Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Zmienię temat na chwilę - podobno teraz jest najlepsza pora żeby zacząć używać czegoś na rozstępy, macie może coś sprawdzonego/ poleconego? Bo muszę w końcu kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczet
Mufinka, ja kupiłam w superpharm krem Le Maadr, były 2 tubki w cenie 1 na promocji. Podoba mi się jego konsystencja i bardzo delikatny zapach, a z działaniem to zobaczymy, na razie rozstępów nie mam. Ten krem jako jeden z niewielu jest polecany od początku ciąży, a nie jak większość od 4.m-ca. Ale wydaje mi się, że zapach ma rację, najbardziej liczą się w tym wypadku geny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasieńka
Ja badania genetyczne i tak bym chciała, nawet gdyby nie były obowiązkowe - ze względu na mój wiek. Co do rozstepów to jeszcze nic nie używam (7tc i nwet brzuch mi jeszcze nie urósł) ale na pewno nie będę używać oliwek żadnych bo nienawidzę takich tłustych rzeczy. Raczej jakiś balsam - nie wiem czy nie zwykły, po kąpieli codziennie rano czy wieczorem. Ale planuję zacząć tak od 4 miesiąca, czyli po 12 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasieńka
zapach - dlaczego? Jestem po 30ste, więc bardziej zwracam uwagę już na takie "niebezpieczeństwa" to przesada? Mówię że i tak chciałabym zrobić to badanie, bo nie mam już 20lat więc organizm funkacjonuje nieco inaczej. Zajście w ciążę zajęło nam 2 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow widzę, że wy już używacie oliwki/balsamy- to ja lece dziś do rosmana w takim razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie kupiłam ale używam jak sobie przypomnę..;) jestem straszni niesystematyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
Dziewczyny a mnie odrzuca od zapachów jakichkolwiek kremów i balsamów przez te mdłości. Dzisiaj sie posmarowałam zwykłym balsamem i mało co nie puściłam pawia :O Mi nic gin jeszcze nie mówił o jakis badach genetycznych. Kolejna wizyta za 9 dni wiec moze wtedy cos wiecej sie dowiem. A tymi usg to tez róznie bywa. Mam dwie znajome którym lekarze stwierdzili nieprawidłowa przezierność karkową i mówili ze to zespół downa a potem sie okazało ze mają zdrowe dzieci. Ale ile nerwów sie najadły to wole nie wiedziec. Moja inna koleżanka podczas usg dowiedziała sie ze dziecko ma wodogłowie i jakies inne wady a u innego lekarz na innym sprzecie juz tych wad nie było. Urodziła zdrową dziewczynke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
A moja siostra jakis czas temu usłyszała ze ma guza na jajniku. Dostała nawet opis z usg gdzie były podane dokładne wymiary tego guza, jego struktura itd i nie była to zadna torbiel tylko według lekarza lita zmiana. Dostałą skierowanie do szpitala na operacje i w szpitalu zrobili jej ponownie usg i zadnego guza nie było!!! Ja niewiem czy takie pomyłki wynikają z przestarzałego sprzetu czy umiejetnosci lekarza ale jestem zdania ze przy takich diagnozach jak najbardziej warto konsultowac sie z kilkoma nawet lekarzami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Jasieńka, ja Cię z tym wiekiem doskonale rozumiem ;) Nie jesteśmy już nastkami, przykra sprawa, ale według terminologii medycznej takie jak my pierworódki nazywało się starymi... Zrobię badania 28.08. Przezierność karkową, może jakieś dodatkowe, ale mam nadzieję, że nie będzie potrzeby. Inna sprawa, że nie wiem, co zrobię ze zdobytą wiedzą... Na dziś myślę pozytywnie. Co do rozstępów dostałam ostatnio w prezencie 100% olejek arganowy. Jest fantastyczny. Przede wszystkim dlatego, że jest kompletnie bezwonny :) Tyle że przez te upały nie mam ochoty się jeszcze dodatkowo paćkać czymś tłustym.. Dziś dziecię na USG mi pomachało :) Czad. Ma już 2,87 cm. Szczerze mówiąc nigdy bym się nie spodziewała, że mi tak odbije na tle dzieciozy :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07.08.13 [zgłoś do usunięcia] fiona_88 hejka, przepraszam, ze rzadko sie odzywam, ale jakos nie mam sily przez te upaly + troche mnie mdli i slaba jestem. Wiecie co, to da dziwne, ale doslownie nie umiem patrzec na ogorki kiszone i odrzuca mnie ich zapach. Nie mogę poprostu. Mam tak od 2 tygodni. I najgorsze, ze wszedzie czuje ich zapach. Na samą mysl o ogorkach poprostu chce mi sie wymiotowac usmiech.gif smieszne nie? tak samo ryby...nie mogę poprostu blee w koncu do mojego menu dorzucilam dzem (z umiarem), owoce, jogurty, czasem cos slodkiego. No ale zauwazylam ze ewidentnie wole slodsze. Od 2 tygodni nie jadlam miesa! A uwielbialam zawsze. Pisalyscie o uplawach: ja mam od samego poczatku duzo i takie zoltawe (to normalne), czasem biale. Ogolnie mecza mnie wzdecia i nie jest mi z tym dobrzesmutas.gif czuje sie ciazko. Cera bez zmian, zawsze jakies krostki male byly, ale umiem sobie poradzic, jestem kosmetyczka oczko.gif paznokcie bardzo mi sie wzmocnily z czego sie ciesze. A jak u was? 07.08.13 [zgłoś do usunięcia] gość wyżej to ja - Papssi85 buhaha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ide do lekarza 29 sierpnia i będę też w 10 tyg może też wyraźniej zobaczę maluszka..