaz ostat. okres 28.04, to jest to dosc wczesna ciąża. Termin mam na 07.02 Co do roweru - ja odradzam, bo łatwo o wstrząsy i np. upadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabka to faktycznie późno miałaś owulację. Ja mam PCO i kiedyś też miałam późne. Od 6 miesięcy cykle 28-29 . Ost @ miałam 1 maja a jestem w 6w1d Pewno serduszko już by było widać. Eh poczekam sobie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Co robicie? Widze nowe ciezarowki gratulacje :) Tak sie melduje bo dawno mnie nei bylo a u mnie wszystko tak jak bylo czli oki :) wKoncuSieUda Ty osiwiejesz do wtorku do wizyty a ja mam dopiero na czwartek pierwsza wizyte :) Jak sie rejstrowalam to pani mi powiedziala ze w at trzeba przyjsc miezdzy 8 a 10 tygdoniem na pierwsza wizyte. Ja mieszkam w de ale lekarz i reszta w At. Dlugo musieliscie czekac na przedszkole dla syna? Bedzie mial stres numer 1 bez mamy i stres numer 2 nic nie rozumiem :) Moj jak szedl do przedszkola to mial prawie 3 i tez gadal tylko w jezyku polskim a na dzien dzisiejszy to lepiej po niemiecku gada niz po polsku. Ale po polsku tez musi umiec :) WIesz pol rodziny w pl ja jestem polka i sie tego nie wstydze :Pto troche glupio aby dziciak nie znal ojczstego jezyka rodzica :) Na poczatku twojemu synowi bedzie ciezko ale po paru miesiacach i Ciebie bedzie w niemieckim szkolil :) A poza tym za 2 lata twoj syn ma isc do szkoly? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabka - ja tez bede na pierwszej wizycie jak bedzie 5tydz I 5dzien czyli za tydzien. Mam nadzieje ze tez zobacze serduszko. Nie wiem jakie mam cykle bo zaszlam w pierwsze plodne dni po odstawieniu tabletek. Ale bralam tabletki tylko trzy miesiace lekarz sam tak kazal odstWic I nie czekac tylko dzialac. Mnie brzuch pobolewa ale tak jak na okres czyli intensywnosc do wytrzymania. Gozej z piersiami bo wczoraj to mnie strasznie wieczorem bolaly ale dzisiaj juz nie. Niewiem tak bola jak im sie zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro ide z kolezankami na wieczor panienski I mam problem jak sie wytlumaczyc z nie picia hehe Kolezanki sa bardzo zaborcze I czasem ciezko im cos wytlumaczyc pozostajac milym. Nieche im mowic o ciazy bo o pierwszej im powiedzialam I I niektorych z nich reakcja mnie zawiodla. Ja mowilam ze po poronieniu odczekuje ile musze I dzialam wiec im mowie ze oczyszczam organizm. Ale poprostu jakies nierozumne sa juz mi cisnienie podniosly mowiac ze przesadzam I ze jeden wieczor nic nie zmieni. Chyba bede musiala byc troche ostrzejsza. Boje sie zebym sie nie rozkrecila ze bardzo bo charakterek to ja mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabko a masz juz zalozona karte ciazowa?? Mialas naprawde szczescie ze juz widziales serduszko. Dziewczyny co do plamienia to czesto ponoc jest tak ze miedzy plodem plywaja pecherzyki wypelnione krwia- albo one sie wchlaniaja i jes t dobrze albo pekaja i wtedy wystepuje krwawienie. Jezeli pecherzyki sa ponizej plodu nie sa zagrozeniem ale jezeli sa powyzej wtedy jest gorzej . Wiem okreslenie plod brzmi strasznie- ale tak mi to tlumaczyl moj lekarz , gdyz u mnie jest taka sytuacja. A co jescze mi zabronil to zadnych przytulanek z mezm i zadnego wysilku fizycznego przynajmniej przez najblizsze kilka tygodni. Nie wolno macicy obciazac. Chociaz ilu lekarzy tyle teorii. Ciaza to nie choroba ale lepiej dmuchac na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) BebiBabu na pewno juz serduszko u Ciebie widac, ja nie mogłam sie doczekac, zeby potwierdzić, czy po prostu ciąza jest żywa, i teraz jestem juz spokojna, następna wizyta 2.07. AniaDz - odstaw te koleżanki, na dobre. Ja też takie miałam, ale szybko sie zorientowałam, ze jestem dobra tylko na imprezy, poza tym nie można bylo na nie liczyć. To jest ciąża, a każdy dzien jest wązny bo pomiędzy 5-6 tygodniem właśnie to jest jeden z najwazniejszych okresów w ciązy i nawet jedno piwo może spowodować wady. Ja od czasu do czasu piję piwo ale te bezalkoholowe, wiec moze po prostu takie zamawiaj, ale ja bym nie ryzykowała z impreza, zawsze możesz sie wykręcić i powiedzieć ze dostalas grype żołądkową. Jedna impreza w tą czy w tamtą wiosny nie czyni:) Odbijesz sobie jak juz urodzisz. No niestety teraz nastal czas, kiedy musimy myslec juz nie tylko o sobie. Przed nami lato i okres grillowania i wiadomo piwko, fajna atmosfera, no cóż, jakoś to przetrwam:) najwazniejsza jest teraz dzidzia. Alla80 mam karte - zalozyl mi ją juz w 4 tygodniu. Zrobiłam tez juz większosc zleconych badan, czyli anty hivy, wr, hcv, i toxoplazmozy i cytomegalia, mialam tez posiew z pochwy, ktory wykazal niestety infekcje, ale lekarz dal mi leki i juz dzialam, wiec poki co wszystko do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa:)
