Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

My kobitki to lubimy rozstrzasac wszystko zanim sie wydarzy hehe :) Co do tego wyliczania to naprawrde jakies to dziwne bo ciaza ma miec 39-40 tygodni z tego co sie orientuje, a jesli ktos ma np cykle co 40 dni to moze rownie dobrze zaciazyc powiedzmy w 30 dniu czyli od razu wskakuje w 4 tydzien i co pozostaje jej 8 miesiecy wtedy ? Pytam sie bo jak juz wspomnialam strasznie sie nakrecam i czytam sobie ,ze jesli bylabym w ciazy to wedlug 1 dnia @ o 4 tydzien i jesli pisza jak dziecko wyglada w 4 tygodniu to nie wiem jak to sie ma tyczyc mnie, skoro mialam owulacje w sobote 4 dni temu. Pomozcie... Jesli zciazylam to 4 dzien wiec nie powinnam czytac o rozmiarach plodu w 4 tygodniu chyba co ? Jak to bylo u Was.. strasznie zamotalam chyba :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to nie wiem jak na to patrzeć. W pierwszej ciąży nie roztrząsałam tego typu informacji. Jak lekarz potwierdził na pierwszej wizycie ciąże i prawie 6 tydzień to czytałam info odnośnie 6 tygodnia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozstrzasam, bo sie nakrecam wiec sprawdzam wszystkie info :) Jestem na etapie czekania na zrobienie testu, a ze mam jeszcze 9 dni do tego to sobie podczytuje tu i owdzie i fajnie by bylo to zrozumiec :) A powiedz mi czy w poprzedniej ciazy wiedzialas kiedy byla owulacja i zaciazenie czy spontan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadka....ha ha :P i wolała bym aby tym razem tak samo było :) ale zaszłam w ciążę dokładnie w 15 dniu cyklu więc dokładnie w środku owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna85
ja gdzies kiedys czytalam cos takiego ze ciaża nasza trwa 9 miesiecy ale 40 tygodni to przeciez 10 miesiecy i stad ta rozbieznosc od dnia okresu do zaplodnienia. lekarze tak przyjeli sobie ze ciaze obliczaja od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki i wtedy wychodzi 40 tyg ale my nie potrzebujemy 10 miesiecy zeby płód sie rozwinał tylko 9 . Jakis madry uczony kiedys tak sobie wymyslil i tak wyliczaja. Tak to chyba jakos wyczytalam ale mozna poszukac jeszcze w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna85
ciaza trwa 10 miesiecy ksiezycowych, czyli liczonych po 28 dni, ale od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki, a nie od poczecia. Te 9 miesiecy to takie "niefachowe" zwyczajowe okreslenie. jak sobie policzysz 40 tygodni od daty ostatniej miesiaczki, to wychodzi termin porodu (ktory i tak sie sprawdza tylko u 5% kobiet). I w tem sposob wychodzi 10 miesiecy ksiezycowych po 4 tygodnie kazdy. A 9 miesiecy zwyklych tak mniej wiecej, orientacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna85
to wyzej to moje przypuszczenia byly a to nizej znalazłam w internecie i wkleiłam jakies głupie to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh Nina zycze wpadki w takim razie :) Musze przyznac ze te wyliczenia sa dziwne.. Dosc rozwazan poczekamy zobaczymy jak to sie mowi :) Anna nic nie jest glupie, zawsze warto dowiedziec sie czegos nowego , ale miec swoje wlasne zdanie rowniez :) To ktora z nas bedzie robila test ciazowy najwczesniej ? Ja przypominam dopiero za 9 dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna85
najwczesniej ja za dwa dni sobota, modlcie sie zeby nie przyszła chociaz mialam wrazenie ze dzis bedzie @ tak mnie plecy bolaly rano i ciagneły mnie jajniki ze juz myslalam ze przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny szykuje mi sie wyjscie na sushi w niedziele.. jak sadzicie moglabym zjesc surowa rybe czy raczej nie ryzykowac ? Jak to w ogole jest z tymi serami plesniowymi, surowym miesem itp czy jest jakies zagrozenie jak sie zje jesli ciaza nie jest jeszcze potwierdzona ? Poradzcie dziewczyny, macie o wiele wiecej doswiadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero będę się starać więc test jak coś to dopiero w październiku. Jeśli chodzi o jedzenie to mi lekarz mówił, ze mam jeść wszystko na co tylko mam ochotę oprócz surowego mięsa i czosnku do 3 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czosnek serio ?! Matko o tym nie slyszalam.. Za to wlasnie przeczytalam o owocach morza i truskawkach... Skraca mi sie lista produktow . Ninna a lekarz Ci tak powiedzial ze masz nie jest miesa i czosnku odkad sie starasz do konca 3 miesiaca czy 3 miesiace wstecz zanim sie zaczniesz starac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam moze źle sprecyzowałam - w pierwszej ciąży miałam nie jeść czosnku do 3 miesiąca ciąży, ale takiego surowego. Lekarz mówił, ze do potraw można dodawać ale nie jeść ząbków poniewaz czosnek działa jak antybiotyk. Ty piszesz o truskawkach - jak Ja byłam w ciąży to truskawki zaczynały się w maju, Ja rodziłam w sierpniu. Opychałam sie truskawkami co nie miara. 1kg schodził mi dziennie.....i nic mi nie było. Dziecku też - a i nawet przeciwnie, bo syn od samego początku uwielbiał truskawki, nigdy też nie dostał żadnej wysypki czy coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu daj zaraz znać jak zrobisz test ! :) MAJOWOCZERWCOWA ODEZWIJ SIĘ !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 87_asik