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) mozna dolaczyc? Termin mam na 1-7 marca 2014 :) 1-2 wypada wg miesiaczki a 5-7 wg usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisalam sie do tabelki i pozwolilam sobie troche uporzadkowac :) nick...................wiek.........data ostatniej @.... termin..........tc chudzina123.........23...........12.05.13..............19.02.14.......13 madziulka123.......21...........16.05.13............ .26.02.14.......12 _Mufinka_............24............24.05.13........... .1.03.14........11 Creamyful........... .22...........26.05.13.............1-7.03.14.......11 Anetka73..............31......... .31.05.13........... . 7.03.14........10 Sieja_wędrowna....32............31.05.13.............08.03.14.......10 annnnna123..........28...........01.06.13..............13.03.14.......10 nataszka taka mala..26........03.06.13...............10.03.14.......9 Atena C................27.......... 06.06.13..............13.03.14........9 agata_a_..............26............11.06.13..............19.03.14........8 zapach ...............30............15.06.13..............22.03.14.........8 koczet.…….......…23…….…16.06.13…....…....26.03.14.....…8 patija23................23............17.06.13.............. 24.03.14.......7 jasieńka.............. 32........... 22.06.13..............28.03.14.........7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisalam sie do tabelki i pozwolilam sobie troche uporzadkowac :) nick...................wiek.........data ostatniej @.... termin..........tc chudzina123.........23...........12.05.13..............19 .02.14.......13 madziulka123.......21...........16.05.13............ .26.02.14.......12 _Mufinka_............24............24.05.13........... .1.03.14.........11 Creamyful........... .22...........26.05.13.............1-7.03.14.......11 Anetka73..............31......... .31.05.13........... . 7.03.14..........10 Sieja_wędrowna....32............31.05.13.............08. 03.14.......10 annnnna123..........28...........01.06.13..............13 .03.14.......10 nataszka taka mala..26........03.06.13...............10.03.14........9 Atena C................27.......... 06.06.13..............13.03.14.........9 agata_a_..............26............11.06.13............. .19.03.14........8 zapach ...............30............15.06.13..............22.03.14. ........8 koczet.…….......…23……...…16.06.13…....….... 26.03.14.......…8 patija23................23............17.06.13........... ... 24.03.14.......7 jasieńka.............. 32........... 22.06.13..............28.03.14.........7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zowie
witajcie dziewczyny! przenosze sie do was z forum staraczek jako planowana marcowa mama. czytam was regularnie i wierze,ze kontakt z wami umili mi te 9 (w sumie teraz to juz niecale 7) miesiecy. mam do was prosbe-pytanie. to jest moj 1 dzien 10 tygodnia. do tej pory procz lekow podtrzymujacych jadlam tylko femibion- taka sugestia lekarza. wczoraj mialam bad,wszystko rozwija sie ok,tymczasem lekarz kaze mi jesc dodatkowo kwas foliowy i witamine b6 4x dziennie. jakie leki zazywacie? czy faktycznie nalezy dokladac sobie tabletek? jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItaj Zowie :) Ja w poprzedniej ciazy zazywalam tylko kwas foliowy do ukonczenia 3 miesiaca... w tej tez tylko kwas ciazowy. Zowie Twoja ciaza jest zagrozona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasieńka
Zowie - jeśli lekarz zalecił to czemu miałabyś się nie stosować? Wiesz zawsze lepeij dmuchać na zimne, zwłaszcza że kw foliowy i wit B to nie Nurofen czy Antybiotyk że jest ryzyko że zaszkodzi...gdyby coś się wydarzyło przez to że nie brałaś leków jak ci kazał to pewnie sobie byś nie wybaczyła, więc lepiej wziąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba słuchać lekarza. Mi kazał przyjmować 2 razy dziennie luteine po 1 tab i 2 luteiny dopochwowo. Chociaż mi się nic nie dzieje. A jak dziewczyny radzicie sobie w taki upał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patija23 ja na szczescie mieszkam w Norwegii. Temperatura ok 20-25... czasem 15-20 jak dzis. Byly laczie moze z 2 tyg tego lata gdzie termometr pokazywal 30-32 a wtedy korzystalam ile sie da i lezakowalam i opalalam sie pol dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas 36stopni w cieniu..;/ masakra na polu nie ma czym oddychać.. Siedzę w pracy na szczęście mam 26stopni więc nie jest źle..;) natomiast jestem strasznie śpiąca i to mi bardziej przeszkadza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasieńka
No ja właśnie w pracy też mam klimę, więc jest sympatycznie - praca biurowa to luzik mam. W domu po powrocie natomiast mam saunę hehe, leżę przed tv i piję wodę - nawet na balkon nie wychodzę bo tak duszno że nieprzyjemnie oddychać. Aha, no i jak mi się auto po pracy nagrzeje to ledwo mogę kierownicę utrzymać i biegi wrzucać, za to rano auto jest chłodniutkie, przyjemne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w aucie mam masakre a do tego brak klimatyzacji..;) jak się jeszcze jedzie to fajnie gorzej jak się na światłach stanie..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasieńka
Creamyful - moja pierwsza, ale mam nadzieję nie ostatnia bo chciałabym conajmniej dwójkę maluchów i zdążyć max. do 36 roku życia hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×