hejka dziewczyny Super że jest nas coraz więcej. U mnie większość najbliższych i tych mniej bliższych już wie:) postarała sie o to moja przyszła teściowa i narzeczony który rozgaduje na lewo i prawo... nie do końca mi to odpowiada bo z mojego doświadczenia różnie może być BebiBabu ja też ostatnią @ miałam 1.05, ale mam 30dniowe cykle i jak byłam 7.06 u lekarza to jeszcze nie było zarodka i lekarz powiedział ze wygląda to na niecały 5tydz. wiec wychodzi ze troszkę później miałam owulacje. Karty ciąży mi nie założył ale zlecił juz jakieś pierwsze badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej i ja się przyłączam, aczkolwiek nie wiem czy termin na luty czy styczeń, ale raczej luty :). Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaśka27
hej :):):) właśnie wróciłam od lekarza :) moje maleństwo jest całe i zdrowe :) a te plamienia to nadżerka... ciąża rozwija się prawidłowo :) i.... widziałam serduszko :):):) ale na wszelki wypadek zapisał luteinę. lekarz mówi że nie widzi w sumie takiej potrzeby ale na pewno nie zaszkodzi a ja będę spokojniejsza :) następna wizyta 10.07 chyba uschnę.... :) witam nowe mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super :). Martwić się już nie trzeba... Ja jeszcze zarodka i serduszka nie widziałam na usg tylko pęcherzyk. Podobno za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że już po wizycie, ja mam dopiero 1 .07. A wy chodzicie prywatnie czy na NFZ? Ten lekarz do którego się zapisałam przyjmuje tylko jeden dzień w tygodniu na NFZ dlatego takie kolejki. Nie wiem czy to nie za późno... Jak na razie nadal boli mnie podbrzusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wy też tak macie - że wchodzicie do sklepu i zapominacie po co? Mam ostatnio takie "zawiechy" że szok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaDz: Jutro będzie równy czwarty tydzień, do zapłodnienia doszło 8 dni przed miesiączką dlatego tak wczesnie się dowiedziałam :). W sumie to od razu wiedziałam bo zaczęłam się inaczej czuć, a powód mógł być tylko jeden :). Żabka37: Ja ostatnio spaliłam 2 garnki :). Pierwszy to usnęłam, a drugi zapomniałam :). Smród niesamowity, musiałysmy z córą z domu uciekać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Ja dzisiaj padam po pracy a krzyz mnie tak nawala ze ledwo stoje. Ide dzisiaj spac razem z synkiem bo juz ledwo patrzr na oczyy tylko jeszcze zjem 10 kolacje zrzedu hehrhe boze i tylko miesa mi sie chce :) oj co to bedzie , przy synku tylko slodkie jadlam dwie milki dziennie to bylo malo a teraz slodkie nie moze mi przez gardlo przejscc.... Michaska-ciesze sie ze wszystko oki :) Alweraza co u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dużo jeżdżę/jeździłam na rowerze, przewrócić się jest naprawdę trudno. Jedyne tego typu sytuacje, jakie sobie przypominam, to jak spanikowałam jeszcze jako licealistka, bo jechałam ulicą, a za mną dostawczak i chciałam szybko uciec na chodnik, kąt był zbyt ostry, krawężnik wysoki, no i cóż, łupnęłam się zdrowo, tj starłam kolano, w spodniach zrobiłam sobie dziurę. Druga taka akcja, to zjazd mocno obciążonym rowerem ( z sakwami zapakowanymi na 2 tyg. wyjazd) z górki leśną ścieżką, na końcu której było dużo piachu. A tak, spokojnie, po równym, lekkim rowerem, nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Alalat jeśli do tej pory dużo jeździłaś, to pewnie w tak poczatkowym okresie nie ma to znaczenia. Ja przy pierwszej ciązy :) robiłam brzuszki:) nie wiem po co????????????? i to do 5 miesiąca, taka byłam mądra:) Natomiast ja również nie zamierzam zwalniać, bo się świetnie czuję, nie mam żadnych mdłości, jedynie senność mnie dopada od czasu do czasu. Ja mam inny problem, bo muszę polecieć samolotem (godzina), lub prowadzić auto przez 10 godzin, i sama nie wiem co będzie lepsze. Najchętniej bym zrezygnowała, ale wtedy musze powiedziec o co chodzi, a nie chce jeszcze na tym etapie informować pracodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×