Zacieszka - ceny bety u mnie w Białymstoku waha sie w zal od labu od 22-35zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokaldnie ja tez nigdy nie slysalam nic o truskawkach, moja znajoma teraz w 7 miesiacu mowi ,ze nie moze sie juz doczekac zeby zjesc w lato bo nie jadla w tym roku, bo to podobno uczula, wiec sie zdziwilam na maxa :) tak mnie kusi ta surowa rybka ale sie waham... czuje takie jakby mrowienie w brzuchu po lewej stronie od wczoraj.. albo juz zwariowalam i sobie wmawiam albo faktycznie sie cos tam dzieje, bo nifdy czegos takiego nie czulam... dlatego chyba nici z rybki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 87_asik
A co do truskawek to powiem wam ze są mega uczulające , ale wiadomo jak ze wszystkim jedna zje dwie i dziecko cale wysypane druga kg i nic :) ile ludzi tylko przypadków :) ja pracuje w przychodni , jestem plg i patrzac na dzieci kazde jest inne i jedne uczula to drugie tamto , a recepta na wszystko jest prosta trzeba starac sie jesc wszystko ale z umiarem i stopniowo zwiekszajac ilosc obserwujac malucha :) no jesli oczywiscie karmimy piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacieszka
Asik ja się urodziłam w Białymstoku <3 teraz mieszkam koło Inowrocławia :) Dziewczyny nie rozczulajcie się z tym jedzeniem :) w pierwszej ciąży jadłam wszystko oprócz surowego mięsa bo nienawidze go!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam panie, może mi pomożecie, obecnie 21 dzień cyklu, cel- dziecko w czerwcu, tym razem zadziałaliśmy w jednym dniu, mam nadzieję, że to będzie klucz do sukcesu, cykl 28 dniowy, działanie w 17 dniu cyklu, dzisiaj juz mam dni niepłodne 100%, w każdym cyklu zazwyczaj omijaliśmy 17 dzień i wychodzi na to, że to prawdopodobny dzień owulacji, chociaż obawiam się, że w tym miesiącu był to 18 dzień. W każdym razie jesteśmy blisko :) , obecnie niestety silne przeziębienie, boję się faszerować lekami, a już 2 tydzień męczę się teraz została mi chrypa, drapanie w gradle i kaszel, stosuje syrop z cebuli, siemie lniane, miód, żurawine i maliny jako ddatek do herbaty, dzisiaj będę płukała gardło szałwią. W zeszłym tygodniu i tak łykałam strepsils, a nie chce niepotrzebnie wprowadzać zagrożenia, bo jeśli się uda to zagnieżdzenie będzie się odbywać właśnie teraz. Nie mam za bardzi kogo pytać, w sieci nic poza tym co napisałam nie znalazłam a walcze o zdrowie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że takie naturalne sposoby Ci nie zaszkodzą :) herbata z miodem lub cytryną też powinna pomóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 87_asik
o to fajnie Zacieszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacieszka
Koleżanko idź do lekarza, a przy przepisywaniu leków napomknij że staracie się o dziecko. Na pewno przepisze leki które nie zaszkodza ciąży. Naturalne leczenie ok, ale w ciąży lepiej się badać, bo nie wyleczona infekcja może przynieść więcej szkody niż branie leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacieszka
Nie ze się wymądrzam czy coś :) Po prostu miesiąc temu też byłam chora i próbowałam naturalne sposoby leczenia, ale z takim skutkiem, że nabawilam się anginy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wlasnie przeczytalam troche w necie o tym kiedy najwczesniej zrobic test i opinie sa podzielone.. ja zamierzam poczekac do spodziewanej miesiaczki, chociaz ciekawosc mnie juz zjada.. Niektore dziewczyny pisaaly, ze juz 6 dni po owulacji wyszly im dwie kreski, jak to bylo u Was w pierwszej ciazy ? I co sadzicie o tym jak wychodzi bladziutka ledwo zauwazalna kreska czy to nadal moze byc test negatywny ? A tak w ogole to macie jakiekolwiek objawy juz teraz przed zrobieniem testu, bo ja czasem sie tak inaczej czuje niz zwykle :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 87_asik
widac musza miec duze stężenie bety tym co wychodza te testy ciazowe na tyle przed miesiaczką , moja kol robila bete 10dni po i byla pozytywna a test byl ciagle negatywny az wkoncu juz wcale go nie robila tylko oparla sie juz na becie bo to jedyna pewnosc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×